Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-26-2006, 16:57
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation Vírus híradó!

Néha megjelennek a játék belső fórumán vírusos hírek, ha jól emlékszem már talán kitiltás is volt emiatt.

Ezért javaslom a vírusokkal illetve a vírus irtókkal kapcsoaltos híreket, problémákat ide írjuk.

Mindjárt fel is vetnék egy problémát amihez szivesen veszem a hódítóval játszó informatikusok segítségét (már töbötöket zaklattam vele)
Nekem a kasperskym napi rendszersséggel fog meg egy helkern nevü férget, amiröl olvastam hogy előszeretettel támadja az sql szervereket.

Kérdésem, miért nézi ez a lüke vírus az én vacak gépemet sql servernek és mit csináljak h ne legyen napi 5-10 támadás különböző ip címekröl?

Nem tud bejönni de zavar hogy állandóan felvisít a kaspersky.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-26-2006, 17:00
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ez jo gyula. kapsz 1 szavazati pontot tőlem.
Reply With Quote
  #3  
Old 01-26-2006, 17:01
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Tegyél fel tűzfalat a gépre (winXP alap tűzfalát is érdemes bekapcsolni, ha nincs más), mégjobb ha egy router mögül netezel, esetleg a modemeden kapcsolsz be tűzfal lehetőségeket, ha van rajta.
Reply With Quote
  #4  
Old 01-26-2006, 17:03
bari's Avatar
bari bari is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szia:-)
Roppant egyszerű, állítsd be a kaspert, hogy ne mutassa az elfogott vírusokat:-)
Gondolom, a Lovesan akar mindig bejönni :-)
Reply With Quote
  #5  
Old 01-26-2006, 17:04
bari's Avatar
bari bari is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ja, ha tűzfal nélkül netezik valaki, akkor ne csodálkozzon
Reply With Quote
  #6  
Old 01-26-2006, 17:06
Békés's Avatar
Békés Békés is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Philippines
Posts: 411
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Használd a Zone Alarmot, free és sokmindent megfog az alap verziója is, /ha megveszed akkormeg otthonra tökéletes, saját virusirtó, kémprogi keresö stb/ ami mégis többet tud mint az XP beépitett tűzfala.
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
Reply With Quote
  #7  
Old 01-26-2006, 18:50
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nekem a nod32/kerio kombo egesz jol bejott.... es nem is draga a nod.... gyors, hatekony, naprakesz ( volt olyan hogy napi 6 frissites jott), nem eszik fel memmot mint a nav... na persze el ne felejtsem hogy a windowsupdate is fontos
Reply With Quote
  #8  
Old 01-26-2006, 19:05
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

P1-es erőmüvem van, milleniumot használok, és mint mondta mmegfogja a kaspy a férget, nem engedi be.
Csak kiváncsi vagyok miért próbálkozik ilyen sűrűn, mikor régen iylen nem volt, jött héba-hóba egy kóbor vírus kaspersky megfogta és nem volt gond.
Nah mindegy a tűzfal azért nem rosz gondolat feldobok egyett.

Még egy kérdésem lenne ha már emlegettem h ME-t használok, és ezért nem nyitnék új témát. Nem lehet a ME-ben kikapcsolni a hiba keresőt?
Mert érdekes módón néha még a queosiában is talál nekem oylan hibát, hogy a 4 vagy 5 sorban hiba, holott biztos nincs. Ha valaki meg mondaná hogy hogyan kell ezt kikapcsolni azt megköszönném.

Apa: miféle pontot adtál nekem? lehet itt pontokat is osztogatni?
Reply With Quote
  #9  
Old 01-26-2006, 19:28
Gyötrelem
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Exclamation

A franc se tuggya. elég sok felé kóborlok, szal nálam a tüzes fal cancel. VAn egy router, meg naponta végig kergetem a NOD32-öt, azt annyi...... Mindig veszekedni a tűzfallal, hogy mi ki, mi be, az nem az én világom. Egyébként ami legtöbbször megjött virnya , az szinte kivézel nélkül ismerőstől jött, teszem hozzá, a tudta nélkül.
Reply With Quote
  #10  
Old 01-26-2006, 19:40
Kari Kari is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 18
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Miért van ilyen sűrűn támadási kísérlet?

Gyula,
Azért éri a géped egyre sűrűbben támadás, mert egyre több gép van a netre kapcsolva, egyre több és több, egyre szofisztikáltabb támadás ér minden neten lévő szervert, minden neten lógó gépet. És ez csak nőni fog! Rohamosan!
- - -
Gondolj bele! Régen, az autózás hőskorában falun szinte alig láttak autót, nem kellett attól tartaniuk, hogy a csirkéket elüti egy ámokfutó. Aztán egyszer-egyszer mégis jött egy száguldozó pilóta és megijesztette a jószágokat. A netezés hőskorán már rég túl vagyunk, de az autós hasonlathoz visszatérve még nem értük el a 100 km/h -s sebességet. Vagyis most még nagyjából biztonságban vagyunk! Aki tűzfal, vírusirtó, kémprogram irtó nélkül netezik -rengetegen vannak- az ma még el evickélhet pár napig, pár hétig. De hónapokig biztos nem fog tartani mire használhatatlanná teszi a gépét egy kártékony kód.
Figyeld meg: Egy-két év és eljutunk oda, hogy a vírusirtó cégek áttérnek a napi frissítés kiadásáról a gyakoribbra, mert már az első nap is rengeteg fertőzés lesz, amikor még nem véd ellene a vírusirtó.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Shadow Run online aúú Shadow Run online 5 01-11-2009 12:09
Kulturális híradó edu Egyéb 9 03-25-2008 16:08
Felugró ablak - vírus? Andrew PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 10 02-10-2008 18:46


All times are GMT +1. The time now is 15:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu