Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 12-05-2006, 07:36
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Más témában már felvetettem, de az utolsó módosítások megint eszembe juttatták...

Javaslatom: Lehessen az 1A-ban fajt váltani.
A többséggel ellentétben nekem tetszik az 5leted, mint általában mindegyik. Többször mondtam már, hogy nagy újítónak tartalak és jó, hogy van azért ilyen is a fórumon.

A problémákat amiket a többiek felvetettek sztem lehet orvosolni a szabályozással a kérdés csak az, hogy mit nyerne a játékos ha tudna (mondjuk csak 1x) fajt váltani az A-ban?
Sponsored Links
  #12  
Old 12-05-2006, 07:39
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
A problémákat amiket a többiek felvetettek sztem lehet orvosolni a szabályozással a kérdés csak az, hogy mit nyerne a játékos ha tudna (mondjuk csak 1x) fajt váltani az A-ban?
Baromi sokat. Pl. ha csak fordulni akar, nekiindul egy hadis fajjal (ork), és amint elérte a szükséges helyezést, átvált egy védekezőre (ork vagy elf). Jelen pillanatban legalább (jobban) meg kell gondolni, mit akarok, mindennek van előnye és hátránya.
  #13  
Old 12-05-2006, 07:40
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Írtam, hogy csak SZK-s válthat fajt. Tehát a fajváltáshoz ki kell lépnie a klánból, majd visszalépni. Ez azért elég erős korlát, hiszen minden kilépés után több földet kell leadnia.
Azért annyi földet nem veszítene, mint amennyi előnnyel a váltás járna.
  #14  
Old 12-05-2006, 07:44
Croissant Croissant is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest és Vécs között
Posts: 847
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Biztosan gyorsabbá válna a játék az adott ori számára, egyben sokkal egysíkúbbá is (minden ori számára). Ellenzem.
__________________
Tükröt mutatok mindenkinek, hiszen mindenki másokon keresztül ismeri meg önmagát.
  #15  
Old 12-05-2006, 08:17
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egy dipi a változtatás után:
"gazdag klán vár téged, tök mind1 mi vagy válts orkra, akkkor kapsz pőénzt, tfkét felütöd magad és utána eldöntheted hogy fegyvert termelő törp vagy kajaellátó elf leszel amíg ki nem árulsz fordulás előtt és teszel minket méggazdagabbá."
Vhogy eddig nem erről szólt. Most ha egy ork felüti magát akkor van fenn egy sebezhető ori...
  #16  
Old 12-05-2006, 08:30
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
a kérdés csak az, hogy mit nyerne a játékos ha tudna (mondjuk csak 1x) fajt váltani az A-ban?
Fegya?
Van olyan hozománya a javaslatodnak ami kompenzálja a többiek aggályait?
Én a magam részéről csak 1-et tudok mondani esetleg azon kivül, hogy változatosabb lenne a játék.

Mindenesetre az aggályok ellen sztem egy -30%-os földleadás viszonylag jó megoldásnak tűnne. A kérdés továbbra is csak az, hogy mit nyernénk vele?
(a felütöm magam és ott elfre váltok stratégia sztem a játék szempontjából nem tekinthető nyereségnek semmiképpen)
  #17  
Old 12-06-2006, 09:09
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Fegya?
Van olyan hozománya a javaslatodnak ami kompenzálja a többiek aggályait?
Én a magam részéről csak 1-et tudok mondani esetleg azon kivül, hogy változatosabb lenne a játék.

Mindenesetre az aggályok ellen sztem egy -30%-os földleadás viszonylag jó megoldásnak tűnne. A kérdés továbbra is csak az, hogy mit nyernénk vele?
(a felütöm magam és ott elfre váltok stratégia sztem a játék szempontjából nem tekinthető nyereségnek semmiképpen)
Monro, amikor ezt a javaslatot tettem, akkor még úgy nézett ki, hogy nem nagyon fognak megváltozni a bevezetett fordulási követelmények. Ha az A-t nem lehet kihagyni és a B-s ország fordulásához az A-s országnak is magas követelményt kell teljesítenie, akkor teljesen logikus, hogy szinte senki sem fordulna A-ból kék számért.
Ebből következik, hogy az A-s országok nagyon hosszú ideig maradnak az A-ban.
Ha ez így van, akkor a fő ellenérv, hogy felütöm magam orkkal 10%-ra és ott elfre váltok, nem állja meg a helyét. Jó neki 10%-n esetleg évekig elffel állni? Nem akar továbbmenni? Miért nem?
Az ellenzők egy része megfeledkezik arról, hogy ez a lehetőség mindenki előtt nyitva áll. Ha sokan váltanak orkra, akkor ide-oda fogják ütögetni egymást az orkok és máris nem járnak ölyan jól.

A játék szempontjából az előny a változatosság.
Több előnye van az egyén szempontjából, de ezt nem részletezem.

Most azt gondolom, ha a fordulási feltételek a mostani szigorú feltételekhez lesznek hasonlóak, akkor érdemes ezen az ötleten gondolkodni, ha viszont az A-ban a fordulási feltétel megint 30% lesz, akkor nem.
  #18  
Old 12-06-2006, 09:19
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs up

Szerintem akkor is érdemes megfontolni az ötleted, hogyha nem változnak a feljutási feltételek.... mivel megváltozott a felfedezés szabálya, így sok termelő van fedezésképtelen helyzetben, és sok került közel ahoz hogy minimum föld alá legyen kiütve... onnantól meg van lőve. szerintem ez egy lehetséges kiút arra az esetre, hogyha termelőként ellehetlenedik a helyzetük. fajt váltanak, akár ezzel a földleadással is, és felütnek minimum fölé forduláshoz,vagy úgy már nem is akarnának fordulni. Nem beszélve, hogy egy 'kicsit' felpezsdülne az élet top30% felett.
(mielőtt jöttök azzal hogy ez táp stb stb megint szólok, hogy én pl ezzel félig magam alatt vágom a fát )
  #19  
Old 12-06-2006, 09:41
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Szerintem akkor is érdemes megfontolni az ötleted, hogyha nem változnak a feljutási feltételek.... mivel megváltozott a felfedezés szabálya, így sok termelő van fedezésképtelen helyzetben, és sok került közel ahoz hogy minimum föld alá legyen kiütve... onnantól meg van lőve. szerintem ez egy lehetséges kiút arra az esetre, hogyha termelőként ellehetlenedik a helyzetük. fajt váltanak, akár ezzel a földleadással is, és felütnek minimum fölé forduláshoz,vagy úgy már nem is akarnának fordulni. Nem beszélve, hogy egy 'kicsit' felpezsdülne az élet top30% felett.
Senkinél a pont!
  #20  
Old 12-06-2006, 13:52
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Más témában már felvetettem, de az utolsó módosítások megint eszembe juttatták...

Javaslatom: Lehessen az 1A-ban fajt váltani.

Indokok:
Az 1A az egyetlen csoport, amelyikben hosszú időt töltenek az orik. Ha valaki felment 1500 hekiről mondjuk 6000 hekire, akkor nem szívesen indul újra. Ha már nem tud tovább fejlődni, akkor miért ne válthatna fajt?
Ha valaki évek alatt létrehozott egy hatalmas országot, annak is változatosabbá válhatna a játék, ha fajt válthatna.
Új taktikai elemmel bővülne az 1A.
Akik nem az új feltételeknek megfelelő fajjal játszanak, újrázás nélkűl válthatnának.

Megkötések:
Csak SZK-s ori válthat fajt. (Visszaélések elkerülése miatt)
Elfre top10%-n belül nem lehet váltani.

A fajváltás esetleg kerülhetne plusz pénzbe és plusz hekibe is.
támogatom, mint korábban is amikor ez felmerült. az indokok elég világosak, csakúgy mint az aggályok. ez utóbbiak miatt én egy időbeli korlátott is tennék a megkötések közé.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szintlépés előtti fajváltás. Mland Segítség 37 03-16-2007 17:42
Elfek felfedezési limite Ven Elvetett javaslatok 49 04-08-2006 20:41


All times are GMT +1. The time now is 21:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu