Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 04-10-2009, 10:02
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Sztem ez erősen túlzás, amit leírnak.
Tegnap olvastam az újságot és ott írták, hogy az angol kormány támogatja az elektromos autók fejlesztését és vásárlását. Plusz Londonban elkezdik kiépíteni az elektromos töltőhálózat 1500 állomását. Ez akkora változást jelent az elkövetkezendő időszakban, mint Henry Ford T modellje. Én ebben bízom.
A másik dolog az írással kapcsolatban, az egyház szerepének a növelése...hát köszi de nem akarok visszatérni a sötét középkorba.
Ezzel ugyanaz a helyzet, mint a magyar hapsi metanolos autójával. Nem csinál mást csak kicseréli a benzint, de jelenleg nem a benzinnel van a baj. Ráadásul áram miből lesz? Mert ahhoz is olaj kell. Ami ha elkezd fogyni akkor a legkevésbé autókba fogják tölteni.

Ha elolvastad láthatod, hogy mit jelent pár százalék olajkiesés az egész gazdaságra nézve. (Ld '70-es évek válsága) Az üzemanyagnak ehhez semmi köze. Egyáltalán nem tartom túlzásnak a következtetéseket, főleg, hogy a jelenségek őket igazolják. Az adataik pedig a legnagyobb nemzetközi szervezetek forrásain alapulnak. De nem kell sokat várni, hogy kiderüljön mi lesz. Összeesküvés elmélettel mindig nagyon könnyű érvelni.

Annak ellenére, hogy a szerző vallásos nem téríteni akar és nem is sötét középkort. Az m1es műsorban amit belinkeltek azt mondja, hogy azért favorizálja az egyházat mert kiépített szervezete van, olyan ami semmilyen másiknak nincs és nem is lehet. Azaz lehetőséget ad közösségek teremtésére. Azt is említi, hogy ha a golfklub lenne olyan helyzetben, mint az egyház akkor a golfklubot emelné ki. Másrészt az, hogy vallásos vagy és létezik egyház egyáltalán nem jelent sötét középkort, ami talán nem is volt annyira sötét mint azt a reneszánszban szerették volna beállítani, de ez más lapra tartozik.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 04-10-2009, 12:51
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Ezzel ugyanaz a helyzet, mint a magyar hapsi metanolos autójával. Nem csinál mást csak kicseréli a benzint, de jelenleg nem a benzinnel van a baj. Ráadásul áram miből lesz? Mert ahhoz is olaj kell. Ami ha elkezd fogyni akkor a legkevésbé autókba fogják tölteni.
Ha utánnanézel, akkor kiderül számodra is, hogy az olajból termelt áram a legdrágább a világon, éppen ezért nem is használják, csak ha szükséges, példa erre, amikor az oroszok elzárták a gázcsapot. Akkor ameddig lehetett gázt használtak, de ha bizonyos szint alá csökken akkor az olajat tolják be helyette. Egyébként az írás részéről elég sovány érv, hogy az atomenergia veszélyes, meg a hidrogén is veszélyes...a gáz nem veszélyes? Vagy bármi más?

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Ha elolvastad láthatod, hogy mit jelent pár százalék olajkiesés az egész gazdaságra nézve. (Ld '70-es évek válsága) Az üzemanyagnak ehhez semmi köze. Egyáltalán nem tartom túlzásnak a következtetéseket, főleg, hogy a jelenségek őket igazolják. Az adataik pedig a legnagyobb nemzetközi szervezetek forrásain alapulnak. De nem kell sokat várni, hogy kiderüljön mi lesz. Összeesküvés elmélettel mindig nagyon könnyű érvelni.
Igen...ez is egy forgatókönyv lehet. De gondolj bele az ember legfőbb "erényébe": a kapzsiságba! Amiből pénzt lehet kicsikarni, abból addig teszi, amíg egy pici haszna is lesz. Ezt elismerem, hogy összeesküvés-elméletesnek hangzik, de szted nincs rá már megoldásuk? Pl.: az üzemanyagcellás autó? Honda FCX Szépen működik, Kaliforniában tesztelik a lakosság körében. Vagy egyéb más elektromos autók tesztelései (bár szvsz a hidrogénes lesz a befutó). A jelentés azt írja, hogy miből lesz hidrogén, mivel a vizet bontani kell hozzá és ahhoz is energia kell. 3 lehetőség: Először:Az Európai Fúziós erőmű. Másodszor: Az amerikai hidegfúziós kísérletek egyre eredményesebb tesztjei, vagy ha nagyon nem akarna ez a két dolog összejönni, akkor ott van az atomerőmű+tenyésztőreaktor kombináció, ami még legalább 100 évig elegendő energiát szolgáltat (ha számításba vesszük a növekvő igényeket).

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Annak ellenére, hogy a szerző vallásos nem téríteni akar és nem is sötét középkort. Az m1es műsorban amit belinkeltek azt mondja, hogy azért favorizálja az egyházat mert kiépített szervezete van, olyan ami semmilyen másiknak nincs és nem is lehet. Azaz lehetőséget ad közösségek teremtésére. Azt is említi, hogy ha a golfklub lenne olyan helyzetben, mint az egyház akkor a golfklubot emelné ki. Másrészt az, hogy vallásos vagy és létezik egyház egyáltalán nem jelent sötét középkort, ami talán nem is volt annyira sötét mint azt a reneszánszban szerették volna beállítani, de ez más lapra tartozik.
Erre nem is akarok nagyon kitérni, de a boszorkányüldözés, eretnekség elég sok rosszatt tett az akkori nagy elmékkel...valószínű már nem ilyen technológiai szintnél tartanánk. (Nem vagyok ateista, csak az egyház megszervezésével van bajom.)

A másik dolog ami a jelentés kitért...a globális felmelegedés, fajok kihalása. Ez az egész dolog kezd egy kicsit az idegeimre menni. Erről szól az egész földtörténet és az evolúció. Van a bolygónak egy ciklusa, ami bizonyos időközönként felmelegedéssel, majd lehüléssel jár, ezt csak azok a fajok élik túl, akik alkalmazkodni tudnak a megváltozott feltételekhez. Amikor még csak ősemberről lehetett beszélni, akkor is túlélte a jégkorszakot, de más fajok, pl.: kardfogú tigris, mamut nem élték túl. Az hogy most ki fog halni a jegesmedve, hát szomorú, de ez az élet rendje. A Föld, mint bolygó törekszik az egyensúlyra, ha elkezd felmelegedni a bolygó, elolvad a jég, ami lehűt és megállítja a meleg tengeráramlásokat, ami belekavar rendesen a most megismert világba, de utánna megint visszatér minden egy "normál" állapotba. Az ember oly elkeseredetten próbálja megtartani azt a bolygót és úgy ahogy mindig is ismerte, hogy pl.: mesterséges vulkánokkal akarják elfedni az égboltot. De be kell látni, hogy míg az ember egy párszázezer éves faj, addig a Föld más több mint 4 milliárd éves...ne mi próbáljuk változtatni a dolgokat, hanem nekünk kell változni.

Bocsi a szófosásért
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Phoenix For This Useful Post:
  #13  
Old 04-10-2009, 13:37
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post

A másik dolog ami a jelentés kitért...a globális felmelegedés, fajok kihalása. Ez az egész dolog kezd egy kicsit az idegeimre menni. Erről szól az egész földtörténet és az evolúció. Van a bolygónak egy ciklusa, ami bizonyos időközönként felmelegedéssel, majd lehüléssel jár, ezt csak azok a fajok élik túl, akik alkalmazkodni tudnak a megváltozott feltételekhez. Amikor még csak ősemberről lehetett beszélni, akkor is túlélte a jégkorszakot, de más fajok, pl.: kardfogú tigris, mamut nem élték túl. Az hogy most ki fog halni a jegesmedve, hát szomorú, de ez az élet rendje. A Föld, mint bolygó törekszik az egyensúlyra, ha elkezd felmelegedni a bolygó, elolvad a jég, ami lehűt és megállítja a meleg tengeráramlásokat, ami belekavar rendesen a most megismert világba, de utánna megint visszatér minden egy "normál" állapotba. Az ember oly elkeseredetten próbálja megtartani azt a bolygót és úgy ahogy mindig is ismerte, hogy pl.: mesterséges vulkánokkal akarják elfedni az égboltot. De be kell látni, hogy míg az ember egy párszázezer éves faj, addig a Föld más több mint 4 milliárd éves...ne mi próbáljuk változtatni a dolgokat, hanem nekünk kell változni.
Szerintem ez buta hozzáállás.
Igen, a földünk jelenleg a felmelegedés állapotában van, de az ember olyan szinten erősíti ezt a felmelegedést, hogy az általad említett evolúciónak NINCS ideje az élőlényeket átalakítani. Olyan gyorsan zajlik le ez a melegedési periódus, hogy az élőlények nem tudnak alkalmazkodni, pedig ez az evolúció alapja. Lehet, hogy a jegesmedve teljesen jól átvészelné, ha nem 100 év alatt játszódna le, hanem 1000 év alatt.
Fel fog borulni az egyensúly, ami a földi élet kb 90%-ának vesztét okozza majd. És ebben benne lesz az ember is, mint a tápláléklánc végén álló csúcsragadozó.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #14  
Old 04-10-2009, 18:10
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem ez buta hozzáállás.
Igen, a földünk jelenleg a felmelegedés állapotában van, de az ember olyan szinten erősíti ezt a felmelegedést, hogy az általad említett evolúciónak NINCS ideje az élőlényeket átalakítani. Olyan gyorsan zajlik le ez a melegedési periódus, hogy az élőlények nem tudnak alkalmazkodni, pedig ez az evolúció alapja. Lehet, hogy a jegesmedve teljesen jól átvészelné, ha nem 100 év alatt játszódna le, hanem 1000 év alatt.
Fel fog borulni az egyensúly, ami a földi élet kb 90%-ának vesztét okozza majd. És ebben benne lesz az ember is, mint a tápláléklánc végén álló csúcsragadozó.
Én megértem Phoenixet.A Föld történelmében többször volt tömeges kipusztulás, elhullás, amit egy igen termékeny szakasz követett evolúció terén.Aminek meg kell történni megfog, valami megtizedeli az emberiséget, és a földi fajokat úgyis.Ha nem a globális felmelegedés, akkor egy meteor, vagy éppen maga az ember egy esetleges atomháborúval, végzetes atombalesettel vagy élelemhiány alakul ki a keleti országok túlnépesedése miatt.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #15  
Old 04-10-2009, 18:30
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Én megértem Phoenixet.A Föld történelmében többször volt tömeges kipusztulás, elhullás, amit egy igen termékeny szakasz követett evolúció terén.Aminek meg kell történni megfog, valami megtizedeli az emberiséget, és a földi fajokat úgyis.Ha nem a globális felmelegedés, akkor egy meteor, vagy éppen maga az ember egy esetleges atomháborúval, végzetes atombalesettel vagy élelemhiány alakul ki a keleti országok túlnépesedése miatt.
aminek meg kell történnie?
miért kéne ennek megtörténnie? miért éhezik most is több száz millió ember? mert meg kellett történnie?..
valahogy nekem más hozzáálásom van, amíg tudunk próbáljunk meg változtatni rajta
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
  #16  
Old 04-10-2009, 18:36
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
aminek meg kell történnie?
miért kéne ennek megtörténnie? miért éhezik most is több száz millió ember? mert meg kellett történnie?..
valahogy nekem más hozzáálásom van, amíg tudunk próbáljunk meg változtatni rajta
Aztán majd férjünk el a bolygón, ha tudunk, pár évtized vagy egy évszázad múlva több száz vagy ezer milliárdan...
Reply With Quote
  #17  
Old 04-10-2009, 18:39
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
aminek meg kell történnie?
miért kéne ennek megtörténnie? miért éhezik most is több száz millió ember? mert meg kellett történnie?..
valahogy nekem más hozzáálásom van, amíg tudunk próbáljunk meg változtatni rajta
Jó akkor menjünk előre:
Megoldódik a probléma lesz elég energia az embereknek, de már most is kevés élelem van, éhezik azt hiszem 200 millió ember a Földön.Azt is megoldjuk oké, nem tudom hogyan(bár szerintem olyan rohamosan nő ez emberek száma, hogy az éhezők száma csak nőni fog).De mi lesz ha az új energiaforrás elfogy?Találunk egy újat, és ha az is elfogy?Akkor milesz?Majd a fülünk mögül húzunk elő valami újat?Szerintem valami drasztikus dolog tudja csak megváltoztatni ez emberek hozzáállását ehhez a dologhoz.Nem hiszem, hogy ha most kimászunk az olajválságból, akkor sokkal többen fognak úgy élni, hogy megpróbálnak spórolni az energiával.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #18  
Old 04-10-2009, 18:55
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Egy kis játék a fenn elhangzottakról

Amúgy lényeg a lényegben, hogy az alternatív üzemanyagok csak akkor érnek majd valamit is, ha lesz egyéb mód az elektromos áram előállítására.
Megújuló energiaforrásokkal csak kis hányadát tudjuk fedezni a szükségletnek, úgyhogy nincs más alternatíva, csak a fisszió és a fúzió. Ráadásul ez utóbbit még fejleszteni is kell - viszont ha elkészülnek vele, akkor rövid úton megoldódnak az energiaproblémáink elég hosszú távra.
Reply With Quote
  #19  
Old 04-10-2009, 18:59
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Jó akkor menjünk előre:
Megoldódik a probléma lesz elég energia az embereknek, de már most is kevés élelem van, éhezik azt hiszem 200 millió ember a Földön.Azt is megoldjuk oké, nem tudom hogyan(bár szerintem olyan rohamosan nő ez emberek száma, hogy az éhezők száma csak nőni fog).De mi lesz ha az új energiaforrás elfogy?Találunk egy újat, és ha az is elfogy?Akkor milesz?Majd a fülünk mögül húzunk elő valami újat?Szerintem valami drasztikus dolog tudja csak megváltoztatni ez emberek hozzáállását ehhez a dologhoz.Nem hiszem, hogy ha most kimászunk az olajválságból, akkor sokkal többen fognak úgy élni, hogy megpróbálnak spórolni az energiával.
Ha a fúziót megoldják, akkor naaagyon sokáig lesz elég energiánk, tekintve, hogy mérhetetlenül sok tüzelőanyagunk lesz hozzá, és csak az óceánig kell menni.
Az élelemhiányról pedig annyit, hogy valami úton módon meg kell akadályozni a szegényebb területeken élő emberek mérhetetlen szaporaságát. (Sajnos ez egy egyszerű biológiai reakció, az ottani emberek r -stratégiások).
Reply With Quote
  #20  
Old 04-10-2009, 19:12
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Jó akkor menjünk előre:
Megoldódik a probléma lesz elég energia az embereknek, de már most is kevés élelem van, éhezik azt hiszem 200 millió ember a Földön.Azt is megoldjuk oké, nem tudom hogyan(bár szerintem olyan rohamosan nő ez emberek száma, hogy az éhezők száma csak nőni fog).De mi lesz ha az új energiaforrás elfogy?Találunk egy újat, és ha az is elfogy?Akkor milesz?Majd a fülünk mögül húzunk elő valami újat?Szerintem valami drasztikus dolog tudja csak megváltoztatni ez emberek hozzáállását ehhez a dologhoz.Nem hiszem, hogy ha most kimászunk az olajválságból, akkor sokkal többen fognak úgy élni, hogy megpróbálnak spórolni az energiával.
én más hozzáállást mondtam ami abban is megmutatkozna hogy nem pazarlunk szerintem jóval több mint 200 millió ember éhezik.. amúgy 3-400 millióval nő a Föld lakossága évente
de elfogy? a Nap pár évet még meglesz ahogy én tudom ha a Nap eltűnne akkor valószínűleg a Földet is elpusztítja de.. az még messze van, addig bármi megtörténhet.. amíg meg van Nap, addig lesz szél is.. szél és napenergia adott.. bár a Földnek megvannak a határai, de van még sok milliárd bolygó a világ hatalmas nem csak a Föld
de ebbe ne menjünk bele most
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Azonosítás után. Pax Hungaricum Általános beszélgetés Hódítós témákban 29 10-04-2007 10:53
körváltás előtt, vagy után Magnum Segítség 8 10-15-2006 18:15
Csata után? Nola Segítség 13 10-11-2006 05:26
Mi lesz a 9 személyiség után? King Elvetett javaslatok 117 06-15-2006 22:42
Reply: új faj 9 személyiség után?... King Elvetett javaslatok 26 05-14-2006 15:03


All times are GMT +1. The time now is 09:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu