Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-12-2007, 15:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Normafa 20

Egy újabb elmaradás... :)

A Normafáról induló túrák tipikusan a "rövidíthető" túrák közé tartoznak, mert van egy főút, és van egy túristaút... A hivatalos út a túristaúton halad, de eddig nem nagyon találkoztam még olyan túrával, ahol hirtelen ne kerültek volna elénk a főútról emberek. ;)

A lejtőn lefele menő utak szintén kacskaringóznak, simán lehet egyenesen vágni rajtuk...

Majd egyszer kéne írni egy "Hogyan tegyünk meg egy budai túrát fele annyi táv alatt" könyvet. ;)

Mindenesetre mi még most se csatlakoztunk a rövidítők táborához, csak néhány kanyar lett legávga, de az is inkább csak a kalandosabb út kipróbálása végett. :D

Kivételesen nagyon jó volt a GPS vétel, ez köszönhető volt a szép időjárásnak is. A Pite túrán olyan 60 körüli track-re szakadt a túra, itt most 3-ra, ebből az egyik szakadás egy barlangba való bemászásom volt, amit mindenképp fel akartam tárni. ;) Ilyenkor jön jól a túlélőkészlet részét képező zseblámpa. :)

Fénykép viszont nem sok készült, akkuim erősen a végét járják életüknek, nem volt már időm feltöltögetni őket, hogy cserével valameddig kibírják, úgyhogy csak 2 telefonnal készített kép van erről a túráról.

A túra egy része már máshonnan ismert helyeken vitt (a budai hegységben lassan kevés ismeretlen út lesz, bár ezt cáfolja a következő túrabeszámolóm :)), egy kisebb része viszont kifejezetten érdekes és új volt. :) (Érdekes például, amikor többtíz méteren keresztül nincs út, csak kidőlt fák. :)) A libegő, az Erzsébet-kilátó, a Gyerekvasút, ezek mind-mind, máskor is meglátogatható pontok.

A túra végén még Hilti készletet is el akartak adni a parkolóban, de ez most nem szerepel a kívánságlistámon. :)))

Képek terén pedig most csak kettő, az első a Végvári-szikla:




A második pedig "Az" adótorony, a Széchenyi-hegyen.




A bejárt út:




És a szint:



Idei stat: 203,9 + 20,5 = 224,4 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-14-2007, 08:12
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mostanában valahogy szerencsém van a túrákkal, ahogy Ati fentebb leírta nagyon szép időt fogtunk ki, hiába is riogatott a megelőző napokban az eső. Gyönyörű napsütés volt végig.

Bár ettől függetlenül az eső hatásait lehetett itt-ott látni, rosszabb esetben érezni (Az amit bemutattam jelentem nem számít az elesés kategóriába.:P).))

A fehér túrázónacim újfent valakinek felkeltette a figyelmét... hogy én ezt mindig megkapom...

Nagyon sok ismerős pontot érintettünk, lényegében csupán egyetlen szakasz volt az útvonalban, amit ne jártam volna már be valamilyen irányból.

Az út legutolsó szakasza teljes mértékben megegyezett az előző heti túra elejével, leszámítva a hegymászós szakaszt, ami itt kimaradt.

Idei teljesített táv: 233,03 + 20,5 = 253,53km.
Idei teljesített szint: 7388 + 790 = 8178m.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu