Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Anarchista csoport > Fontos események

Fontos események Nagyobb anarchista háborúk, vagy csak kisebb viták lerendezése -- itt nem válik az idő martalékává...

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 09-23-2006, 03:57
jack herrer jack herrer is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

alapvetoen az egesz jatekot foldobna pl 1 klanraktar jellegu szoviraktar..
ha klanrendszert nem birna a szerver akkor is maradhatnanak 4 fos szovik es nem szamitananak a korok ha nem mondjuk a karavan megszunhetne es veszteseg nelkul lehetne penzt kuldeni a szovidnek sok korrol is akar....
az Yban peldaul tudok utalgatni magamnak ha kell
de akkor sem erzem fair playnek hogy ezt masok akik kesobb kezdtek jaccani nem tudnak maguknak utalni mert nem tudjak folvenni a piacot...
egy ilyen jellegu ujitas peldaul tuti folporgetne a jatekot es ha egy ilyen ujitassall uj jatekosokat tudnal odacsalogatni akkor a beveteled is megnohetne a viip-bol
de ezektol a nehezitesektol meg elfele fognak menni a jatekosok es egyre kevesebb bevetel lessz....
remelem vmi jofajta ujitast is bevezecc naluk mert sok-sok vip tagsagot kuldtunk mar az anarchbol..
es megerdemelnenk
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 09-23-2006, 04:34
jack herrer jack herrer is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

a masik nagy problemamrol is szeretnek beszelni
az orszagok osszekapcsolasa
miert csak a nem vip orszagokat lehet lecsatolni a tobbirol?
igy ha egy orszagot le akarsz csatolni akkor meg kell varni ameg leesik a vip
lekapcsolni ujravippelni ugy hogy csak 1ori kapa a vipet es csak utana tudod csak hozzacsatolni a tobbihez(
ha atveszel egy orit akkor a foorszagot nem tudod egyaltalan lecsatolni es hozzakapcsolni a tobbi orszagodhoz
igy is par jatekos (diak)minden folos zsebpenzuket a jatekba olik
ezek a szabalyok sok embert folidegesitettek mar es paran abba is hagytak miattuk a jatekot(((
az egyik ex szovimnek most fognak torlodni az orszagai..
atvettem volna oket de nem fogom kulun kulon vipelni mindegyiket!!!
es fagyva nem tudom osszekapcsolni hogy 3asaval folelesszem oket...
ezekkel a szabalyokkal nem sok viped lesz pluszba...
viszont ha megtartod a regi jatekosokat es ujakat is tudsz ide csalogatni ugy szerintem tobb lehetne
varjuk a konnyiteseket tobb nehezitest lecci ne hozz

Last edited by jack herrer; 09-23-2006 at 04:54..
Reply With Quote
  #13  
Old 09-23-2006, 04:43
jack herrer jack herrer is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arden View Post
ezt a topikot azért nyitom hogy megbeszélhessük kinek milyen ötletei lennének, hogy esetlegesen hogyan lehetne finomítani a bevezetésre váró új nehezítésen az anarchista csoportban
köszönöm.
arden
sztem ugy lehetne finomitani rajtuk ha nem lennenek bevezetve
inkabb az en javaslataimon finomitsunk es gyozzuk meg atit hogy vezesse be oket
Reply With Quote
  #14  
Old 09-23-2006, 06:10
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az a baj,hogy Ati nem ért az anarchhoz
Ha az neki játék,hogy 1700 hekiről felfedezek 100k hekire,hogy fordulhassak,akkor gratula
De sajnos ezért mi vagyunk a hibásak,akik alakítgatjuk az anarch belső,iratlan szabályait.A dögunalom is a mi hibánk,és Atinak igaza van abban,hogy ez belső ügy,nekünk kellene megoldani,és nem egy - amúgy a normálban bevezetett újjítást - kellene hozzánkigazítani.
Viszont ezek a "hibák" az anarch jellegéből adódóan nem fognak megváltozni,jöhet akármilyen újítás.
A D-vel azért van a gond,mert ott nem kell vipelni(nem ez a gond,de ez az oka ),így az ottani oriknak renegeteg idejük volt ilyen baromi nagy hekikre felmenni.És ez mind szép és jó,de totál értelmetlen,hiszen érdekességképpen nekem is van egy 400k hekis orim ott,de megöli az ottani játékot
Az oda felért orik többségének a tulaja lusta mint a halál,és ha az a kérdés,hogy lehessen e a csopiban ütögetni(másnéven HÓDÍTÓZNI ),akkor a többség nemmel szavaz.Nemrég erre volt példa.Ezt sztem nem kell kommentálni.
Amúgy egész eddig azért nem írt senki anarchos a másik topicba,mert megvolt az a félreértés,hogy anarchban ezek a változások nem lesznek bevezetve.Bár ezt magam sem értem,miért volt így,hiszen idézek Atitól,a 19. odlalról: "Közben anarchosokat kérdezem, hogy ez a probléma ott mennyire jelentkezik. Ott kicsit mások a körülmények, oda is kell-e vajon ilyen korlát, vagy sem. A több személyiség megváltozott feltétele oda is vonatkozni fog, ez biztos."
Így gyakorlatilag minket nem érintett,legalábbis azt hittük,az utolsó mondatot vmiért senki sem vette észre
Mindenki hátradőlt nyugodtan,hogy itt ilyen nem lesz.Konkrétan én mindennap figyeltem a topicot,de mivel a normálhoz nem értek igazán,és a kellő "fantáziám" sincs meg,hogy értelmes javaslattal álltam volna elő,ezért sosem szóltam
Visszatérve a D-re,vki mondta,hogy a teljes szerkezetét kellene a csopinak megváltoztatni.Ehhez olyan összefogás kellene,ami elvileg elképzelhető,de gyakorlatilag 0 az esélye,hogy létrejöjjön.
Hiszen mi a gond?Mivel nem kell ott vipelni,ezért az ottani orik nagy része hónapok óta fedezget,és néhányan már el is érték azt a hektárszámot,aminél több egyszerűen nem lehet,vagy csak úgy,hogy nem működik a fél ország.Ez,mint mondtam,egy nagyon jó dolog ott,de csak érdekességképpen,és talán nem kellett volna a csoport életképességét feláldozni a "bazi nagy orik,de minek" oltárán
És talán az lett volna a jó,ha mondjuk csak 30 ori megy fel ilyen magasba,és nem a fél csoport 100k heki felett van.Hiszen kérdezem én,ki a ráknak termel az sok nagy ori? Játék ott nincs,tehát csak és kizárólag emberi hiba vagy mulasztás miatt lehetnek ott veszteségek,ellenfél támadásától nem.
Megoldás lenne(ezért sokan útálni fognak ),hogy 20-30 ori kivételével minden 100k heki feletti ori szépen levándorolna,és azok az orik,amik leverték a fenti orikat,fordulnának.Máris nem kéne egy kisnégyes orinak 150k hekire felmenni,hogy fordulhasson
De tudom,hogy ilyen nem lesz,és a saját példámból tudom,hogy azért sok munkába(már ha lehet ilyet mondani egy játékban ) telt ezeket a nagy orikat összehozni,és nem lehetne senkit sem elítélni azért,mert ő nem áldozná fel a 300ezer hekis oriját a szent ügyért
Én,ahgy látom,a D-re nincs olyan megoldás(ezen kívül), ami megoldaná a problémákat.
De talán ne szűkítsük le a problémákat,kizárólag a D-re.Már a H-ban is jelentkeznek az anarchos betegségek,hogy pl. faji vari felrakása nélkül el lehet ott lenni,és lehet haladni,vagy hogy normálos szinten félig üres orik számítanak fullhadinak.De mivel ott még van a vipelés,ezért ott ez a probléma még nem ilyen számottevő,hiszen nem fog boldog-boldogtalan 200ezer hekire felmenni.
Bocs a sok rizsáért,hirtelen ennyi jutott eszembe
Reply With Quote
  #15  
Old 09-23-2006, 09:27
TM Laci TM Laci is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Én Neverrel értek egyet (nem gondoltam vóna, hogy ilyen is lecc). Az a sok D-s ori, ami a lépéshatár felett van, forduljon le. Legyen 20-30 ori, ami termelgeti az épanyagot, de nem 8mrd hektáron. 100k hekivel elégedjen meg mindenki . És lehessen ütögetni anarch D szintjén is. Mert egyesek kisajátították a csoportot, ezzel az ottani orik 80%-a szabadságon van. Ha ujra lehetne ütögetni, Egy csomo ori visszajönne. És nemhogycsak visszajönne, mindenki D-be probálná összpontosítani az orijait, értem ezalatt, hogy mindenki felvinné oda, és mivel lehet ütögetni, ezért az egy-két oriját, ami szabin van visszahozná, és játszana velük. (Direkt nem mondom, Hódítózna, mert ugyis csak egyesek betonelffel mennének akkro fel). ÜSSÜNK
Reply With Quote
  #16  
Old 09-23-2006, 10:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Never View Post
Az oda felért orik többségének a tulaja lusta mint a halál,és ha az a kérdés,hogy lehessen e a csopiban ütögetni(másnéven HÓDÍTÓZNI ),akkor a többség nemmel szavaz.
Ha saját magatok döntötök úgy, hogy felfedezgetős csoportot csináltok, akkor abból nyilván felfedező verseny lesz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #17  
Old 09-23-2006, 10:30
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Már nem emléxem,hogy volt,azt hiszem,volt vmi szavazás,és ott többen szavaztak arra,hogy ne lehessen ütögetni.Csak ez olyan,mintha az lenne leszavazva,hogy focimeccs közben ne lehessen kapúrarúgni
Reply With Quote
  #18  
Old 09-23-2006, 10:32
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default ezért megköveznek páran, de:

Ez az ötlet nekem is nagyon tetszik de akkor úgyis arról menne a szó hogy ki lehet benne abba a 20-30oriba és ki mennyivel... Végüólis akinek most is van egy gigatáp orija az szépen kényelmesen fel tud tamagocsizni, mivel nemis kell vipelni, nincs szükség védővarikra stb...
Inkább be kéne vezetni egy maximum stinten tölthető időt, ami után automatikusan beujrázna vagy lképtetne a rendszer! Így nagyon dinamikus lenne sztem a csopi. Mondjuk nem kellene 200körre vagy ilyenekre szűkíteni, de mondjuk egynegyed év vagy vmi ilyesmi. Tudom most sokan lehurrogtok hogy a Dbe pont a vipnélküliség a poén de én azt mondom oké az maradjon meg de ne legyen korlátlan. Ezzel szerintem Hban is megnőne az élet mert muszáj lenne folyamatos otánpótlást szállítani fel annak az embernek aki állandóan ott akar az erősek között lenni
Nem mondom hogy egetverő ötlet de ez jutott eszembe

Másik: ez a klánrakis dolog méginkább azt húzná elő hogy lenne fenn egy termelőm + 3orim lenn és így az újak mégjobban hátrányban lennének, mégtöbben akarnának nagy termelőt / mellesleg nem biztos hogy ez baj, sőt, sztem mindenkinek "járna" egy /
Reply With Quote
  #19  
Old 09-23-2006, 10:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Never View Post
Már nem emléxem,hogy volt,azt hiszem,volt vmi szavazás,és ott többen szavaztak arra,hogy ne lehessen ütögetni.Csak ez olyan,mintha az lenne leszavazva,hogy focimeccs közben ne lehessen kapúrarúgni
Másik topicban írtam, hogy rendeltetésszerűen tessék használni a játékot. AZ egyik ilyen rendeltetés például, hogy egy háborús játékban háborúztok, és nem csak ültök, és aki ki mer támadni, azt azonnal mindenki más lerohanja. Persze oké, anarchm úgyhogy nem szólok bele, hogy márpedig muszáj legyen harcolni, csak ez nekem, így kívülállóként (valóban nem játszom anarchban ) olyan fura.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #20  
Old 09-23-2006, 10:39
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ezt ellenzem
Azért abba gondolj bele,hogy 400ezer hekire én kb. 10ezer kör alatt értem fel,a határnövelők segítségével.Gyakorlatilag értelmetlen lett volna nekik ez az egész macera,hogy fél év múlva leújrázódnának.
A D-t saját magunk rontottuk el,nekünk is kellene helyrehozni,nem egy új szabálynak.A leléptetés még rosszabb,mert sokan azért mentek fel csoportonkétn 1000 kör alatt D-be,mert nem tud,és nem is akar vipelni.Y-ban megint meg lenne annak a veszélye,hogy nem tud 90 nap alatt szintetlépni,és máris van egy,vagy több fagyott orija.
A klánrakis dolognak lenne jó,és rossz vonzata is
A rossz,hogy télleg nagy előny lenne annak,akinek van fent egy gigatápja,de az viszont jó lenne,hogy olyan embert tudnánk piac nélkül segíteni,akinek viszont nincs.
Azt hiszem amúgy,egyszer már megkérdeztük Atit,mit szólna ehhez,akkor Ő felejtősnek ítélte,úgyhogy talán nem érdemes annyira belemerülni
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
a 10. fordulás után milyen bónuszt kap országunk??? Stoky(Gárdi) NEXUS Általános beszélgetés Hódítós témákban 21 04-25-2006 14:23


All times are GMT +1. The time now is 00:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu