Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #951  
Old 12-17-2010, 06:28
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Jajj, itt már több szálon futnak a cselekmények, mint valami krimiben
Reply With Quote
Sponsored Links
  #952  
Old 12-17-2010, 06:28
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Pedig az...
több ország is bizonyitotta,hogy 2k kör alatt lehet teljesíteni a top30követelményeit a forduláshoz. amivel már B-ből is foroghatnál.
Emellett 1milla pontig nem lehetetetlen a feljutás belátható időn belül. úgyhogy sztem nem volt egy inkorrekt ajánlat a gun részéről...
az egyik legnagyobb ellenlábas klánnak nagyon én se tennék nagyobb engedményt... de lehet ez csak én vagyok.

De emellett megértem Jack-et is. Legalábbis lehet én értettem félre, de asszem azon húzta fel ennyire magát,hogy már ide a fórumra is ki lett hozva a téma. egy ajánlat amit nem fogadott el már 3x... ennyi ő ebbe nem egyezett bele pont.
egy percig sem mondtam, hogy inkorrekt ajánlat.
Te lefordulnál 20k hekiről? nem hiszem, mint hogy én sem forulnék le még 10k hekiről sem.

De mondom, ezt megbeszélni nem az én tisztem, hiszen közöm sincs hozzá. Bocs a vauba
Reply With Quote
  #953  
Old 12-17-2010, 13:31
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
egy percig sem mondtam, hogy inkorrekt ajánlat.
Te lefordulnál 20k hekiről? nem hiszem, mint hogy én sem forulnék le még 10k hekiről sem.

De mondom, ezt megbeszélni nem az én tisztem, hiszen közöm sincs hozzá. Bocs a vauba
Nem mondom hogy nem fordulnék le mert pár hónapja még tervbe volt véve,hogy lefordulok és új orit hozok fel, de idő hiány miatt nem jött össze. és megértem őt is.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #954  
Old 12-17-2010, 16:46
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
...Ha az adott sorszám érverése lezárult...
Az nem inkább érvágás?
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to BimmBimm For This Useful Post:
  #955  
Old 12-17-2010, 17:14
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Egy pillanatig nem vitattam Serg tudását, maximálisan elismerem és tisztelem azért, amit elért. Egy dolog, hogy nem értek egyet a módszereivel.
Mesélhetnél erről akár a fórumon is.
Sose állítottam hogy én lennék a legtisztességesebb játékos a hódban: kerültem az anarchba megérdemelten és kevésbé megérdemelten sőt helyeztek is vissza orimat és kaptam 168 kört is mert kiálltam a barátaimért,de ezt a fajta hozzá állást nem értem...
Ha van konkrétumod teregesd ki bátran,ha meg csak sározni akarsz akkor légyszi fejezd be.
Azt mondjuk nem értem hogy miért éppen most jutott ez eszedbe amikor már kb egy éve nem játszom(úgy keltél fel reggel hogy basszus Serg beütött egy éve 5 sereggel egy "ismeretlen"orit ezt ki kell írjam magamból?)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Serg For This Useful Post:
  #956  
Old 12-17-2010, 23:02
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Pedig az...
több ország is bizonyitotta,hogy 2k kör alatt lehet teljesíteni a top30követelményeit a forduláshoz. amivel már B-ből is foroghatnál.
Emellett 1milla pontig nem lehetetetlen a feljutás belátható időn belül. úgyhogy sztem nem volt egy inkorrekt ajánlat a gun részéről...
az egyik legnagyobb ellenlábas klánnak nagyon én se tennék nagyobb engedményt... de lehet ez csak én vagyok.

De emellett megértem Jack-et is. Legalábbis lehet én értettem félre, de asszem azon húzta fel ennyire magát,hogy már ide a fórumra is ki lett hozva a téma. egy ajánlat amit nem fogadott el már 3x... ennyi ő ebbe nem egyezett bele pont.
na lehiggadtam picit
az elejével nem értek eggyet mert szerintem ha kaptam volna egy korrekt ajánlatot tegyukfel aztmondják hogy minimumfoldig mehetek de viszont ha 15-20%nál tobb termelo épem van lekuldenek a francba aztmondom ok ezt dobta a gép
nem ész nélkul termelni szeretnék egy mnt -mogul
hanem szeretnék b-bol fordulni
a klánomnak hogy elérjem a minimumfoldet tobb tizmilla egységébe kerulne
az hogy visszaussem magam ekkora hekire ugyszintén nem lenne olcso mulatság
bár biztos nagyon élvezném mert imádok utni ha van értelme(bár ha az ellen elfokozgat én inkább ki se megyek)
ugyanezt a fajt kéne választanom ujra nem lehetnék ork amit mellesleg imádok mikor nem a foldem hordják
es aki nyomult már torpel az nagyon jol tudja hogy nem mindegy hogy egy torpnek milyenek a bányafeltárási arányai
igazábol az orik 80-90%-ának olyanok a bányatalálási esélyei hogy nem érdemes belole nyersist csinálni esetleg ha végig célzottan fedez akkor tud normális %okat elérni
ami A-ban megvedhetetlen igy ez kilőve
és csak a felutni es feltárni opcio létezik ami a megfelelo %ok nélkul nem kivitelezhető
szoval igazábol nincs más választásom mint maradni
igy meg uszott a forgás B-bol
és ez nem ferdités aki torpolt már nagyon jol tudja mirol beszélek
igazábol mi személyesen ismerjuk egymást kutty és szerintem számodra is nyilvánvalo hogy nem vagyok se nagyképu se nem vagyok elszálva magamtol
és okos kuttyu vagy mert rátapintottál a lényegre hogy ott szakadt el a cérna hogy remy kihozta ezt ide a forumra
sajna ha elszakad a cérna ami a szivemen az a számon
és olyankor a stilusom sem olyan uriemberes
ezért is volt rá példa hogy nem válaszoltam pl remy levelére 2 napig
mert nem ereztem magam hozzá megfelelo idegállapotban
igazábol remy nem egy meg nem ketto levélben fejezte ki sajnálatát
amivel igazábol kitorolhetem a popsim(nem sertésnek szánom)
ha akarta volna el tudta volna intézni
de nem akarta
csak leveleztunk arrol hogy átérzi a helyzetem meg sajnál
szerintem nem volt nagy kérés amit kértem es ugy lett volna korrekt ha akár a kezdo hszben foglaltak vagy egyéb kiegészitesekel is akár megkapom azt a nyamvadt minimumfold mnt-t
de semmiképp nem lépéskényszerrel !!!
én anarchban idáig minimum 15-20 emberrel kotottem ilyet nem egy nagy dolog csak egy emberi gesztus azokkal szemben akik ezzel a problémával kuzdenek
én reszemrol lezártnak tekintem a témát
de az igazságérzetem ugy diktálta hogy ezt még le kell irjam

Last edited by NewJackCity; 12-18-2010 at 00:36..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #957  
Old 12-17-2010, 23:12
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
aztmondják hogy minimumfoldig mehetek de viszont ha 15-20%nál tobb termelo épem van lekuldenek a francba aztmondom ok ezt dobta a gép

és okos kuttyu vagy mert rátapintottál a lényegre hogy ott szakadt el a cérna hogy remy kihozta ezt ide a forumra

ha akarta volna el tudta volna intézni
de nem akarta
Csak a kiemelt reszekhez. Nem, ezt tuti nem tudtam volna elintezni. Ez igy nem mukodott volna soha, csak akkor, ha a ket klan kozott teljes klanmnt van. (ezt _sem_ tudtam volna elintezni, itt csak 1 szavazatom volt, max 1.5 (de azt is ellene tettem))

Amugy sem vilagos, hogy gondoltad, csataznak veletek az orszagaink te meg kozottunk termelsz kulon mnt-vel? Vhogy olyan utopisztikusan hihetetlennek tunik ez a gondolatmenet szamomra.

A forumra pedig TE hoztad ki, en csak arra reagaltam, egyik topicban irtad, hogy nem tudsz A-bol fordulni miattunk.

Leginkabb szerintem az a sajnalatos, hogy elkoptak korulotted az aktiv, nagyobb hektaron levo klantarsak, akik meg tudtak volna vedeni, mint torpet. Ezt a velemenyem most is tartom. (meg talan beloled is a harci szellem, ahogy az irasaidbol eszreveszem)

Egyetertek kutyulival, szerintem siman fel tudnal jonni egy masik orszaggal, a banyatalalasi aranyokat meg ki lehet tapasztalni akar 5. szinten is.

Lehet, csak mákunk volt, de eddig jomagam ketfele orszaggal jatszottam torpet, es legalabb 4-5 ember volt mar torpe velunk, de mindegyikbol ertelmes torpet ki tudtunk hozni alsobb szinteken. Szoval a szazalekaiddal nem ertek egyet, ebbol a (kevesnek mondhato) tapasztalatbol kiiindulva.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 12-17-2010 at 23:19..
Reply With Quote
  #958  
Old 12-17-2010, 23:23
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
A forumra pedig TE hoztad ki, en csak arra reagaltam, egyik topicban irtad, hogy nem tudsz A-bol fordulni miattunk.
én ilyet nem irtam ott hogy nem tudok fordulni miattatok
olyat irtam hogy nem tudok forogni valakik miatt
ami tény
én nem hivatkoztam a gunra csak utaltam rá
ami azért nagy kulonbség
a hsz pedig erdemben hozzászolt a témához amiben felhoztam példaként
de mind1 fátylat rá
tok folosleges koptatni ezért a billentyuzetet
itt akkorák a nézetkulonbsegek hogy kozos nevezore ugysem jutunk soha

Last edited by NewJackCity; 12-18-2010 at 00:32..
Reply With Quote
  #959  
Old 12-18-2010, 00:22
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Lehet, csak mákunk volt, de eddig jomagam ketfele orszaggal jatszottam torpet, es legalabb 4-5 ember volt mar torpe velunk, de mindegyikbol ertelmes torpet ki tudtunk hozni alsobb szinteken. Szoval a szazalekaiddal nem ertek egyet, ebbol a (kevesnek mondhato) tapasztalatbol kiiindulva.
én nagyonsok torpivel találkoztam anarchban ami nyersizésre használhatatlan volt
a %ok tippek lehet hogy nem jol tippeltem
bár a lényegen nem változtat
igazábol a bánya%os dolog a szerencsén mulik semmi máson
es egy négyfos szovit szerintem jovalkonnyebb ellátni mint egy klánt
szoval azok a %-ok azért igen fontosak
alsobb szinteken tényleg mukodik hogy celzottan fedez az ember es bontja a sallangot szoval amit mondasz az ott ervényes is
de ez mint irtam a-ban kivitelezhetetlen
jelenleg tul kicsik a társak
bár már kozel járok hozzájuk és a nyugisabb kornyékhez
ha lentrol jonnék meg tul nagyok lennének és nem tudnának védeni

a kuzdoszellemel szerintem nincs gond lehet takaréklángon van de bármikor fellángolhat az ujra ha épp nem a don quijote szerepét osztják az emberre amiben nincs kedve teccelegni
igazábol te is irtad hogy te már valoszinu lerakrad volna anarcba es visszazéroztad volna magad normálba
szoval a kitartássomal biztos nincs gond
ha nem lenne az elfokozos okosság akkor lehet sokkal tobbet beleadnék
és akár a kesztut is érdemes lenne felvenni
idáig kétszer nem voltam gépnél mikor tamadtatok
az osszes tobbinél ott volt a lehetoség
de a szerencsejáték nem az ami miatt en elkezdtem hoditozni
a fokozos okosság meg egy gagyi szerencsejáték
akár en fokozok el nagyritkán akár más teszi

Last edited by NewJackCity; 12-18-2010 at 00:29..
Reply With Quote
  #960  
Old 12-18-2010, 00:49
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
es aki nyomult már torpel az nagyon jol tudja hogy nem mindegy hogy egy torpnek milyenek a bányafeltárási arányai
igazábol az orik 80-90%-ának olyanok a bányatalálási esélyei hogy nem érdemes belole nyersist csinálni esetleg ha végig célzottan fedez akkor tud normális %okat elérni
ami A-ban megvedhetetlen igy ez kilőve
Más korban jutottunk fel.
1.: totálisan mindegy a bányatalálási arány, persze a nagyon rossztól eltekintve...
2.: ha valaki célzottan végigfedez felfelé, az sose ér fel. Pillanatok alatt elszedik, olyan sok az elf, hogy minden üthetőt meg kell becsülni.

Miért is mindegy a bányatalálás?
Tegyük fel, 2000hektáron vagy, 1800-at ütöttél felfelé, és van pl 400-450 kedvezményes felfedezési lehetőséged.

Elkezdesz ütni felfelé a kívánt értékig, legyen az mondjuk 800k pont is akár. Addig a kisklánozás is közel sima ügy. Itt kb 17000 hektáron vagy. Az plusz 15000 hektár, ami még 3700!!! kedvezményes fedezési lehetőség.

Tehát összességében több, mint 4000 olcsón fedezhető hektárad van.
Ebből olyan 2600 lelőhely tuti lesz. Ezzel elérnéd a feltárásnál szabott 15%-os limitet, így megéri egy feltárást indítani 15%-ra, majd ha az megvan, egy fedezést a kedvezményesekből.
2500bánya feltárva plusz 2000(legyen csak a minimális 50%), az 4500bánya. A felfedezett hektárak mellett is 21% bánya lesz benn, ebből csak lehet egy értelmeset kihozni.
És mindezt mennyiért?
4000kedvezményes: 900.000 katona
2500 feltárás: 1.250.000 katona

Szerintem nem olyan lehetetlen egy rossz bányatalálású törpével boldogulni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 9 (0 members and 9 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 17:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu