Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: legyen-e a 9 személyiség után új és egyedi faj, 2 személyiségre korlátozva?
igen 5 20.83%
nem 19 79.17%
Voters: 24. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-09-2006, 11:27
King
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Exclamation Reply: új faj 9 személyiség után?...

Hi!

az eredeti topicomat követve felmerült egy járhatóbb út a 9 személyiségen felül.
legyen egy teljesen egyedi faj, a személyiségek száma meg kettőre korlátozva, és narancsszínü jelöléssel az eredeti kék helyett?
ez szerintem mindenkinek jobban tetszene...
mit gondoltok?
Sponsored Links
  #2  
Old 05-09-2006, 11:30
Etyekwood's Avatar
Etyekwood Etyekwood is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 275
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by King
Hi!

az eredeti topicomat követve felmerült egy járhatóbb út a 9 személyiségen felül.
legyen egy teljesen egyedi faj, a személyiségek száma meg kettőre korlátozva, és narancsszínü jelöléssel az eredeti kék helyett?
ez szerintem mindenkinek jobban tetszene...
mit gondoltok?
Köszönjük, de miért pont naracs?
  #3  
Old 05-09-2006, 13:00
Békés's Avatar
Békés Békés is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Philippines
Posts: 411
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by King
Hi!

az eredeti topicomat követve felmerült egy járhatóbb út a 9 személyiségen felül.
legyen egy teljesen egyedi faj, a személyiségek száma meg kettőre korlátozva, és narancsszínü jelöléssel az eredeti kék helyett?
ez szerintem mindenkinek jobban tetszene...
mit gondoltok?
Melyik vagy milyen legyen az a személyiség?
Hadi, vari, toli vagy termelő beállitottságú?
Evvel rálenne kényszeritve a játékos egy adott irány követésére.
Ekkor már jobb lenne a főbb irányokra adni személyiséget, igy akkor lenne választási lehetőség mindenkinek a saját játékát játszani.
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
  #4  
Old 05-10-2006, 08:43
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Unhappy

Quote:
Originally Posted by King
Hi!

az eredeti topicomat követve felmerült egy járhatóbb út a 9 személyiségen felül.
legyen egy teljesen egyedi faj, a személyiségek száma meg kettőre korlátozva, és narancsszínü jelöléssel az eredeti kék helyett?
ez szerintem mindenkinek jobban tetszene...
mit gondoltok?
Szerintem ez elég halott ötlet. Egy új faj ami többet nyújt, mint egy jelenlegi+ 9 személyiség. A másik dolog meg milyen lenne? Pl.: hadi...trollok...+50%támadó erő...vagy +60% mágia?
És ha én egy tolvajt szeretnék? Akkor inkább maradok a fél-elfnél 9 személyiséggel! (persze ez még nem aktuális számomra )
Akkor mininmum 4 új faj kéne (Hadi, vari, toli és egy univerzális mindenes)
Szóval vélemény:

Új személyiségeket inkább!
  #5  
Old 05-10-2006, 09:36
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs down

Colony megfogalmazta a lényeget... ez az ötlet nekem nem tettszik.
  #6  
Old 05-10-2006, 10:51
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Esetleg egy olyan faj, ami mind a 9 személyiség jellemzőjét magában hordozza, mint faji sajátosság. E mellé jön még 2 személyiség, ami az eredeti 9en felül hat. A további faji jellemzők, pedig legyenek olyanok, hogy a faj mindenből(hadügy,mágia,tolvajlás) a legerősebb legyen. Pl. legyen olyan jó varázslásban, mint az óriás, tolvajlásban, mint a fél-elf, stb. De a lakáshelyzetét kicsit meg lehetne nyomorítani. Így nem lenne olyan durva előnye. Na, elég nagy baromság?
  #7  
Old 05-10-2006, 11:10
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Esetleg egy olyan faj, ami mind a 9 személyiség jellemzőjét magában hordozza, mint faji sajátosság. E mellé jön még 2 személyiség, ami az eredeti 9en felül hat. A további faji jellemzők, pedig legyenek olyanok, hogy a faj mindenből(hadügy,mágia,tolvajlás) a legerősebb legyen. Pl. legyen olyan jó varázslásban, mint az óriás, tolvajlásban, mint a fél-elf, stb. De a lakáshelyzetét kicsit meg lehetne nyomorítani. Így nem lenne olyan durva előnye. Na, elég nagy baromság?
Ezekkel az ötletekkel van egy alapvetően nagy probléma... hogy csak rövidtávon gondolkodtok... mert igen, amíg 1-2 ember van csak ilyen helyzetben, addig ez talán beleférne a szinesítésbe, de gondoljátok el, ha a játékosok 1/3-a eléri ezt hosszabb távon... az már jelentősebb mennyiségű olyan ori, aminek hatalmas előnye van egy akkor induló orihoz képest és gyakorlatilag egy kezdő ori nem sokat tud vele csinálni... ez a mostani 9 személyiségnél nem ennyire szembe tűnő, hisz a legtöbb személyiség nem ad akkora előnyöket, ami miatt az adott ország hihetetlenül brutális lenne (kivéve pár specifikus faj esetet, pld a tudós tábornok ork és hasonlók) egy kezdő orihoz képest...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #8  
Old 05-10-2006, 13:31
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Oks, engem meggyőztél.
  #9  
Old 05-10-2006, 13:36
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem értem, hova van az írva, hogy ennek valami beverhetetlen atom erős fajnak kell lennie? Aki már 9szer körbe ment, annak sztem bőven elég egy játszható faj, ami csak nagyon keveseknek lehet.
  #10  
Old 05-10-2006, 14:24
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Nem értem, hova van az írva, hogy ennek valami beverhetetlen atom erős fajnak kell lennie? Aki már 9szer körbe ment, annak sztem bőven elég egy játszható faj, ami csak nagyon keveseknek lehet.
Hát pld ide volt írva...

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Esetleg egy olyan faj, ami mind a 9 személyiség jellemzőjét magában hordozza, mint faji sajátosság. E mellé jön még 2 személyiség, ami az eredeti 9en felül hat. A további faji jellemzők, pedig legyenek olyanok, hogy a faj mindenből(hadügy,mágia,tolvajlás) a legerősebb legyen.

Mellesleg ha logikusan nézzük, akkor:
1 az új fajnak amit a 9. szint után kapsz legalább annyit kell tudnia mint a mostani legerősebb fajnak,
2. Pótolnia kell azokat az előnyöket, amiket a 9 személyiség adna
3. Minden téren jónak kell lennie (hisz másképpen belekényszerít valamilyen szerepkörbe)
Ha ezek nem teljesülnek, akkor nem fogod feláldozni az évek alatt összeszedett kék 9-et, bármennyire szép is a következő körbe fordulás...
És ez így szinte megvalósíthatatlan anélkül, hogy ne egy olyan fajt alkotnál, ami ultratáp, hisz most sem lehet eldönteni, hogy igazából melyik faj a legerősebb (csak azt, hogy melyik nem az), így majdnem az összes mostani top fajt össze kéne gyúrnod (másképp nem fogják azt választani és így az ennek a fajnak az elkészítésére fordított idő puszta pazarlás)...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új személyiség lopások ellen SiMON Megbeszélések 288 02-24-2010 23:21
Mellik a legjobb személyiség? Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 71 03-13-2007 00:46
Mi lesz a 9 személyiség után? King Elvetett javaslatok 117 06-15-2006 23:42
a 10. fordulás után milyen bónuszt kap országunk??? Stoky(Gárdi) NEXUS Általános beszélgetés Hódítós témákban 21 04-25-2006 14:23


All times are GMT +1. The time now is 19:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu