Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-22-2006, 11:20
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Védőerő kiszámítása.

Ciki, vagy nem ciki, de én nem tudom, hogy jól számolom-e ki a védőerőmet.
Légyszives valaki segítsen ki.

Katona: 380
Íjász: 1.500
Lovas: 700
Elit: 4.140
Van 34 örtornyom ez 8% a 408 hektáron.
Élőhalott vagyok az 5.ik szinten.
A katonai morálom 97%

Előre is kösz.

Jaj van még 1 kérdésem.
Ha szintlépéskor áttérek óriásra akkor milyen legyen a hadi összetételem (íj, elit, ló) ha barakk: 286 db (16016 hely) lesz?
Sponsored Links
  #2  
Old 06-22-2006, 11:26
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

44603 kerekítve, ha nem számoltam el... csak mert kézzel csináltam... (*1.4 ha MF vagy persze....)
  #3  
Old 06-22-2006, 11:55
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mland:
A katonáid védő értékét összeadod ( egy katona egyet ér, egy íjász hatot... a tornyokban lévő íjászok után megint hat...stb) és utána tetszőleges sorrendben felszorzod a kölönböző bónuszokkal (Ha mf * 1,4 , védelem varázslat *1,3 , toronybónusz (Te esetedben) *1,16 , katonai morál (Te esetedben) *0,97 ....stb)

Ugyan ez a támadásnál is!

Last edited by Colony; 06-22-2006 at 12:10..
  #4  
Old 06-22-2006, 12:03
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Jaj van még 1 kérdésem (csak hozzáértőknek).
Ha szintlépéskor áttérek óriásra akkor milyen legyen a hadi összetételem (íj, elit, ló) ha barakk: 286 db (16016 hely) lesz?

Persze úgy, hogy legyen betoníj!

Last edited by Mland; 06-22-2006 at 12:09..
  #5  
Old 06-22-2006, 12:08
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mland
Jaj van még 1 kérdésem.
Ha szintlépéskor áttérek óriásra akkor milyen legyen a hadi összetételem (íj, elit, ló) ha barakk: 286 db (16016 hely) lesz?
El lehet dönteni egy írányvonalat, de ez folyamatosan változhat. Szövetséghez igazodva vagy a környező országokhoz stb...
Ezt már neked kell majd eldöntened!!!
  #6  
Old 06-22-2006, 12:15
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
El lehet dönteni egy írányvonalat, de ez folyamatosan változhat. Szövetséghez igazodva vagy a környező országokhoz stb...
Ezt már neked kell majd eldöntened!!!
Oké, de szted a betoníj mennyit kiván, a 4 szinten?
  #7  
Old 06-22-2006, 13:47
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mland
Oké, de szted a betoníj mennyit kiván, a 4 szinten?
Helló!
Mit értesz te beton íjon (csak mert az élőholtad se volt betoníjas)?
Ha megnézed azt az éplistát, amit kezdőnek dobtam össze neked a másik topic-ban, akkor láthatod, hogy ott írtam neked tornyot is a barakkok mellett, tehát íjászod minimum annyi legyen, amennyi tornyot írtam... a többi sereg aránya pedig attól függjön, hogy a szövid orijai milyen felépítésűek...


Amúgy az élő holtad védő ereje 44603, csak kicsit félrevezető az a szám, ugyanis az élőhalottnak nincs védelem varija, így egy ugyancsak 97%-os katmorálos mf tudós óriás átüt téged felülről (tehát nincs 10% bónusza) 3300 elittel (annak a támadója az élőholtad ellen 45223)...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #8  
Old 06-22-2006, 18:00
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Helló!
Mit értesz te beton íjon (csak mert az élőholtad se volt betoníjas)?
Ha megnézed azt az éplistát, amit kezdőnek dobtam össze neked a másik topic-ban, akkor láthatod, hogy ott írtam neked tornyot is a barakkok mellett, tehát íjászod minimum annyi legyen, amennyi tornyot írtam... a többi sereg aránya pedig attól függjön, hogy a szövid orijai milyen felépítésűek...


Amúgy az élő holtad védő ereje 44603, csak kicsit félrevezető az a szám, ugyanis az élőhalottnak nincs védelem varija, így egy ugyancsak 97%-os katmorálos mf tudós óriás átüt téged felülről (tehát nincs 10% bónusza) 3300 elittel (annak a támadója az élőholtad ellen 45223)...
Kedves Aúú!

Köszönöm a másik topic-ban levő éplistát.
Megnéztem és már el is kezdtem az átképzéseket.
Az ajánlásodat fogom alapúl venni és a szerint alakítom ki a szintlépés utáni országomat.
Ezzel, nincs is semmi gáz.
Viszont én mindenképpen szeretnék egy jó erős védelmet a hadi támadás ellen, és keveseltem az íjászokat.
Mivel a 600 hektáros szintlépés után tudok majd új hekiket szerezni amire új tornyokat építek ezért gondoltam nem árt ha több íjászom van.

Csak biztosra szeretnék menni. (MÁR AMENNYIRE EZ LEHETSÉGES)
Mert ha kitámadok akkor az íjászaimat szeretném hátrahagyni.

Véleményed?

Ja, igen. A szövetségeseim országainak felépítéséről még fogalmam sincs, mivel mind fajt váltunk. Tehát marad az egyedi felkészülés.

Last edited by Mland; 06-22-2006 at 18:06..
  #9  
Old 06-22-2006, 20:39
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mland
Csak biztosra szeretnék menni. (MÁR AMENNYIRE EZ LEHETSÉGES)
Mert ha kitámadok akkor az íjászaimat szeretném hátrahagyni.

Véleményed?

Ja, igen. A szövetségeseim országainak felépítéséről még fogalmam sincs, mivel mind fajt váltunk. Tehát marad az egyedi felkészülés.
Én első körben mindenképpen javaslom, hogy a szövijeiddel beszéljétek meg, hogy milyen sereg felépítést szeretnétek, mert a szövitek halálra lesz ítélve, ha össze vissza különböző seregeket tartotok...

A legbetonabb íjászaid persze akkor lennének, ha csak íjászod lenne és fele-fele arányban barakk és őrtori, de azért gondolom nem egészen ezt szeretnéd...
Szóval, mivel 8% toronnyal elvoltál zombiként, gondolom, ha kb ugyanannyi tornyod lesz óriásként is, az elég lesz, főleg, hogy az óriás a teki és a védelem vari miatt sokkal jobban védekezik mint a zombid most.
Tehát ha szeretnél annyi íjászt 600 hekin, hogy azért már adjon is némi védelmet, de még ütni is tudj a maradék egységekkel, akkor a 286 barakk+ a 18 torony helyett, legyen 60 tornyod (10% torony, ami védelemben 20% védőt jelent) és 244 barakkod. Ekkor 3360 íjászod ( és ezek mind toronyban lesznek, tehát ha az íjászokon kívül kimész mindennel támadni, akkor csak a darabszámot nézve olyan mintha 6720 íjászod védekezne otthon) és 10304 egyéb egységed lehet (pld 2e paci és 8304 elit vagy bármilyen kombináció megfelelő, ha a szövid is hasonló felépítésű lesz).
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #10  
Old 07-14-2006, 18:50
doscar doscar is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default hektárok védőértéke

"Ne feledd, hogy ha egy országban semmi védelem nincs, akkor is rendelkezik egy minimális védőértékkel, mely az ország hektárszámával egyenlő."

Csak hogy teljesen tisztázzuk:

- a hektár védőértéke ugye nem csak akkor jut érvényre, ha az országnak semmi egyéb védelme sincs? pl ha 200 hektáron van az oriban 100 katoma akkor ugye 300 a védőértéke? Vagy akkor már csak 100?

- (ha igen 300) akkor ha megy a védőpajzs is akkor az 30%al emeli a hektár védőerejét is (200+100)*1,3 vagy a hektárokat csak simán minden bónusz nékül hozzá kell adni a hadsereg bónuszos védőértékéhez 100*1,3+200

Mielőtt valaki azt mondaná hogy normálisan felépített országnál a a különbségek oan minimálisak hogy tökmindegy: igen tudom csak tisztázni szeretném a dolgot
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu