Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-06-2006, 08:22
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Én szamóka ötletét támogatom, az eredményességet lehetne úgy jelezni, hogy három kis színes kocka egymás mellett (mondjuk zöld-piros-zöld), amire ha rákattintunk, akkor kiírja százalékosan.

A másik, hogy a személyiségnél nyugodtan lehetne rövidítéseket használni... A Hódosok nagy része egy személyiséggel rendelkezik. A kék számosok személyisége úgy is soxor több sorban van kiírva. Nem mindegy, hogy "gazdálkodó", vagy csak "gaz.".

Ennyi lenne a javaslatom.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 08-06-2006, 08:52
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem a személyiségek lerövidítése nem jó ötlet, azzal elég butácskán nézne ki az egész nem gondolod!?(gazd., vánd., ker., brrr...rémes)

Az jó ötletnek tűnik, hogy a sikerességet úgy lehessen látni, hogy ráhúzod az egeret egy pontra és megjelenik a százalékos arány.Valamint az is tetszik, hogy az infót egy kis kék valami(kocka, vagy pont)jelezze.
De én például nem annyira pártolom hogy a fajt meg a személyiséget a fenti módon lehessen megtudni, nekem kifejezetten hasznos néha, hogy első ránézésre látom milyen fajú és személyiségűek az adott országok.(Így nem kell keresgélni, ha teszem azt emberhiányod van és sos-ben egy környékbeli hullát keresel ennek gyors orvoslására...)
Még egy ötlet, a szabisok lehetnének eltérő szinnel a pontlistában, mert pl. a hosszúnevü esetleg többszemélyiséges országok neve mellett az [SZ]jelzés még jobban széthúzza az egészet.

Ja és még valami, aztán mára abba hagyom.
A pontlista alatt, ahol a szinek jelentését találod a sötétebb szineken abszólút nem látszik a fekete felirat...
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #13  
Old 08-06-2006, 09:03
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ha a személyiség neve elfér mondjuk 10 karakterben, akkor maradna ez, de ha valaki "Gazdálkodó, Kereskedő, Tábornok"?

Akkor lehetne rövidíteni. A Vándort , Tudóst felesleges.
Reply With Quote
  #14  
Old 08-06-2006, 09:16
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vonos82
Ha a személyiség neve elfér mondjuk 10 karakterben, akkor maradna ez, de ha valaki "Gazdálkodó, Kereskedő, Tábornok"?

Akkor lehetne rövidíteni. A Vándort , Tudóst felesleges.
Őőő... a többszemélyiséges orik személyisége egymás alatt van, nem?(most speciel nem tudom megnézni hogy ez változott-e.)
Ha egymás alatt van, akkor azt az oszlopot simán lehet a gazdálkodóhoz igazítani, az csak 11karakter az az egy karakter meg nem oszt, nem szoroz, azért kár rövidítgetni.
A többi módosítással sztem már lehetne annyi helyet spórolni, hogy beleférjen az egyel nagyobb betűméret...
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #15  
Old 08-06-2006, 09:39
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Másik ötlet:

Mi lenne, ha a pontok táblázat olyan lenne, mint a VIPesek felvett listája? Az rövidebb vagy 8-10 karakterrel, és mégis minden infó benne van. A távolságnál pedig elég lenne egy szám is.
Reply With Quote
  #16  
Old 08-06-2006, 09:49
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vonos82
Másik ötlet:

Mi lenne, ha a pontok táblázat olyan lenne, mint a VIPesek felvett listája? Az rövidebb vagy 8-10 karakterrel, és mégis minden infó benne van. A távolságnál pedig elég lenne egy szám is.
A VIPes lista csak azért rövidebb, mert a nagyon hosszú nevü országok vsz. nincsenek benne, próbáld ki, ha felveszel egy hosszúnevű, többszemélyiséges, szabin lévő országot, az a lista is azonnal kiszélesedik olyanra, mint az alatta levő...
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #17  
Old 08-06-2006, 10:11
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra
A VIPes lista csak azért rövidebb, mert a nagyon hosszú nevü országok vsz. nincsenek benne, próbáld ki, ha felveszel egy hosszúnevű, többszemélyiséges, szabin lévő országot, az a lista is azonnal kiszélesedik olyanra, mint az alatta levő...
Igazad van, tényleg kiszélesedik.

Akkor viszont marad az SZ betű, és a távnál a "kör", nem? Esetleg az eredményességnél az , amit írtam, hogy először csak egy kis kocka legyen, ahoz hasonlóan, mint itt a fórumon a reputation-ikon (vagy mi?), és ha kattintunk, akkor jelenne meg a százalék.
Reply With Quote
  #18  
Old 08-06-2006, 10:15
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vonos82
Igazad van, tényleg kiszélesedik.

Akkor viszont marad az SZ betű, és a távnál a "kör", nem? Esetleg az eredményességnél az , amit írtam, hogy először csak egy kis kocka legyen, ahoz hasonlóan, mint itt a fórumon a reputation-ikon (vagy mi?), és ha kattintunk, akkor jelenne meg a százalék.
Meg az infójelző...és pl nem kell 3 pont, vagy kocka vagy mi a sikerességhez, hanem csak egy és ha ráhúzod az egeret kiírja mindhárom %os értéket...
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #19  
Old 08-06-2006, 10:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra
Meg az infójelző...és pl nem kell 3 pont, vagy kocka vagy mi a sikerességhez, hanem csak egy és ha ráhúzod az egeret kiírja mindhárom %os értéket...
Ha nem mutatjuk vizuálisan, akkor egy is felesleges, akkor vmelyik más adatra ráhúzva (pl név) kiírhatja ezeket.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #20  
Old 08-06-2006, 10:37
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Igaz, de szerintem elég sokan szeretünk úgy ránézni a listára, hogy egyből látjuk, ha valakit nem tudtunk eddig meggömbözni, vagy egyáltalán nem volt kapcsolat, vagy szétlopott bennünket.
Ezért gondoltam, hogy valamiképpen egyből lehessen látni részinformációt, és ha pontosan akarjuk tudni, akkor ráhúzni az egeret.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ijász pontok! Woldemor Stratégia & Tippek 29 05-10-2006 11:14
Pontok Unhellas Segítség 8 04-23-2006 12:35


All times are GMT +1. The time now is 07:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu