Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

View Poll Results: Jó az ember toli?
igen 66 68.04%
nem 31 31.96%
Voters: 97. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 10-19-2012, 21:28
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Nyilván nem úgy gondoltam, hogy keverje maga körül a 'bajt'. Hanem ha fölötte háborúzik 2 szövetség, akkor ott tud csipegetni. Egy háború közepén általában nem tudnak foglalkozni az ilyenekkel. Na meg más MF-eket is nyugodtan le tud így vadászni.

U.i.:Egyébként ha vagy elég bátor Dope, akkor akár törpicsek is lehetsz. Ekkora hektáron már nem okoznak nagy gondot a tolvajok, és ezt a fajt is lehet variálni bőven. Bár a törpéhez jóval több aktivitás szükségeltetik.
(Viszont több hasznot is hoz, mint egy tolvaj, és kevesebb jóakarót szerzel vele.)
szerintem a legcsúnyább dolog egy szöviháborúba belenyúlni.. én ilyen esetben simán felajánlanám a másiknak, hogy nyugodtan verje le az mf-et mi megvárjuk(1-2 kivételtől eltekintve) (ezek szerint elég negatív irányba(legalábbis szerintem) változott a játék, ahhoz képest, mint régebben volt..)
Törpe inkább szövibe való, és ha vkinek nincs "idege" hozzá, akkor ott sem
Esetleg mf tolinak elfet lehetne választani még..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
  #92  
Old 10-19-2012, 21:38
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
szerintem a legcsúnyább dolog egy szöviháborúba belenyúlni.. én ilyen esetben simán felajánlanám a másiknak, hogy nyugodtan verje le az mf-et mi megvárjuk(1-2 kivételtől eltekintve) (ezek szerint elég negatív irányba(legalábbis szerintem) változott a játék, ahhoz képest, mint régebben volt..)
Törpe inkább szövibe való, és ha vkinek nincs "idege" hozzá, akkor ott sem
Esetleg mf tolinak elfet lehetne választani még..
ezzel egyet értek, volt egy szövi, akinek az elején nagy volt a mellénye, kapott az elfük rendesen, mert mikor még egyedül voltam b-ben akkor elég szépen ártózgatott. A harc közben az elfüket beverték sereggel, utána írtam nekik rögtön, hogy több sereg tőlünk nem megy. És igen, kevés ilyen van már.
Reply With Quote
  #93  
Old 10-19-2012, 21:40
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
szerintem a legcsúnyább dolog egy szöviháborúba belenyúlni.. én ilyen esetben simán felajánlanám a másiknak, hogy nyugodtan verje le az mf-et mi megvárjuk(1-2 kivételtől eltekintve) (ezek szerint elég negatív irányba(legalábbis szerintem) változott a játék, ahhoz képest, mint régebben volt..)
Törpe inkább szövibe való, és ha vkinek nincs "idege" hozzá, akkor ott sem
Esetleg mf tolinak elfet lehetne választani még..
Egy szóval sem mondtam, hogy etikus. De elég sok olyan dolog van a játékban amit ugyanennyire kritizálhatnánk, ebből a szempontból. Mégis rendszeresen alkalmazzák. (Egyébként szerintem régen több olyan játékos/játékstílus volt ami bántja a tisztességes játékos önérzetét. De tudja a manó.)
Reply With Quote
  #94  
Old 10-20-2012, 20:21
Dope Dope is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: 4/K vagy Orszag?! akkor Szlovakiabol :)
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

a szitu a kov.
4-edik szinten vagyok es nemssze a top, szoval az emberrel megprobalom kihuzni a dolgot es a 3.szintnel kene ajd valami :/
gondolkodom Oriason, vagy maradni emberkent, vagya torp... de gnom nem teccik nekem :/ valahogy nemsmakkol hozzam.
egyenlore aktivitas van boven, csak ugye nekem is kell aludni :/ es MF-kent nemtudhatom hogy ha alszom akkor jonek-e ellenem mert ugye nincs szovitars aki becsorgetne hogy neztek tavol es jon felem a had
szoval mindenkepp valami vedelmes kene, nem akarok hazakisergetni.
mert ugyis csak piacolgatok es ugy haladok majd :/ az embert meg jo otletnek tartottam azokbol hogy vari ellen vedet, katonailag bekene vedeni toliskent meg megint nemigazan lopjak igy :/ de nemtudom. elegge labilis vagyok eteren hogy hogyan tovabb, kizokkentem a dolgokbol
Reply With Quote
  #95  
Old 10-20-2012, 21:07
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Dope View Post
a szitu a kov.
4-edik szinten vagyok es nemssze a top, szoval az emberrel megprobalom kihuzni a dolgot es a 3.szintnel kene ajd valami :/
gondolkodom Oriason, vagy maradni emberkent, vagya torp... de gnom nem teccik nekem :/ valahogy nemsmakkol hozzam.
egyenlore aktivitas van boven, csak ugye nekem is kell aludni :/ es MF-kent nemtudhatom hogy ha alszom akkor jonek-e ellenem mert ugye nincs szovitars aki becsorgetne hogy neztek tavol es jon felem a had
szoval mindenkepp valami vedelmes kene, nem akarok hazakisergetni.
mert ugyis csak piacolgatok es ugy haladok majd :/ az embert meg jo otletnek tartottam azokbol hogy vari ellen vedet, katonailag bekene vedeni toliskent meg megint nemigazan lopjak igy :/ de nemtudom. elegge labilis vagyok eteren hogy hogyan tovabb, kizokkentem a dolgokbol
Eddig úgy vettem le a szavaidból, hogy már a harmadik szinten vagy. De akkor félreértelmeztem valamit.

Ha bevédett fajt akarsz, akkor marad az elf. Csak az meg sok aktivitás mellett irdatlan unalmas...lopkodni meg nem jó vele a top fele, mert ha megharagudnak rád akkor vége a dalnak. Bevédett elffel nem lehet visszavágni, csak a szabi gomb marad. Viszont ha meghúzod magad, akkor teljes biztonságban lehet mind a földed, mind a pénzed.

Jómagam törpe kedvelő vagyok. Aktív termelés mellett is lehet tartani 40% barakkot(+10%torony). Ha nappal gépnél vagy akkor az egységek mehetnek a piacra, éjszaka meg feltöltöd magad íjjal(Persze ez csak sok időráfordítás mellett működik.).
El lehet játszadozni az egységekkel, és közben szép pénzt termel. Ha ügyes vagy, akkor lopkodni sem fognak sokat.
Reply With Quote
  #96  
Old 10-20-2012, 21:19
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Eddig úgy vettem le a szavaidból, hogy már a harmadik szinten vagy. De akkor félreértelmeztem valamit.

Ha bevédett fajt akarsz, akkor marad az elf. Csak az meg sok aktivitás mellett irdatlan unalmas...lopkodni meg nem jó vele a top fele, mert ha megharagudnak rád akkor vége a dalnak. Bevédett elffel nem lehet visszavágni, csak a szabi gomb marad. Viszont ha meghúzod magad, akkor teljes biztonságban lehet mind a földed, mind a pénzed.

Jómagam törpe kedvelő vagyok. Aktív termelés mellett is lehet tartani 40% barakkot(+10%torony). Ha nappal gépnél vagy akkor az egységek mehetnek a piacra, éjszaka meg feltöltöd magad íjjal(Persze ez csak sok időráfordítás mellett működik.).
El lehet játszadozni az egységekkel, és közben szép pénzt termel. Ha ügyes vagy, akkor lopkodni sem fognak sokat.
két dolgot javítanék ezen
Elfel sincs teljes biztonságban.

ezt annyiban javítanám ki, hogy törpével min. 12% tornyot tartson, de mfként törpével is szétkapják, de legalább lesz pénze fedezni.
Reply With Quote
  #97  
Old 10-20-2012, 21:26
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
két dolgot javítanék ezen
Elfel sincs teljes biztonságban.

ezt annyiban javítanám ki, hogy törpével min. 12% tornyot tartson, de mfként törpével is szétkapják, de legalább lesz pénze fedezni.
Rendben, pontosítom. Akkora biztonságban, amekkorában csak lehetséges. Nem tudom ki bántana egy bevédett elfet a negyedik csoportban. Maximum a tekercseit lopkodja néhány kószáló félelf. Bár 600 heki fölött már ez sem igen fordul elő. Ha nem tart benn sok pénzt akkor nem fosztják le, földért pedig 100%, hogy nem hozzá mennek.

A törpe toronnyal kapcsolatban meg, ízlések és pofonok. 2% torony nem menti meg, de lehet jobban alszik.
Reply With Quote
  #98  
Old 10-20-2012, 21:31
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Rendben, pontosítom. Akkora biztonságban, amekkorában csak lehetséges. Nem tudom ki bántana egy bevédett elfet a negyedik csoportban. Maximum a tekercseit lopkodja néhány kószáló félelf. Bár 600 heki fölött már ez sem igen fordul elő. Ha nem tart benn sok pénzt akkor nem fosztják le, földért pedig 100%, hogy nem hozzá mennek.

A törpe toronnyal kapcsolatban meg, ízlések és pofonok. 2% torony nem menti meg, de lehet jobban alszik.
a 100% nem tuti, én szeretek elfet ütni ha szöviben van, ha nem. Én szöviben törpeként 12% tornyot szoktam tartani, hogy több bánya lehessen, de mf törpeként szerintem egy 35-15, 30-20-at próbálnék meg. oda azért már kelleni fog sereg
Reply With Quote
  #99  
Old 10-20-2012, 21:35
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
a 100% nem tuti, én szeretek elfet ütni ha szöviben van, ha nem. Én szöviben törpeként 12% tornyot szoktam tartani, hogy több bánya lehessen, de mf törpeként szerintem egy 35-15, 30-20-at próbálnék meg. oda azért már kelleni fog sereg
Nos, számomra új dolog ez az elf fetisizmus. Szerencsére a játékosok 99%-a nem szereti megnehezíteni a saját dolgát.

A törpe toronyhoz még annyit fűznék hozzá, hogy szerintem hatékonyabb védelmet ad a sok ló, mint a tornyok. De ez már tényleg csak stílusbeli különbség.
Reply With Quote
  #100  
Old 10-20-2012, 21:38
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Nos, számomra új dolog ez az elf fetisizmus. Szerencsére a játékosok 99%-a nem szereti megnehezíteni a saját dolgát.

A törpe toronyhoz még annyit fűznék hozzá, hogy szerintem hatékonyabb védelmet ad a sok ló, mint a tornyok. De ez már tényleg csak stílusbeli különbség.
írta, hogy nem akar harcolni, ahhoz meg úgy kell a torony, meg azért egy 30/20-as mf törpéhez kell ám a paci és akkor akár szembe is lehet menni. Az én stílusom hadi de ugye nem ilyet kérdezett No de ez ember toli fórum, nem akarok offolni, mert megint büntit kapok

u.i.: amúgy g-ben van egy mf elfem egy gnóm szövetség egyszer majd nem bejött felülről pattant csak. Ők jól voltak összerakva, azóta fagyin van az az ori de lehet felviszem majd B-be
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 08-05-2007 11:55
Hadi VS Toli taktikák... Nekro Stratégia & Tippek 46 08-09-2006 21:25
toli vs. toli Magnum Stratégia & Tippek 22 08-07-2006 18:30
Ember vs. Óriás .Magyar Egyesült Államok. Stratégia & Tippek 56 06-24-2006 11:02
Több toli vs. kevesebb toli track Segítség 11 04-22-2006 10:34


All times are GMT +1. The time now is 08:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu