Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-13-2007, 10:41
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default hódító kézikönyv

Ati ezt első sorban neked címezném. azért nyitok új topicot, mert a kézikönyvbe nem akartam offolni, és olyan részt, ahol nem off nem találtam. két dolgot is szeretnék mondani. az egyik az, hogy betehetnél egy olyan részt is, hogy az első 72 kör/óra, mert nem találtam olyat a kézikönyvben, hogy hogyan kezdjem a játékot. aztán tőlem lehetne kategorizálni, hogy ha sok időm van, ha kevés stb. én az alap stratégiához tenném mint altéma, mert szerintem oda illik. ha ennek nem nyitnál új topicot, akkor viszont legyél szíves megmondani, hogy melyik az a tartomány ahova kb beleférne.
a másik meg az, hogy például mi az amit bele kéne tennünk. sokan betették pl. az előnyöket, hátrányokat és ezekkel magarázták, hogyan is kéne játszani, voltak akik ép.listákat is betettek, voltak akik meghatározták a bizonyos dolog hasznát, és hogy mire jó. és kiváncsi lenék, hogy például a véglegesbe egy ép.lista egyáltalán be fog-e kerülni...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-13-2007, 10:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
Ati ezt első sorban neked címezném. azért nyitok új topicot, mert a kézikönyvbe nem akartam offolni, és olyan részt, ahol nem off nem találtam. két dolgot is szeretnék mondani. az egyik az, hogy betehetnél egy olyan részt is, hogy az első 72 kör/óra, mert nem találtam olyat a kézikönyvben, hogy hogyan kezdjem a játékot.
Van olyan is, hogy kezdési tanácsok, és van olyan is, hogy első napi teendők, második napi teendők, hamradik napi teendők, ..., hetedik napi teendők.

Mindkét hely kiváló arra, hogy kezdési tanácsok legyenek felsorolva.

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
aztán tőlem lehetne kategorizálni, hogy ha sok időm van, ha kevés stb. én az alap stratégiához tenném mint altéma, mert szerintem oda illik. ha ennek nem nyitnál új topicot, akkor viszont legyél szíves megmondani, hogy melyik az a tartomány ahova kb beleférne.
a másik meg az, hogy például mi az amit bele kéne tennünk. sokan betették pl. az előnyöket, hátrányokat és ezekkel magarázták, hogyan is kéne játszani, voltak akik ép.listákat is betettek, voltak akik meghatározták a bizonyos dolog hasznát, és hogy mire jó. és kiváncsi lenék, hogy például a véglegesbe egy ép.lista egyáltalán be fog-e kerülni...
KÜLÖNÖSEN éplisták fognak bekerülni, ezért is írtam az első ilyen jellegű beírás után, hogy igen, ilyesmikre gondoltam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 07-13-2007, 10:59
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Van olyan is, hogy kezdési tanácsok, és van olyan is, hogy első napi teendők, második napi teendők, hamradik napi teendők, ..., hetedik napi teendők.

Mindkét hely kiváló arra, hogy kezdési tanácsok legyenek felsorolva.
rendben, akkor én nem lapoztam át teljesen, bocs

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
KÜLÖNÖSEN éplisták fognak bekerülni, ezért is írtam az első ilyen jellegű beírás után, hogy igen, ilyesmikre gondoltam.
köszönöm, hogy válaszoltál.
Reply With Quote
  #4  
Old 07-13-2007, 11:09
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ati én is kérdeznék valamit.

Sokan teljes súgó részleteket másoltak be, ez a könyv akkor most helyettesíteni fogja a súgót?
Mert szerintem nem ez lenne a célja.

Például azt, hogy mire jó a kórház meg tudom nézni a súgóban, de azt, hogy mennyit építsek, annak már a kézikönyvben lehet a helye.
__________________
A szenvedélyem

Last edited by Valezius; 07-13-2007 at 11:51..
Reply With Quote
  #5  
Old 07-13-2007, 11:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ati én is kérdeznék valamit?

Sokan teljes súgó részleteket másoltak be, ez a könyv akkor most helyettesíteni fogja a súgót?
Mert szerintem nem ez lenne a célja.

Például azt, hogy mire jó a kórház meg tudom nézni a súgóban, de azt, hogy mennyit építsek, annak már a kézikönyvben lehet a helye.
Valóban nem konkrétan a súgó bemásolása a cél.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 07-13-2007, 11:46
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Valóban nem konkrétan a súgó bemásolása a cél.
egy kérdésem lenne. mert én is láttam, hogy sokan súgót másolnak be, én is. de ha tegyük fel bemásolok minden előnyt és hátrányt és ezek alapján adok stratégia tippeket, az elfogadható lenne már nem?
a másik meg az, hogy, egyetértek valeziussal, hogy inkább azt kéne leírni, hogy enyni meg annyi kell, ezért meg azért, de azért az alap dolgokat el kell mondani mellé, hogy például bevándorlást segíti és a betegség legyőzését segíti. tehát az alap dolgok is legyenek ott mellette, csak mondjuk ne egy az egyben a súgó. ha jól értelmezem
Reply With Quote
  #7  
Old 07-13-2007, 11:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
egy kérdésem lenne. mert én is láttam, hogy sokan súgót másolnak be, én is. de ha tegyük fel bemásolok minden előnyt és hátrányt és ezek alapján adok stratégia tippeket, az elfogadható lenne már nem?
a másik meg az, hogy, egyetértek valeziussal, hogy inkább azt kéne leírni, hogy enyni meg annyi kell, ezért meg azért, de azért az alap dolgokat el kell mondani mellé, hogy például bevándorlást segíti és a betegség legyőzését segíti. tehát az alap dolgok is legyenek ott mellette, csak mondjuk ne egy az egyben a súgó. ha jól értelmezem
Pontosan.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 07-13-2007, 15:18
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ati a faji varis részbe mit vársz?
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #9  
Old 07-13-2007, 15:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ati a faji varis részbe mit vársz?
Mire jó, mikor érdemes használni, mikor érdemes feltenni, miért jó, ha ez van, mire kell vigyázni, ha másnak ez van, honnan tudhatod, hogy másnak ez fent van-e, mit segít, ha fent van stb.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 07-13-2007, 15:51
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mire jó, mikor érdemes használni, mikor érdemes feltenni, miért jó, ha ez van, mire kell vigyázni, ha másnak ez van, honnan tudhatod, hogy másnak ez fent van-e, mit segít, ha fent van stb.
a mire jó rész, teljes egészében súgó, a mikor érdemes használni: mindig, a miért jó, ha ez van ugyanaz, mint a mire jó...
tehát igazából mind köztudott, de leírhatjuk úgy, hogy a súgót picit kiegészítjük. mindamelett itt nem leszek olyan hosszú hsz-ek mint a többi részben
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódító Kézikönyv Ati Fontos bejelentések 2 02-13-2009 12:42
Hódító v6 Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 290 08-20-2007 09:54
Hódító 6.3 Ati Fontos bejelentések 0 07-10-2007 15:15
Hódító 6.3 Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 0 07-10-2007 15:15
Több Hódító egyszerre demian Segítség 9 11-05-2006 19:42


All times are GMT +1. The time now is 16:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu