Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #401  
Old 04-12-2009, 09:46
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Valaki legyen szives megmondani, hogy mi az értelme annak, hogy szintenként növekvő bónusz adódna az élőhalottnak.
Miben különböznek a szintek a maximális hektárszámon kivül? Hisz minden más arányosan növekszik, azaz a veszteségek, költségek, stb. (kivéve 1/A-t)
Csak ki lehet jobbat is találni, minthogy szintenként nyolcmillió százalék plusz támadópont és 6 millió százalék plusz férőhely.

Emlitettem javaslatokat a 249. és a 328. hozzászólásban. Szerintem különlegesebb erősitések kellenének, mint az össze-vissza százalékok.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #402  
Old 04-12-2009, 09:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Valaki legyen szives megmondani, hogy mi az értelme annak, hogy szintenként növekvő bónusz adódna az élőhalottnak.
AdódNA? Ööö, most is ez van pedig, csak legfeljebb nem akkora, mint az most felvetettek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #403  
Old 04-12-2009, 10:00
Durean Durean is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 37
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Khazad-Dum View Post
Válasz Durean: Igen én úgy is akartam hogy hogy ő legyen a legerősebb támadó a hódban mert csak ehhez ért. Inkább a védő pontokat számolnám a helyedben mert lovast nem lovassal fogsz meg. Ti valamiféle olyan szinten akarjátok tartani a hullát mint most az ember hogy semmiben sem erős, pedig lehetne egy erős alternativa az orkkal szemben.
Szerintem meg ne legyen erosebb az orknal. Egy 60-65% barakos Orkhoz rengeteg oda figyeles kell mig egy 60-65%os hullahoz (ami alap mennyiseg) fele annyi sem.
Amugy meg, szamolhattam volna elittel is az arany nem valtozik, es ha megkapja az automatikus vedelmet (amit teszem hozzam tamogatok) akkor maris nem olyan rossz a vedelme.

Last edited by Durean; 04-12-2009 at 10:06..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Durean For This Useful Post:
  #404  
Old 04-12-2009, 11:01
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Felmerült bennem még 1 lehetőség a hulla erősítéséhez, ha nem kapja meg a védelmet, akkor a támadó seregeket, kellene gyengíteni. A hulla elvileg már egyszer meghalt, mi lenne ha az ellene irányuló seregeken nem lenne vérszomj, így azok 30% al gyengébbek lennének. Az alsó 2 szinten a hulla még 700 hekiig kb játszható faj feljebb már nem nagyon, s ez a sereg erejének a csökkentése magasabb hekin sokkal jobban fájna egy hadinak mint alacsony hekin, így a hulla ahogy jelen pillanatban gyengül minnél feljebb van úgy abban az esetben nem gyengülne, hiszen az ellene támadók gyengülnének picit. + ehez még támadóbónusz, + több férőhely, esetleg betegség növelés illetve infó szerzés, elég kemény kis faj lenne.
Reply With Quote
  #405  
Old 04-12-2009, 11:06
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Felmerült bennem még 1 lehetőség a hulla erősítéséhez, ha nem kapja meg a védelmet, akkor a támadó seregeket, kellene gyengíteni. A hulla elvileg már egyszer meghalt, mi lenne ha az ellene irányuló seregeken nem lenne vérszomj, így azok 30% al gyengébbek lennének. Az alsó 2 szinten a hulla még 700 hekiig kb játszható faj feljebb már nem nagyon, s ez a sereg erejének a csökkentése magasabb hekin sokkal jobban fájna egy hadinak mint alacsony hekin, így a hulla ahogy jelen pillanatban gyengül minnél feljebb van úgy abban az esetben nem gyengülne, hiszen az ellene támadók gyengülnének picit. + ehez még támadóbónusz, + több férőhely, esetleg betegség növelés illetve infó szerzés, elég kemény kis faj lenne.
Szerintem a hulla szintenként jelenleg nem gyengül, hanem erősödik, csak a környék lesz kicsit másabb... És az annyira nem ugyanaz.
Szerintem ez azért nem jó, mert levelek ezrei mennének a supportra, hogy pattantam a hulláról, amit simán be kellett volna vernem, szar a játék!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #406  
Old 04-12-2009, 11:08
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Valaki legyen szives megmondani, hogy mi az értelme annak, hogy szintenként növekvő bónusz adódna az élőhalottnak.
Miben különböznek a szintek a maximális hektárszámon kivül? Hisz minden más arányosan növekszik, azaz a veszteségek, költségek, stb. (kivéve 1/A-t)
Csak ki lehet jobbat is találni, minthogy szintenként nyolcmillió százalék plusz támadópont és 6 millió százalék plusz férőhely.

Emlitettem javaslatokat a 249. és a 328. hozzászólásban. Szerintem különlegesebb erősitések kellenének, mint az össze-vissza százalékok.

Azt kérdezed, miért szintenként változik a hadibon. Egyszerű a válasz, mert fölfele haladva egyre értékesebb a föld, és ezért erősebb az országok hadi beállítottsága. Legyen az védekező, vagy támadó jelegű.

Először addig kellene eljutnunk, hogy mekkora legyen az ütő ereje. Utána beszélhetünk különböző különlegességekről, mint a szupervándor, a gyújtásrezisztencia, a varázslók nélküli információszerzés, vagy a büntető betegségről.

Ha mind ezek meg vannak megpróbálhatjuk összefésülni az egészet.
Reply With Quote
  #407  
Old 04-12-2009, 11:10
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Látva hogy mennyire fellendült a határtalan ötletelés a hulláról, egy négyes csopi derekán összeszámláltam gyorsan mennyi körülöttem az arányuk. 19%. Föntebbi csoportokban kevesebben vannak, lentebbiben talán többen - ez közbevetőleg válasz arra Csempének hogy pl miben különböznek a csoportok a földterület nagyságán kívül.

Szóval mindenki aki erősíteni akarja a hullát, gondolom számol avval, hogy több lesz ebből a fajú országból. Mondjuk a kiragadott esetnél maradva a mostani környezetemben nem minden ötödik, hanem minden negyedik lenne zombi. Természetesen aki egysíkúbb játékra vágyik a jelenleginél, talán még örülne is ennek. Én viszont annál kevésbé.
Reply With Quote
  #408  
Old 04-12-2009, 11:17
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem a hulla szintenként jelenleg nem gyengül, hanem erősödik, csak a környék lesz kicsit másabb... És az annyira nem ugyanaz.
Szerintem ez azért nem jó, mert levelek ezrei mennének a supportra, hogy pattantam a hulláról, amit simán be kellett volna vernem, szar a játék!
Oké ebben igazad van hogy a hulla is erősödik, és a környék meg jóval erősebb lesz, de a többiekhez képest akkor is gyengül, hiszen nem erősödik olyan mértékben hogy lépést tudja tartani a többi fajjal. A levelek ezreit meg egy kör levéllel meglehetne akadályozni, hogy figyelem a hulla faj változott. Viszont ha kap védelmet akkor is lehe fog pattanni pár ember, mert nem tudja hogy változott a hulla faj.
Reply With Quote
  #409  
Old 04-12-2009, 11:19
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Látva hogy mennyire fellendült a határtalan ötletelés a hulláról, egy négyes csopi derekán összeszámláltam gyorsan mennyi körülöttem az arányuk. 19%. Föntebbi csoportokban kevesebben vannak, lentebbiben talán többen - ez közbevetőleg válasz arra Csempének hogy pl miben különböznek a csoportok a földterület nagyságán kívül.

Szóval mindenki aki erősíteni akarja a hullát, gondolom számol avval, hogy több lesz ebből a fajú országból. Mondjuk a kiragadott esetnél maradva a mostani környezetemben nem minden ötödik, hanem minden negyedik lenne zombi. Természetesen aki egysíkúbb játékra vágyik a jelenleginél, talán még örülne is ennek. Én viszont annál kevésbé.
Ennyi erővel ki is lehetne venni a hulla fajt a játékból, meg az embert is, miért baj az ha azzal is akarnak játszani?
Reply With Quote
  #410  
Old 04-12-2009, 11:37
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Durean View Post
Szerintem meg ne legyen erosebb az orknal. Egy 60-65% barakos Orkhoz rengeteg oda figyeles kell mig egy 60-65%os hullahoz (ami alap mennyiseg) fele annyi sem.
Amugy meg, szamolhattam volna elittel is az arany nem valtozik, es ha megkapja az automatikus vedelmet (amit teszem hozzam tamogatok) akkor maris nem olyan rossz a vedelme.
A-ban klánütéskor egy Full barakkos, 20,5% házas ork kb ugyan olyannak kellene legyen, mint egy 25% házas hulla (kb 90% foglalkoztatottság).
Ennek megfelelően kellene kb erősíteni a hullát.
Egyéniben az orknak a vérszomjat még fel kell raknia, arra megy még néhány hektár barakkból. Hullának nincsen védelem varázslata, azt ellensúlyozza valamennyire a betegség.
Alig tud termelni (mindenki lelopja), cserébe hoz katonákat -ez még mindig inkább negatív egyenleg.
Mindenki tudja ártózni, akármilyen messziről -egy esetleges ütés után hetekig, sokezer pont távolságból is jön a tűzgolyó, rengés (ez utóbbi ugyan gyengítetten) -javaslom, hogy a vari reziszt a támadott hullától való ponttávolság szerint erősödjön (mint a toliknál a 10k pont szerint), és kb 20% ponttávolság után (hulla pontszámának a 20% -ánál nagyobb ponttávolság esetén) legyen 0 az okozott kár.
Vagy ugyanilyen lineáris függvény alapján legyen egy alap mágikus védereje (a katonia véderőhöz hasonlóan), ami ponttávolsággal erősödik. Pl úgy belőve, hogy a hulla értékétől való %-os eltérésnyi % óriás templom (100% morállal) éppen ne vigye át. Tehát egy 150k pontos hullának az ártózásához 5k pontról szükség lenne 3.3% templomra, 30k pont távolságból pedig 20% templomra (a hulla területe alapján órisától max tekerccsel 100% morállal). (mindenki számoljon rá varázsló értékeket ha szeretne, jelenleg az elv a lényeg ) Ha nem sikerül a varázslat, akkor kiderülhetne számára, hogy ki próbálta ártózni (mégha nagyon messze van is az illető).
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 11:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu