Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #271  
Old 07-20-2013, 18:23
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
a lassú csoport mindig tökéletes volt a kevés idővel rendelkezőknek. már írtam, hogy 8 óra távollét alatt is maximum 2 körváltás történik. ezért nem látom értelmét a külön csoportnak.
Szerintem most nem arrol van szo, hogy valaki jatszana de keves ideje van ra, hanem en ugy ertelmezem ezt, hogy amikor valaki nem er ra mert mondjuk alszik, meloba nincs internet eleres stb...olyankor legyen beteve valami a jatekba, hogy senki ne tudjon semmit ellened tenni. Epp ezert irtam, hogy ez megint csak egy kenyelmi modositas lenne. Nekem ez ugy jon le hogy amikor nem erek ra akkor engem hagyjon mindenki beken majd ha bennt ulok piszkahattok mert akkor teljessegeben tudok erre reagalni. Kicsit erdekesen jonl le egy haborus jatekban.

Szerintem nem megoldas csak egyszeruen leallitani az egeszet este 10tol reggel 6ig, mert ma mar az interneten egy jateknak nemzetkozinek kell hogy legyen, mivel a vilag barmelyik reszerol elerheto.

A kerdes az hogy mi legyen. Legyenek kulon, amit en jonak latok felteve ha lenne egy egesz csoport az ilyen jatokosokbol. Legyen faj, varazslat vagy szemelyiseg beteve amit ezek az orszagok erre tudnanak hasznalni?

Szerintem felesleges a normalban megjobban megbonyolitani a jatek menetet, es en ezt most ugy irom ide, hogy tobbszor megesett mar hogy szivtam en is mert nem tudtam net ele kerulni stb...De 2 jatekos kozul egynek veszteni kell mindenkepp, hogy miert az mas kerdes. Aki a normalban van az vallalja a felelosseget, hogy beuthetik barmikor, ez mindig is igy volt es szerintem ezen nem kellene valtoztatni. Nekem 10 eve ugyis jo volt, hogy rogton odaert a sereg, sot anno fel ora eleg volt estenkent az egesz jatekra, utottem 2ot, elkuldtem a kepzest, epitkeztem es kesz mentem nezni a filmet, hacsaknem forumozni nem ultem be. Elmentem aludni, reggel melo, suli, 24 orat ra sem neztem, beutottek amig nem voltam? igen tobbszor is, de amikor en voltam bennt en voltam a kiraly. Nekem ugyis jo volt, azota valtoztatva lett a haboru, most orakig tart es ezzel meghosszabbult hogy mennyi idot kell raforditani. A jatek nem kotelezo, aki jatszani akar el kell fogadja ugy ahogy van.

Azt hogy teged ejjel utnek vagy nappal kinek melyik jobb. Aztan ennyi ev utan ugyis tudjuk mar egymasrol ki melyik idoszakba van tobbet, hidd el az ejjeli jatokosokat meg akkor utik amikor azok aludnanak, de egyiket sem latod itt panaszkodni ez miatt. Mi lenne a vege, ha valami ilyesmi belekerulne a normalba? Elobb utobb megtudjuk mindenkirol mikor van es mikor nincs, aztan ahhoz igazitjuk a sajat dolgunkat. Erre persze az a valasz jon, jo de akkor legalabb vagyok. Egy ido utan mar ez sem lessz eleg, akkor mi lessz? Jo, hogy azt nem keritek, hogy elore be kelljen majd jelenteni a tamadonak mikor fog jonni. De arra is lenne egy sokkal egyszerubb megoldas, meghozza a forditottja, bejelolod hany oratol hany oraig vagy bennt es akkor mehet minden, de akkor nincs kiut. Furcsan hangzik, igaz? De ha elindulunk ezen az uton elobb utobb ide fogunk jutni
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
Sponsored Links
  #272  
Old 07-22-2013, 08:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
1. Minden nap ugyan abban az idoben muszaly ezt megvalositani? Vagy valtoztathato naponta? Mert ha beteszitek akkor szerintem valami gatlas is kellene ellentetbe es lehet nem pont az, hogy 1 orat meg ne tudjon tamadni vagy 12 oraig nem tud vissza menni megint. Mert akkor csak kivarja az idot es kesz, hanem hogy ha eltette valaki magat szunyalni akkor mar ne is tudjon arra a 8 orara semmi kepp vissza jonni.
Előzőleg erről már volt szó. Az egyik pont arról szól, hogy mindig ugyanakkor áll le a csoport, egy másik pont arról szól, hogy az adott csoportban bármikor elmehetsz, egy másik arról, hogy a most meglévő csoportokban mehetsz el bármikor szabira stb. Kérlek, hogy olvasd el az eddigi üzeneteket és különösen az összefoglalót.

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
2. Mi van a piaccal olyankor amig valaki ilyen allapotba helyezi az orijat? Mi van ha nekem kint van a piacon 100 milla gabona, 15 milla ko es 5 milla lovam es pont az alatt az ido alatt jon meg a piacrol amikor en bejelolnem naponta a szunya idot? A piac is megvarja a reggel 6ot? Mert ugye a piacot nem en szabom meg hogy mikor jojjenek vissza es ez naponta eltolodik es mivel alltalaban mindenki ugyan abban az idoben alszik kivetel a tobb muszakosnak...
A piacon eladott áruk ellenértéke rendesen visszajön az országodba. Külön csoport esetén ha nincs körváltás, akkor az esetlegesen el nem adott áruk csak az első körváltás után jönnek vissza, ahogy most; ha pedig telnek a körök, akkor is ugyanúgy, ahogy most. Ez külön módosítást nem igényel.

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
3. Mivel en csak ugy latnam ertelmet ennek a szabi/alvas konnyitesnek ha ossze lennenk vegyulve, hogy ha en elteszem aludni akkor arra az idore semmikepp nem johet az ori vissza. De akkor ugye, mi van Aba ha a 10 orszagbol 3 'alszik' es jon egy szovitamadas. Azok az orszagok reszt vesznek benne? Vagy azok az orik mint szabin levo orik le lesznek nyomva a bennt levo seregek %ra? Mert igy mar akkor ertelmet latnam.
Külön csoport esetén ez A-ra nem vonatkozik, ott összefolyik már minden csoport. Faj/személyiség esetén az ország rendesen játékban van, csak speciális módosítókkal, tehát nem jelent változást. Szabi esetén az ország szintén az eddig megszokott rendszer szerint működik, ott sem jelent változást.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #273  
Old 07-26-2013, 10:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Átgondoltam a felmerült lehetőségeket. A nappali/éjszakai fajok ötlete továbbra is szimpatikus, ezért ezt a jövőre nézve nem vetném el teljesen -- most mégis úgy gondolom, hogy a felmerült helyzetre a legjobb megoldást a rövidített szabadság lehetősége jelentené.

Következő lépésként összeírom, hogy ez milyen módosításokat igényel. Három fő szempont szerint kell módosítani: ebben az esetben ne 12 órás akciómentesség legyen; a varázslatok ne járjanak le (pontosabban ne mind); ne lehessen örökké szabadságon maradni. Ez utóbbi miatt a fagyasztást is át kell kicsit gondolni annak érdekében, hogy ha valaki mégis huzamosabban szabadságon szeretne lenni akármilyen családi vagy egyéb okból, akkor ezt megtehesse.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #274  
Old 07-26-2013, 11:59
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem ebben az nem tetszik, hogy nem hagyhatok ki pl 4 évet anélkül, hogy ne szétverve kapjam vissza az országaimat.

A 12 órás akciómentesség rövidítése sem túl jó, nem lehet megbüntetni a szabira menekülős típusokat.

Bevallom, így ennek a módosításnak személy szerint több hátrányát látom, mint előnyét.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #275  
Old 07-26-2013, 12:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Milyen előnyök és hátrányok vannak még, amiket kihagytam?
Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Bevallom, így ennek a módosításnak személy szerint több hátrányát látom, mint előnyét.
Napra pontosan egy hónappal ezelőtt kértem, hogy írjátok le, hogy milyen előnyöket és hátrányokat hagytam ki a összesítésből.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #276  
Old 07-26-2013, 12:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nekem ebben az nem tetszik, hogy nem hagyhatok ki pl 4 évet anélkül, hogy ne szétverve kapjam vissza az országaimat.

A 12 órás akciómentesség rövidítése sem túl jó, nem lehet megbüntetni a szabira menekülős típusokat.
Az előző beírásomtól függetlenül (amit teljesen komolyan gondoltam) azt gondolom, hogy ezeket a kérdéseket mind körbejártuk már.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #277  
Old 07-26-2013, 12:22
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az akciómentesség rövidítését tuti írtam párszor, a hosszabb pihenő több országgal dolgot azt tényleg nem.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #278  
Old 07-26-2013, 14:26
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nekem ebben az nem tetszik, hogy nem hagyhatok ki pl 4 évet anélkül, hogy ne szétverve kapjam vissza az országaimat.

A 12 órás akciómentesség rövidítése sem túl jó, nem lehet megbüntetni a szabira menekülős típusokat.

Bevallom, így ennek a módosításnak személy szerint több hátrányát látom, mint előnyét.
A-ban szk-ra mész, lent meg újrázol, amikor visszatérsz és visszakapod az orid 4 év múlva.. Ha 4 évig szabizni akarsz pár hetet rá tudsz szánni, hogy azt előkészítsd..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #279  
Old 08-02-2013, 14:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Összeírtam a fentiekhez szükséges változtatásokat. Miket hagytam ki?

A szabadság minimum ideje 72 óráról 5 órára csökken.

A 72 órán belüli visszatéréskor a visszatérés akciónak számít, és nem lehet rögtön elmenni szabadságra.

A 72 órán túli visszatérés NEM számít akciónak (tehát ugyanúgy működik, mint most), így akár rögtön belépés után ismét el lehet menni szabadságra.

A szabadság előtti akciómentességi idő 12 óráról 3 órára csökken.

(3+5 = 8 óra, az éjszakai / nappali / hajnali / akármikori alvás ideje.)

Az országon lévő varázslatok szabadság alatt NEM járnak le. Ez egy lényeges funkcionális változás az eddigiekhez képest!

A szabadságnak maximum ideje lesz. A maximum idő minden ország esetében egyedi érték, attól függően, hogy eddig mennyi időt töltött játékban, és mennyit szabadságon. Minden játékban töltött kör egy kör szabadságot ad. (Már meglévő országok esetén a regisztráció idejétől számított kivehető szabadság kerül kiosztásra, függetlenül az eddig szabadságon töltött időtől.)

Mivel a szabadság minimum ideje 5 óra, ezért ha nincs az országnak legalább 10 kör kivehető szabadsága (gyors csoportokhoz igazítva), akkor nem mehet szabadságra. A szabadságra menetel jelzése ilyenkor is működik, a szabadság ténylegesen akkor lép életbe, amikor a megfelelő mennyiségű kivehető szabadság rendelkezésre áll, és az ország a többi feltételnek is megfelel.

Amikor egy szabadságon lévő ország szabadság ideje a lejártához közelít, akkor kap egy figyelmeztető e-mailt és eseményt (hogy az eseményértesítőben is látszódjon), hogy hamarosan vissza fog térni az aktív játékba, készüljön fel.

A kivehető szabadság idejének lejártakor az ország visszakerül az aktív játékba. Ekkor szintén tájékoztatást kap mind e-mailben, mint eseményben.

A fagyasztott országokra a szabadság maximuma NEM vonatkozik, fagyasztva korlátlan ideig lehet az ország.

A kivehető szabadság mennyisége az adott országban megjelenik, az mások számára nem látszik, KIVÉVE az 1/A csoportban, ahol a szövetségi szabadság miatt ez lényeges információ! Az 1/A csoportban a kivehető szabadság a szövetségi oldalon megjelenik azon országok esetén, ahol a kivehető szabadság kevesebb, mint a maximum szövetségi szabadság. Akiknél nem kevesebb, azoknál ez az érték lényegtelen információ lenne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #280  
Old 08-02-2013, 14:44
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Megmondom őszintén, nem olvastam végig az összes hozzászólást, csak a legutolsót, ezért lehet már szóba került a következő dolog: Akkor mi lenne, ha a 72 óra feletti szabadságot nem vonnánk le a szabadságon tölthető időből? Azért jutott ez eszembe, mert velem együtt szerintem sokunk van úgy, hogy ezelőtt játszott, de abba hagyta valami ok miatt. Elrakta szabira az országát egy későbbi "folytatáshoz". Elég kellemetlen lenne, ha emiatt az országom visszajönne szabadságról, és játszanom kellene.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Figyelmeztetések bevezetése Ati A fórumról... :) 25 01-25-2008 17:31
A Gyermekvasút nyomában - éjszakai Ati 2007-es túrák 1 09-01-2007 20:48
Vallas mint tenyezo bevezetese vagy nem? Madzin Elvetett javaslatok 41 04-01-2007 19:50
ELŐZETES: újítások bevezetése Ati Fontos bejelentések 0 02-19-2007 13:42
éjszakai támadás Lara Baba Általános beszélgetés Hódítós témákban 127 02-03-2007 19:35


All times are GMT +1. The time now is 00:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu