Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #21  
Old 04-10-2009, 19:24
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
én más hozzáállást mondtam ami abban is megmutatkozna hogy nem pazarlunk szerintem jóval több mint 200 millió ember éhezik.. amúgy 3-400 millióval nő a Föld lakossága évente
de elfogy? a Nap pár évet még meglesz ahogy én tudom ha a Nap eltűnne akkor valószínűleg a Földet is elpusztítja de.. az még messze van, addig bármi megtörténhet.. amíg meg van Nap, addig lesz szél is.. szél és napenergia adott.. bár a Földnek megvannak a határai, de van még sok milliárd bolygó a világ hatalmas nem csak a Föld
de ebbe ne menjünk bele most
Nem tudunk annyi napelemet és szélkereket gyártani, hogy az elég legyen.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
Sponsored Links
  #22  
Old 04-10-2009, 21:01
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
én más hozzáállást mondtam ami abban is megmutatkozna hogy nem pazarlunk szerintem jóval több mint 200 millió ember éhezik.. amúgy 3-400 millióval nő a Föld lakossága évente
de elfogy? a Nap pár évet még meglesz ahogy én tudom ha a Nap eltűnne akkor valószínűleg a Földet is elpusztítja de.. az még messze van, addig bármi megtörténhet.. amíg meg van Nap, addig lesz szél is.. szél és napenergia adott.. bár a Földnek megvannak a határai, de van még sok milliárd bolygó a világ hatalmas nem csak a Föld
de ebbe ne menjünk bele most
a belinkelt videóban hallottam, hogy jelenleg 30 négyzetkilométer napelem van a Földön mindent beleértve.Ahhoz hogy elég legyen az egész világnak, 220EZER négyzetkilométernyi kellene, azt hiszem ez igen sok.Amint Dus is írta, hogy ha így folytatódik a tulnépesedés, akkor bizony pár évtizeden belül nem fogunk elférni, szó szerint.Bár kétlem hogy addig semmi nem tizedelné meg az emberiséget...
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #23  
Old 04-10-2009, 21:23
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Aztán majd férjünk el a bolygón, ha tudunk, pár évtized vagy egy évszázad múlva több száz vagy ezer milliárdan...
Az opimistább becslések se nagyon mernek 25-30 mrd embernél többet jósolni. És akkor legy egy nagy emberiségkihaló korszak, amikor nem marad a végére csak 1-2-3mrd.
Ugye miről is szól a fenntartható fejlődés?
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #24  
Old 04-10-2009, 21:33
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Az opimistább becslések se nagyon mernek 25-30 mrd embernél többet jósolni. És akkor legy egy nagy emberiségkihaló korszak, amikor nem marad a végére csak 1-2-3mrd.
Ugye miről is szól a fenntartható fejlődés?
Én bízom benne, hogy előtte megáll az eszeveszett szaporodás.
Meg abban is, hogy mielőtt ilyesmi történik, képesek leszünk elhagyni a Földet.
Reply With Quote
  #25  
Old 04-10-2009, 21:47
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Én bízom benne, hogy előtte megáll az eszeveszett szaporodás.
Meg abban is, hogy mielőtt ilyesmi történik, képesek leszünk elhagyni a Földet.
Irigylem, hogy még mindig tudsz bízni az emberiségben...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #26  
Old 04-10-2009, 22:24
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
a belinkelt videóban hallottam, hogy jelenleg 30 négyzetkilométer napelem van a Földön mindent beleértve.Ahhoz hogy elég legyen az egész világnak, 220EZER négyzetkilométernyi kellene, azt hiszem ez igen sok.Amint Dus is írta, hogy ha így folytatódik a tulnépesedés, akkor bizony pár évtizeden belül nem fogunk elférni, szó szerint.Bár kétlem hogy addig semmi nem tizedelné meg az emberiséget...
mi ne férnénk el? Magyarország népessége elég jelentőssen csökken évről évre, ugyanígy kb egész Európáé
220k négyzetkilométer.. és? ha elkezdjuk most, és mindenhol a legjobb lehetőséget kihasználjuk, és háborúk helyett értelmes dolgokra fordítjuk a pénzt, szerintem nem késő.. lehet lesz egy kis zökkenő, de pár évtized alatt át lehet állni
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #27  
Old 04-10-2009, 22:46
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
mi ne férnénk el? Magyarország népessége elég jelentőssen csökken évről évre, ugyanígy kb egész Európáé
És szerinted ha leszünk 20mrdan, akkor nem fognak a kevésbé zsúfolt országokba vándorolni az emberek?
Quote:
Originally Posted by none View Post
220k négyzetkilométer.. és? ha elkezdjuk most, és mindenhol a legjobb lehetőséget kihasználjuk, és háborúk helyett értelmes dolgokra fordítjuk a pénzt, szerintem nem késő.. lehet lesz egy kis zökkenő, de pár évtized alatt át lehet állni
Egy bökkenő van ebben a részben:
Szerinted a nagyhatalmak akik megtehetnék, erre fogják fecsérelni a pénzüket, amit a hadiiparba ölnek nem látva azt, hogy pár évtizeden belül semmi nem fog érni a repülő, mert nem lesz mivel mennie, a fegyver, mert nem lesz mivel szállítani stb...Amúgy szép utópisztikus gondolat, hogy Amerika és társai erre fordítják a pénzüket, de ez sajna nem lesz így
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #28  
Old 04-10-2009, 22:49
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Irigylem, hogy még mindig tudsz bízni az emberiségben...
Neeem, nem az emberiségben. A tudós társadalomban
Csak sajnos a támogatókon is múlik...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #29  
Old 04-10-2009, 22:56
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Egy bökkenő van ebben a részben:
Szerinted a nagyhatalmak akik megtehetnék, erre fogják fecsérelni a pénzüket, amit a hadiiparba ölnek nem látva azt, hogy pár évtizeden belül semmi nem fog érni a repülő, mert nem lesz mivel mennie, a fegyver, mert nem lesz mivel szállítani stb...Amúgy szép utópisztikus gondolat, hogy Amerika és társai erre fordítják a pénzüket, de ez sajna nem lesz így
Fogadni mernék, hogy erre már régen meg van a tervük, csak ameddig ennyi pénzük van az olajból és származékaiból, addig véletlenül sem rukkolnak elő vele, mert visszavetné a gazdaságot. Mert hát ha vízzel megy a kocsi, akkor baj van, mert víz majdnem mindenhol van, akkor miből lesz a pénz? Ha növényi olajjal megy minden kocsi, akkor is baj van, mert majdnem mindenhol van termőföld. Ha bioetanollal/metánnal megy minden kocsi, akkor megint baj van, mert ahol van szerves anyag, és rohadni is képes, ott ezt sem nehéz előállítani...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #30  
Old 04-11-2009, 07:34
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Fogadni mernék, hogy erre már régen meg van a tervük, csak ameddig ennyi pénzük van az olajból és származékaiból, addig véletlenül sem rukkolnak elő vele, mert visszavetné a gazdaságot. Mert hát ha vízzel megy a kocsi, akkor baj van, mert víz majdnem mindenhol van, akkor miből lesz a pénz? Ha növényi olajjal megy minden kocsi, akkor is baj van, mert majdnem mindenhol van termőföld. Ha bioetanollal/metánnal megy minden kocsi, akkor megint baj van, mert ahol van szerves anyag, és rohadni is képes, ott ezt sem nehéz előállítani...
vízzel menne tényleg baj lenne, mert vízhiányt okozna ha növényi olajjal élelmiszerhiányt
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Azonosítás után. Pax Hungaricum Általános beszélgetés Hódítós témákban 29 10-04-2007 10:53
körváltás előtt, vagy után Magnum Segítség 8 10-15-2006 18:15
Csata után? Nola Segítség 13 10-11-2006 05:26
Mi lesz a 9 személyiség után? King Elvetett javaslatok 117 06-15-2006 22:42
Reply: új faj 9 személyiség után?... King Elvetett javaslatok 26 05-14-2006 15:03


All times are GMT +1. The time now is 06:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu