Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 08-06-2006, 16:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni
szerintem a felhasználók 90%-a 1024*768-as felbontásban játszik.. és sztem hozzájuk kellene mérni ezeket a dolgokat..
Pont ezért van megcsinálva, hogy ne kelljen görgetni ilyen felbontásban. Nagyobb felbontásban jobban elfér, sokkal szebb is, van szép fejléce a főmenünek, stb. Ez kisfelbontás mellett nyilván nem fér el, ott olyanra van megcsinálvam hogy teljesértékűen funkcionáljon még így is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 08-06-2006, 17:00
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Pont ezért van megcsinálva, hogy ne kelljen görgetni ilyen felbontásban. Nagyobb felbontásban jobban elfér, sokkal szebb is, van szép fejléce a főmenünek, stb. Ez kisfelbontás mellett nyilván nem fér el, ott olyanra van megcsinálvam hogy teljesértékűen funkcionáljon még így is.
Atis, de ha egyszer a játékosok nagy része olyan felbontásban játszik, amin NEM látszik a tagolás, akkor az nem jól működő rendszert eredményez... és ezért is írogatunk erre a fórumra ebben a témában megintcsak... lehet, nem ártott volna legalább egy olyan kérdéssort végig küldeni a játékosoknak, hogy ki milyen felbontásban játszik, mert így símán lehet, hogy időpocsékolás volt egy olyan felbontásra optimalizálni, amit a játékosok nagy része nem használ...

Amúgy ez az egész kiküszöbölhető lenne, ha lehetne állítani a menük helyzetén, mint az intézőben (csak mivel a nyilak hülyén néznének ki a főoldalon, ezért mondjuk lehetne drag&drop módszerrel mozgatni őket)....
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #23  
Old 08-06-2006, 17:36
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

jó lenne ha azt a szép főmenü fejléc képek kiszednétek a menüből mert nekem még 1152×864ben is letolja a kilépés menüt a tagozódás miatt a böngészőablakból. (és nem görgethető a menű...)
Reply With Quote
  #24  
Old 08-06-2006, 17:39
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Akkor teljesen normális, hogy 1024*768-as felbontással nem látok tagolást...
De egyébként milyen módon van tagolva? A jelenlegi sorrendben nem látok semmi érdemleges tagolási szisztémára rendszert! : ) Egész egyszerűen csak a korábbi rendszer oszlopai egymás fölé pakolva. Akkor az jó volt, mert messze voltak egymástól, most viszont az is jobb lenne, ha legalább ABC-rendbe lennének szedve! Így iszonyat idő megszokni, mi merre van, és még akkor is előfordulhat, hogy mellé klikkel az ember.
Reply With Quote
  #25  
Old 08-07-2006, 08:53
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Nah akkor finomítok a problémám leírásán


van az a szép főmenü feliratú terméskövet mintáző kép a bal menü felett.... néha nincs ott, néha ott van és jó a menü, és a legtöbbször amikor ott van, akkor meg lelóg a kilépés gomb a böngészőből és nem görgethető a menü... 1152×864es felbontáson. kicsit meg kellene szervizelni. vagy ne legyen ott egyáltalán, vagy oldjátok már meg ogy az esetek 70%ban amikor megjelenik, akkor ne 'lökje' le a kilépés gombot a menüről... (Firefoxon néztem csak)
Reply With Quote
  #26  
Old 08-07-2006, 09:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Nah akkor finomítok a problémám leírásán


van az a szép főmenü feliratú terméskövet mintáző kép a bal menü felett.... néha nincs ott, néha ott van és jó a menü, és a legtöbbször amikor ott van, akkor meg lelóg a kilépés gomb a böngészőből és nem görgethető a menü... 1152×864es felbontáson. kicsit meg kellene szervizelni. vagy ne legyen ott egyáltalán, vagy oldjátok már meg ogy az esetek 70%ban amikor megjelenik, akkor ne 'lökje' le a kilépés gombot a menüről... (Firefoxon néztem csak)
A belépéskori felbontásodtól függ, ha időközben lekicsinyíted a böngészőt, akkor nem fog látszódni. Ilyenkor lekicsinyítés után lépj be újra, hogy ahhoz a mérethez átálljon az elrendezés.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #27  
Old 08-07-2006, 20:25
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Ati
A belépéskori felbontásodtól függ, ha időközben lekicsinyíted a böngészőt, akkor nem fog látszódni. Ilyenkor lekicsinyítés után lépj be újra, hogy ahhoz a mérethez átálljon az elrendezés.
bakot lőttél, nekem mindig fullscreen módban van a firefoxom... és a tabokkal se lehet probléma, de kipróbálom azért...

*** megnéztem... tabokkal belépésnél nincs kép, tabok nélkül van, ha utána nyitok tabot akkor meg letolja.

Last edited by Senki; 08-07-2006 at 20:27.. Reason: Megnéztem azóta...
Reply With Quote
  #28  
Old 08-08-2006, 19:41
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Menükpontok sorrendje

Szerintem a menüpontok jelenlegi sorrendje nem jó. Felülre kéne rakni azokat a menüpontokat, amiket mindenki gyakran használ. (Pl. az Országod, Tanácsadók, bár lehet, az lenne a legjobb, ha Atis utánnaloggolna, hogy melyikre kattintanak a legtöbbet! Hisz mindenki másképp használja! ) A jelenlegit nem lehet megszokni, állandóan a sosem használt menüpontok között bújkál az, amit keresek! (Pl. az Intéző. Nagyon fontos, de ha egyszer jól be lett állítva, akkor még akár le is eshetne a listáról, az se lenne feltűnő! )
Reply With Quote
  #29  
Old 08-08-2006, 19:57
Artúr
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Kipróbáltam firefoxal. Senki problémája tényleg valós és zavaró. Valamit tenni kéne.
Kell oda az a "Főmenű" felirat?
Szerintem elég egyértelmű mi az ott, ezért el lehetne hagyni. IE 1024-ben is lehetne valami tagolás a menüben, pl. egy vonal vagyis 5 vonal kellene. 5 pixel nem olyan sok...

Én is a fontossági sorrendet tartanám jónak. Az ABC sorrend nem jó mert angolban is játszom és a helyet előbb jegyzem meg mint a szót.

Last edited by Artúr; 08-08-2006 at 20:00..
Reply With Quote
  #30  
Old 08-08-2006, 20:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr
Kipróbáltam firefoxal. Senki problémája tényleg valós és zavaró. Valamit tenni kéne.
Kell oda az a "Főmenű" felirat?
Ha van hely, akkor miért lenne már zavaró? Ha nincs, akkor úgysincs ott a felirat.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu