Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-02-2016, 10:24
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default Egyedi időszak

Megbeszelesekbe akartam de oda nem tudom.

Sztem sokkal élvezetesebb lenne illetve nagyobb stratégiai értéket igényelne ha nem lehetne 1 hónappal előre tudni a következő időszakot. Így sok odafigyelést nem kíván ezzel elvész a "varázsa".....
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 05-02-2016, 21:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Beszélgessünk róla. Ki mit gondol, és miért?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 05-02-2016, 21:28
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Beszélgessünk róla. Ki mit gondol, és miért?
Miért?

Mert ha 1 hónappal előre tudod, mi fog következni, akkor fel lehet rá készülni, abban nincs semmi stratégiai érzék, vagy semmi előnyt nem jelent az aktivitás vagy hátrányt annak hiánya...

Elit+: tudsz róla: "hohó, mindjárt ez jön, kezdjünk el gyártani elitet vagy vegyük az olcsót..."
nem tudsz róla: "elit+?, nah megyek veszek piacon... fenébe, megvették mind, most képezhetem, mikor másoknak már van jó pár 1000....

Lovas, Ijjas+ dettó....

Kaja- : tudsz róla: "nah, holnaptól kevesebbet ér a tanyám, ha nem akarok éhen dögleni, tolok még 40 tanyát"
nem tudsz róla és este nézel be: "francba, szétéhezett az ország, elment a tolvajok fele, erre le is loptak"....

lehetne még a többit is innen-onnan megközelíteni, de erre most nincs kedvem.
Aki tud olvasni a sorok között, az úgyis érti, mire gondolok....
Köszönöm!
Reply With Quote
  #4  
Old 05-02-2016, 23:15
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Miért?

Mert ha 1 hónappal előre tudod, mi fog következni, akkor fel lehet rá készülni, abban nincs semmi stratégiai érzék, vagy semmi előnyt nem jelent az aktivitás vagy hátrányt annak hiánya...

Elit+: tudsz róla: "hohó, mindjárt ez jön, kezdjünk el gyártani elitet vagy vegyük az olcsót..."
nem tudsz róla: "elit+?, nah megyek veszek piacon... fenébe, megvették mind, most képezhetem, mikor másoknak már van jó pár 1000....

Lovas, Ijjas+ dettó....

Kaja- : tudsz róla: "nah, holnaptól kevesebbet ér a tanyám, ha nem akarok éhen dögleni, tolok még 40 tanyát"
nem tudsz róla és este nézel be: "francba, szétéhezett az ország, elment a tolvajok fele, erre le is loptak"....

lehetne még a többit is innen-onnan megközelíteni, de erre most nincs kedvem.
Aki tud olvasni a sorok között, az úgyis érti, mire gondolok....
Köszönöm!
Ha minden hónap ugyan azon napján, ugyan azon időpontban jön be az időszakváltás, akkor nem igényel tényleges aktivitást, csak abban az időpontban kell itt lenni, amikor váltás van és máris ki tudom használni.. Akkor már legyen ez is random..
Részemről elfogadható így az ötlet (viszont ha mindig ugyanakkor lesz a váltás az nem igazán tetszik, akkor inkább maradjon úgy ahogy van )
Másfelől, annak is megvan az előnye, ha ez ember előre tudja, és így hosszú távú stratégiát építhet..
Tehát, ha nem ismerjük előre, az kicst nagyobb kihívás, jobban kell tudni alkalmazkodni, ha tudjuk előre, az kicsit jobb kihasználást jelenthet..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #5  
Old 05-04-2016, 09:54
Hargy Hargy is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2016
Location: Hévíz
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 45%
Default

Részben egyetértek a fentiekkel, hogy kiszámítható a dolog ha előre tudjuk mi mikor lesz, de ne feledkezzünk meg az alsóbb szintek "lakóiról" sem. A 4. szintre eljutni nem túl megerőltető és egy kezdő játékos is simán felmegy. Ha ott találkozik egy ilyen előre nem látható eseménnyel lehet túl nehéz lesz számára az alkalmazkodás miközben mellette sorra haladnak el a tapasztaltabbnál tapasztaltabb játékosok akik ki tudják használni a lehetőséget. Ezzel szegény mazsolát ellehetetlenítve. Viszont mindenképpen jó ötletnek tartom a bevezetését a 3. szinttől, aki ide feljut az már tudja mire számíthat és legalább 2k kör óta gyakorolja a játékot...

Egy mellékes megjegyzés/kérdés: Csak nekem volt kissé "könnyű" a különadó beszolgáltatása? (Akinek van pénze 1,34 perc alatt lerendezi az egészet, így nem nagyon lehet kihasználni a gyengeséget, akinek nincs pénze azt meg az ág is húúúzza...)
Reply With Quote
  #6  
Old 05-04-2016, 11:13
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Hargy View Post
Részben egyetértek a fentiekkel, hogy kiszámítható a dolog ha előre tudjuk mi mikor lesz, de ne feledkezzünk meg az alsóbb szintek "lakóiról" sem. A 4. szintre eljutni nem túl megerőltető és egy kezdő játékos is simán felmegy. Ha ott találkozik egy ilyen előre nem látható eseménnyel lehet túl nehéz lesz számára az alkalmazkodás miközben mellette sorra haladnak el a tapasztaltabbnál tapasztaltabb játékosok akik ki tudják használni a lehetőséget. Ezzel szegény mazsolát ellehetetlenítve. Viszont mindenképpen jó ötletnek tartom a bevezetését a 3. szinttől, aki ide feljut az már tudja mire számíthat és legalább 2k kör óta gyakorolja a játékot...

Egy mellékes megjegyzés/kérdés: Csak nekem volt kissé "könnyű" a különadó beszolgáltatása? (Akinek van pénze 1,34 perc alatt lerendezi az egészet, így nem nagyon lehet kihasználni a gyengeséget, akinek nincs pénze azt meg az ág is húúúzza...)
A 4. szinten csak pozitív hatás érheti.. azzal max jobban járhat, felkészülés csak a jobb kihasználást segíti, de nem szükséges..
Kezdő játékosokkkal én spec nem szoktam találkozni, mert full más hekin lépünk fel, és szerintem a jobb játékosok többségére ez igaz is(kivéve, ha oka van alacsonyabb hekin lépni.. )
Különadó.. ha nincs nyersi a piacon, hiába van pénzed
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #7  
Old 05-04-2016, 11:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hargy View Post
Egy mellékes megjegyzés/kérdés: Csak nekem volt kissé "könnyű" a különadó beszolgáltatása? (Akinek van pénze 1,34 perc alatt lerendezi az egészet, így nem nagyon lehet kihasználni a gyengeséget, akinek nincs pénze azt meg az ág is húúúzza...)
A különadó úgy lett belőve, hogy a csoportra vonatkozóan összességében se a piacon lévő készlet, se egy 1-2 napi termelés ne fedezze. Aki gyorsan kapcsol, az még tud a piacról vásárolni. Aki extra pénzt szeretne, az ilyenkor tud a piacra termelni, mert talán drágán is megveszik. Aki pedig az ellenfelei gyengeségeire hajt, az tudja a kevésbé gyorsaknál húzni az időt, hogy minél tovább megmaradjon nekik a 10% malusz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 05-07-2016, 05:46
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Szerintem jó, hogy vannak ezek az egyedi időszakok, mert színesítik a játékot. Viszont úgy gondolom, jó hogy előre lehet tudni, mert nem cél azok játékának a tönkretétele sem, akik kevésbé aktívak. Elég hátrány az nekik alapból is, miért szerezzünk nekik felsőbb szinteken plusz meglepetéseket? Az aktívabb játékosok így is jobban ki tudnak mindent használni, ha pedig még tapasztaltabb is, csak szélesednek a szakadékok.
__________________
Rheia (#556175)
Reply With Quote
  #9  
Old 05-07-2016, 09:34
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
Szerintem jó, hogy vannak ezek az egyedi időszakok, mert színesítik a játékot. Viszont úgy gondolom, jó hogy előre lehet tudni, mert nem cél azok játékának a tönkretétele sem, akik kevésbé aktívak. Elég hátrány az nekik alapból is, miért szerezzünk nekik felsőbb szinteken plusz meglepetéseket? Az aktívabb játékosok így is jobban ki tudnak mindent használni, ha pedig még tapasztaltabb is, csak szélesednek a szakadékok.
Igazából a rágcsálókon kívül semmi nem teszi tönkre a játékod, ha nem vagy aktív, és nem tudod előre, de az sem olyan vészes, hogy ne lehessen minimális felkészüléssel elkerülni..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #10  
Old 05-07-2016, 11:49
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
Szerintem jó, hogy vannak ezek az egyedi időszakok, mert színesítik a játékot. Viszont úgy gondolom, jó hogy előre lehet tudni, mert nem cél azok játékának a tönkretétele sem, akik kevésbé aktívak. Elég hátrány az nekik alapból is, miért szerezzünk nekik felsőbb szinteken plusz meglepetéseket? Az aktívabb játékosok így is jobban ki tudnak mindent használni, ha pedig még tapasztaltabb is, csak szélesednek a szakadékok.
Ezzel pont az egyik előnye szűnik meg annak, ha valaki többet tud lenni, mint mások...
Itt van pl. ez a -10% erő, míg nem adod be a nyerset...
Ha tudod, akkor próbálsz lenni és kifizetni...
Ha nem tudod, akkor meg lehet kihasználják, mire leszel...

Véleményem szerint egy onlina játékban hagy élvezzenek már egy kis előnyt, akik a hétköznapi életük mellett többet tudnak ide is áldozni....

Aki meg kényelmesen be-benézeget, az meg "járjon már így"...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden, ami egyedi időszak. Pool Segítség 22 02-07-2016 23:22
Egyedi időszakok Pool Segítség 20 12-13-2015 14:29
Egyedi időszakok. Pool Segítség 20 09-06-2015 13:15
A 2008-as azonosítási időszak lezárása Ati Fontos bejelentések 4 10-01-2009 22:15
600.000 egyedi látogató 2007-ben! Ati Fontos bejelentések 0 06-21-2007 18:09


All times are GMT +1. The time now is 17:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu