Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-23-2009, 21:14
fóka fóka is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 88%
Question támadás

sziasztok!
Van 1 ország aki nekem 4 körre van a szövetségesemnek meg 21 körre.A szövi társam elindított ellene 1 támadást de kérdéses hogy célba talál.Kérdés ez hogyan lehetséges( mer nem találtam a fórumon ilyen szabályt) hogy 1 támadás ha messziről érkezik akkor nem valósul meg mert a támadó csapat eltéved.
Kérek erre 1 sürgős választ vagy helyreigazítást mert egyszerűen nem értem hogyan téved el 1 sereg.
Sponsored Links
  #2  
Old 08-23-2009, 21:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by fóka View Post
sziasztok!
Van 1 ország aki nekem 4 körre van a szövetségesemnek meg 21 körre.A szövi társam elindított ellene 1 támadást de kérdéses hogy célba talál.Kérdés ez hogyan lehetséges( mer nem találtam a fórumon ilyen szabályt) hogy 1 támadás ha messziről érkezik akkor nem valósul meg mert a támadó csapat eltéved.
Kérek erre 1 sürgős választ vagy helyreigazítást mert egyszerűen nem értem hogyan téved el 1 sereg.
Úgy tud eltévedni egy sereg, hogy pontosan megmondják neki, hogy hé, indulás X ország ellen, ide és ide, ezen és ezen az útvonalon. A sereg elindul a megadott helyre, a megadott útleírást követve X ország ellen, majd amikor a kapott utasításokat pontosan végrehajtotta, és úgy gondolja, hogy megérkezett, akkor körbenéz, hogy valóban X ország határához érkezett-e. Ha nem, akkor eltévedt. Így tud eltévedni egy sereg.

A nagyobb kérdés gondolom nem az, hogy hogyan tud eltévedni, hanem az, hogy ez mit jelent. Azt jelenti, hogy nincs ott a célpont ország: mert fellépett, más csoportba helyeztük, más csoportba helyezte magát, törölte magát, mi töröltük, kiesett a pontlistából, illetve egyéb okból nincs már a te csoportodban.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 08-24-2009, 22:03
fóka fóka is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 88%
Question Hadüzenet és térkapu nélküli sikeres fosztás!

1 országgal hadban állok kaptam tőle hadüzenetet ami számomra egyértelmű és világos minden pontja és menete.De amit ma észleltem nos nem mindennapi számomra.
Térkapu felderítést végeztem magamra de csak az általam nyitott térkaput találtam meg.Mégis tolvajokkal fosztogatnak ami azért érdekes mert az általam nyitott térkapukhoz tartozó országok nem tudnak tolvaj akciót sikeresen végrehajtani ellenem.A velem szövetségben lévő országaiban teljes a béke se térkapu se ártó varázslat és támadó sereg sem fenyeget.
A kérdésem az hogy hadüzenet után hogyan lehet térkapu nélkül fosztogatni a tolvajokkal.Vagy ha mégis van térkapu akkor azt miért nem találtam meg sikeres térkapu felderítés varázslatával ?Több mint 3000 varázslóm van ezért nem is értem a dolgot .Megköszönném ha erre a kérdésemre minél gyorsabban választ kapnék.(eddig úgy tudtam hogy térkapu nélkül nincs katonai vagy tolvaj akció)
  #4  
Old 08-24-2009, 22:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by fóka View Post
1 országgal hadban állok kaptam tőle hadüzenetet ami számomra egyértelmű és világos minden pontja és menete.De amit ma észleltem nos nem mindennapi számomra.
Térkapu felderítést végeztem magamra de csak az általam nyitott térkaput találtam meg.Mégis tolvajokkal fosztogatnak ami azért érdekes mert az általam nyitott térkapukhoz tartozó országok nem tudnak tolvaj akciót sikeresen végrehajtani ellenem.A velem szövetségben lévő országaiban teljes a béke se térkapu se ártó varázslat és támadó sereg sem fenyeget.
A kérdésem az hogy hadüzenet után hogyan lehet térkapu nélkül fosztogatni a tolvajokkal.Vagy ha mégis van térkapu akkor azt miért nem találtam meg sikeres térkapu felderítés varázslatával ?Több mint 3000 varázslóm van ezért nem is értem a dolgot .Megköszönném ha erre a kérdésemre minél gyorsabban választ kapnék.(eddig úgy tudtam hogy térkapu nélkül nincs katonai vagy tolvaj akció)
Fosztás = katonai akció
Térkapu használata = alvilági (tolvaj) akció.

A térkapu a tolvajokkal végzett akciókhoz szükséges.

A katonákkal végzett akciókhoz (ilyen a fosztás!) nem kell.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 08-24-2009, 22:34
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by fóka View Post
1 országgal hadban állok kaptam tőle hadüzenetet ami számomra egyértelmű és világos minden pontja és menete.De amit ma észleltem nos nem mindennapi számomra.
Térkapu felderítést végeztem magamra de csak az általam nyitott térkaput találtam meg.Mégis tolvajokkal fosztogatnak ami azért érdekes mert az általam nyitott térkapukhoz tartozó országok nem tudnak tolvaj akciót sikeresen végrehajtani ellenem.A velem szövetségben lévő országaiban teljes a béke se térkapu se ártó varázslat és támadó sereg sem fenyeget.
A kérdésem az hogy hadüzenet után hogyan lehet térkapu nélkül fosztogatni a tolvajokkal.Vagy ha mégis van térkapu akkor azt miért nem találtam meg sikeres térkapu felderítés varázslatával ?Több mint 3000 varázslóm van ezért nem is értem a dolgot .Megköszönném ha erre a kérdésemre minél gyorsabban választ kapnék.(eddig úgy tudtam hogy térkapu nélkül nincs katonai vagy tolvaj akció)
Ha tényleg loptak (mert a katonai akcióhoz NEM kell térkapu, csak a tolvajláshoz), az is lehet, hogy a térkapu már bezáródott addigra, mire Te a térkapu felderítése varázslatot használtad. A térkapu, a varázslástól számított 10 körön keresztül van nyitva csak.
  #6  
Old 08-24-2009, 23:43
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Akikre térkaput nyitottál, azoknak vannak szövetségeseik?
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Támadás játékban dödöllésbendő Ötletek, javaslatok 18 08-11-2009 22:54
Támadás sikertelenség Brazil Segítség 10 04-30-2008 20:15
Támadás és MNT BimmBimm Segítség 22 04-19-2007 22:02
Kombinált támadás Pepa Elvetett javaslatok 4 12-31-2006 16:19
Támadás színtlépéskor Babszemjankó Segítség 7 08-15-2006 18:49


All times are GMT +1. The time now is 10:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu