Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 07-27-2006, 14:22
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A személyiségek ha jól tudom, arra lettek kitalálva, hogy színesebbé tegyék a játékot, nem arra, hogy érdemben befolyásolják. Erre pillanatnyilag kettő alkalmas, mégpedig a tudós és a kereskedő. Lehet, hogy a könyvtár többet termel a banknál, de a tekit el lehet lopni, míg kereskedőtől pénzt annyira nem szokás...

Szerintem jó ez így ahogy most van, bár a gazdálkodós ötlet nekem is tetszik. Én voltam egy személyiséggel tolvaj, és volt varisom egy személyiséggel varázsló. Ha a mindennapi életben annyira nem is látszik az előnye, háborúban nekünk mindig aranyat ért az a körönkénti plusz 1% készüli...

Képzeljétek magatok elé Fegyát és Tuvalut ezekkel a javasolt új személyiségekkel, ne adj Isten egy szöviben. Hát ember legyen a talpán, aki eséllyel akar indulni ellenük De ha nem vagyunk ennyire durvák, és "csak" 3 személyiséges szövit veszünk alapul, akkor is elképesztő előnyben lennének az egy személyiségesekkel szemben.

Ráadásul nem értek egyet azzal sem, hogy ha már olyan kitartóak, hogy összeszedtek annyi személyiséget, akkor meg is érdemlik ezt az előnyt, mert azt azért tudjuk, hogy személyiséget szerezni nem is olyan nehéz dolog még az olyanoknak sem, akik egy orival játszanak, azaz nem kerülhetik ki az A-t.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 07-27-2006, 18:20
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs up

nekem tettszenek ezek az ötletek. egy kettőnek a brutális erejétől megborzong a hátam, de végülis mindenki erősödik ennyivel, szóval nem hiszem hogy nagy gond lenne. nyilván változna a dolog, de így legalább érne valamit a többi személyiség.

mert én pl a varázslót 5.nek választanám 1/A-ba ahol pl eleve csak annyi varit tartanék hogy ne csökkenjen a készülim hosszú távon a 3-4 körökre feltett védelemnél... varisként is tudós lennék óriással. ezzel a módosítással talán már gondolkodnék azon, hogy melyik legyen.

tettszene a módosítás, bár nehezebbé tenné eleinte a játékot.

(apró módosítás de sokat változtat jó irányba szerintem. ez is olyan, mint erősíteni az ork seregét védelemnre picit, az ember seregét is erősíteni és a hullának is adni valami egyszerűbb védelmet, mert nagyon gyérek ezen a téren ezek a fajok, ha belevesszük hogy a tekiket vlahogy kevésbé lehetne meglovasítani, vagy nem lenne ekkora hazavágás egy ügyes kitekizés, akkor színesebb lenne a játék, mert egy-egy célra nagy biztonsággal megfelelne több faj is, nem csak egy... (azért is van zárójelben, mert offtopic téma, lehet hogy majd nyitok ennek is megbeszélést, ezt hagyjuk itt...))
Reply With Quote
  #23  
Old 07-27-2006, 22:01
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

hm, részben tetszenek a dolgok, mondjuk elég nagy változásokat hozna.. ami persze nem feltétlenül baj:)
pár finomítás szerintem nem ártana: tolvaj személyiségnél a +20% zsákmány túl drasztikus félelffel:), legyen 10%.
túlélőnél is elég lenne a gyújtás elleni védelem, nem kell az elvándorlás elleni bónusz. azért ne tápoljuk túl az eredetileg gyenge személyiségeket:P többi oké.
Reply With Quote
  #24  
Old 07-28-2006, 08:14
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát én biztos nem fogom támogatni semmilyen erősítését sem a személyiségeknek. Nem lenne sportszerű. De ha erősödnének a személyiségek, akkor ki fogom használni.
Reply With Quote
  #25  
Old 07-28-2006, 08:16
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Üdv Urak és Hölgyek!

Nem tudom csak nekem tűnik e úgy, hogy jelenleg a személyiségek választásakor nincs megfelelő egyenlőség a személyiségek nyujtotta előnyök között... Nos azért, hogy a személyiségválasztás valóban fejtörést okozzon és játékstílusunkhoz megfelelő személyiséget tudjunk választani úgy érzem javítani kellene több személyiséget is, hogy komoly alternatívái legyenek egymásnak.

Jelenleg a leginkább hasznos személyiség fajokra való tekintet nélkül a tudós ebben azt hiszem mindenki egyetért. Az aki 1 személyiséges orival játszik és nem akar hátrányba kerülni mindjárt az elején célszerű ha ezt választja.

Sztem ha picit módosítunk néhány személyiségen akkor ez az állapot megváltozna és érdekesebb játékok alakulnának ki.

Javaslataim:

tábornok:
jelenleg ez a személyiség szinte kizárólag az orkok számára nyújt megfelelő késztetést a választására, vagy azoknak akik már sokadik személyiségük miatt már mindegy mit választanak.

A tábornok előnyeit azzal az aprósággal egészíteném ki, hogy minden fajnál a +1 tábornok annyi támadóbónuszt adjon,mint az összes alaptábornoka együtt.

Ha így lenne akkor már más is hasznosan tudná kihasználni az előnyeit.
lássuk:

gnóm:
4 tábornok 6% bónusz +1 tábi még 6% összesen 12%

ember, törpe, elf, félelf, élőhalott, óriás:
5 tábornok 7% bónusz +1 tábi még 7% összesen 14%

ork:
7 tábornok 10% bónusz +1 tábi még 10% összesen 20%

Varázsló:
Jelenleg ez a személyiség alig nyujt némi előnyt fajtól függetlenül sajnos
Legyen a varázsló kiegészítése, hogy 1% helyett 2%-al nő a regenerálódása körönként alapesetben és a személyiség miatt 1%-al kevésbé is fáradjon. Ezzel egy komoly alternatívát adunk a tudós személyiséggel szemben azoknak akik varázslóorientált játékot szeretik.

Tolvaj:
Ez a személyiség majdnem jónak mondható, de még mindig kevésnek találom ha összehasonlítom a tudóssal. Éppen ezért az 1%-al nagyobb regenerálódás mellé kiegészíteném, hogy a tolvajai 20%-al nagyobb zsákmányt szereznek. Ártó tolvajakciókra a 20% többlet nem lenne érvényes csak a lopásokra.

Gazdálkodó:
Ezt a személyiséget annyival módosítanám, hogy 15%-ra növelném és a kiterjeszteném a kovácsműhelyekre a termelésbónuszát.

Harcos:
A 10% katonai eredménybónuszát 15%-ra növelném.

Túlélő:
A 30%-al kisebb emberek elleni sikerességet kiegészíteném a házainak a felgyujtására is amiben ugyancsak emberek laknak, valamint az éhezés miatti elvándorlás mértékét is csökkenteném nála 30%-al.

A kereskedő és vándor személyiségekhez nem nyulnék hozzá azok jelenleg is viszonylag jól kihasználhatónak tűnnek.

3 személyiségget emelnék ki a többit jónak tartom:
Kereskedő: ez már említve is lett, nem írom le még1x; lényeg hogy növelni kellene a kamatot
Tolvaj: +1% regenerálódás maradjon (nem kell 2), de +10%-al több lehessen a tolitudománytekije.
Varázsló: +1% regenerálódás maradjon (nem kell 2), de +10%-al több lehessen a varitudománytekije.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #26  
Old 07-28-2006, 08:33
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme
3 személyiségget emelnék ki a többit jónak tartom:
Kereskedő: ez már említve is lett, nem írom le még1x; lényeg hogy növelni kellene a kamatot
Tolvaj: +1% regenerálódás maradjon (nem kell 2), de +10%-al több lehessen a tolitudománytekije.
Varázsló: +1% regenerálódás maradjon (nem kell 2), de +10%-al több lehessen a varitudománytekije.

most is lehet tobb neki... csak nem szamit... biztos az erte kapott bonuszt gondoltad!
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #27  
Old 07-28-2006, 08:45
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme
3 személyiségget emelnék ki a többit jónak tartom:
Kereskedő: ez már említve is lett, nem írom le még1x; lényeg hogy növelni kellene a kamatot
Tolvaj: +1% regenerálódás maradjon (nem kell 2), de +10%-al több lehessen a tolitudománytekije.
Varázsló: +1% regenerálódás maradjon (nem kell 2), de +10%-al több lehessen a varitudománytekije.
Akkor már ebből majdnem odáig is eljuthatnánk hogy a harcos a toli és a vari személyiségek a hozzá tartozó tekire kaphassanak +10% bónuszt

A kereskedő személyiség szerintem eleget hoz, lehet nem annyit mint a teki de mivel automatikusan működik és készpénzt pumpőál a játékba nem biztos hogy növelni kéne (most magam ellen beszéltem )

A tábornoikos ötlet kicsit tényleg húzós, mondjuk lehetne duplázás helyett másfélszeres is, ezzel ugyan kicsit gyengítve az orkot...

És hamár táp akkor a vándor személyiségnél kiegészíteném hogy ne hulljon annyi serege út közben
Reply With Quote
  #28  
Old 07-28-2006, 10:53
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme
Tolvaj: +1% regenerálódás maradjon (nem kell 2), de +10%-al több lehessen a tolitudománytekije.
Varázsló: +1% regenerálódás maradjon (nem kell 2), de +10%-al több lehessen a varitudománytekije.

Arwyl másnak is írtam már a toli személyiségnek nem adtam +1%-ot a javaslatban csak több zsákmányt.

A varázslónál adtam de ki is fejtem miért!
A varázslatok LÉNYEGESEN TÖBB készülit emésztenek fel a toliakcióknál és magadra is fel kell tenni ugyanannyi készüliből a varikat, míg a tolvajoknál kizárólag akcióznod kell másra egyazon készültségesés mellett és regenerálódni. Nos emiatt a korántsem apró eltérés miatt gondoltam, hogy a varázsló személyiség adjon 2% bónusz reget, a tolvaj pedig maradjon 1% és több zsákmány.

Lehethogy én írtam félreérthetően de nem az első vagy aki nem azt olvassa amit le szerettem volna írni
Reply With Quote
  #29  
Old 07-28-2006, 10:57
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme
3 személyiségget emelnék ki a többit jónak tartom:
Kereskedő: ez már említve is lett, nem írom le még1x; lényeg hogy növelni kellene a kamatot
Tolvaj: +1% regenerálódás maradjon (nem kell 2), de +10%-al több lehessen a tolitudománytekije.
Varázsló: +1% regenerálódás maradjon (nem kell 2), de +10%-al több lehessen a varitudománytekije.
és mi lenne hogy ha nem 10%-al többre lehetne írni a tekit, hanem ezt megkapná bónuszba, mert egy gnóm toli pl 50% tekijéhez már így is kel 10650 teki, és ha 60% ot akarna fejleszteni, az már kb (a mostan tekirendszreből következtetve) 14650 teki, és ha mindemellett még tudós is akkor az már kb 16650 teki lenne, ami miatt magas hekin már nagyon sok könyvtárak kellene tartania hogy ne csökkenjen a %
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
  #30  
Old 07-28-2006, 11:03
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by solven
és mi lenne hogy ha nem 10%-al többre lehetne írni a tekit, hanem ezt megkapná bónuszba, mert egy gnóm toli pl 50% tekijéhez már így is kel 10650 teki, és ha 60% ot akarna fejleszteni, az már kb (a mostan tekirendszreből következtetve) 14650 teki, és ha mindemellett még tudós is akkor az már kb 16650 teki lenne, ami miatt magas hekin már nagyon sok könyvtárak kellene tartania hogy ne csökkenjen a %

Anno nyitottam egy topicot ebben a témában.
Az akkori véleményemhez ragaszkodva szerintem elég lenne 5% és nem mint tekercsbonusz hanem egyébb bonuszként mint a fajik. Úgy mégis csak átmenet az 5% és a 10% tekercs bonusz között!

Ui.: Megjegyzem a topic az elvetett javaslatokba került
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
uj faj és személyiségek ötletek ide! Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 116 01-10-2010 13:34
Személyiségek Colony Elvetett javaslatok 59 04-25-2006 10:42
varis és tolis személyiségek változtatása solven Elvetett javaslatok 21 04-20-2006 16:33


All times are GMT +1. The time now is 06:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu