Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #471  
Old 08-31-2011, 19:30
csákány csákány is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Üllő
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

A görög Panathinaikosz bejelentette, hogy egy szezonra kölcsönvette Rudolf Gergelyt, a Genoa magyar válogatott támadóját.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #472  
Old 09-03-2011, 07:45
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default Magyarország - Svédország 2:1

Tegnap egészen jók voltunk, hogy tartalékos csapattal is megütöttük a svédeket, ráadásul 16 év után.

Nem akarom túllihegni a győzelmet, de szerintem ebben a selejtezősorozatban - különösen, ha az utsó két meccsen is jók leszünk - simán elmondható, hogy helytállunk, sőt mi több, már olyan erényeket is villogtatunk, amiket régen nem.
A finnek és a svédek ellen is a végén szereztük meg a győzelmet, azért, mert az utolsó percekben is arra játszottunk még.
A hollandok elleni idegenbeli meccs is klasszikus volt, ahogy vezettünk is és a hollandoknak komoly erőfeszítéseket kellett tenniük, hogy lehozzák a győzelmet.

Három vereségünkből kettő Hollandia elleni, egy szoros idegenbeli Svédország ellen. Nálunk jóval magasabban jegyzett csapatok is simán beleszaladhatnak ezekbe, egyikre sem lehet azt mondani reálisan, hogy na ez gáz volt. A többi meccset pedig nyertük, Svédország szintű csapat ellen meg ki tudja mikor nyertünk utoljára tétmeccsen - ráadásul tartalékosan.

A keddi Moldova elleni idegenbeli meccs piszok nehéz lesz, de a koronát a szereplésünkre akkor tennénk fel, ha megvernénk őket is, majd itthon a finneket. Az 21 pontot jelentene, annyit én szerintem még nem láttam élőben a magyar válogatottól selejtezősorozatban.

21 ponttal szélsőséges esetben legjobb csoportmásodikként egyenes ágon is kijuthatnánk az EB-re, de szerintem nem ebben kell gondolkodnunk, mivel ahhoz a svédeknek ki kellene kapniuk egy teljesen tét nélküli meccsen a hollandoktól, valamint Finnországban is pontot kellene veszíteniük.
A lényeg, hogy helyt álljunk az utolsó két meccsen - lehetőleg győzelmekkel, mert az sem irreális elvárás - és akkor nyugodtan elmondhatjuk, hogy minden mérce szerint is felfelé ívelő pályán van a válogatottunk, ami az elmúlt szűkös esztendőket nézve épp elég nagy eredmény.
Szépen lépésről lépésre kell haladni.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #473  
Old 09-03-2011, 09:35
chillin' chillin' is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 17
Activity: 0%
Longevity: 74%
Default

Várható volt már ez. Nem is az eredmény a lényeg szerintem, hanem a mutatott játék. Az eddigi ötlettelen játék után, végre láttak a pályán a játékosok. Az hogy tartalékos e vagy sem a franc se tudja. Én kifejezetten nem szeretem mikor Gera játszik...Istenítik,de... mind1, én véleményem

Csak így tovább fiúk és hozzatok még több pénzt!!! 4,5-ös szorzóval elég szép nyereményt kaszáltam tegnap. Este rájuk iszok !
Reply With Quote
  #474  
Old 09-03-2011, 10:10
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by chillin' View Post
Várható volt már ez. Nem is az eredmény a lényeg szerintem, hanem a mutatott játék. Az eddigi ötlettelen játék után, végre láttak a pályán a játékosok. Az hogy tartalékos e vagy sem a franc se tudja. Én kifejezetten nem szeretem mikor Gera játszik...Istenítik,de... mind1, én véleményem

Csak így tovább fiúk és hozzatok még több pénzt!!! 4,5-ös szorzóval elég szép nyereményt kaszáltam tegnap. Este rájuk iszok !
Dzsudzsák, Juhász eléggé alapemberek, szerintem a két legjobb játékosunk, és mindketten hiányoztak. Rajtuk kívül még Szalai, aki szintén vitán felül alapember, és az általad is említett Gera.
Mondjuk utólag eredménytől független is persze mindegy, hogy tartalékosak voltunk-e vagy nem, én azt vallom, hogy az eredmények a legfontosabbak, azok beszéljenek a szokásos pofázás helyett, de most ugye az eredmény is beszél, és a győzelmet - ahogy mondani szokták - nem kell megmagyarázni.

És végre eljutottunk oda ebben a selejtezősorozatban, hogy nem kell magyarázkodni a meccseink után, mert amelyik meccseket elvesztettük, azon reálisan nézve eleve minimális esélyünk volt jobb eredményre, a győzelmeket meg nem kell bizonygatni.

Igaz hátra van két meccs, de ezzel a hozzáállással jók leszünk azokra is. Lehetnek gyengébb periódusok, lehetnek akár gyengébb eredmények is, de míg - ahogy a finnek ellen idegenben és a svédek ellen is az utolsó percekben - reális esélyekkel játszunk a győzelemre, addig szerintem nem emelhetünk komoly kifogást.

Bevallom a keddi moldávok elleni idegenbeli meccstől azért tartok egy kicsit. Hollandia kőkemény 1-0-ra tudott csak nyerni ellenük idegenben, mi is megszenvedtünk velük itthon. Igaz, a legutóbbi hazai meccsükön már nagyon simán kaptak ki 4-1-re a svédektől, aztán idegenben 4-1-re finnektől is.
Kicsit olyan az a meccs, hogyha nem vigyázunk nagyon, a kellemetlen erőfocis stílusukkal akár meg is tudnak minket lepni, mint tették a finnek ellen az otthoni 2-0-ás győzelmük alkalmával, de ha meg jól jön ki a lépés nekünk, akár különösebb erőfeszítés nélkül is verhetjük őket. Reméljük ez utóbbi fog bekövetkezni!
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #475  
Old 09-03-2011, 10:14
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azert egy tizenegyest illene berugni.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #476  
Old 09-03-2011, 10:25
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azert egy tizenegyest illene berugni.
Brazília - Paraguay az idei Copáról megvan?



Szerencsére nekünk nem került egy pontunkba sem a kihagyott tizenegyes.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #477  
Old 09-03-2011, 12:08
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Most, hogy megnéztem utólag is az összefoglalót, azért nem csoda, hogy nyertünk, mivel tizenketten játszottunk tíz ellen
Az a balhátvéd gyerek a svédeknél, bizonyos Oscar Wendt, a mi beépített emberünk volt (vagy óriásit nyert tegnap este a fogadóirodáknál...)

Ő kezezett a tizenegyes előtt, az ő helyén ugrott ki Szabics amiből a gól született, ő ugratta ki a második félidőben Rudolfot százas ziccerben, amit sajnos Rudolf kihagyott, majd a második gólnál ő szerencsétlenkedett (?) Priskin előtt pár centire, Priskin mégis be tudta tenni a labdát.

Na persze nem komolyan akarom sugallni, hogy ezek nem sima balszerencsés tettek voltak, de az biztos, hogy Wendt volt a svédek vesztőembere.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #478  
Old 09-03-2011, 12:39
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Most, hogy megnéztem utólag is az összefoglalót, azért nem csoda, hogy nyertünk, mivel tizenketten játszottunk tíz ellen
Az a balhátvéd gyerek a svédeknél, bizonyos Oscar Wendt, a mi beépített emberünk volt (vagy óriásit nyert tegnap este a fogadóirodáknál...)

Ő kezezett a tizenegyes előtt, az ő helyén ugrott ki Szabics amiből a gól született, ő ugratta ki a második félidőben Rudolfot százas ziccerben, amit sajnos Rudolf kihagyott, majd a második gólnál ő szerencsétlenkedett (?) Priskin előtt pár centire, Priskin mégis be tudta tenni a labdát.

Na persze nem komolyan akarom sugallni, hogy ezek nem sima balszerencsés tettek voltak, de az biztos, hogy Wendt volt a svédek vesztőembere.
Ebből látszik, hogy 1 lúzer a kapitányuk, amikor odaadta Rudolfnak a labdát, akkor kellett volna már levennie
Reply With Quote
  #479  
Old 09-03-2011, 13:35
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ebből látszik, hogy 1 lúzer a kapitányuk, amikor odaadta Rudolfnak a labdát, akkor kellett volna már levennie
Ja, végig bizonytalan volt a srác, nem csak az említett eseményeknél, szóval szerintem is le kellett volna cserélnie. Bár nem tudom lett volna-e jobb játékos a helyére, de valahogy nehezen hiszem, hogy nem.
Ez van, a sport és a verseny is erről szól, hogy az ellenfél gyengeségéből előnyt kovácsolunk magunknak, és úgy szerezzük meg a győzelmet. Szerencsére ezt most meg is tettük a végére.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #480  
Old 09-03-2011, 14:07
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Ja, végig bizonytalan volt a srác, nem csak az említett eseményeknél, szóval szerintem is le kellett volna cserélnie. Bár nem tudom lett volna-e jobb játékos a helyére, de valahogy nehezen hiszem, hogy nem.
Ez van, a sport és a verseny is erről szól, hogy az ellenfél gyengeségéből előnyt kovácsolunk magunknak, és úgy szerezzük meg a győzelmet. Szerencsére ezt most meg is tettük a végére.
Halkan tegyük azért hozzá, hogy sok esetben Varga is csak az egyensúlyát kereste Wilhelmsson mellett. Mázli, hogy a svéd szélső már nem a régi. Illetve a Lipták-Sándor csere után a közzéppályánk és a védelem között is komoly szakadék keletkezett. Elek és Pintér jól megoldotta ezt a problémát, de Sándor Gyurinak nem sok köze van ahhoz a poszthoz. Elmander pedig a második félidőben megette Laczkót vacsorára.

Ugyanakkor Korcsmár - Gundel Takáccsal egyetértésben - szerintem is hatalmasat futballozott a meccsen, Rudolf pedig kifejezetten klasszis teljesítményt nyújtott. Ha egész idényben tudja ezt a formáját hozni, ki sem lehet majd robbantani a Panathinaikosz kezdőjéből.

Szabics hozta, amit tud, Priskin pedig különösen kellemes meglepetés volt. Jól mozgott, a gólpassza is gyönyörű volt. Stieberen viszont érződött, hogy meg van illetődve. Ha kicsit bátrabb és lendületesebb lett volna, ő lőhette volna a győztes gólt - legalább három alkalommal. Ugyanakkor nem akarom bántani, Hajnal sem játszott jobban nála. Érződött azon az ürgén is, hogy nem a saját posztján kell megállnia a helyét. Sőt, Koman sem volt az igazi, de el kell ismernem, hogy hajtott becsülettel és összességében hasznos játékosa volt a csapatnak.

Sajnos ezúttal is előjött, hogy a magyar válogatottnak, illetve legtöbb játékosának nincs meg a kellő erőnléte egy ilyen meccshez. Ezt láttuk Amszterdamban is, illetve láthatjuk minden komolyabb meccsen. Ugyanakkor ezek a srácok tegnap nyerni akartak. Nem csak nyilatkoztak róla, tényleg akarták is a 3 pontot. Remélem, Sebők Vilmos, Mátyus János és a többi kutyaütő nézte a mérkőzést - sokat tanulhatnak a maiaktól ezen a téren.

Ami pedig Egervári Sándort illeti: ha nem is jött be minden cseréje, azért az elmondható, hogy taktikai érzékben messze veri mind Koemant, mind Matthaust. Kiváló szerkezetet rakott össze tegnapra a rendelkezésre álló játékosokból.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Viccek-bármi jöhet robogo Viccek 4748 10-05-2015 17:13
Bajnokok Ligája (Foci BL) lll Szabadidő, Sport 44 12-01-2006 20:14
Ki nyeri a 2006-os foci VB-t? Pool Szabadidő, Sport 30 05-14-2006 12:29
Angol foci Pool Szabadidő, Sport 6 02-13-2006 13:49
Olasz, angol, spanyol foci Pool Szabadidő, Sport 2 02-01-2006 23:31


All times are GMT +1. The time now is 00:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu