Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #131  
Old 09-13-2006, 20:12
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

monro, igazad van abban hogy amit mondtam túl táp. 20% férőhely bónusz nem lenne rossz neki, és a 6 tábornok sem (7 túl sok és semmiképp nem adnám neki az ork gyönyörű extráját ami miatt annyira imádom, ami a legnagyobb bajom a gnómmal). a bónuszát viszont semmiképpen nem szintenként adnám neki, mert az túrót sem ér. a hulla hekiszámmal együtt gyengül ahogy a többi meg erősödik hozzá képest. egy 200 hekis ország elég bumfordi az arányait nézve egy 2000 hekishez képest. gondold végig hogy torzulnak az arányok, és egyre könnyeb finoman beállítani miből mi elég és mi kell, és a seregek egyre feljebb lesznek egyre erősebbek a hullához képest. mindenképp hekire adnám a bónuszát, DE csak 50%-ig max és azt is úgy hogy azt meg 1200 heki körül éri el a maxot és 300 heki felett indul. ezt kellene enyhén exponenciális görbére fektetni, hogy a hekik arányában hogy nő a bónusza. ez szerintem rendbetenné a hullát. (bár így is iszonyat idegesítő hogy mindenki gyújtogat és ártóz, az is aki amúgy nem akar ütni, és ezt elég lehetetlen kompenzálni, valamit túrót se érek azzal hogy megkapom a veszteségét másnak, mert általában mivel nem hullanak az én egységeim, ha nem földre megyek, akkor azok a katonák kidobatják a HT-vel az otthoni seregeket és az bizony csúnya kár tud lenni, ha nem is veszem hogy gyengít ráadsául, ami néha egy egy fosztás örömét elronthatja... szóval a hulla legalább hazahozhassa a katonákat amiket szerzett a csatában és az érkezést követő körváltáskor menjek el piacra...)

Last edited by Senki; 09-13-2006 at 20:15..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 09-13-2006, 20:32
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
a bónuszát viszont semmiképpen nem szintenként adnám neki, mert az túrót sem ér. a hulla hekiszámmal együtt gyengül ahogy a többi meg erősödik hozzá képest.
Akkor vizsgáljuk ezt meg picit.

Mi lenne az előnye ha hekinként kapná az erősítést?
- ugyanabban a csopiban feljebb is érdemes lenne harcolnia

hátránya:
- ugyanazon csopiban 2 hulla támadóereje akár 5-6 féleképpen is alakulhat
- mi van ha elindul támadni 600 hekin ahol +30% a bónusza mondjuk de közben beverik és 550 hekisen üt be ahol csak +20% bónusza van mondjuk


Igazából értem miért mondjátok,hogy kössük hektárszámhoz, de sztem a szintenkénti dolog lényegesen átláthatóbb és mindenki tudni fogja mire számítson. Nem kell külön nézegetni a súgót,hogy vajon ennek a hullának mennyi a bónusza és annak mennyi?

Az egyetlen dolog ami a szintenkénti haderőnövelés hátránya,hogy érdekelté teszi a hullát minél kisebb területen történő szintlépésre, de valljuk meg egyébként sem egy top10 jellegű faj a hulla... Én a szintenkénti erősítést jobbnak tartom.
Reply With Quote
  #133  
Old 09-13-2006, 20:37
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én meg ebben az egész hulla kérdésben Monroval értek egyet, a hullának jót tenne a 20% laki bónusz, kevesebb háza lenne ergo kevesebb gyulladna, több sereg lehetne, és kb már játszható is lenne.

Last edited by wand; 09-13-2006 at 20:39..
Reply With Quote
  #134  
Old 09-16-2006, 22:28
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
én meg ebben az egész hulla kérdésben Monroval értek egyet, a hullának jót tenne a 20% laki bónusz, kevesebb háza lenne ergo kevesebb gyulladna, több sereg lehetne, és kb már játszható is lenne.
A gnómnak 50% lakásbónusza van, és gyönyörűen gyújtható, mert házanként 75 ember hagyja el az orit. Kevesebb házat tart, azaz kevesebb is gyullad, de szerintem nem csak én vettem észre, milyen szép emberhiányt lehet előállítani egy gnómnál két sorozat gyújtással. A harmadikat már nem éri meg rápocsékolni, mert az autovédelem miatt túl keveset vesz le. Ráadásul mint CL is mondta, hullánál az égetést nem lehet viharral párosítani. Szal a 20% lakás gyújtás szempontból inkább hátrány. Barakk az más tészta, ott tuti jó lenne neki
Reply With Quote
  #135  
Old 09-17-2006, 11:01
exair exair is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Ecser
Posts: 219
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

na akkor egy bator javaslat:
20% vedelem gyujtas ellen
20%al tobb hely a hazak es barakkokba
Reply With Quote
  #136  
Old 09-17-2006, 12:50
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by exair View Post
na akkor egy bator javaslat:
20% vedelem gyujtas ellen
20%al tobb hely a hazak es barakkokba
NEm kell védeni tovább a tolik, varik ellen sztem. Így is tápos ezen a téren.
A 20% lakibónusz és a autovédelem vari játszható fajjá tenné.
Reply With Quote
  #137  
Old 09-17-2006, 14:13
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

a hullát ok nélkül viccből gyújtják. amig ezzel nem cisnálnak valamit, addig esélyteln vele játszani magas hekin.
Reply With Quote
  #138  
Old 09-22-2006, 12:54
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Én azt nem értem a hullánál , hogy miért van morálja ... azt lehetne szerintem fixen 100-on tartani ( katonai morált ) . Mondjuk ha nem fizetünk zsoldot az csökkentené de alapból 100-on lenne ... Ez lenne az egyik ötlet ...
Reply With Quote
  #139  
Old 09-22-2006, 13:13
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

A másik javaslat : A súgóban az van írva hogy bárhol megélnek akkor minek nekik ház és barakk ? Én azt javasolnám , hogy tanulni nem igazán tudnak akkor továbbképezni se lehessen őket katonából , de viszont korlátlan számú élőholt katonám lehessen . Az alap emberek meg úgy is jönnek mert ház sem kell nekik. Mondjuk lehetne még azzal fokozni hogy több ember fér el az üres területen és ők a 20 %- át tudnák képezni katonának .
Reply With Quote
  #140  
Old 09-22-2006, 13:20
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Harmadik egy kérdés ! Mire költi a hulla a zsoldját ?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu