Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-16-2006, 09:43
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Szövisegítség földszerzésnél.

A több sereggel alulról szinte lehetetlen című topicban volt egy javaslata Solarisnak, de hiába várom, nem nagyon akarja megtenni élőben Úgyhogy, bár nem akarom ellopni az ötletét, de felvetem én a témát.

A szövetségek szétszakadása kapcsán merült fel, hogy földszerzésnél a csatában részt vevő országok egyformán részesedjenek a zsákmányból a jelenlegi alacsony % helyett. Így a jól szervezett szövi továbbra is az marad, a hadisok ütése miatt a tolis meg a varis nem marad le, esetleg épp egy ellenség előtt.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 12-16-2006, 10:16
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A több sereggel alulról szinte lehetetlen című topicban volt egy javaslata Solarisnak, de hiába várom, nem nagyon akarja megtenni élőben Úgyhogy, bár nem akarom ellopni az ötletét, de felvetem én a témát.

A szövetségek szétszakadása kapcsán merült fel, hogy földszerzésnél a csatában részt vevő országok egyformán részesedjenek a zsákmányból a jelenlegi alacsony % helyett. Így a jól szervezett szövi továbbra is az marad, a hadisok ütése miatt a tolis meg a varis nem marad le, esetleg épp egy ellenség előtt.
nagyon nem tudok hozzá füzni de olvastam én is az ötletett és elfogadhatónak tartom de ennyi erővel akár játékosabbá is lehtne tenni méghozzá úgy hogy a támadó ország oszthatná ki a %-kokat hogy melyik szövitag hány %ba részesüljön a zsákmányból természetesen ezt még a támadás előt keljen beállítani. Ha nem piszkálja az ember akkor maradjon alapon ami lehetne az egyenlő rész.
Reply With Quote
  #3  
Old 12-16-2006, 10:23
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
nagyon nem tudok hozzá füzni de olvastam én is az ötletett és elfogadhatónak tartom de ennyi erővel akár játékosabbá is lehtne tenni méghozzá úgy hogy a támadó ország oszthatná ki a %-kokat hogy melyik szövitag hány %ba részesüljön a zsákmányból természetesen ezt még a támadás előt keljen beállítani. Ha nem piszkálja az ember akkor maradjon alapon ami lehetne az egyenlő rész.
Felőlem ezt is meg lehetne oldani, de beérném annyival is ha egyformán részesülnének. Ha tolist vagy varist levernek, visszafedezi, de legalább normál körülmények közt nem szakad le a többiektől
Reply With Quote
  #4  
Old 12-16-2006, 10:52
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A több sereggel alulról szinte lehetetlen című topicban volt egy javaslata Solarisnak, de hiába várom, nem nagyon akarja megtenni élőben Úgyhogy, bár nem akarom ellopni az ötletét, de felvetem én a témát.

A szövetségek szétszakadása kapcsán merült fel, hogy földszerzésnél a csatában részt vevő országok egyformán részesedjenek a zsákmányból a jelenlegi alacsony % helyett. Így a jól szervezett szövi továbbra is az marad, a hadisok ütése miatt a tolis meg a varis nem marad le, esetleg épp egy ellenség előtt.
Én támogatom, viszont van 1 feltételem (lehet, hogy ez az 5let lényege, de azért leírom):

Csak azok a támadó országok részesüljenek ugyanolyan mértékben a haszonból. Akiket vittél magaddal szövitámadásra, az ugyanannyi %-ot kapjon, mint most.
Tehát ha a 2 hadi kitámad egy országra, akkor ne (1k hekinél) 70+28 hektárt, hanem 49-49 hekit kapjon.
És természetesen ha az egyik hadis vitte magával pl a varist, akkor ő a 49 hekinek az x%-át kapja meg (most nem tudom hogy van a százalék. talán 10%?)
Így gondoltad?
Reply With Quote
  #5  
Old 12-16-2006, 12:21
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Én támogatom, viszont van 1 feltételem (lehet, hogy ez az 5let lényege, de azért leírom):

Csak azok a támadó országok részesüljenek ugyanolyan mértékben a haszonból. Akiket vittél magaddal szövitámadásra, az ugyanannyi %-ot kapjon, mint most.
Tehát ha a 2 hadi kitámad egy országra, akkor ne (1k hekinél) 70+28 hektárt, hanem 49-49 hekit kapjon.
És természetesen ha az egyik hadis vitte magával pl a varist, akkor ő a 49 hekinek az x%-át kapja meg (most nem tudom hogy van a százalék. talán 10%?)
Így gondoltad?

Persze. Ez továbbra is egy ütés lenne, de a varis is annyi földet kap mint a hadis aki a sereget, vagy annak túlmyomó részét küldte. Szal nem 10% a részesedés, hanem 25% egy négyes szövit feltételezve, ha minden tagja részt vesz az ütésben
Reply With Quote
  #6  
Old 12-16-2006, 12:25
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Persze. Ez továbbra is egy ütés lenne, de a varis is annyi földet kap mint a hadis aki a sereget, vagy annak túlmyomó részét küldte. Szal nem 10% a részesedés, hanem 25% egy négyes szövit feltételezve, ha minden tagja részt vesz az ütésben
Akkor ezt így nem támogatom... 0 katonát segítségül hív a támadó hadis, és kapná a varis/tolis a mostani 2,5x-ét?
Ez így biztosan nem megy át Atin sem (szerintem).

Abban látok rációt, hogy az egyszerre csapódó szövis seregek az összesen hozott föld/beütött seregek arányában kapjanak földet. De az, hogy az a hozott föld az milyen arányban legyen elosztva az esetleg segítségként küldött országok tekintetében, abba én már nem nyúlnék bele...
(hú, ezt így végigolvasva nem biztos, hogy értelmes)
Reply With Quote
  #7  
Old 12-16-2006, 12:33
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

de miért nem?
Reply With Quote
  #8  
Old 12-16-2006, 12:43
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem meg a segítésgnyújtás függvényében kellene a változót belőni. Pl ne kapjon már ugyanannyit az aki 0egységgel segít, és a aki 50%al. Persze legyen egy minimum + egy maximum
A részesedés emelésével egyet értek, de a kiegyenlítéssel nem. Kapjon többet a segítségnyújtó, de aki a támadást indította mégis nagyobb kockázatot válal, ezért neki jár a több a többi taghoz képst.
Én így látom helyénvalónak
Reply With Quote
  #9  
Old 12-16-2006, 13:29
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Szerintem meg a segítésgnyújtás függvényében kellene a változót belőni. Pl ne kapjon már ugyanannyit az aki 0egységgel segít, és a aki 50%al. Persze legyen egy minimum + egy maximum
A részesedés emelésével egyet értek, de a kiegyenlítéssel nem. Kapjon többet a segítségnyújtó, de aki a támadást indította mégis nagyobb kockázatot válal, ezért neki jár a több a többi taghoz képst.
Én így látom helyénvalónak

Biztos, hogy a támadó vállal nagyobb kockázatot? A tolishoz meg a varishoz képest egy kigyúrt izomagyú állat ugyebár. Célpontja nincs, ha a hadilag sokkal gyengébbek nem mutatják meg neki, kit és mennyivel kell ütni. Szal szerintem a tolis meg a varis lényegesen nagyobb kockázatot vállal a szövi érdekében, és nem csak alkalmanként 1-1 körre, hanem állandó jelleggel... Cserébe pillanatnyilag őket a legkönnyebb leütni, és nekik a legdrágább a haladás, mert alig valamit kapnak csak a hadisoktól. Sőt, emellett ha egy hadis üt, akkor el is távolodik az általa elméletben védett varistól meg tolistól, míg azok utána nem fedeznek...
Reply With Quote
  #10  
Old 12-16-2006, 14:01
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Biztos, hogy a támadó vállal nagyobb kockázatot? A tolishoz meg a varishoz képest egy kigyúrt izomagyú állat ugyebár. Célpontja nincs, ha a hadilag sokkal gyengébbek nem mutatják meg neki, kit és mennyivel kell ütni. Szal szerintem a tolis meg a varis lényegesen nagyobb kockázatot vállal a szövi érdekében, és nem csak alkalmanként 1-1 körre, hanem állandó jelleggel... Cserébe pillanatnyilag őket a legkönnyebb leütni, és nekik a legdrágább a haladás, mert alig valamit kapnak csak a hadisoktól. Sőt, emellett ha egy hadis üt, akkor el is távolodik az általa elméletben védett varistól meg tolistól, míg azok utána nem fedeznek...
egyetértek veled!!
szerintem ha nem egyenlő részesedés van akkor legyen egy állítási lehetőség mondjuk 10-30%-ig,de azt ne a seregek aránya határozza meg hanem az aki kitámad.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu