Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1631  
Old 11-11-2010, 17:49
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy apró kérdésem lenne. Ha szerinted itt húúú, mekkora csalások mennek, és persze szerinted nyilván én is nyakig benne vagyok, akkor: miért játszol?

Kényszerít erre valaki? Vagy mazochista vagy, hogy egy általad tiszta csalásnak vélt helyen játssz? Vagy mi más oka lehet ennek?
Egy szóval se beszéltem csalásról, hacsak nem arra gondolsz, hogy megjegyeztem, hogy engem is raktak már ki ok nélkül.

Csalásról már csak azért se beszélhetek, mert annyira ok nélkül kerültem anarchba, hogy még csatában se voltam senkivel, max lopkodtam egy kicsit innen-onnan.

De legalább annak örülök, hogy nem egy nagy orim "halt meg", hanem egy friss 200 hekis.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1632  
Old 11-11-2010, 17:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ricsi- View Post
Egy szóval se beszéltem csalásról, hacsak nem arra gondolsz, hogy megjegyeztem, hogy engem is raktak már ki ok nélkül.

Csalásról már csak azért se beszélhetek, mert annyira ok nélkül kerültem anarchba, hogy még csatában se voltam senkivel, max lopkodtam egy kicsit innen-onnan.

De legalább annak örülök, hogy nem egy nagy orim "halt meg", hanem egy friss 200 hekis.
Anarchba kerüléshez nem kell csatában részt venned. Elég egy országfelajánlás, egy csalásra buzdítás, egy szövetségen kívüli összejátszás.

Hex tudna a rosszul megfogalmazott üzenetek miatti anarchba kerülésről is hosszasan mesélni (sőt, már mesélt is ). Tipikusan olyan eset, ami ha újra és újra előjön, akkor újra és újra anarch lesz belőle, és ezen mégcsak a tényleges indíték leírása sem segít. Utólag elhiszen Hex-nek, hogy miért küldte az üzenetet, ettől függetlenül ha újra megjelenik egy hasonló üzenet, az ismét anarchot jelent, amit nem lehet kimagyarázni. Ehhez sem kellett egyetlen csata sem.

És bár a szabályok valóban lehetőséget adnak arra, hogy bárkit bármikor anarchba helyezzek, ok nélküli áthelyezésre eddig a közel 12 év alatt nem volt példa.

Az élet örömeit nem a szivatásotokban keresem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1633  
Old 11-11-2010, 18:03
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
És bár a szabályok valóban lehetőséget adnak arra, hogy bárkit bármikor anarchba helyezzek, ok nélküli áthelyezésre eddig a közel 12 év alatt nem volt példa.
Írtam már rá példát többször is, a Te értelmezésed szerint nem ok nélkül történt, viszont nem lehetett elmagyarázni, hogy a rendszered elégtelensége, vagy inkább hiányossága miatt történt. Nem éreztem azt, hogy akkor elsők között szinte frissen két szemes ország anarchba kellene végezze. Az okokra pedig ugyanolyan süket voltál, mint mostanában..
Reply With Quote
  #1634  
Old 11-11-2010, 18:06
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Anarchba kerüléshez nem kell csatában részt venned. Elég egy országfelajánlás, egy csalásra buzdítás, egy szövetségen kívüli összejátszás.

Hex tudna a rosszul megfogalmazott üzenetek miatti anarchba kerülésről is hosszasan mesélni (sőt, már mesélt is ). Tipikusan olyan eset, ami ha újra és újra előjön, akkor újra és újra anarch lesz belőle, és ezen mégcsak a tényleges indíték leírása sem segít. Utólag elhiszen Hex-nek, hogy miért küldte az üzenetet, ettől függetlenül ha újra megjelenik egy hasonló üzenet, az ismét anarchot jelent, amit nem lehet kimagyarázni. Ehhez sem kellett egyetlen csata sem.

És bár a szabályok valóban lehetőséget adnak arra, hogy bárkit bármikor anarchba helyezzek, ok nélküli áthelyezésre eddig a közel 12 év alatt nem volt példa.

Az élet örömeit nem a szivatásotokban keresem.
Hát ebben nem tudok nyilatkozni. Gondolom, hogy nem szívatásból kaptam anarch-t anno, de ok nélkül az biztos Úgy értem az én szempontomból.

A support nem tudom mit láthatott vagy gondolhatott, de mint írtam jksz-re hivatkoztak.
De ez nem a kitiltások megbeszélésének a helye és már nem is érint annyira érzékenyen, ezért részemről téma off
Reply With Quote
  #1635  
Old 11-11-2010, 18:08
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Részemről meg alvás, miután regeltem egy békés kis farmot...
Reply With Quote
  #1636  
Old 11-11-2010, 18:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Írtam már rá példát többször is, a Te értelmezésed szerint nem ok nélkül történt, viszont nem lehetett elmagyarázni, hogy a rendszered elégtelensége, vagy inkább hiányossága miatt történt. Nem éreztem azt, hogy akkor elsők között szinte frissen két szemes ország anarchba kellene végezze. Az okokra pedig ugyanolyan süket voltál, mint mostanában..
Ha valahol fennáll az erős csalásgyanú, akkor az anarch, ez világos. Ezen nincs mit beszélni, és ez az elv a jövőben sem fog változni. Az okokra valóban teljesen süket vagyok, annyi mellébeszélést hallottam már, hogy beállt a "kimagyarázom-magam süketség". És ez így is van rendjén, egy erős csalásgyanút ne lehessen utólag kimagyarázni. Az Internet sajátosságai nem tesznek lehetővé 100%-os biztonságot, így teljesen normális, hogy időnként 1-2 olyan ország is bekerül a szórásba, akik egyszerűen rosszkor voltak rossz helyen. (Ez a több ország irányítására vonatkozik. Annak esélye, hogy valaki jksz-ért véletlenül kerüljön át, szinte nulla.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1637  
Old 11-11-2010, 18:15
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Annak esélye, hogy valaki jksz-ért véletlenül kerüljön át, szinte nulla.
Nem hogy az ötöst nyertem volna meg
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to -Ricsi- For This Useful Post:
  #1638  
Old 11-11-2010, 18:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ricsi- View Post
Nem hogy az ötöst nyertem volna meg
Ne érts félre, ez nem jelent minden esetben szándékos, megvalósult csalást.

Van, amikor csak tervezett csalás miatt kerül valaki át; van, amikor egy szabály nem ismerete miatt kerül valaki át; van, amikor egy nagyon rosszul megfogalmazott üzenet vagy más utalás miatt kerül valaki át.

Ez utóbbi esetben például lehet, hogy meg se fordult az illető fejében, hogy szabályt szegjen, mégis az utólagos "csak vicc volt" kimagyarázárok semmit se érnek, hiszen akkor bárki, aki anarchba kerül, utólag mondja azt, hogy csak vicc volt, és visszakerül? Ez nyilván nem járható út. Vannak témák, amikkel nem jó viccelni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1639  
Old 11-11-2010, 18:28
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én annyit látok, hogy értelmesen is meg lehet beszélni üzenetben mindent. Ha valakinek bicskanyitogató a stílusa, akkor természetes, hogy azok fele legalább felnyomja az üzeneteket, akiknek írtál... És a stílusodból pontosan ezt látom. Én mondjuk nem nyomnám fel, egyszerűen nem foglalkozok az ilyen üzenetekkel, viszont, hamar túllépek rajta.

De, hogy őszinte legyek, azt hiszem, hogy igazán veled kivételez Ati. Én úgy emlékszem, hogy a belső fórum sem a kitiltások reklamálásának helye. És ahogy és amit szoktál mostanában írni, én Ati helyében bannoltalak volna már egy pár napra.

Arra emlékszel, amikor gyakorlatilag valós testi bántalmazást ígértél Poolnak? Vagyis folyamatosan utalgattál rá... Ekkor én végleg tiltottalak volna innen, mivel ez is benne van a fórumszabályzatban, és szerintem a legsúlyosabb szankciónak kellene rá járni.

Biztosan én benne vagyok a kiskosárban, mert 5év alatt 4országra összesen 1db figyelmeztetést kaptam, de szerintem mindössze csak azért van, mert nyers személyeskedés nélkül tudok írni üzenetet. Ez nem ördöngösség, sőt, sokkal jobban bánt a tiszta szégyen vagy helyett, a gratulálok barátom, ezt bizony így kell csinálni... :S
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #1640  
Old 11-11-2010, 20:32
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Ati én a helyedbe tuti nem vitáznék vele
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódítós dühöngő :D Never Fontos események 113 08-07-2008 08:04
Hódítós tali Tatabányán Andrew Bulik 521 03-06-2008 14:56
A Prímposta visszautasítja a hódítós értesítőt mit tegyek? BigPi Általános beszélgetés Hódítós témákban 3 08-28-2007 17:41
Pultoslány kerestetik (vagy srác a lényeg, hogy Hódítós legyen!) monro Egyéb 31 06-15-2007 01:12
Szkarabeusz Söröző Heti Hódítós tali és ulti :D monro Bulik 10 10-30-2006 09:31


All times are GMT +1. The time now is 15:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu