Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Tesztelés
Register Stats Members List Today's Posts

Tesztelés Külön fórum a tesztelőknek

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 06-11-2009, 21:05
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

A másik, hogy az 60k tp is, elég sok erőfeszítésembe került. Aki nincs itt sokat annak nem lesz egy nap alatt ennyi tpje, és valószínűleg, nagyon-nagyon kevés ember fog egész álló nap mobokat ölni.
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Sponsored Links
  #82  
Old 06-11-2009, 21:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Swiss View Post
Nem vagyok egy vészmadár de lehet az már nekünk is sok lesz. Hangsúlyozni szeretném, hogy mindenki tud minden küldetést és ami a legfontosabb a min. megtanulandó képességeket is hozzá.
Hopsz, ezt először kicsit félreértettem.

No akkor a helyes értelmezés szerint reagálok rá.

HOSSZÚTÁVON a tervezett változtatás könnyebbé teszi a szintlépéseket. Az eleje lassabb lesz, de a MOSTANI rendszer szerint 50. szinthez például 127 millió pont kell. A TERVEZETT, holnap beélesítendő verzióban ugyanehhez csak 51 millió. És minden további szinten nyersz újabb 20%-ot.

A mostani 60k ponttal a 26. szint helyett ugyan még csak 11. szinten leszel. Az elején kb megfeleződnek a szintek. Nem lép az ember neki 15 szintet, csak 7-et. Lélektanilag ez szerintem belefér. Pláne, hogy cserébe később sokkal könnyebben lép szintet, mint a mostani számokkal.

A 43. szint az, ahol elkezded pozitívan érezni a különbséget.

Ezt a mostani tesztek alatt lehetetlenség ésszerűen letesztelni, hiszen nem fogunk annyit játszani, hogy ide valaki valós körülmények között eljusson.
__________________
Hódító * Queosia
  #83  
Old 06-11-2009, 21:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Swiss View Post
Nem beszélve arról, hogy mi segítettük egymást az elején ahogy tudtuk infóval nyerssel karddal mert igazából nem volt tétje, élesben ez is más lesz.
Élesben méginkább ez lesz, a klánok a saját embereiket minden jóval segítik. Kezdve onnan, hogy elmondják, hogy mit kell csinálniuk a küldetésekkel, egészen odáig, hogy a legjobb cuccokat összeszedik nekik, több tucatnyi varázsitallal, amiket Nektek mind Magatoknak kell most megtenni.

Szerintem a Ti előzetes ismereteiteket ez ellensúlyozza, és haladásilag lehet egyforma sebességet feltételezni átlagban.
__________________
Hódító * Queosia
  #84  
Old 06-11-2009, 21:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ui: most úgy tűnök, mintha mindennek csakazértis ellentmondanék. Ez ilyen alap szokásom. Valójában az ilyesfajta reakciók kellenek most, úgyhogy jöjjenek, és ne is foglalkozzatok azzal, hogy tök olyan, mintha mindent lehurrognék, mert nem azt teszem.
__________________
Hódító * Queosia
  #85  
Old 06-11-2009, 21:19
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hopsz, ezt először kicsit félreértettem.

No akkor a helyes értelmezés szerint reagálok rá.

HOSSZÚTÁVON a tervezett változtatás könnyebbé teszi a szintlépéseket. Az eleje lassabb lesz, de a MOSTANI rendszer szerint 50. szinthez például 127 millió pont kell. A TERVEZETT, holnap beélesítendő verzióban ugyanehhez csak 51 millió. És minden további szinten nyersz újabb 20%-ot.

A mostani 60k ponttal a 26. szint helyett ugyan még csak 11. szinten leszel. Az elején kb megfeleződnek a szintek. Nem lép az ember neki 15 szintet, csak 7-et. Lélektanilag ez szerintem belefér. Pláne, hogy cserébe később sokkal könnyebben lép szintet, mint a mostani számokkal.

A 43. szint az, ahol elkezded pozitívan érezni a különbséget.

Ezt a mostani tesztek alatt lehetetlenség ésszerűen letesztelni, hiszen nem fogunk annyit játszani, hogy ide valaki valós körülmények között eljusson.
Akkor én értettem félre valamit a változtatásokkal kapcsolatban az irány azonban így nagyon tetszik.

Mondjuk ha az új verzió szerint 50. szinthez 51 m tp kell azt sem tudom belátni (az első felvonás során mindent megtanulva halhatatlanul sem volt több tp-m mint 300k és ezért nagyon de nagyon sokat játszottam kb. 18 napot és nem május elejéig értem). Tényleg nem tudok mit kezdeni több milliós tp-kel meg majd az 50. szinttől könnyebb lesz reménysugárral annyira távolinak tűnik a jelen állás szerint.
  #86  
Old 06-11-2009, 21:31
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ui: most úgy tűnök, mintha mindennek csakazértis ellentmondanék. Ez ilyen alap szokásom. Valójában az ilyesfajta reakciók kellenek most, úgyhogy jöjjenek, és ne is foglalkozzatok azzal, hogy tök olyan, mintha mindent lehurrognék, mert nem azt teszem.
off:
nem látom, hogy agresszív lenne a kommunikáció viszont nem is babra megy itt a játék ezt megértem

on:

Azon gondolkodom, hogy szintlépésnél kapunk mindig ép és vp növekedést. Ez a fejlődésben most nekem sokat segített, hiszen gyorsan haladva a relatíve kicsi ép-vp növekedésekkel is elértem egy olyan szintet mellyel lehetett már haladni is. (konkrétan 50 ép-re és 40 körüli vp-re gondolok)

A javaslatom: ha az elején nagyobb a szorzó a szintlépéshez akkor adjon a lépéseknél a mostaninál egy kicsivel nagyobb ép-vp növekedést is, valamint már korábban is javasolni akartam, hogy az ügyesség is növekedjen szintlépésnél. Mindezt azért, hogy gördülékeny legyen a játék, hiszen kevesebb tanulhatsz az elején szinte kötelezőnek mondható képességek közül.
The Following 2 Users Say Thank You to Swiss For This Useful Post:
  #87  
Old 06-11-2009, 21:34
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ui: most úgy tűnök, mintha mindennek csakazértis ellentmondanék. Ez ilyen alap szokásom. Valójában az ilyesfajta reakciók kellenek most, úgyhogy jöjjenek, és ne is foglalkozzatok azzal, hogy tök olyan, mintha mindent lehurrognék, mert nem azt teszem.
Én egyáltalán nem látom, azt hogy mindenkinek ellentmondanál. Te készíted ezt a játékot, mindannyiunk közül neked kell legjobban tudnod, hogy mi az ami jó, és mi az ami nem a karakterek fejlődésében
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
  #88  
Old 06-11-2009, 21:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Swiss View Post
A javaslatom: ha az elején nagyobb a szorzó a szintlépéshez akkor adjon a lépéseknél a mostaninál egy kicsivel nagyobb ép-vp növekedést is, valamint már korábban is javasolni akartam, hogy az ügyesség is növekedjen szintlépésnél. Mindezt azért, hogy gördülékeny legyen a játék, hiszen kevesebb tanulhatsz az elején szinte kötelezőnek mondható képességek közül.
Azon gondolkozom most, hogy mivel jelenleg az "alap" képességeknek csak annyi a hasznuk, hogy tanulhatsz utánuk mást (alap mágia, alvilág, harcművészet), ezt ki lehet azzal egészíteni, hogy aminek az alapjait megtanultad, abból többet kapsz szintlépésenként, mint amit nem tanultál. Így egy varázsló több vp-t kap, egy harcos több ép-t, egy tolvaj több ügyességet.
__________________
Hódító * Queosia
  #89  
Old 06-11-2009, 21:38
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Swiss View Post
off:
Azon gondolkodom, hogy szintlépésnél kapunk mindig ép és vp növekedést. Ez a fejlődésben most nekem sokat segített, hiszen gyorsan haladva a relatíve kicsi ép-vp növekedésekkel is elértem egy olyan szintet mellyel lehetett már haladni is. (konkrétan 50 ép-re és 40 körüli vp-re gondolok)
Ezt én is támogatom. Az a 2 ép az nagyon kevés
Az én javaslatom az lenne, hogy szintenként növekedjen 10et az ép, 5öt a vp, vagy akár az is 10et

Még így is, 30dik szintre lenne 320 az ép, ha valaki nem tanul épet, és az a 320 se olyan nagyon sok, legalábbis a zsiványos, és elfes küldihez mindenképpen kevés
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
  #90  
Old 06-11-2009, 21:42
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szerintem az ép vp kérdést nyugodtan lehetne picit bonyolítani...

El tudnék egy olyan funkciót képzelni, hogyha szintet lépsz, rákérdez a rendszer, hogy az élet, vagy varázspontjaidat, esetleg az ügyességedet vagy a mozgáspontodat szeretnéd növelni.

Az ép, vp és az ügyesség a szint felével növekedne, ha azt választod, míg a mozgáspont, a szint tízszeresével...

Hogy ez miért rossz??
Esetleg nem tudja a játékos, hogy mi ez

Hogy miért jó??
Mert ha valaki hadi karit szeretne, nem kell vp-re is gyúrnia, ha vari karit, gyúrhat vp-re, ha kereskedőset, gyúrhat mp-re, míg ha lopkodósat, vagy késdobálósat, gyúrhat ügyességre...
Jó-jó, de ez miért jó??
Sokan hiányoltak kasztokat a játékban. Persze, lényegében voltak most is, ha nem is kasztok, de fejlődési irányzatok. Ezeket lehetne kicsit felturbózni ezzel


Kiegészítés még: miután az összes csatádat befejezted, jön fel csak az ablak...


Ha az bekerülne, senkinek egy szava sem lehetne a lassabb fejlődés miatt


És mielőtt még valaki azzal jönne, egyáltalán nem igaz, hogy ettől a vp, ép, ügyességnövelés mint tanulás elvesztené a célját...

Last edited by Dus; 06-11-2009 at 21:47..
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ez is teszt lacqa Teszt 16 07-22-2010 12:22
Második napi tapasztalatok Ati Tesztelés 88 04-17-2009 12:35
teszt teszt hátán:) KPeti999 Teszt 9 05-07-2008 19:59
Ööö... teszt, mi lenne...? Fransisco Teszt 51 09-04-2007 13:03
25.02. Második napi teendők Ati Hódító Kézikönyv 9 07-18-2007 10:16


All times are GMT +1. The time now is 20:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu