Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 06-13-2013, 17:28
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ha belegondolsz, túl nagy védelem bónusz esetén (mondjuk elfre), fizikailag képtelen lennél a nagyobb befektetésre. Na meg aztán mi van, ha mégis itt van, és visszakísér...
Persze, kivételek nyilván lennének, meg olyanok is, akik poénból választanák, aztán kísérnének. Aki meg tud elffel játszani, az nem hagyja abba a játékot, mert éjszaka sem nagyon ütik be most sem.

De arról volt szó, hogy azok hagyják abba a játékot, akik éjjel nem kelnek fel játszani, reggelre meg be vannak ütve.

Most boldogan választ majd egy olyan fajt, vagy szemet, amitől azt reméli, hogy ez a gondja megoldódik, ezzel kijelöli magét éjszakai célpontnak, aztán másnap reggel törli az országát és abbahagyja a játékot.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 06-13-2013, 17:33
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Persze, kivételek nyilván lennének, meg olyanok is, akik poénból választanák, aztán kísérnének. Aki meg tud elffel játszani, az nem hagyja abba a játékot, mert éjszaka sem nagyon ütik be most sem.

De arról volt szó, hogy azok hagyják abba a játékot, akik éjjel nem kelnek fel játszani, reggelre meg be vannak ütve.

Most boldogan választ majd egy olyan fajt, vagy szemet, amitől azt reméli, hogy ez a gondja megoldódik, ezzel kijelöli magét éjszakai célpontnak, aztán másnap reggel törli az országát és abbahagyja a játékot.
Nem, ha nem védelmet kap, hanem egész egyszerűen nem lehet akkor támadni.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #43  
Old 06-13-2013, 18:49
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Tehát, ha jól értem élből leszavazzátok az összes eddigi javaslatot.
Lenne pár kérdésem:

Át tudjátok-e érezni, hogy vannak olyan játékosok akiknek a folyamatos fennlét probléma, ezért inkább a teljes inaktivitást választják?

Kell-e szerintetek egyáltalán ilyen irányban tovább töprengeni, vagy jó minden úgy ahogy van?

Milyen ötletetek van, ami még elfogadható számotokra és javít a helyzeten bármit is?
Reply With Quote
  #44  
Old 06-13-2013, 18:51
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én már rég leírtam, 3. post.

(Most lehet keményen hangzik, de ehhez a játékhoz hozzátartozik az aktivitás. Ezt el kell fogadni, ha ezzel játszol. Rengeteg olyan játék van, ahol nem tudnak bántani, ha nem vagy belépve)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #45  
Old 06-13-2013, 19:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
A személyiség ötlet nekem azért nem tetszik, mert az elfeket nem kellene jobban erősíteni védelemben.
A személyiségek közül ez kilógna a sorból, hiszen NEGATÍV hatása is lenne, szemben az összes többi személyiséggel. Bizonyos időszakban véd, máskor viszont sebezhetőbbé tesz. Az elfek támadását így a nappali időszakban kifejezetten megkönnyítené.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #46  
Old 06-13-2013, 20:18
yogibear's Avatar
yogibear yogibear is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Location: Diósgyőr
Posts: 67
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Valamilyen módon szerintem is segíteni kellene azokat akik nemtudnak munka, suli..vagy bármi más miatt éjszakázni, nekem is több volt szövim is abbahagyta már a hódot mer nem tudták vállalni az éjszakázást, tudom vannak akik külföldről játszanak vagy folyamatos éjszakások de szerintem nem ez a jellemzőbb , és attól hogy az orik a nap 24 órájából mondjuk 6 órában kapnak plusz védelmet attól még marad napi 18 óra beütni őket. Sokan lázongtok hogy miér kell büntetni ezzel az külföldieket meg az éjszakázókat? de kérdem én a jelenlegi helyzettel miér kell büntetni azokat akik éjjel nem tudnak lenni és akik ezt tudják tudatosan kihasználják ezt? sztem az a napi pár óra plusz védelem érdemben nem befolyásolná a nonstop 24 órás tagok játékát! sok játékban teljesen jól működik az éjféltől reggel 6 ig járó védelmi bónusz..de tudom azér itt meglincselnének.. ezért inkább én is azt tudnám elképzelni hogy aki tudja hogy az éjszakát nem tudja vállalni az célirányosan választhasson egy olyan lehetőséget ami biztosítana némi plusz védelmet.
Ezér külön csoportot szerintem nem kellene csinálni , sajna már a nagylétszámú csoportokba is kevesen vagyunk

a felvetett javaslatok közül sztem az új személyiség nem lenne rossz megoldás amiben egy kiválasztott 6 órás intervallumban kapna az adott ori szintenként +10% védelmet ..ezt azt intervallumot mondjuk 72 óránként lehessen csak módosítani és támadás alatt ne legyen megváltoztatható, gömbbel lehessen látni, hogy épp aktív-e vagy sem ,a védelem ideje alatt lehetne esetleg csökkentett kaja termelés és többszörös zsold fizetés
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to yogibear For This Useful Post:
  #47  
Old 06-13-2013, 20:28
Sarki Sarki is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Kedves fórumlakók,

tekintve hogy én gerjesztettem ezt a gerjedelmet, engedjétek meg, hogy itt is elővezessem az EREDETI javaslatomat, meg ami azóta belejutott a butámba erről. Előre tudom, mi lesz a folytatás: az egyik vagy az összes főokos majd bannolni fog, de legalábbis "Köszi nem"-mel jutalmaz. Mindegy, egy hszt megér azért.

Szóval a Kezdők fórumán floodoltam ezügyben a minap. Némi sakkozás után azt bátorkodtam ott javasolni, hogy az egyik, amúgy nem túl népes normál csoport átalakulhatna olyanná, ahol éjjel nincs akciózás, ahol olyanok játszhatnának, akik nem akarnak éjszaka fönnmaradni, akik nem tehetik meg, hogy másnap zombi aggyal menjenek dolgozni/iskolába/kocsmába.

Olvasva az itteni hsz-eket, kifejezetten jó ötletnek tartom azt, hogy ebben a csoportban egyszerűen álljon meg a játék éjszaka. Az utolsó pillanatban indított támadások érkezzenek meg reggel, nyitás után, és kész! Fölösleges lenne a Kezdőkön akkor hirtelen kiizzadott "aki ekkor támad, az mégis visszakísérhető lenne" dologgal bonyolítani. Az éjszaka egy az egyben kiesne, megfagyna az idő. Tudom, a piac (és még pár más funkció a játékban) órában méri az időt, nem körben, szóval ez okozna egy kis bonyodalmat, de talán ezt föl lehetne oldani. A piacot például lehet, hogy nem is kellene piszkálni: 24 óra után elindulna haza az áru, sőt meg is érkezne körváltáskor, de mivel áll az idő, a reggeli nyitásig nem tűnne el, ami nem fér.

Azt, hogy éjszakai (vagy délutáni vagy bármilyen más, szabadon beállítható időszakban hatásos) védelmet kapjon, aki csatlakozik a programhoz, most már nem tudom elképzelni, elképesztő katyvasz lenne az eredmény. Arra pedig, ami Remy első elképedését okozta, hogy az A-ban az elfek éjszaka még ezzel is erősödjenek, eleve nem is gondoltam.

Ati kérdezte, hogy mit is jelentsen pontosan az "éjszaka", illetve mások fölvetették, hogy aki más időzónából vagy csupa éjjeles műszakban dolgozik, az mit tegyen. Erre a válaszom az, hogy az egyszerűen nem regel ide vagy jelentkezik át ebbe a különleges csoportba, marad a mostani játékmenetben. Sima ügy: aki átjelentkezik, az eszerint játszik, aki meg nem, az nem.

Emiatt aztán teljesen mindegy, hogy mit hívunk hivatalosan éjszakának, aki ezt választja, alkalmazkodik a bevezetett szabályhoz és kész. Az este 10 és reggel 6 közötti időszak szerintem tökéletes választás lenne. Nyilván lesznek sokan, akiknek ez pont nem jó, de nem lehet mindenki kedvére tenni. Mivel ez alapvetően magyar/magyarországi játék, szerintem a játékosok túlnyomó többsége Magyarországról vagy a közvetlen környékéről játszik, és szintén a többség nappali életmódot folytat. Nekik egy esetleges 1 órányi időzónabeli eltérés nem igazán számít, legföljebb tudomásul veszik, hogy 6 helyett már 5 órakor, esetleg 7-kor nyit a bolt. Vagy ha mégsem, akkor még mindig nyitva áll a lehetőség, hogy nem ebben a csoportban játszanak. Vesziteni nem fog senki vele, legföljebb nem is nyer.

A bevezetéssel kapcsolatban: úgy képzelem, hogy ha valaha megvalósul ez a csoport, abba egy rövid, előre bejelentett időszak alatt lehessen csak átjelentkezni bármelyik csoportból, és amíg le nem zárul ez az átmeneti időszak, addig belépni lehessen (a fórum miatt), de amúgy álljon a játék, pont, mint A-ban a klánon kívüliség állapotában. Egy előre megmondott reggeli időpontban aztán elindulhatna a csépelés.

Eddig mindig csoportot írtam, de igazából ez egy teljes előremeneteli ágat kellene, hogy jelentsen, az 5.-től egészen legalább a 3. szintig. Én nagyon támogatnám, ha a 2. szintig mehetne a dolog, és onnan lehetne fordulni ugyanúgy, mint az Anarchban. Ezzel senki sem kényszerülne arra, hogy a 2. vagy utána az 1. szinten feladja a meggyőződését, és mégis éjszakázzon.

Azt hiszem, a kezdeti bevezetési akció utáni átjelentkezés a nappalos, vagy visszajelentkezés normál csoportba a legegyszerűbb úgy lenne, ha ezt csak forduláskor tehetné meg bárki azáltal, hogy kiválasztja a neki tetsző csoportot. El tudom képzelni, hogy a folytonos oda-vissza ugrálás mekkora kavart jelentene az egyébként folyamatosan normál csoportban játszók számára (is), szóval ez a lehetőség csak fölösleges bonyodalmat okozna mind a játékosoknak, mint az üzemeltető programozónak.

Azzal is foglalkozhatnánk, hogy akik most hasonló okból vannak szabadságon, mint ami miatt én sem játszom újabban, hogyan lehetnének visszacsábíthatóak a játékba, hogyan tudnák meg egyáltalán, hogy talán érdemes újra játszaniuk. A válasz egyszerű: mehetne egy körlevél mindenkinek (szabisoknak és aktív játékosoknak egyeránt) a hód által ismert emilcímre, amiben részletesen ismertetné Ati, hogy mi a pálya, mik a szabályok, mi a módja az egésznek.

Nem állítom, hogy ez az egész megváltja a világot, de arról meg vagyok győződve, hogy nem kevés játékos tart kényszerpihenőt amiatt, hogy nem akar, nem tud virrasztani. Ezen játékosok egy része biztosan élne a felkínált új lehetőséggel, nem lenne néptelen a nappalos csoport sem.

Fontos lenne, hogy ez a csoport élvezze azt a lehetőséget, hogy az 5. szinten itt is lehessen egy országot regelni a normál 5. csoportbeli ország mellé, pont mint az Anarchban, de ide persze csak 1 országot. Ezzel az egyébként a normál csoportot szeretők számára is megnyílna a lehetőség, hogy kipróbálják ezt is, legföljebb később rájönnek, hogy ez nekik nem tetszik.

Hirtelen ennyi, remélem, sokan neveznek miatta hülyének, az élen Poollal
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Sarki For This Useful Post:
  #48  
Old 06-13-2013, 20:32
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by yogibear View Post
Valamilyen módon szerintem is segíteni kellene azokat akik nemtudnak munka, suli..vagy bármi más miatt éjszakázni, nekem is több volt szövim is abbahagyta már a hódot mer nem tudták vállalni az éjszakázást, tudom vannak akik külföldről játszanak vagy folyamatos éjszakások de szerintem nem ez a jellemzőbb , és attól hogy az orik a nap 24 órájából mondjuk 6 órában kapnak plusz védelmet attól még marad napi 18 óra beütni őket. Sokan lázongtok hogy miér kell büntetni ezzel az külföldieket meg az éjszakázókat? de kérdem én a jelenlegi helyzettel miér kell büntetni azokat akik éjjel nem tudnak lenni és akik ezt tudják tudatosan kihasználják ezt? sztem az a napi pár óra plusz védelem érdemben nem befolyásolná a nonstop 24 órás tagok játékát! sok játékban teljesen jól működik az éjféltől reggel 6 ig járó védelmi bónusz..de tudom azér itt meglincselnének.. ezért inkább én is azt tudnám elképzelni hogy aki tudja hogy az éjszakát nem tudja vállalni az célirányosan választhasson egy olyan lehetőséget ami biztosítana némi plusz védelmet.
Ezér külön csoportot szerintem nem kellene csinálni , sajna már a nagylétszámú csoportokba is kevesen vagyunk

a felvetett javaslatok közül sztem az új személyiség nem lenne rossz megoldás amiben egy kiválasztott 6 órás intervallumban kapna az adott ori szintenként +10% védelmet ..ezt azt intervallumot mondjuk 72 óránként lehessen csak módosítani és támadás alatt ne legyen megváltoztatható, gömbbel lehessen látni, hogy épp aktív-e vagy sem ,a védelem ideje alatt lehetne esetleg csökkentett kaja termelés és többszörös zsold fizetés
kiszámíthatatlan.. ha random 6 órát választ honnan tudjam mikor üthetem? egy stratégiai játéknál nem olyan jó, ha kiszámíthatatlanná válik.. így is már ott a fokozás
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #49  
Old 06-13-2013, 20:53
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A személyiségek közül ez kilógna a sorból, hiszen NEGATÍV hatása is lenne, szemben az összes többi személyiséggel. Bizonyos időszakban véd, máskor viszont sebezhetőbbé tesz. Az elfek támadását így a nappali időszakban kifejezetten megkönnyítené.
Értem, úgy már egy fokkal elfogadhatóbb lenne.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #50  
Old 06-13-2013, 21:02
yogibear's Avatar
yogibear yogibear is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Location: Diósgyőr
Posts: 67
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
kiszámíthatatlan.. ha random 6 órát választ honnan tudjam mikor üthetem? egy stratégiai játéknál nem olyan jó, ha kiszámíthatatlanná válik.. így is már ott a fokozás
ahogy írtam gömbbel látnád!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Figyelmeztetések bevezetése Ati A fórumról... :) 25 01-25-2008 17:31
A Gyermekvasút nyomában - éjszakai Ati 2007-es túrák 1 09-01-2007 20:48
Vallas mint tenyezo bevezetese vagy nem? Madzin Elvetett javaslatok 41 04-01-2007 19:50
ELŐZETES: újítások bevezetése Ati Fontos bejelentések 0 02-19-2007 13:42
éjszakai támadás Lara Baba Általános beszélgetés Hódítós témákban 127 02-03-2007 19:35


All times are GMT +1. The time now is 10:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu