Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 06-07-2008, 18:34
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
ja ez valamivel meggyőzőbb
valaki kipróbálhatná mivan ha 4 körre támadunk ki
Hajrá

Egyébként nem hiszem, hogy jgy lenne mert tényleg elég logikátlan lenne, de amennyi logikátlan dolog van a világon és a Hódban nem lenne túl meglepő
Sponsored Links
  #12  
Old 06-07-2008, 18:45
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Hajrá

Egyébként nem hiszem, hogy jgy lenne mert tényleg elég logikátlan lenne, de amennyi logikátlan dolog van a világon és a Hódban nem lenne túl meglepő
Végülis ha belegondolsz annyira nem logikátlan a dolog, ha a katik menetelnek hegyen-völgyön át akkor több kajára van szükségük minthacsak otthon punnyadnának, ezért esznek ennyivel többet. Az pedig hogy 2 kör=x kaja, 3 kör= 2x kaja, 4 kör= 3x kaja is logikusan hangzik, hiszen mindenki (aki egy kicsit is tud játszani) csak egy orára küldi ki a seregét annak ellenére hogy két körre támad ki.

Ezért szerintem a katik (sereglétszám/3*(körtávolság-1) gabonát visznek magukkal.
  #13  
Old 06-07-2008, 18:49
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
Végülis ha belegondolsz annyira nem logikátlan a dolog, ha a katik menetelnek hegyen-völgyön át akkor több kajára van szükségük minthacsak otthon punnyadnának, ezért esznek ennyivel többet. Az pedig hogy 2 kör=x kaja, 3 kör= 2x kaja, 4 kör= 3x kaja is logikusan hangzik, hiszen mindenki (aki egy kicsit is tud játszani) csak egy orára küldi ki a seregét annak ellenére hogy két körre támad ki.

Ezért szerintem a katik (sereglétszám/3*(körtávolság-1) gabonát visznek magukkal.
szerintem meg nem logikus, mert ezt a játékot körökben játszák, nem órára, és ha 2 körre x kaja kell, akkor miért nekk 3 körre 2x, ha az csak a másfélszerese?
jah, és minden esetben több mint egy órára megy ki a sereg
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
  #14  
Old 06-07-2008, 18:50
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem meg ne szerintemezzetek, hanem probaljatok szepen ki, akar anarchban, ha ennyire erdekel titeket, tippelgetni meg logikazni itt tok folosleges...
__________________
Remedy
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #15  
Old 06-07-2008, 18:51
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem meg ne szerintemezzetek, hanem probaljatok szepen ki, akar anarchban, ha ennyire erdekel titeket, tippelgetni meg logikazni itt tok folosleges...
próbálgatni én lusta vagyok, amúgy meg nem nagyon érdekel, de jó itt töprengeni
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
The Following User Says Thank You to Zoli For This Useful Post:
  #16  
Old 06-07-2008, 19:01
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli8 View Post
szerintem meg nem logikus, mert ezt a játékot körökben játszák, nem órára, és ha 2 körre x kaja kell, akkor miért nekk 3 körre 2x, ha az csak a másfélszerese?
jah, és minden esetben több mint egy órára megy ki a sereg
ja most hogy belegondolok télleg nem az föleg hogy ha a sereg 3 körre támad ki akkor 6 körig van távol az télleg minden csak nem logikus

módosit: mármint az hogy a 600 kati aki otthon csücsül megeszik 600/5*6=720 gabonát, de ha 3 körre hegyen-völgyön kitámadnak akkor meg csak 400 gabona...

elvileg az ember többet eszik ha egész nap dolgozik

Last edited by KPeti999; 06-07-2008 at 19:04..
  #17  
Old 06-07-2008, 19:09
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem meg ne szerintemezzetek, hanem probaljatok szepen ki, akar anarchban, ha ennyire erdekel titeket, tippelgetni meg logikazni itt tok folosleges...
Szerintem meg ha zavar, akkor nem olvasd a topicot és ne reagálj az írásokra, ha meg nem zavar, akkor meg ne tegyél ilyen hsz-et!
Köszönöm!

Másrészről, ha meg nem tünt volna fel, eddig senki nem mondott jobb ötletet, de ha jobban tudod, mondjad, hallgatjuk, legalább megtudjuk a nagy rejtélyt, ha meg nem tudod, maradj csendben!


Ha jól emléxem régen nem volt feltétlen szükséged arra, hogy fűbe-fába beleköss!
  #18  
Old 06-07-2008, 19:11
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
ja most hogy belegondolok télleg nem az föleg hogy ha a sereg 3 körre támad ki akkor 6 körig van távol az télleg minden csak nem logikus

módosit: mármint az hogy a 600 kati aki otthon csücsül megeszik 600/5*6=720 gabonát, de ha 3 körre hegyen-völgyön kitámadnak akkor meg csak 400 gabona...

elvileg az ember többet eszik ha egész nap dolgozik
Én is azt mondtam, hogy NEM logikus, de jobb magyarázatot nem tudok...Valaki okos meg tudja mondani??
  #19  
Old 06-07-2008, 19:19
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

mert lusták cipelni
  #20  
Old 06-07-2008, 19:20
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Szerintem meg ha zavar, akkor nem olvasd a topicot és ne reagálj az írásokra, ha meg nem zavar, akkor meg ne tegyél ilyen hsz-et!
Köszönöm!

Másrészről, ha meg nem tünt volna fel, eddig senki nem mondott jobb ötletet, de ha jobban tudod, mondjad, hallgatjuk, legalább megtudjuk a nagy rejtélyt, ha meg nem tudod, maradj csendben!


Ha jól emléxem régen nem volt feltétlen szükséged arra, hogy fűbe-fába beleköss!
Na allj. Ki vagy Te, hogy megmondd mit csinaljak? Surgosen hagyd ezt abba, ne ajanlj nekem programokat. Maximum megkoszonheted hogy egy hibasan beirt dolgot kijavitottam. Raadasul Te is irto nagy baromsagokat vagy kepes osszehordani. Ilyen tudassal inkabb ne szolj be, elobb figyelj, es tanulj. Aztan gondolkodj, es szamolj el 10-ig.
Aztan meg inkabb ne irj semmit, ha megint ilyet irnal be...

Epp az mondja, hogy maradjak csendben, akinek a hozzaszolasai felenek meg sem kellett volna szuletnie, ha egy cseppet gondolkodik, vicces... Szoval surgosen szallj magadba, es gondolkodj el, kisfiu...
__________________
Remedy
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
Seregek "hazakísérése" Hunor a sirály Elvetett javaslatok 38 01-20-2007 20:04
Seregek differenciálása Med Elvetett javaslatok 5 10-10-2006 08:42
Seregek visszahívása Horváth Ferenc Elvetett javaslatok 19 02-18-2006 01:12


All times are GMT +1. The time now is 09:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu