Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-11-2007, 12:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default 25.02. Második napi teendők

Mit tegyek második nap?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-12-2007, 17:22
otto500 otto500 is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 123
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

A második napon célszerű folytatni az építkezést, és minnél több üres területet beépíteni. Érdemes felhúzni a még esetleg üres lelőhelyeket. Az azonosítás után már piacozni is lehet, így ha a drágakőböl szert tettél egy kis bevételre, akkor vásárolhatsz még nyersanyagot, hogy még több épületet tudjál felhúzni.
Érdemes építeni barakkot, legyen kb 20, ha még nincs bankod, akkor építhetsz, kb 5-öt. A fontos épületekből (barakk, templom, kocsma) kezdéskor nem kell túl sok, csak anyi, ami pár napi képzésnek elég.
Ezek után a sok üres területből minnél többet célszerű könyvtárnak beépíteni, hogy el tudj kezdeni mihamarabb tekercset írni, mert a kezdeti 2 könyvtárral rengeteg ideig tart, amíg a tekiket feltöltöd. 20 könyvtárral már elég hatékonyan lehet a tekiket írni. (ha több van az csak még jobb) Érdemes kezdéskor a lakáshelyzeti tekercseket megírni, és csak utánna a többit. Ha hulla vagy attól még kezdéskor építhetsz könyvtárat, legfeljebb később eladod a tekiket.
Tanyát még nem kell építeni, mert ilyenkor általában nagy a túltermelés, és ha a gabona ára magas, akkor el is adhatod, hogy szert tegyél egy kis plusz bevételre.
Ha hulla vagy akkor sem muszály még lebontani a tanyákat, mert ha a piacon magas a gabona ára, akkor szép kis bevételre tehetsz szert a kezdeti napokban.
Házat sem kell építeni mert általában ilyenkor még van szabad hely a lakosok számára, és később, a megírt lakáshelyzeti tekercsek által is növelheted a férőhelyet.
Ha eddig még nem kezdtél el katonákat képezni, akkor most már gyugodtan elkezdheted.
FONTOS: Ilyenkor nem szabad felfedezni! Ha felfedezel, akkor növeled országod értékét, és minnél feljebb kerülsz a pontlistán, általában annál erősebb ellenfelekkel találkozol.

Last edited by otto500; 07-12-2007 at 17:25..
Reply With Quote
  #3  
Old 07-13-2007, 10:24
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

igazából a második nap vége megegyezik a harmadik nappal, csak az eleje tér el tőle. ezért csak a 36. körig írom le a teendőket, a további 12 körben azt kell tenni mint a 48-72. körökben...
25-27.kv: ezekben a körökben nagy eséllyel el fogod adni a gabonádat, ami minimum 600.000. arany bevételt jelent, de lehet akár 2.4 millió arany is. Amint ez a pénz megvan az összes tekercset, amit lehet megírjuk, az összes katonát íjásszá képezzük, amíg a fegyver engedi, a többit varázslóvá. Ha a fegyver sokba kerül, akkor felhúzhatunk még egy-két kovácsműhelyt, és az összes lelőhelyet is, amikre előző nap nem futotta nyersanyagból és pénzből. Ezek után figyeljünk rá, hogy mindig mikor tele a raktár akkor eladjuk a gabonát. Az első 28 kv után elegendő csak 8-10 körönte belépni. ha marad pénzünk osszunk egy keveset 25.000 aranyat, hogy a morál magasan legyen.
36.kv: ami katonát lehet azt beadjuk képzésre, az elkészült katonákat varázslóvá képezzük tovább, a raktárakban lévő fölösleget piacra tesszük, ha lehet tekit írunk, és megkezdjük a maxolthoz hasonló ép. lista kialakítását.
Reply With Quote
  #4  
Old 07-13-2007, 12:09
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Megnéztem egy 213hektáros anarchs oriban (2885nép)
25K-t ne osszunk, 50-et se, várjuk meg, míg lesz 100K fölös pénzünk
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #5  
Old 07-13-2007, 14:22
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Megnéztem egy 213hektáros anarchs oriban (2885nép)
25K-t ne osszunk, 50-et se, várjuk meg, míg lesz 100K fölös pénzünk
valezius, én kipróbáltam többször is, hogy eleinte, az első pár körben 25-50k aranynak is megtudnak örülni. és azért írtam ennyit, mert ha a gabonából 600k jön be, akkor nem fogsz 100k-t elosztani, ha viszont bejön a 2,4 milla oszthatsz. tehát természetesen lehetőségeidhez mérten osztasz pénzt. másrészt örülnek 25k aranynak is
magyarán szólva, ha futja pénzből senki nem oszt 25k-t hanem mindenki 50-100k-t oszt, remélem érted a célzást
Reply With Quote
  #6  
Old 07-14-2007, 11:21
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
valezius, én kipróbáltam többször is, hogy eleinte, az első pár körben 25-50k aranynak is megtudnak örülni. és azért írtam ennyit, mert ha a gabonából 600k jön be, akkor nem fogsz 100k-t elosztani, ha viszont bejön a 2,4 milla oszthatsz. tehát természetesen lehetőségeidhez mérten osztasz pénzt. másrészt örülnek 25k aranynak is
magyarán szólva, ha futja pénzből senki nem oszt 25k-t hanem mindenki 50-100k-t oszt, remélem érted a célzást
Na nézzük második napra el készül 50-60ház, az legalább 2000-es népesség (a nap folyamán 3-4K-ra duzzad).
Ekkor már teljesen fölösleges 25K-t osztani, úgy gondolom. Pláne ha bejött 600K pénzünk.

Ugyanakkor azt írod, hogy az első pár körben: Ha magas a drágakő ár, akkor lesz elég pénzünk, osszunk 100K-t. Ha alacsony a drágakő ár, akkor inkább ne osszunk pénzt.
Közepes drágakőárral meg még nem találkoztam
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #7  
Old 07-16-2007, 09:46
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Na nézzük második napra el készül 50-60ház, az legalább 2000-es népesség (a nap folyamán 3-4K-ra duzzad).
Ekkor már teljesen fölösleges 25K-t osztani, úgy gondolom. Pláne ha bejött 600K pénzünk.

Ugyanakkor azt írod, hogy az első pár körben: Ha magas a drágakő ár, akkor lesz elég pénzünk, osszunk 100K-t. Ha alacsony a drágakő ár, akkor inkább ne osszunk pénzt.
Közepes drágakőárral meg még nem találkoztam
két dolog is van, ami egyértelmű: ha van fölösen még 400k aranyad vagy több, akkor 100k-t osztasz. ha meg nincs sok, akkor osztasz 25-50k-t, mert lehet, hogy nem is indul meg felfelé 3 nyíllal, de jobb mintha nem osztanál semmit.
a másik meg az, hogy második napra nem jön össze 3-4k ember, mert nem vándorolnak be ennyien... 3. nap reggel, délben már megvan.
Reply With Quote
  #8  
Old 07-16-2007, 14:01
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
két dolog is van, ami egyértelmű: ha van fölösen még 400k aranyad vagy több, akkor 100k-t osztasz. ha meg nincs sok, akkor osztasz 25-50k-t, mert lehet, hogy nem is indul meg felfelé 3 nyíllal, de jobb mintha nem osztanál semmit.
a másik meg az, hogy második napra nem jön össze 3-4k ember, mert nem vándorolnak be ennyien... 3. nap reggel, délben már megvan.
Kiszámoltam, összejön
Ha csak 25-50K-m van azt nem osztanám szét, mert alig segít, inkább megvárnám, hogy 100K-m legyen.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #9  
Old 07-18-2007, 10:12
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Kiszámoltam, összejön
Ha csak 25-50K-m van azt nem osztanám szét, mert alig segít, inkább megvárnám, hogy 100K-m legyen.
nekem nem jött össze csak 3. nap reggel (1 hete volt 3 napos az orim kb, tehát emlékszem rá...), de nem ez a lényeg. igazából, nem is érdekel, hogy 25k-t vagy 100k-t írunk oda, az a lényeg, hogy a kezdők tudják, hogy pénzt kell osztani. azt mindenki eldönti maga, hogy a meglévő pénzéből mennyit oszt...
Reply With Quote
  #10  
Old 07-18-2007, 10:16
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
nekem nem jött össze csak 3. nap reggel (1 hete volt 3 napos az orim kb, tehát emlékszem rá...), de nem ez a lényeg. igazából, nem is érdekel, hogy 25k-t vagy 100k-t írunk oda, az a lényeg, hogy a kezdők tudják, hogy pénzt kell osztani. azt mindenki eldönti maga, hogy a meglévő pénzéből mennyit oszt...
Én azt tanácsolom minden kezdőnek, hogy amíg nincs 100K-ja, amit szétosszon, addig egyáltalán ne osszon pénzt, mert olyan kicsi a hatása, hogy meg se éri.

Aztán vagy megfogadja a tanácsot vagy nem

De azért itt az ideje, hogy eláruljuk miért is jó pénzt osztani:
Alapesetben a bevándorlás 2,5%, 90%-os morál felett 4,5%, ha jól emlékszem.
70-es morál alatt elkezd csökkenni a katonai morál is.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
25.01. Első napi teendők Ati Hódító Kézikönyv 3 07-13-2007 10:13


All times are GMT +1. The time now is 16:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu