Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 04-08-2009, 23:00
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default A kőolaj után

Üdvözletem!

Nem vagyok nagy témanyitogató, ezt azonban rendkívül érdekesnek és igen fontosnak találom. Hogy mire is gondolok? A következőkben egy tanulmányt olvashattok, amivel kapcsolatosan várom a kritikát, észrevételt. Valamelyest ismerve a fórum látogatóit remélem nem talál süket fülekre. Nem is szaporítom a szót. Kellemes szórakozást az olvasáshoz!

http://astro.elte.hu/~hetesizs/FFEK/jelentes.pdf
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 04-08-2009, 23:28
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Üdvözletem!

Nem vagyok nagy témanyitogató, ezt azonban rendkívül érdekesnek és igen fontosnak találom. Hogy mire is gondolok? A következőkben egy tanulmányt olvashattok, amivel kapcsolatosan várom a kritikát, észrevételt. Valamelyest ismerve a fórum látogatóit remélem nem talál süket fülekre. Nem is szaporítom a szót. Kellemes szórakozást az olvasáshoz!

http://astro.elte.hu/~hetesizs/FFEK/jelentes.pdf
Csak bele-bele olvasgattam, de én ezzel már régóta tisztában vagyok.
Sanszos, hogy ki fogjuk magunkat irtani, de azért én bízok benne, hogy a fúziós erőmű megvalósítása hamarabb is összejön. (Bár ezt az olajvállalatok hogy is mondjam... rossz szemmel nézik)
Minden esetre az átlagembernek szerintem jobb ilyesmire nem is gondolnia, sokat úgy sem szólhat bele, de legalább azt az időt élje le nyugodtan, ameddig még nincs gond.
Reply With Quote
  #3  
Old 04-08-2009, 23:49
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Minden esetre az átlagembernek szerintem jobb ilyesmire nem is gondolnia, sokat úgy sem szólhat bele...
Ezzel sosem tudok egyetérteni. Mindig úgy teszünk mintha nekünk semmi beleszólásunk nem lenne, de azért mi fogyasztjuk azt amit kapunk, tehát igenis van beleszólásunk. Csak kényelmesebb elfogadni azt amit kapunk, mint lemondani róla, netán rövid távon kényelmetlenebb alternatívát keresni.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to laci For This Useful Post:
  #4  
Old 04-08-2009, 23:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Ezzel sosem tudok egyetérteni. Mindig úgy teszünk mintha nekünk semmi beleszólásunk nem lenne, de azért mi fogyasztjuk azt amit kapunk, tehát igenis van beleszólásunk. Csak kényelmesebb elfogadni azt amit kapunk, mint lemondani róla, netán rövid távon kényelmetlenebb alternatívát keresni.
Mire gondolsz? 6 milliós napkollektor rendszerre? Bármilyen kecsegtető is a lehetőség, nem tudja ezt megfizetni nemcsak az átlagember, de még a felsőosztály egy része sem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 04-09-2009, 00:33
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Ezzel sosem tudok egyetérteni. Mindig úgy teszünk mintha nekünk semmi beleszólásunk nem lenne, de azért mi fogyasztjuk azt amit kapunk, tehát igenis van beleszólásunk. Csak kényelmesebb elfogadni azt amit kapunk, mint lemondani róla, netán rövid távon kényelmetlenebb alternatívát keresni.
Jelzem én nem sorolom magam az átlagemberek közé (persze nem ok nélkül )
De gondolj bele, a minimálbéren, és annak környékén tengődő emberek mégis mit tudnak kezdeni? Ők vannak többségben. És az irányítás pedig annak a kezében van, akinél a pénz van - márpedig a pénz az olajban van. Nekik nincs alternatívájuk, csak elfogadni tudják amit rájuk erőltetnek. Viszont ha azon filóznak, hogy vajh' mennyi időn belül fog elfogyni a maradék fosszilis tüzelőanyag készletünk, és utána milyen háborúk lehetnek, akkor néhányan olyan aberrált ötleteket próbálnak majd megvalósítani, mint a Fogarasi meg az atombunkere. Még jó, hogy ezzel nem ártott senkinek - a családján és magán kívül, persze.
Akkor ráérünk a köztudatot is bevonni, amikor már van valami megoldás. Egészen addig csak riogatás lesz, mert nem tudnak ellene tenni.
Ja, ráadásul majdnem mindegy, hogy kompakt fénycsövet használunk, vagy sem, esetleg többet égetjük a villanyt, mint amennyit kéne, mert ez minimális tétel ahhoz képest, amit a gyárak vagy a közlekedés elemészt. Napkollektorokból, szélerőművekből, meg egyéb megújuló energiaforrásokból pedig lehetetlen akkora mennyiségű energiát kinyerni, amivel el lehetne látni a Föld teljes energiaszükségletét.
Nekem továbbra is a fissziós erőművek lesznek a kedvenceim, egész addig, amíg meg nem építik az első pozitív energiamérlegű fúziós reaktort, erőművet.
(Itt gyorsan meg is jegyzem, hogy a megújuló erőforrások mellet, jelenleg a maghasadáson alapuló erőművek termelik a legkevesebb mocskot, ráadásul a sugárzó hulladékot teljes nyugalommal visszaáshatjuk oda, ahonnan jött, ettől kezdve pedig nulla káros anyag kibocsájtással rendelkezik.)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #6  
Old 04-09-2009, 00:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Napkollektorokból, szélerőművekből, meg egyéb megújuló energiaforrásokból pedig lehetetlen akkora mennyiségű energiát kinyerni, amivel el lehetne látni a Föld teljes energiaszükségletét.
Vannak ilyen irányú fejlesztések. A gond velük az, hogy nem kell sok ész belátni, hogy nem haladhatnak ezek, ha más jellegű kutatásokat pénzelnek az emberek, mint például hogy megtudjuk miért vakaródzunk ha viszket a kezünk, illetve hogy a menstruáló nők tényleg többet vásárolnak-e. Ezek például konkrét kutatások voltak, amik biztos vagyok benne, hogy valahol igen hasznosak az emberiség számára, csak én nem látom még, hogy hogyan.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 04-09-2009, 00:58
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Vannak ilyen irányú fejlesztések. A gond velük az, hogy nem kell sok ész belátni, hogy nem haladhatnak ezek, ha más jellegű kutatásokat pénzelnek az emberek, mint például hogy megtudjuk miért vakaródzunk ha viszket a kezünk, illetve hogy a menstruáló nők tényleg többet vásárolnak-e. Ezek például konkrét kutatások voltak, amik biztos vagyok benne, hogy valahol igen hasznosak az emberiség számára, csak én nem látom még, hogy hogyan.
Ez nagyon egyszerű:
Csak föl kell tenned a kérdést, hogy 'Kinek érné meg?' és hogy 'Kinek van rá pénze?'. Ameddig a két kérdésre nem ugyan az a válasz, addig nem lesz belőle semmi, sajnos
Mert mit akar az, akinek pénze van, esetleg sok pénze van? Még több pénzt. És lesz is neki. => Ördögi kör
Az alapvető probléma itt is az emberek mentalitásával van. Nagyon jellemző az emberek többségére, hogy egész életét arra fordítja, hogy minél több pénze legyen és hogy azon minél több dolgot vehessen, halmozhassa a sok kacatot. Én speciel vásárolni sem szeretek - na jó, kaját azt igen
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #8  
Old 04-09-2009, 02:08
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Üdvözletem!

Nem vagyok nagy témanyitogató, ezt azonban rendkívül érdekesnek és igen fontosnak találom. Hogy mire is gondolok? A következőkben egy tanulmányt olvashattok, amivel kapcsolatosan várom a kritikát, észrevételt. Valamelyest ismerve a fórum látogatóit remélem nem talál süket fülekre. Nem is szaporítom a szót. Kellemes szórakozást az olvasáshoz!

http://astro.elte.hu/~hetesizs/FFEK/jelentes.pdf
http://www.mtv.hu/videotar/?id=41169
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #9  
Old 04-10-2009, 01:32
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
(Itt gyorsan meg is jegyzem, hogy a megújuló erőforrások mellet, jelenleg a maghasadáson alapuló erőművek termelik a legkevesebb mocskot, ráadásul a sugárzó hulladékot teljes nyugalommal visszaáshatjuk oda, ahonnan jött, ettől kezdve pedig nulla káros anyag kibocsájtással rendelkezik.)
A semmi azért erős túlzás, fel is kell aztat építeni, az alapanyaggyártás és szállítás pedig igenis Co-t termel
Okos ember volt, aki kitalálta, hogy oda kell visszatenni a sugárzó anyagot, ahonnan kibányászták. Ha ott évmilliókig elvolt, akkor még talán ellesz ugyaneddig

A linkelt cuccot még sajnos nem volt időm végigolvasni, ma már fáradt vagyok, talán holnap...
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #10  
Old 04-10-2009, 09:14
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sztem ez erősen túlzás, amit leírnak.
Tegnap olvastam az újságot és ott írták, hogy az angol kormány támogatja az elektromos autók fejlesztését és vásárlását. Plusz Londonban elkezdik kiépíteni az elektromos töltőhálózat 1500 állomását. Ez akkora változást jelent az elkövetkezendő időszakban, mint Henry Ford T modellje. Én ebben bízom.
A másik dolog az írással kapcsolatban, az egyház szerepének a növelése...hát köszi de nem akarok visszatérni a sötét középkorba.
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Phoenix For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Azonosítás után. Pax Hungaricum Általános beszélgetés Hódítós témákban 29 10-04-2007 11:53
körváltás előtt, vagy után Magnum Segítség 8 10-15-2006 19:15
Csata után? Nola Segítség 13 10-11-2006 06:26
Mi lesz a 9 személyiség után? King Elvetett javaslatok 117 06-15-2006 23:42
Reply: új faj 9 személyiség után?... King Elvetett javaslatok 26 05-14-2006 16:03


All times are GMT +1. The time now is 16:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu