Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 01-27-2006, 13:52
godgod2
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl
- mi lenne, ha csak az A csoportból lehetne fordulni? ezzel mindenkinek fel kellene lépni, valszeg népesebb lenne a csoport.

és akinek több orija van? az hozza le 1/A-ból az akár több éves (a top klán esetén) 20k hekis oriját, hogy felmehessen egy újjal 2400 hekin? Vagy az ilyenek vállalják hogy 1 orijuk van?

- vagy mi lenne, ha nem a top-ban eltöltött idő, hanem megszerzett hírnévpontok után lehetne fordulni (vagy kombinálva a kettőt, vagy valamilyen más, mérhető dologhoz kötni a fordulást, amit csak aktív játékkal lehet megszerezni)

Haveromat 2 hétig lopom raktárra és hírnévpont megoldva.

- biztos vannak, akik mf-ként jutnak fel az A-ba, itt viszont kötelezve vannak a szövetkezésre. ezek után lehetőségük van egyéni támadásra (mint egy mf), amihez nem kaphatnak segítséget senkitől (mint egy mf). akkor miért nem lehet klánon kívül játszani?

Nincs senki kötelezve szövire, lehet menni 1 személyes klánba. Ezáltal a kérdés másik fele értelmetlen.

- még nem játszom olyan régen, hogy tudjam, miért van limitálva az egy országban tartható pénz nagysága?

játékegyensúly miatt

- vagy lehetne maximum időt meghatározni, amit valaki a topban eltölthetne, aztán vagy fordulnia kelljen vagy újraindulhatna csopin belül.

A játék lényege a legmagasabb szintre jutás és ott az 1. hely, mind klánban mint egyénileg. Miért lenne kötelező onnan lejönni?
Mondjuk azért, mer aki régóta ott van nagyon megeerősödött, és az ifjaknak nincs esélye, hogy feljussanak,mer a nagyok gondolom nem hagyják. Én sem hagynám... Ez tény. Nem tudom elképzelni, hogy mi a szórakoztató abban ,hogy fent trónolsz azt senki nincs a közeledben. Igenis kell egy max idő miután a rendszer ledobja őket az ötödik szintre. Ha olyan nagy legények vagytok inkább gyűjtsetek magatoknak még 1 kék számot a nevetek mellé
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 01-27-2006, 13:56
Arwyl's Avatar
Arwyl Arwyl is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény-Debrecen
Posts: 46
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by godgod2
Mondjuk azért, mer aki régóta ott van nagyon megeerősödött, és az ifjaknak nincs esélye, hogy feljussanak,mer a nagyok gondolom nem hagyják. Én sem hagynám... Ez tény. Nem tudom elképzelni, hogy mi a szórakoztató abban ,hogy fent trónolsz azt senki nincs a közeledben. Igenis kell egy max idő miután a rendszer ledobja őket az ötödik szintre. Ha olyan nagy legények vagytok inkább gyűjtsetek magatoknak még 1 kék számot a nevetek mellé

Lásd a 67. hozzászólást! Ott leírom miért nem jönnek le. És hiába jönnének 2/B-ből fel másik orival, nem engednénk fel őket még egyszer az tuti.
Reply With Quote
  #73  
Old 01-27-2006, 15:06
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szép napot Mindenkinek!

Nos a klánraktár mérete nem függ a klánvezérnél lévő pénz mennyiségétől, mivel a bővítéshez a költséget a klánraktárból vonja le, tehát a max klánraktár mérete 1dologtól függ:
1. Atis milyen változót állított be a klánraktárhoz...

A pénz ez esetben nem szab határt, hisz ha a 10 fős klánból mindenki bepakolta a max pénzt, akkor újra lehet pénzt gyűjteni és azt újra bepakolni...

Last edited by aúú; 01-27-2006 at 15:54..
Reply With Quote
  #74  
Old 01-27-2006, 15:51
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Amúgy valószínű, hogy a klánraktárban tárolható pénz mennyisége se lehet több, mint 4.294.967.295 arany, tehát valószínű csak addig bővíthető, míg ebbe a pénzbe belefér a bővítés költsége...
Reply With Quote
  #75  
Old 01-27-2006, 16:58
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem tudom történt-e válotzás , de tartozhat is a klánraktár tehát nemcsak, akkora lehet amennyi pénzmennyiség belefér, és sztem nemcsak akkora mint a 10 tagban elférő maximális pénz, mert ott a piac ahonnan folyhat be folyamatosan pénz, persze ez már kockázatosabb, de megoldható
Reply With Quote
  #76  
Old 01-27-2006, 17:39
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Igen, a tartozás még most is van, de mint mondtam, éppen ezért a klánraktár max mérete leginkább attól függ, hogy Atis miként találta ki... A lényeg, a lényeg, ha Atis nem a max pénz mennyiséget használta, akkor brutkó nagy lehet egy klánraksi...
Reply With Quote
  #77  
Old 01-27-2006, 18:16
Macal Macal is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Szolnok
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld
Ez kellett, mert már nagyon picike volt a csoport. akik kicsik és nem akarnak feljebb menni, azoknak is el kell érni a TOP 30%-ot. Ezért harcolniuk kell, lehetséges, hogy sokaknak megjön a kedvük, az is lehet hogy nem. Nem volt jó, hogy egy kis 5-el flangáló élőhalott varázslót is lehetett látni, elveszítette értékét a kis kék szám is. Most már aki olyat akar, annak valamilyen szinten teljesítenie is kell
Hali!
Erre szeretnék reagálni. Nekem nincs kis kékem, de szeretnék. Sajnos nem lehettem az élbolyban, értem ezt azokra akik a játék alapításakor indították az orijukat. Mostanság azt érzékelem, akiknek megvan a kis kékjük, esetleg 3-4-5 személyiségük is van, nem nehezedik nekik annyira a játék, mint nekünk. Félreértés ne essék, nem sajnálom tőlük, de fél évvel ezelőtt még akárki megcsinálhatta, hogy fellép az 1-be, lazán rá se néz 1000 körig az orijára, majd fordil a számocskájával, vagy, felverekszi magát a 2-ben, beáll sündisznóállásba, és fordul onnan. Tőlünk elvették ezt a lehetőséget, azoknak, akik ilyen módon jutottak a sok (több) személyiségükhöz, azoknak meghagyták az előnyüket. Nem érzem ezt korrektnek. Ha én szeretnék több személyiséget, és ki ne szeretne, akkor vért kell izzadnom, ő meg lazázik a 4-5 személyiségével, és egyszerűen fogja, végiggyalogol az 1-ben a top30-ig, és ott beül, vár és fordul. Pl ork tudós, harcos, tábornok kombót egyszerűen képtelen voltam megfogni azonos hekin. Nagyon elkeserít, és kiábrándít ez a helyzet. Harcolnék én a kékért, de nem látom értelmét, mert akárhányszor feljebb tornászom magam, vernek le, mint Süsü a vadkörtét. Nekem nem volt tapasztalatom, hogy milliárdokkal kell lépni az 1-be, végig MF voltam, és a 2-ből szerettem volna fordulni. Hát nem jött össze.
Reply With Quote
  #78  
Old 01-27-2006, 18:29
Ákos
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default fejlődés

Egyesek könnyen vagdalóznak olyan ötlettel, hogy az 1/A-s játékosokat restartoltatni kéne ezen a szinten. Igen ám, de pl. Flangán sem és a többi ország sem az egyik pillanatról a másikra került fel oda, ahol éppen van. A többiekről nem tudok nyilatkozni, de pl. Flangánt rendkívül szerény állapotban léptettem fel a B-ből, és volt úgy, hogy az A-ban annyira a mezőny végén kullogott, hogy mindössze 13 (betűvel kiírva: tizenháron) ország volt csak nála kisebb (mint pl. a legkisebb Horland a maga 1086 pontjával). A földterülete javát felfedezéssel szerezte, ártalmatlan "tamagocsi" ország volt mindig is. Belegondolni is félelmetes, hogy anno nulla tanyás országként mennyi munka volt őt megnyugtató magasságba felküzdeni. Max. 2-3 órás alvási ciklusaim voltak hónapokon keresztül, de összességében több évről van szó. Pár ifjú titán szerint megoldás lenne rastartolgatni mindenkit. Szerintem nem. Ez értelmetlenné tenné az elmúlt évek munkáját.
Reply With Quote
  #79  
Old 01-27-2006, 18:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ákos
Pár ifjú titán szerint megoldás lenne rastartolgatni mindenkit. Szerintem nem. Ez értelmetlenné tenné az elmúlt évek munkáját.
Most itt csak beszélgetésekről van szó, és ezek nyugodtan menjenek olyan mederben, amilyenben jólesik, de a fentit kiemelve azt szeretném leszögezni, hogy ilyen, hogy na mindekit töröljünk meg újrázzunk, vagy hasonló, ilyen nem lesz.
Reply With Quote
  #80  
Old 01-27-2006, 18:34
Macal Macal is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Szolnok
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ákos, én ezt nem vitatom, felőlem pl addig lehettek fenn, amíg el nem unjátok magatokat. Csak azt is értsd, hogy nekem, mire az 1-be feljutottam, majd egy évembe került, és most már 2x újráztam, mert esélytelennek tartom magam. KÉPTELEN vagyok napi 1-2 óránál többet benn lenni, mert dolgozom, és nem tudok jönni. Akkor én töröljem magamat, mert úgyse tudok fordulni? Ezt az érzést nem kívánom senkinek. Én is megkínlódtam az idáig jutásért, és nem ingyen kéket szeretnék, hanem esélyt. Csak azt nem kapok.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden, ami ló... Cassandra Szabadidő, Sport 143 04-20-2009 17:20
Legjobb hadi.oszesitve minden szinten. BlackGhost Stratégia & Tippek 86 03-08-2008 10:43
Hódítók a mayday en avagy minden ami techno... karesz6 Zene 7 10-30-2007 14:31
Minden, ami Anime! VLaC Filmek, sorozatok, TV 25 07-10-2007 01:21
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25


All times are GMT +1. The time now is 18:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu