Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1071  
Old 08-23-2010, 16:56
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Némi gondolkodásra kérlek. nem azért nem tud többet megengedni 1 klán mert nincs esetleg több tartaléka, hanem mert nem tud hozzáférni ilyen gyorsan... hiába van 10milla katid a piacon, ha nem tudod felvenni, akkor amikor kell!!! márpedig, vagy úgy van kint a piacon,hogy folyamatosan becsorogsz, vagy olyan mintha nem is lenne, amikor éppen kell. De a legtöbb klán nem is halmoz fel ennél több tartalékot,mert fölösleges,ha van mindenkinél emellett maxon egysége,és közel max kp...
Az bőven elég akár 5-6klánütésre ráállásra épülésre.stb.

ráadásul az elfkozosás, csak akkor megoldás, amikor nagyon távolról fokoznak rád, vagy ha éppen hiénáznak több sereggel. különben fölösleges pénz kidobás, mert a morálod így is úgyis szétcseszik és úgyis rádmennek megint.
De ennek semmi köze a forduláshoz amúgy, mert elfokozós játékot nagyon a top30-ig nem tudsz játszogatni, mivel kis hekin nem müködik.
Egyetertek de akkor megint oda kerultunk h nem a tartalek a gond, sot nagyon konnyen lehet ezt osszeszedni. azt nem ertettem miert irtad azt h esetelg 2 klan van a csoportban aki ezt megengedheti maganak... nagyon sokan megengedhetik maguknak! Csak az egesz ott dol el h megeri vagy nem, mint ahogyan te is mondtad.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1072  
Old 08-23-2010, 19:29
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
nagyon sokan megengedhetik maguknak!
Te is belátsz minden klán zsebébe?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #1073  
Old 08-23-2010, 19:58
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Egyetertek de akkor megint oda kerultunk h nem a tartalek a gond, sot nagyon konnyen lehet ezt osszeszedni. azt nem ertettem miert irtad azt h esetelg 2 klan van a csoportban aki ezt megengedheti maganak... nagyon sokan megengedhetik maguknak! Csak az egesz ott dol el h megeri vagy nem, mint ahogyan te is mondtad.
Úgy érzem megint rossz helyen vagyunk , van sok klán aki tud pénzt csinálni és sok van aki nem tud ...
Mert egyszerűen nem éreznek rá vagy nem tudom ő dolguk nem is érdekel ...
Egy biztos akik nem tudnak pénzt csinálni azoknak a 3k heki is erőn felül van és azért is igen erősen megszenvednek ha eljutnak egyáltalán oda ...
Aki tud fedezet előteremteni a továbbhaladásához az felmegy úgy is bármedig , csak tovább tart ami lehet akár 7-10k kör is könyedén egy relatív új fellépő klán esetében .

De vegyük a klánokat pár részre taktikai szempontból .

Vannak a frissek akik nem értenek a pénzhez és nem tudják mit csináljanak ők megállnak 3k hekinél max és miután leszedik őket 3k hekin akkor hopp egy újra és 1800 heki .

Vannak a relatív friss klánok akik tudnak némi pénzt összelapátolni .
Azok megálnak termelnek átépülnek ütnek , megint termelnek és így megy végig amíg el nem érik amit kell jelen esetben a top 30 vagy elegük lesz és elpucolnak vagy ott maradnak és mindig kicsit feljeb egerészik magukat , hogy tudjanak 2 ből forogni , hiszen 10-15k kör azért nem 2k kör mint amit 2 ben kell eltölteni a topban ....

Na meg ugye vannak a régi nagy klánok akik jó magasan fent vannak és termelnek szépen , mert ugye ott komoly hadizás nem történik , ők időnként egy orival lefordulnak , hogy egy másikat hozzanak fel , hogy legyen értelme a termelésüknek .
Azt felütik 1k kör alatt kényelmesen mert 8-9 ori komoly tartaléka van mögötte, aztán ha az feljött idővel cserélődik egy másik ori és kész .
Egyszer ők már biztosan megdolgoztak érte , hogy ott legyenek ahol vannak de ilyen szerintem max 5-10 klán van .

Végül is a fix hekis fordulással egy kicsit azoknak a klánoknak könnyítenénk akik nem akarnak megaklánok lenni , mert egy kicsit pörgősebb lenne a játékmenet nekik .

Nekem is konkrétan van a B csopiban orim szabin már egy ideje mert az égvilágon semmi értelme nincs vele játszani másikat nem csinálok , hogy sorba áljanak a csopikban egymásra várva mint az orgonasíp mert annak sem látom értelmét ...

Ha ilyen marad a játékmenet nekem sajna nem lesz más lehetőségem csak így játszani , gondolom sokaknak másoknak sem és ezt teljesen egyszerű leellenőrizni meg kell nézni hány ori van szabin a b csopiban .

Totya
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
  #1074  
Old 08-23-2010, 20:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Végül is a fix hekis fordulással egy kicsit azoknak a klánoknak könnyítenénk akik nem akarnak megaklánok lenni , mert egy kicsit pörgősebb lenne a játékmenet nekik .
Kicsit? Ötöd/hatod/hetedannyi időt kell eltölteniük az A-ban, mint eddig. Szerintem ez nem kicsit teszi pörgőssé a játékukat, hanem nagyon.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1075  
Old 08-23-2010, 21:29
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

"Ötöd/hatod/hetedannyi időt kell eltölteniük az A-ban, mint eddig."

by Ati


Ezt enm ertem, kerlek mond el h a fix heki miatt, miert kell tobb idot toltenie az uj oriknak az 1A-ban...
Jelenleg nem lehet tudni h mennyi ido kell azert h elerje valaki a felteteleket hiszen egy valtozo celt uldozunk! Ha a jelenlegi 9k hekire lenne a fix heki beallitva (ami kb a jelenlegi helyzet a top 30% eleresehez), akkor is drasztikusan rovidulne az eltoltendo ido!

Nem a 2x fordulasrol beszelek es ha te arra vonatkoztal akkor maris bocsass meg elore, de te ezzel pont azt szeretned h ne jatszodjanak az 1A-ban es ne unatkozzanak ott. Ez volt a fo erved a 2x fordulasnal, most meg azt mondod ra h "Ötöd/hatod/hetedannyi időt kell eltölteniük az A-ban, mint eddig" ???...

Ha az egyszeri fordulas fix hekivel akkor a kerdes fel van teve, ha a 2x fordulasra ertetted akkor nem is kell valszolnod, mert akkor nem erdemes.

Nem szoltam bele a javaslatokba, mint ahogyan kerted!
Csak eppen nem ertem azt amit irtal.
Reply With Quote
  #1076  
Old 08-23-2010, 21:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
"Ötöd/hatod/hetedannyi időt kell eltölteniük az A-ban, mint eddig."

by Ati


Ezt enm ertem, kerlek mond el h a fix heki miatt, miert kell tobb idot toltenie az uj oriknak az 1A-ban...

Ötöd/hatod/hetedannyi idő = sokkal kevesebb mint eddig.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #1077  
Old 08-23-2010, 21:40
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Egy biztos akik nem tudnak pénzt csinálni azoknak a 3k heki is erőn felül van és azért is igen erősen megszenvednek ha eljutnak egyáltalán oda ...
Klánraktár + VIP + termelős faj. Vagy ennyire bonyolult lenne?
A pénz megszerzéséhez 2 dolog kell: piac, ugye adott, és akarat a pénz előteremtéséhez... Ja, és minimális aktivitás, hogy a megtermelt javak ne csorogjanak el.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #1078  
Old 08-24-2010, 00:11
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kicsit? Ötöd/hatod/hetedannyi időt kell eltölteniük az A-ban, mint eddig. Szerintem ez nem kicsit teszi pörgőssé a játékukat, hanem nagyon.
Könnyen megeshet , hogy csak "3k" körből tudnának fordulni a közepes szintű játákosok az A csopiban .
Viszont az ugye még mindig több mint a B csopiból fordulók ideje ami 2K kör .

Bár én úgy gondolom a fix hekis fordulás eltarthat sok emberkének akár 5K körig is , ami jóval kevesebb mint a jelenlegi rendszerben várható fordulási idő.

Bár szerintem leellenőrizhető ez is elég könnyen , meg kell nézni 2400 heki és 4800 heki közt lévő orik átlagos játékidjét .
Aztán meg lehet nézni a 4800 heki és pl a 7000 hekis orik játékidejét és utána a végén a 7000 hekitől a 9200 ig ahol kb a top van most .
Az 9200 heki fölöti játékidőt fölösleges nézni , mert ha ők le akartak volna fordulni már megtették volna vagy max aki fordulni fog azt x száz körönbelül megteszi .

Ha ezeket a körszámokat megnézi valaki aki ért hozzá , akkor elég gyorsan meg lehet látni az átlagos forgási sebbeséget .

Ha fix hekis fordulási lehetőség lenne az A csopiból biztos lenne pár emberke aki élne vele.
Mindenki attól fél , hogy lenne egy légüres tér a top 30 és a fix között ...
Szerintem sokan maradnának akik aztmondanák , hogy a B ből akarnak fordulni a jelenlegi feltételek melett . Azok mind ott araszolgatnának felfelé a fix és a top között mert nekik kevés lenne a fix heki elérése .

Számoljunk egy kicsit , most csak tippelni fogok pár számot kérek mindenkit ne vegye készpénznek .

B csopi 1K kör plusz A csopi fix heki kb 3k kör = 4K kör egy szemcsi a B csopitól .
B csopi 1K kör plusz A csopi 1K körtől 15K körig háttértől függöen= 2K körtől 16K kör is akár viszont ha ide felszenvedi valaki akkor 2K kör és forghat a B csopiból .


Tudom nagy dilema ki mit csináljon ...
El kell dönteni mi tesz jót a játéknak ha pörög és forgnak egy páran fix hekiről néhány meg csinálnak mellé megaorikat és azzal nyomulnak ?
Vagy mindenki felkínlódja, felüti a top 30-ba ha éppen tudja az orit mert olyan a héttere ...

Aki nem tudja az meg kukába dobja ahogy én is majdnem 2 ből már kukába dobtam az orit mert nem akartam vele A csopiban eltölteni 6-12k kört ...
De ezek után se akarok vele ott eltölteni annyi időt .

Totya
Reply With Quote
  #1079  
Old 08-24-2010, 05:41
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A hetedannyi az a 7x-ese valaminek.
Az ido otod/hatod/heted-et... vagy otod/hatod/heted-ni idot
A heted "annyi" az hetszer annyi.
Mind1.

Kivancsi lennek h ki mennyi ido alatt teljesitette a top 30%-ig a heki szamot, azok kozul akik lefordultak. Egy atlagot szeretnek leginkabb. Priviben h ne offoljunk.

Mert a 2x fordulosnal ugyebar a legjobb esetben 1000 kor (elso lefordulas, 1A-ban az eltoltott minimalis ido) + 5*1000 kor (minden szinten 1000 kor, minimalis) = 6 000 kor egy uj szemert. Es nem is probalok szamolni azzal h igazabol az mennyire realis az 1k kor az 1A-ban mert nem tom h mennyi lesz vegul is a fix heki, hiszen nincs leszogezve.

Ez igy 8-9 honap.

Ha ez az otodere es nem is szamolok hetedevel, csak 5-el... szoval ha otodere csokkenti az erre szant idot, akkor Ati szerint 40 honapba kerul jelenleg a top-ot elerni... az tobb mint 3 ev es 3 honap... (hetedevel szamolva az 4 es fel ev lesz Ati ...)
Ne vicceljetek, meg ennel hamarabb szerezhettem volna 30 fos 1A-s csopiban top koroket es a magyar hod nem 30 fobol all.

Szoval megint megkerdem Ati h mit szerettel volna odairni?
Azt allitod h most atlagban egy uj orinak 3 ev es 3 honapba telik amig lehet egy uj szeme, miutan fellep az 1A-ba?


Megint nem a javaslatokat vitatom csak ujra nem ertem ezt... ezt az egesz gondolatmeneted...
Az 1x fordulos fix heki hatart nem is foglaltam bele mert azt mondtad ilyet nem akarsz.

Last edited by ErdelyMagyaria; 08-24-2010 at 05:43..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to ErdelyMagyaria For This Useful Post:
  #1080  
Old 08-24-2010, 06:45
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati!

Lenne arra lehetőség, hogy valamelyik tapasztaltabb játékos kapjon az A csoportba egy plusz országot, amit szabályosan vihet a jelenlegi mellett?
Ezzel az országgal valaki tesztelhetné, hogy mennyi idő alatt lehet a jelenlegi feltételeket teljesíteni.
Ismeretlen ország, így nem lenne visszatartó ereje az országnévnek sem, valamint felhalmozott vagyon se lenne mögötte.
Indulhatna 1500-2400 heki közöttről, kb 100 millió kp plusz elférő egység, és fellépőként 1 nap védelemmel.

Szerintem a klánunkból többen is vállalkoznának a tesztelésre.

(Látatlanban van rá egy fogadásom, hogy a Gunból jelentkező tesztelő ezekkel a feltételekkel 4000 kör alatt teljesítené a mostani top követelményeket.)
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Reaktor For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 16:55.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu