Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 06-01-2009, 22:11
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Nekem is küldjél
Keresd ki magadnak, te nem vagy olyan elveszett
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 06-02-2009, 15:13
a katona a katona is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Sziasztok!

Ez egy érdekes téma.
Szerintem itt mindenki volt valamikor kezdő csak van aki már elfelejtette, hogy nem úgy született, hogy egyből tudott Hódítózni.

Én még emlékszem rá milyen volt és mikor már kezdtem azt hinni, hogy mennyire jó vagyok, az 5-ös szinten a csoport közepe táján egy kék 2-es nagyon meglopott.
Eléggé lelombozott a dolog.
Némi tépelődés után írtam neki, hogy nem hallott még arról a szabályról, hogy a kékek nem támadhatják meg a kezdő orikat?
Azt válaszolta, hogy még nem hallott róla.
Erre írtam, hogy sajnos én sem, de jó lenne ha lenne ilyen szabály.
Ez annyira talált, hogy segített jónéhány jótanáccsal és ezután még legalább 1 évig hozzá fordultam tanácsért, ha gondom volt valamivel.
Mire felértem a 2-es szintre, épp ott volt ő is és éppen kellett egy kis segítség nekik.
Így felléphettem az A-ba az ő klánjukba és az ottani játékot az ő segítségükkel tanulhattam.

Ez így szerintem nagyon jó volt.
Természetesen én is igyekeztem magam rájönni a dolgokra, de összehasonlíthatatlanul jobb csapatban tanulni a trükköket.
Szerintem ez a való világban is így van.

Én azt is jónak tartanám, ha valamilyen módon szabályozva lenne, hogy a kezdőket istápolni kelljen kicsit.

Pl. az alsó szinten nem lehetne egy szöviben csupa több országos tag.
Be kellene venni minden szövibe olyan orit is, akinek nincs még összekapcsolt országa.

Vagy nem lehetne az alsó szinten a szöviben csupa kék számos ori.

Vagy legyen jutalmazva az aki tanít ha a tanuló igazolja és eredményes a játékban. Pl. szintet lép vagy valamekkorára növeli az oriját.

Vagy valami ilyesmi, a kezdők helyzetét könnyítő szabály.

Persze tudom, hogy sok embernek nincs ehhez huzalma, de én azóta is sok kezdőnek vagy tapasztalatlan játékosnak segítettem.
Olyan is volt aki nem érdemelte meg vagy nem szolgált rá a segítségre, de diplomatikusan túlléptem a problémán.

A játék minősége, színvonala is javulhat ha több (mert nem megy el a kedve rögtön az elején) és jobb (mert már az elején sok segítséget kap) játékossal kell megküzdeni.

Most szinte úgy fel lehet menni, hogy csak keresni kell a prédát és ha megvan ütni kell.
Ha több a jó játékos, akkor esetleg komolyabb adok-kapok vagy jól előkészített támadás kellene ahhoz, hogy feljebb lépjen valaki a listán.

Hűűű, ez jó hosszú lett
Reply With Quote
  #63  
Old 06-02-2009, 15:22
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Egyszerűbb lenne, ha csak minden régebben játszónak olyan mentalitása lenne, hogy segítsen...sajnos ez nem mindig van így, és ezen semmilyen bónusszal, stb. nem tudsz változtatni. Amúgy sem kerülnének be ilyenek

Ha csak hetente 1 több éve játszó játékos, egy gömb alapján kiválasztana valkit, akinek segít, csak pár szót, vagy 1-2 tanácsod ad, rengeteg javulhatna a játékélmény. És itt elsőroban az 5. csoport, és a 4. csoport alsó 50% a lényeg...
Reply With Quote
  #64  
Old 06-02-2009, 15:27
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Nekem meg volt a mai napi jócselekedetem is!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #65  
Old 06-02-2009, 15:29
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azért ez nem csak a "haladókon" múlik. Múltkor láttam egy hirdetést ahol egy ország szövetségeseket keresett, és tanácsokat is kért. Írtam neki hogy a szövetség dolog nem aktuális, de kérdezzen nyugodtan, szívesen segítek, de csak miután legalább nagyjából elolvasta a Súgóban mindazt, ami közvetlenül érinti az országát (faj, személyiség, ilyenek).

Na és szerintetek válaszolt? Nem.
Reply With Quote
  #66  
Old 06-02-2009, 15:31
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Azért ez nem csak a "haladókon" múlik. Múltkor láttam egy hirdetést ahol egy ország szövetségeseket keresett, és tanácsokat is kért. Írtam neki hogy a szövetség dolog nem aktuális, de kérdezzen nyugodtan, szívesen segítek, de csak miután legalább nagyjából elolvasta a Súgóban mindazt, ami közvetlenül érinti az országát (faj, személyiség, ilyenek).

Na és szerintetek válaszolt? Nem.
Még mindig olvassa a súgót
Reply With Quote
  #67  
Old 06-02-2009, 15:40
a katona a katona is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Vagy elvették a kedvét mire tudta mit kellene kérdeznie.
Reply With Quote
  #68  
Old 06-02-2009, 15:47
a katona a katona is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Van olyan szövim alsó szinten, aki miután megloptam, 13 körről megtámadott lefelé nagyon gyenge sereggel.
Mire leért szegény, lehúztuk és jól "megleckéztettük" mi a "nagyok".
Ezután hirdetést adott fel, hogy szövit keres, mindegy milyen csak ne támadják.
Írtam neki, hogy biztosan meglepi, hogy pont én, de ha akarja segítek.
Azóta a szövim és egész jól belejött.

De ez a taníthatóság vagy önálló tanulás azzal is erősen összefügg, hogy kinek mennyi ideje van erre a játékra és mennyire akarja komolyan venni.
Reply With Quote
  #69  
Old 06-03-2009, 10:29
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by a katona View Post
De ez a taníthatóság vagy önálló tanulás azzal is erősen összefügg, hogy kinek mennyi ideje van erre a játékra és mennyire akarja komolyan venni.
Ez elég fontos dolog. Ahhoz, hogy egy kezdőből jó játékos legyen, sok idő és energia befektetésre van szükség. Van egy rakás játékos, aki erre nem is hajlandó.
A javaslataidra annyit válaszolnék, hogy arra vonatkozóan nem jók a korlátozások, hogy ki kivel legyen szöviben. Van nagyon sok olyan csapat, akik évek óta együtt forognak, és ezektől nem venném el azt az élményt, hogy együtt mehessenek tovább. Nem akarnak új játékossal együtt menni, más stílust elviselni, stb.
A tanításnál is sokkal fontosabbnak tartom azt, hogy a jó játékosok tanúsítsanak önmérsékletet játékostársaikkal szemben. Én olyan mentalitású vagyok, hogy ha szét is gyaknak, másnap már nem érdekel az egész, ha béna voltam, megérdemeltem, és nem tartom a haragot. Sajnos viszont van ennek fordítottja is. Találkoztam már több olyan játékossal is, akik egy régi (játékban elszenvedett) sérelem miatt hajlamosak bárkit addig gyakni amíg el nem szabizik, vagy nem töröl. Ha ez a mentalitás eltűnne a játékból, sokkal több kezdő maradna bent, és lenne ideje megtanulni azokat a dolgokat, amivel már jól el lehet boldogulni a játékban.
__________________
_________________________
6:3 (4) (#100056)
Paliking (5) (#178189)
Elmegyilkos (7) (#7777)
Uff (2)(#426219)
Reply With Quote
  #70  
Old 06-14-2009, 14:43
NATO's Avatar
NATO NATO is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest
Posts: 50
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Szerintem csak akkor kell segíteni a kezdőknek, ha valamilyen formában kérik.
Én már ovatósan és mértékkel segítek, mert nem egyszer előfordult, hogy akiknek segítettem beléptek egy szövibe és én lettem az elérendő céljuk, mint egy trófea amit meg kell szerezni.

Persze soha nem felejtem el, hogy én hogy kezdtem.
Forró fejü voltam, belekötöttem mindenkibe, (ráadásul az U-ban) ezért szinte mindig vihar, szárazság és egyéb kellemetlenség volt az orimban.
Nem fejlődtem, de nem is adtam fel ...
Aztán egy véletlen folytán összeismerkedtem egy csodálatos emberrel (már nem játszik sajnos), szövibe hívott és a mentorom lett.
Hatalmas türeleme és megértése segítségével kezdtem ráérezni a Játék izére, a lényegre.
Addig többször sodortam a szövit súlyos veszélyekbe, háborukba a forrófejüségemmel, de ő egyszer sem mondott le rólam, segített elrendezni a konfliktusokat amiket okoztam, illetve visszaépülnöm, mikor agyon vertek.

Sajnos nagyon kevés ilyen türelmes "tanító" van a hódon,
én sem vagyok ilyen, de ha segítséget kér valaki lehetőség szerint megpróbálok segíteni neki és nem azt tanácsolom, hogy olvassa el a kézikönyvet.
Semmi baj a kézikönyvvel, de ha valaki egy játékostársától kér segítséget, szerintem ne a kézikönyvet ajánljuk neki.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kezdők fóruma. Burning Általános beszélgetés Hódítós témákban 27 07-01-2008 09:55
Kezdők ide :) Phoenix Segítség 114 08-14-2006 10:55


All times are GMT +1. The time now is 20:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu