Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 01-30-2007, 11:19
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Akkor miről vitatkozunk? Ezek szerint a 2 klánon kívül LEHETETLEN feljutni. És ez azon a 20 emberen kívül, akik valamiért ott ülnek fent és csodálják a kilátást, szóval ez kinek jó?
Miért lenne lehetetlen... egy kis létszámú klánnak lehetetlen.. én ezt mondtam...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 01-30-2007, 11:37
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post

Már csak egy kérdés maradt... Ti miért nem játszotok?
Ahelyett, hogy a szerencsétlem próbálkozókat rugdaljátok vissza játszhatnátok egymással.
A két nagy klánnak miért jó, hogy ott ül a babérjain és semmit nem tesz?
Ez nem játék, ne haragudjatok, de inkább nektek kéne tevétnevelni, nem annak, aki egyedül próbál szembeszállni veletek.
Cass, szeretnem ha gondolkodnal picit, es igazabol igy teljesen ralatas nelkul nem irkalnal ilyen butasagokat.....

1. igenis jatszunk, nekem is van kisorim, bar azzal sem tul elvezetes a jatek a nagyon keves jatekos miatt. 1/Aban is jatszunk, ne hidd, hogy nem csinalunk semmit, plane hogy a Szkarabeusz megjelenese, es egy nagy ori atvalasa (akivel marnincs mnt) teljesen uj helyzetet teremtett, voltak utesek is pl.
(es barmikor lehetnek is....)

2. mar egy ideje nem ket nagy klan van, nezd meg a pontlistat

3. ha a ket nagyobb klan osszeveszne, meg nagyobb lenne a szakadek egy ido utan, szal nem igazan van sok ertelme, ugye a max fold kitolodna...
a piac meg meg rosszabb lenne...

Megertenem, hogy itt sirtok hogy milyen az 1/A, ha legalabb 2/B-be lenne jatek... de az is teljesen passziv.

A megoldas pofonegyszeru, nem a top klanokkal kell foglalkozni, es irigykedni rajuk/utalni oket, mert ok megcsinaltak vmit, ami most mar nehez nektek, hanem sok sok jatekost odavonzani valahogy. Ezen kene elgondolkodni es nem sarat dobalni....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #103  
Old 01-30-2007, 11:38
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
De aki csak easy fokozaton akarja nyomni a játékot, az nekem ne sírjon, menjen, etessen tevét!
Olyan sok mindent írsz, csak így darabonként tudok reagálni
Áruld már el, miért az az "easy fokozat", ha valaki folyamatosan mozgásban van (azaz lenne...), és miért nem az a "teveetetés", hogy senkitől nem zavartatva (mert ugyebár az egyetlen szóbajöhető társasággal, akik esetleg beleköpnének a levesetekbe, szép nagy béke van) termelgettek és növekedtek?
Reply With Quote
  #104  
Old 01-30-2007, 11:44
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Olyan sok mindent írsz, csak így darabonként tudok reagálni
Áruld már el, miért az az "easy fokozat", ha valaki folyamatosan mozgásban van (azaz lenne...), és miért nem az a "teveetetés", hogy senkitől nem zavartatva (mert ugyebár az egyetlen szóbajöhető társasággal, akik esetleg beleköpnének a levesetekbe, szép nagy béke van) termelgettek és növekedtek?
Mit vársz tőlem?!
Hogy beszéljem meg Remy-vel, hogy forduljunk le mind a 20-an? És akkor majd a sok tehetetlen ember majd szépen könnyedén megszerzi az 5 személyiségét?! Mert az milyen baromi király mi?!
Tényleg, ez biztosan jobb megoldás...

Juttassuk sok-sok személyiséghez a népet bármi áron!

Ez a hódító...

Gondolkozz már kicsit...
Reply With Quote
  #105  
Old 01-30-2007, 11:45
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Mit vársz tőlem?!
Hogy beszéljem meg Remy-vel, hogy forduljunk le mind a 20-an? És akkor majd a sok tehetetlen ember majd szépen könnyedén megszerzi az 5 személyiségét?! Mert az milyen baromi király mi?!
Tényleg, ez biztosan jobb megoldás...

Juttassuk sok-sok személyiséghez a népet bármi áron!

Ez a hódító...

Gondolkozz már kicsit...
Neeem. Igazából neked van igazad, tartsunk fent egy játékot, hogy néhány ember üldöglhessen a hegy tetején.

Nem értem, hogy Remy hogy tud úgy érvelni, hogy nem sérteget másokat?
Reply With Quote
  #106  
Old 01-30-2007, 11:46
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem idézem be a HSZ-od, rohadt hosszú lenne.

Remy nem a sárdobálás volt a célom, viszont akkor nem kéne egyértelműen olyan dolgokat leírni, hogy egyedül te sehova, hogy csak akkor van esélyed, ha mi beveszünk, stb.

Tény, hogy nem látom mi megy az A-ban, azt viszont igen, mi van B-ben.
A teljes krónika használata ott halál felesleges, sosincs benne semmi.
Véletlenül bemertem ütni valakit KB egy hónapja, erre közölte, hogy jaj ő magyar, miért bántom, mikor beért a sereg fogta és törölte magát.

Angol B-ben, nyilt titok, aki ott van látja, az enyém majdnem a legutolsó aktív ország... jelenleg igen csekély az esély arra, hogy a 13szabis ország közül valamikor is kievickélek, ha az esetleg sikerül talán tudok valamit kezdeni, a kérdés akarok-e.
Fel akarok oda menni, ahol a fent leírtak alapján esélyem sincs arra, hogy továbbjussak, akarok-e egy lenni azok közül, akik ott adják fel!?
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 01-30-2007 at 11:54.. Reason: kiegészítés
Reply With Quote
  #107  
Old 01-30-2007, 12:31
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Neeem. Igazából neked van igazad, tartsunk fent egy játékot, hogy néhány ember üldöglhessen a hegy tetején.

Nem értem, hogy Remy hogy tud úgy érvelni, hogy nem sérteget másokat?
Angol 1/A és története.
Anno barátnőm indított ott egy orit, hívott engem is, de én nemet mondtam, mert elég volt a magyar hódító. Aztán közben belefolytam én is, ketten vittük azt az egy orit. Mondván, hogy így talán jobban fog haladni.
Magányosként felfedeztük/termeltük magunkat az 1/A-ba. Mivel Vipet nem tudtunk szerezni és ismerős nem volt, nem volt 200 hekis tekiírás, meg egyéb dolgok.
Felértünk az A-ba, beálltunk a 4. legnagyobb klánba. Pénzt csináltunk folyamatosan, és arról álmodtunk, hogy idővel feljutunk itt is a topba (közben lett vip, mert ugye ennélkül esélytelen a dolog, csak erről Ati is nagyokat hallgat...mert aki 90 nap alatt végigviszi a szintet és nincs bent a két top klán egyikében, az isten...)
Aztán ahogy telt az idő elkezdünk ütni. Egyéniben és klánszinten is. Aztán eljutottunk a kb 22-24. helyre. És innen nem volt tovább. Próbáltunk kivállni, és úgy ütni mást, ez sikerült is, de semmivel semm lettünk előrébb.
Egyszerüen nincs lehetőség a kis létszám miatt.
Elfogadom, hogy a top azoké, akik anno oda felütötték magukat, nekem ezzel nincs semmi bajom. De úgy érzem, hogy egy fordulást a több ezres körök után és a sok nyert csatáért már megérdemeltünk volna.
De ez nem megoldható. Hozzátenném, hogy aktívak voltunk!!!! Nem csak fedeztünk, mint a sok felvitt ori, akik egy részét ismertük is, és nyugodt szívvel mondhatom, hogy gyengébb játékosok voltak, csak jobb ismeretséggel...
Szóval a vége az lett, hogy meguntuk a banánt. Ütni nem tudunk, a topba lehetetlen feljutni. Most SZK van az ország, jó volt vele játszani, de nem fogunk VIPet fizetni azért, hogy ne jussunk vele érdemben előrébb.
Ezerszer elmondtam, hogy limitet szabnék az adott szintekre. Pl 5000 kör múlva megjelenne egy gomb, hogy restartolsz, vagy lefordulsz.
De ez mindig le lett hurrogva, hogy hogy merem azt képzelni, hogy ő onnan lefordul, amikor ő felküzdötte magát (azt sosem írják hozzá, hogy amitó ott fent vannak jó ha havonta egyet is akcióznak, hanem termelik a pénzt másoknak...)!
Én azt mondom (tudtátok, hogy én-nel nem szabad mondatot kezdeni?), hogy X ezer körnek (megállapodás kérdése) elégnek kellene lenni, tud termelni, elmondhatja magáról, hogy ő volt a legjobb, de utánna át kellene adni a helyet, vagy jöjjön fel egy másik orijával és legyen megint első. De ez a monopolhelyzet nem megoldás.
Ati, ha erre azt mondod, hogy csak idő kérdése a feljutás, akkor azt mondom, hogy nem biztos, hogy 1-2 évet akarok fent egyhelyben evezni, ütés lehetőség nélkül. Nem csodálom, hogy sok angol (nálunk sok ilyen volt a klánban, és nem tolták 7 év tapasztalattal a játékot...) aki a vipet is fizette, sorra letették a játékot. De hát ahogy nézem az 1/A mindig pár ember érdekéről fog többnyire szólni, nem pedig az ott játszó összes emberéről...
Bocs ha megsértettem valakit, csak kicsit elkeseredtem, hogy ennyire kilátástalan a helyzet...
Reply With Quote
  #108  
Old 01-30-2007, 12:52
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Ha Remyék, és mi is lefordulnánk, akkor is lenne egy klán, aki ott lenne az első helyen...

Alapvetően egyértelműen a kevés játékos a fő gond...

B-ben jelenleg nem szabin lévő orik száma 29. Teljes létszám 59 fő. Az aktív 30 országból szerintem 10 alsó hangon a fentiek kisorija...
Tehát maradt 20 ország...

Ez is a mi hibánk?
Reply With Quote
  #109  
Old 01-30-2007, 13:02
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Ha Remyék, és mi is lefordulnánk, akkor is lenne egy klán, aki ott lenne az első helyen...

Alapvetően egyértelműen a kevés játékos a fő gond...

B-ben jelenleg nem szabin lévő orik száma 29. Teljes létszám 59 fő. Az aktív 30 országból szerintem 10 alsó hangon a fentiek kisorija...
Tehát maradt 20 ország...

Ez is a mi hibánk?
Kisbér, kedvenc Oblivonos ismerősöm
"Elfogadom, hogy a top azoké, akik anno oda felütötték magukat, nekem ezzel nincs semmi bajom. De úgy érzem, hogy egy fordulást a több ezres körök után és a sok nyert csatáért már megérdemeltünk volna."
Tehát nem a Te hibád.

"közben lett vip, mert ugye ennélkül esélytelen a dolog, csak erről Ati is nagyokat hallgat..."
Pl ezt sokkal durvább hibának tartom.

De most őszintén, ha lenne az a helyzet, hogy forognának az orik, és nem csak ülnének a topban, nálad mi változna? Te ugyan úgy fel tudnád magad megint küzdeni magad a topba. De én is aki csak egyetlen hátránnyal küzd (pontosabban kettővel), hogy később érkeztem, és nem rohantunk pl hozzád, hogy vegyetek be, hanem önerőből probáltunk feljutni.
De megcsömörlöttem a dologtól és tök felesleges ezen agyalni, ha alapjaiban rossz az 1/A, és ezt páran sosem fogják elismerni, és már a háború menüpontot se tudják hol található.
Ismét bocsánatot kérnék azoktól, akik ezt sértőnek találják.
Reply With Quote
  #110  
Old 01-30-2007, 13:04
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Hát eszembe jutott egy elég elvetemült ötlet de nem bírom ki hogy ne írjam le mert sztem az ideiglenes bevezetése megoldaná a problémát és kiküszöbölné a minimális játékoslétszám okozta nehézségeket. Meg kell hozzá határozni hogy mennyi játékoskell az adott csopikban az életképes játékhoz és ettől függően berakni minden csoportba botokat amik az emberi orikhoz képest negatí bónuszokat kapnak hogy a támadásokat ki lehessen védeni, nem tápolják szét magukat de ugyanúgy piacoznak és támadnak is olyan erősséggel hogy ha a játékos valami alapvstő hibát követ el azért még be tudja verni a bot. Őket is lehetne támadni a negatí bónuszok miatt még egy kicsit nagyobb hatásfokkal is. Ezzel a top lentebb jönne tudnának forogni a többi orik is és meg lehetne a botoknak határozni egy célt mégpedig a top klánok életnének megnehezítését. ( mondjuk ha a top 15% ot támadják eltűnnek a negatív módosítóik de még így se táp orik)

Lehet oltani.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Viccek-bármi jöhet robogo Viccek 4748 10-05-2015 17:13
Szerinted milyen az új fórum? robogo A fórumról... :) 93 03-28-2007 08:49
angol VIP Wolfschanze Segítség 11 12-03-2006 23:22
Angol foci Pool Szabadidő, Sport 6 02-13-2006 13:49
Olasz, angol, spanyol foci Pool Szabadidő, Sport 2 02-01-2006 23:31


All times are GMT +1. The time now is 19:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu