Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-10-2008, 19:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Eke View Post
Ha valaki elsöre jelentkezik milyen cimet is adományoznál neki?
Hogy is volna ez?Lenne 8 féle istenség(fajok)?Vagy csak 7,mert a hulla ,az hulla.
De most gondolj bele, ha suliban vagy melóhelyen szólnak, hogy ne Hódítózz, akkor mondhatnád, hogy vallási diszkrimináció.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 11-10-2008, 19:51
Debilke Debilke is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Érd
Posts: 276
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Nálam onnantól vált ez az egész hiteltelenné, mikor elmesélték, hogyan is lettem megkeresztelve: Első szülött dédunka voltam, Dédim, nagyon komoly hívő volt, és ragaszkodott ahhoz, hogy meg legyek keresztelve, Apukám kijelentette, hogy NEM, ő nem akarja (nem tudom most hogy működik, de abban az időben, mindkét szülő beleegyezése kellett ahhoz, hogy a gyermeket megkereszteljék), és a Dédim talált olyan papot, aki némi pénzecskéért az egyháznak megkeresztelt... persze Apukám beleegyezése nélkül!

Last edited by Debilke; 11-10-2008 at 19:55..
Reply With Quote
  #3  
Old 11-10-2008, 16:49
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post

Remélem senkit sem sértek ezzel a hozzászólással, ha igen, akkr a véleményt megtartm magamnak, a hsz-t pedig törlöm...

Miért sértenél meg bárkit is? Leírtad hogy gondolod, ha valaki másképp látja majd leírja ő is, nincs ezzel semmi baj, de szerintem sokan látjuk hasonlóképp mint te.
Reply With Quote
  #4  
Old 11-10-2008, 16:53
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Miért sértenél meg bárkit is? Leírtad hogy gondolod, ha valaki másképp látja majd leírja ő is, nincs ezzel semmi baj, de szerintem sokan látjuk hasonlóképp mint te.
Meg is lepődtem, hogy hány embernek tetszett! Azt hittem, hogy le leszek hurrogva.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #5  
Old 11-10-2008, 16:56
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Az egyházi adómentességgel, meg a fényűző templomokkal, 6 gyerekes családnak nagy plébániával, a 3 évente cserélt autóval nagyon nem tudok egyetérteni, én Jézusról nem azt tanultam, h aranyhintón járt a nép közt, meg, h ilyen "fényűzésben" élt.....
Az egyházból én már nagyon rég kiábrándultam és ez nem hiszem, h változni fog, s az álszent, képmutató papok, csak fokozzák ezt az ellenérzést, pl: napokban történt postásverés, "szegény" papot felbosszantotta....
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Fefe013 For This Useful Post:
  #6  
Old 11-11-2008, 09:41
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
A vöröskereszt rászorulókon segít, mit csinál az egyház? Évszázadokon keresztül loptak csaltak, hazudtak és öltek Isten nevében. Nem az egyház adja a hitet inkább kihasználja az emberek hitét.
Azóta volt egy reformáció is


Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Már az is haladás, hogy nekünk nem kell feléjük beadni a tizedet!
off
Bevallom, én nem értettem sose az egyházakat. Egyáltalán annak a jelentőségét. Miért van rájuk szükség? Elvileg bármikor szólhatsz Istenhez, akkor miért kell egy közvetítő személy (pap), aki közvetíti a szavaid felé?
Mert a vallás nem a fejedből pattan ki. Vannak alaptételei, tanításai, amikre magadban soha nem fogsz eljutni. Ha úgy érzed, hogy mégis, akkor nem vagy vallásos, hanem hiszel valamiben, amit te kreáltál -ez a modern média, és az énközpontú világképünk vívmánya, alapvetően "bálványimádás"

Erre a tanításra vannak a papok. Illetve egyfajta szolgáltatást is nyújtanak. Az állam az adók egy részét lepasszolja az egyházaknak, elismerve ezzel, hogy olyat nyújtanak, amiért (legtöbbször) tételesen nem lehet számlázni (szubjektív mércéje miatt), de szükség van rájuk -házasság, temetés, keresztelés, lelki segély, közösség építés...

Quote:
Szerintem ez az emberi nagyravágyás, hataloméhség szüleménye. A sámánok, és ehhez hasonló törzsi varázslók kicsit talán fogékonyabbak voltak valamire, ezért lehettek ők azok, de vajon miért pont azok lettek a papok, akik lettek? Miért a gazdagok kiváltsága volt, hogy érsek lehessen? Vagy pápa? Talán a gazdagabbakat jobban meg tudta érinteni az általuk nagyra becsült Isten?
Alapvetően nem a pénzről szólnak azok a pozíciók. Legalábbis ideális esetben nem, illetve sokan vannak, akik nem a pénzért csinálják. Csakhogy sajnos mindenhol, ahol pénz van, megjelennek a nyerészkedők is, ez alól nem kivételek az egyházak sem, és sajnos ezekről hallani legtöbbet (a csendes, erkölcsös életűekről nem sokat szólnak híradók, az nem érdekel senkit, de még mindig ők lehetnek többségben). Ettől még nem lesz rabló csaló banda egyik egyház sem.
Quote:
Áh, be is fejezem... sosem értettem az egyházat, gazdagon feldíszített templomok, arany keresztek és hasonlók, közben meg hirdetik, hogy milyen nagy ember az, aki a keveset, amije van, megosztja a szegényekkel...

A stigmatából van egy kis idézet, ami elvileg a holt-tengeri tekercsekből származaik, nem néztem utána, így nem tudom pontsan, de nekem nagyon tetszik. Megkérdőjelezi az egész egyházat. Így szól:
"Isten országa bennetek van, nem fából és kőből épült házakban. Hasítsd szét a fát, és én ott leszek, emeld fel a követ és megtalálsz."
on

meg van az egész véleményem az egyházról, és a pénzbehajtásukról... Köszönöm, nekem nincs rájuk szükségem. Ha hiszek valamiben, az a személyes dolgom, nem kérek a közvetítőkből.

Remélem senkit sem sértek ezzel a hozzászólással, ha igen, akkr a véleményt megtartm magamnak, a hsz-t pedig törlöm...
És hogy mire jók az egyház szervezetek? Ezek tartják fenn a vallásokat, a "tanítók" utánpótlását, szervezik ésszerűbbé az egészet -ha nem lenne szervezet, akkor kaotikus rendszer alakulna ki, és sokkal jobban elfajulhatnának a negatív hatások. (másrészt az arany kegytárgyak nem az egyén gazdagságát, hanem Isten dicsőségét próbálTák szimbolizálni)

Mellesleg a Stigmata idézete nagyban összecseng a lutheri reformáció egy részével. Annyiban (is) egészült ki Luthernél, hogy a Biblia a kulcs, és azon kívül nincsen másra szükség. Az a "szabálykönyv", aki nem úgy "játszik", ahogy ott meg van írva, az mást "játszik", azaz nem keresztény. (természetesen a többi vallásra is ugyanígy igaz a séma, de a fórumon a hsz-ek többsége is a keresztény Magyarországból és a kereszténységből indul ki)
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 11-11-2008 at 09:43..
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu