Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 03-05-2008, 13:53
kakasapó kakasapó is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Location: Szigetszentmiklós
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by oh-ogo View Post
jobbik esetben jelentkezik is valaki, pár nap mulva tud is csatlakozni, addig meg szét kapnak... rosszabbik esetben nincs jelentkező, ződre meg nemleges válasz.
Eszembe jutott még valami: ha esetleg nem tetszik az, h a csonka szövinek nincs bónusza, akkor váltsatok mindhárman mf-re, amíg megtaláljátok a 4-iket.
Sponsored Links
  #172  
Old 03-05-2008, 13:57
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Darkmaster View Post
Ez így van. Gyakorlatilag ezzel azok lennének 'büntetve', akik vették a fáradtságot, és öszehoztak egy jó szövetséget, esetleg heteket várva egy-egy tagra.
Ráadául egy két-három fős szövinél könnyebb egy-egy ütéshez időzíteni, mert kevesebb ember hódon kívüli elfoglaltságát kell figyelembe venni.
Bevezetése esetén szerintem tele lesz a játék csoportokon végigrohanó kétfősekkel, akik közül, ha az egyik meg lenne fogva, váltanak át MF-re, majd újra létrehozzák a szövit, ha csillapodott a vihar, így végig valamilyen bónusszal játszanak, míg egy összeszokott négyfős nem fogja kirakni a negyediket, ha azt esetleg lejjebb ütik, hanem bevárják, míg feltápászkodik.
Azért nem kéne átesni a ló túlsó oldalára se.
most is megcsinálhatja bárki, hogy bevesz 2szabis tagot.
Az általad említett profiknak még a kapcsolatredszerük is megvan hozzá, akkor miért is nem csinálják?
__________________
A szenvedélyem
  #173  
Old 03-05-2008, 13:58
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Azért nem kéne átesni a ló túlsó oldalára se.
most is megcsinálhatja bárki, hogy bevesz 2szabis tagot.
Az általad említett profiknak még a kapcsolatredszerük is megvan hozzá, akkor miért is nem csinálják?

Mert keresnek inkább 2 aktív tagot Csak jobb úgy a szövi.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #174  
Old 03-09-2008, 23:02
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by oh-ogo View Post
és ez így jól van? :O ha a 10% plusszal kivédte volna, akkor nem törölne hanem tanulna belőle.
Miért gondolod, hogy a +10%-kal kivédi? 10%-kal nagyobb sereget kap, és úgyanúgy be fognak hozzá menni Szerinted egy ilyen változtatás után elfelejtenek a +10%-kal számolni az emberek????
  #175  
Old 03-17-2008, 11:36
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Darkmaster View Post
Ez így van. Gyakorlatilag ezzel azok lennének 'büntetve', akik vették a fáradtságot, és öszehoztak egy jó szövetséget, esetleg heteket várva egy-egy tagra.
Ráadául egy két-három fős szövinél könnyebb egy-egy ütéshez időzíteni, mert kevesebb ember hódon kívüli elfoglaltságát kell figyelembe venni.
Bevezetése esetén szerintem tele lesz a játék csoportokon végigrohanó kétfősekkel, akik közül, ha az egyik meg lenne fogva, váltanak át MF-re, majd újra létrehozzák a szövit, ha csillapodott a vihar, így végig valamilyen bónusszal játszanak, míg egy összeszokott négyfős nem fogja kirakni a negyediket, ha azt esetleg lejjebb ütik, hanem bevárják, míg feltápászkodik.
a csoportokon végigrohanó kétfős klán gondolata nekem valahogy nem tűnik valami rémisztőnek...
ha teljesen kibarakkozzák magukat, akkor is kb. 40%-kal kevesebb a támadóerejük, mint a mostani hadi négyfősnek, a védelmük meg nagyon sérülékeny, és se vari, se toli, tehát vakon mennek mindenhova
nekem továbbra is tetszik az alapötlet
  #176  
Old 03-17-2008, 22:24
kakasapó kakasapó is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Location: Szigetszentmiklós
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
a csoportokon végigrohanó kétfős klán gondolata nekem valahogy nem tűnik valami rémisztőnek...
ha teljesen kibarakkozzák magukat, akkor is kb. 40%-kal kevesebb a támadóerejük, mint a mostani hadi négyfősnek, a védelmük meg nagyon sérülékeny, és se vari, se toli, tehát vakon mennek mindenhova
nekem továbbra is tetszik az alapötlet
Most vázoltad, h az egésznek semmi értelme! Konklúzió: össze kell rakni mindenképp egy rendes, 4 tagú szövit. Én továbbra sem értek egyet azzal, h előnyöket élvezzen az, aki erre nem képes. Hozzáteszem, h az mf-ekre is gondolni kell. Nekik is kell csemegét hagyni, hiszen ők elhatározásból egyedül játszanak.
  #177  
Old 03-18-2008, 01:02
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by kakasapó View Post
Most vázoltad, h az egésznek semmi értelme! Konklúzió: össze kell rakni mindenképp egy rendes, 4 tagú szövit. Én továbbra sem értek egyet azzal, h előnyöket élvezzen az, aki erre nem képes. Hozzáteszem, h az mf-ekre is gondolni kell. Nekik is kell csemegét hagyni, hiszen ők elhatározásból egyedül játszanak.
azért mert nem tudod értelmezni vkinek a hsz-ét még nem kéne hibás következtetést levonni.
Alapvetően az ötlet nem a 2fős ütőgépek segitésére született és NorB éppenséggel az erre való hivatkozásokra válaszolt.

A megnyilvánulásodból gondolom,hogy nem jártál még normál mailes csoportban.
csak, hogy példának hozzam az R csoportot. kerek 200-an vagyunk éppen. 13ország 2körös nekem. 1 ilyen csoportban nehezen megoldható az együtt haladás, mert ha még közel is vagyunk, előfordulhat, hogy a célpont 1-2 orinak 3-4körös. Ráadásul a kislétszám miatt nehéz jó szövetséget találni... a legtöbb normálisabb játékosnak nem éri meg feladni az mf bónuszt, mert nem talál másik 3olyan játékost akivel együtt tud haladni. én pl örülnék ennek a funkciónak, mert úgygondolom, hogy ennek a játéknak a hajtó motorja a társaság, és így minél inkább az összjátékot kéne támogatni.

Én pl szivesen áldoztam fel az mf bónuszom, csak azért hogy vkinek segitsek helyreállni, mert hibázott.
és ha az ötlettel akár 100ból 5játékossal több segitene másokon, úgygondolom már megérné az ötlet.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #178  
Old 03-18-2008, 04:47
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
azért mert nem tudod értelmezni vkinek a hsz-ét még nem kéne hibás következtetést levonni.
Alapvetően az ötlet nem a 2fős ütőgépek segitésére született és NorB éppenséggel az erre való hivatkozásokra válaszolt.

A megnyilvánulásodból gondolom,hogy nem jártál még normál mailes csoportban.
csak, hogy példának hozzam az R csoportot. kerek 200-an vagyunk éppen. 13ország 2körös nekem. 1 ilyen csoportban nehezen megoldható az együtt haladás, mert ha még közel is vagyunk, előfordulhat, hogy a célpont 1-2 orinak 3-4körös. Ráadásul a kislétszám miatt nehéz jó szövetséget találni... a legtöbb normálisabb játékosnak nem éri meg feladni az mf bónuszt, mert nem talál másik 3olyan játékost akivel együtt tud haladni. én pl örülnék ennek a funkciónak, mert úgygondolom, hogy ennek a játéknak a hajtó motorja a társaság, és így minél inkább az összjátékot kéne támogatni.

Én pl szivesen áldoztam fel az mf bónuszom, csak azért hogy vkinek segitsek helyreállni, mert hibázott.
és ha az ötlettel akár 100ból 5játékossal több segitene másokon, úgygondolom már megérné az ötlet.

R-ben a többi szövi is hasonló gondokkal küzd szerintem, nem csak ti. Azaz lényegében nem változik semmi, mert se ti se ők nincsenek 2 körre egymástól.
(R-ben nem jártam ugyan, de Cuceritorban játszok, és a V ugyanilyen. Azért megoldottuk a problémát elég jól)

Ha nem akarsz mf lenni, próbálkozz addig, míg össze nem jön egy megfelelő szövi, addig is segíted a kezdőket
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #179  
Old 03-18-2008, 10:44
kakasapó kakasapó is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Location: Szigetszentmiklós
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
azért mert nem tudod értelmezni vkinek a hsz-ét még nem kéne hibás következtetést levonni.
Alapvetően az ötlet nem a 2fős ütőgépek segitésére született és NorB éppenséggel az erre való hivatkozásokra válaszolt.

A megnyilvánulásodból gondolom,hogy nem jártál még normál mailes csoportban.
csak, hogy példának hozzam az R csoportot. kerek 200-an vagyunk éppen. 13ország 2körös nekem. 1 ilyen csoportban nehezen megoldható az együtt haladás, mert ha még közel is vagyunk, előfordulhat, hogy a célpont 1-2 orinak 3-4körös. Ráadásul a kislétszám miatt nehéz jó szövetséget találni... a legtöbb normálisabb játékosnak nem éri meg feladni az mf bónuszt, mert nem talál másik 3olyan játékost akivel együtt tud haladni. én pl örülnék ennek a funkciónak, mert úgygondolom, hogy ennek a játéknak a hajtó motorja a társaság, és így minél inkább az összjátékot kéne támogatni.

Én pl szivesen áldoztam fel az mf bónuszom, csak azért hogy vkinek segitsek helyreállni, mert hibázott.
és ha az ötlettel akár 100ból 5játékossal több segitene másokon, úgygondolom már megérné az ötlet.
Abszolút egyetértünk, h a hajtómotor a társaság
Valóban nem jártam még ilyen kislétszámú normál csopiban, csak Arénában, hétvégiben, vip hétvégiben, ahol a 200 fő csak álom. Arénában pl 4 ori volt tőlem 2 körre általában. Ez is csak vándor szemmel volt így.
Megértem a problémát, de nem változott a véleményem. Tegyük fel, h a kislétszámú csopiban játszókon ezzel segítünk. Ebben az esetben a nem 4 tagú szövik bónuszát kötni kell a csopilétszámhoz. Bár ennek sem látom az értelmét. Synk hsz-ára is felhívnám a figyelmed. Amit Ő ír az is igaz. Ergo még kislétszámú csopiban sem feltétlen hátrány a 4 tagú szövi. Az összes csopira való kiterjesztést pedig a leghatározottabban ellenzem.
  #180  
Old 03-18-2008, 12:08
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
R-ben a többi szövi is hasonló gondokkal küzd szerintem, nem csak ti. Azaz lényegében nem változik semmi, mert se ti se ők nincsenek 2 körre egymástól.
(R-ben nem jártam ugyan, de Cuceritorban játszok, és a V ugyanilyen. Azért megoldottuk a problémát elég jól)

Ha nem akarsz mf lenni, próbálkozz addig, míg össze nem jön egy megfelelő szövi, addig is segíted a kezdőket
Én mondjuk éppenséggel mf vagyok most.
Igen hasonló gondokkal. ha összeszedsz egy szövit a 2körösökből rögtön marad 6, amiből kb 3 ami mindenkinek 2körre van. nagyon kevesen játszanak szöviben. vagy lentebb a kezdők a hullavarázslóikkal, vagy 1-1 már évekóta összeszokott szövi feljebb. Az ilyen csopikban sztem élénkitené a játékot, ha nem kéne csak azért mf-nek lenned, mert igazán csak úgy lehet normálisan haladni, mert egy szövinek több hátránya lenne.

Kakasapó: én se mondtam,hogy csak hátrány a 4fős szövi,csak azt hogy sok hátránya van. Amúgy pedig 1 érvet nem irtál,hogy miért lenne rossz hatással ez a játékra.
Ha valakivel 2fős szöviben szeretnék játszani, akkor had ne kelljen 2szabis országot keritenem, a +20%védelmi bónuszért. Látom még mindig nem sikerült végigolvasni a topicot, úgyanis ez az ötlet csak leegyszerüsitene egy most is használt rendszert.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövifelállások Szecsa Stratégia & Tippek 214 05-03-2008 13:08
egyedül egy szövi ellen Burning Stratégia & Tippek 92 02-21-2008 08:00
Szövi kirakása szöviből etikusan bpeet Segítség 18 09-10-2006 16:59
mf vs szövi Burning Stratégia & Tippek 97 08-29-2006 12:17
Szövi események Haacska Nem hiba 1 08-23-2006 20:34


All times are GMT +1. The time now is 05:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu