Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #511  
Old 06-03-2010, 15:32
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez viszont semmit nem változtat az "elf mocsáron", ahogy sokan nevezik az elfek top30% körüli zónáját.
viszont a A-s kezdők miatt változtatnánk. aki meg nem kezdő az szenvedjen a "mocsárral"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #512  
Old 06-03-2010, 15:33
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez viszont semmit nem változtat az "elf mocsáron", ahogy sokan nevezik az elfek top30% körüli zónáját.
Más fajjal is lehet nehezen haladni, ha nem értenek hozzá...
Az elf mocsár egy másik téma, most inkább beszéljünk arról, hogy legyen-e könnyítés azoknak, akik csak fordulni szeretnének A-ból vagy sem és ha igen, milyen formában...
ne offolj át más témába
Reply With Quote
  #513  
Old 06-03-2010, 15:34
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tisztelet63 View Post
viszont a A-s kezdők miatt változtatnánk. aki meg nem kezdő az szenvedjen a "mocsárral"
Az elfek a mostani top30% körül vannak, de ha lentebbről le lehet koccolni, akkor csak azoknak lesz bajuk velük, akik magasba törnek
de azok meg bírkózzanak is meg a problémával

Ha lesz egy fix föld, amit el kell érnem, akkor nem hiszem, hogy ott lesz összetorlódva az elf banda, főleg ha az a fixet nem egetverően nehéz megoldani
Reply With Quote
  #514  
Old 06-03-2010, 15:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Más fajjal is lehet nehezen haladni, ha nem értenek hozzá...
Az elf mocsár egy másik téma, most inkább beszéljünk arról, hogy legyen-e könnyítés azoknak, akik csak fordulni szeretnének A-ból vagy sem és ha igen, milyen formában...
ne offolj át más témába
Ez nem más téma, hiszen pont ők tolják a top határát egyre feljebb, létrehozva egy nehezebben üthető részt a top határán. EZEN nem változtatna semmit a javaslat.

Más kérdés, hogy kell-e rajta változtatni, de szem előtt kell tartani, hogy nem fog.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #515  
Old 06-03-2010, 15:36
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Az elfek a mostani top30% körül vannak, de ha lentebbről le lehet koccolni, akkor csak azoknak lesz bajuk velük, akik magasba törnek
de azok meg bírkózzanak is meg a problémával
ugyan ezt írtam én is. ha 6k-ról lehetne fordulni, akkor a mocsár elkerülhető a "kezdőknek".
Reply With Quote
  #516  
Old 06-03-2010, 15:39
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez viszont semmit nem változtat az "elf mocsáron", ahogy sokan nevezik az elfek top30% körüli zónáját.
Azért nekem van olyan halvány gyanúm, hogy nem olyan egyszerű ezt a gyors fedezést sem tartani. Vannak, akik feladnák, hogy akkor oké, most lefordítok még B-ből egyet, de aztán ez is megy le, és mindig az aktuálissal térek vissza...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #517  
Old 06-03-2010, 16:41
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
..
A játékosok nagy részének igenis nehéz lesz összeszedni a 6/9k hekit, de biztosan egyszerűbb, mint a mai követelményeket teljesíteni.
..
tényleg cél az, hogy az elfek még jobban betonozhassanak és bből foroghassanak? miért lenne pozitív, ha 9k-hoz lenne kötve a b-s fordulás? miért kéne megszüntetni ezt a kicsi versenyt is.. aki bből akar forgatni dolgozzon már meg érte.. legalább egy kicsit..
egyáltalán mi a bajod a bből való fordulással? (tudtommal az Aban magasra törő/aktív játékosoknak lett kitalálva, nem a fedezgető elfek miatt..)
6k-rol fordulással kapcsolatban továbbra sem tetszene, ha szétszakadna a mezőny és lyuk lenne 6k és 9k között..

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Ennek az éles szakadéknak a létrejövetelének elkerülésére javasoltam az Xezer környi játékidővel rendelkező országok kiszűrését, ami elvileg kb ugyanabba a zónába esne, de mutatna némi szórást is, valamint valamennyire rugalmasan igazodna az aktuális játékosokhoz. Néhány fölfelé mutató ujjacskán kívül semmi reakciót nem sikerült vele kiváltanom... esetleg valaki írhatna róla véleményt is
tehát X ezer játékidő után kiesnének a topba számításról a játékosok.. ami azt eredményezné, hogy hosszabb távon a jelenlegi top30 kiesne ebből a számításból..
az új top30 viszont nagy valószínűséggel fordulni akarna, mivel hatalmas különbség van az új és a régi top30 között (3-4-5k heki, ha kiesik a mostani top).. ami azt eredményezné, hogy ezek az orik lefordulnának, ami a távolságot még tovább növelné.. végül elérnénk oda, hogy bből 2400on lépve A topjába érkeznél.. nem tudom, hogy ez cél-e..
jól értelmeztem a javaslatod?
szóval szerintem nemhogy csökkenne a "szakadék" ezáltal, inkább sokkal nagyobb lenne
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #518  
Old 06-03-2010, 17:36
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Szerintem kétféle játékos van 1A ban. Az egyik tipus úgy szeret(ne) játszani, hogy a személyiségekért teljes kört írjon le a játékban: tehát 1A ból forog. Most a tophatár kitolódása miatt ezek a játékosok eltünedeztek, mivel bazira nehéz 8-9k hekit összekaparni. Ezért a legtöbb ilyen hajdanvolt játékos szintén marad a fenekén és a többi országát forgatja.
Vannak viszont azok a játékosok akik szeretnének 1A ban maradni, mert jól érzik magukat vagy ott szeretnének valamit felmutatni és egyre feljebb kerülni.
Javaslat: a forduláshoz alacsonyabban húzzuk meg a határt TOP 40% pl., aki elérte ezt, és letöltötte a kötelezőt az foroghasson le. Aki meg marad, annak ugyanúgy mint más csoportokban, hogyha túl sok időt töltött legyen büntetés: morálromlás stb. Itt viszont a maradáshoz nem le kell forogni, hanem feljebb menni pl a TOP 30 ba, ahol már békésen élhet.
Reply With Quote
  #519  
Old 06-03-2010, 17:39
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
tényleg cél az, hogy az elfek még jobban betonozhassanak és bből foroghassanak? miért lenne pozitív, ha 9k-hoz lenne kötve a b-s fordulás? miért kéne megszüntetni ezt a kicsi versenyt is.. aki bből akar forgatni dolgozzon már meg érte.. legalább egy kicsit..
egyáltalán mi a bajod a bből való fordulással? (tudtommal az Aban magasra törő/aktív játékosoknak lett kitalálva, nem a fedezgető elfek miatt..)
6k-rol fordulással kapcsolatban továbbra sem tetszene, ha szétszakadna a mezőny és lyuk lenne 6k és 9k között..

1. ennél jobban nem hiszem, hogy bárki is be tudná betonozni magát az elf mocsárba, mint amennyire most be van
2. szerintem még nőne is a verseny, mert ha egy fix hekit kell elérnie, lehet, hogy jópáran a tuti fedezgetés helyett az ütögetést is kipróbálnák, hiszen nem kellene annyira féltenie a földjét, mivel a fordulási határ nem tolódik felfelé. Plusz van egy olyan motiváció is, hogy ha ütöget, akkor lehet, hogy 1-2k kör alatt összeszedi a szükséges hekit, szemben a fedezgetős 3-4-5k körrel szemben, ami még növekszik is
3. a B-s forduláshoz kötött hekiszám - legyen akár 9 vagy 12k vagy akármennyi - szerintem az a méret lenne, amivel azért meg kell dolgozni most is, és a későbbiekben is
4. a B-ből való jelenlegi fordulási rendszerrel két problémám van: az egyik, hogy tolja felfelé a top30-at és benne az elf mocsarat, a másik - de ez nem ide tartozik, hogy k**** hosszú a 2k kör, amit a B-ben kell eltölteni, és ennek nagy részét csak semmittevéssel töltve
5. a 6 és 9k heki az egy felvetés volt, nem kell feltétlenül ebben a pillanatban a számokhoz ragaszkodni, inkább először az elvben kéne dűlőre jutni. Ráadásul erre a módosításra is be lehetne vezetni - akár egy hosszabb - tesztidőszakot, ugyanúgy, mint a hullára, és ha nem működik, akkor elvetni, vagy módosítani rajta
6. az, hogy a B-ből való fordulás is fix hektárhoz van kötve, nem jelenti azt, hogy a játékosok nagy része nem szeretne efölé menni. Ebből a szempontból szerintem nem változna semmi a versenyben
__________________
_________________________
6:3 (4) (#100056)
Paliking (5) (#178189)
Elmegyilkos (7) (#7777)
Uff (2)(#426219)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Paliking For This Useful Post:
  #520  
Old 06-03-2010, 18:21
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Nekem a fix hektár tűnik hosszútávon célravezetőnek. Az nem igaz hogy nem kell felmutatni semmit, ugyanis 2400hekiről kell feljutni 6-8-10k hekire. Szerintem aki ezt megteszi megérdemli a kék számot.
Nem hiszem hogy gond lenne a megmaradó elf mocsár a top 30-ban. Egy része úgyis le fog fordulni.

Szerintem változtatni kell, mert elfogynak az új játékosok.Pár éve nem így működött és nézett ki a hódító.

tehát ami nekem tetszene:
-aki A-ból akar fordulni, annak fix 6 vagy 8k hektár (inkább 6k), cserébe B-ből nem fordulhat,
Aki B-ből is szeretne forgatni, annak
megmaradna a top 30%, de minimum a 6k vagy 8K heki
Csak mert ki tudja hova csökkenne a top 30%
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 22:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu