Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-25-2011, 20:35
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
szerintem a grafikai elemek és a tutorial mellett az is jó ötlet, ha valakinek meghívót/ajánlást küldesz az oda regelhessen, ahol a meghívó küldője van (ha van éppen ötödiken)..
Nem biztos, hogy gyorsba érdemes lenne jönnie annak, akit hívok
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-25-2011, 20:39
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nem biztos, hogy gyorsba érdemes lenne jönnie annak, akit hívok
élég lenne egy extra fül a csopiválasztáshoz
sztem pofonegyszeru és ha eros neki a gyors, akkor szolsz haverodnak hogy a normál koridosbe jelentkezzen
valahogy igy

anarch
gyors
lassu
kislétszámu normál
nagylétszámu normál
a meghivot kuldo csoportja

Last edited by NewJackCity; 02-25-2011 at 20:56..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #3  
Old 02-25-2011, 20:39
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nem biztos, hogy gyorsba érdemes lenne jönnie annak, akit hívok
oda regelhessen, ha szeretne.. nem kötelezően oda kell mennie..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #4  
Old 02-25-2011, 20:46
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

mondjuk engem az se zavarna ha választani lehetne a csopit mint fordulásnál
de ha az nem teccik atinak
és szukség van arra hogy ne legyen választhato
mert igy tarthato egyensulyban a csopik létszáma
akkor ez a meghivot kuldo csoportja fül megoldás lehet akár
Reply With Quote
  #5  
Old 02-25-2011, 22:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
mondjuk engem az se zavarna ha választani lehetne a csopit mint fordulásnál
de ha az nem teccik atinak
és szukség van arra hogy ne legyen választhato
mert igy tarthato egyensulyban a csopik létszáma
akkor ez a meghivot kuldo csoportja fül megoldás lehet akár
Értem a kérés lényegét, egyelőre erősen hezitálok. Sokkal több problémát látok egyelőre vele, mint amit segítene, de már kezd valami körvonalazódni bennem...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #6  
Old 02-26-2011, 00:46
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Igenis sokat számít a kezdő játékosok elvesztésében, hogy a beharangozott többféleségről (hadi, vari, toli) hamar kiderül, hogy csak a hadi életképes, de az is csak avatott kezekben. Kezdő azt olvassa, hogy ha toli akar lenni, legyen félelf vagy ember, ezek a tolis fajok. Még Remy példájában is, mikor arról ír, hogy sokoldalú szövi, ami varizni-tolizni is tud, gnóm, óriás és törpe szerepel, feles vagy ember véletlenül se.
.
én jopár játékost ismerek akik félelfel vegigvitték ezt a játékot
a mániákus tolvajok nagy része megunta hogy 24orában elérhetonek kell lenni és hogy nagy hekin tizedannyit sem lehetett lopni mint alul
aki azt állitja régen más volt nagy hekin az hazudik
nagy hekin mindig nehéz volt a tolisok dolga
nem egy félelfet láttam anno 1000-1500 hekin V-be tekit irni mert ott már nem tudtak lopni a leverés kockázata nélkul
voltam anno 2 tolis szovibe is 5-6éve (egy felef es egy elf tolival)
a B-ben majdnem el is véreztunk a 2 kleptomán miatt
arrol nem beszélve hogy minél foljebb mentunk annál kevesebbet tudtak lopni
es nemegyszer volt hogy aki masodikként lopta az egyetlen megfelelo célpontot mar szinte semmit nem tudott lopni (pedig sokak szerint akkoriban mindenhol kánaán volt)
ott volt a legnehezebb osszehangolni a dolgokat abban a 2tolis szoviben
ahoz hogy a feles vagy az elf támadjon a teljest kellett lesni es ha nem volt kit hiénázni akkor volt hogy fullra ki kellett menniuk ugy hogy az egész szovinek gépnél kellett lennie hogy seregcserével megfelelő mennyiségu támado egységet tudjanak kipréselni magukbol
ilyen aktivitással picit más a kornyezethez alkalmazkodo éplistával szerintem a mai napig életképes bármelyik tolis faj

szerintem az a gond hogy kevesebb genge játéktudással rendelkezo célpont
amég régen találtál kis hekin 30-40 lehetséges célpontot(aki nem ut xarrá ha be mersz lopni)
3-4 napig tartott felmérni oket mivel tiz koronként csak 5 terkapu nyithato
es gazdag vadászmezok voltak a rengeteg játékosnak koszonhetoen
addig ma azt tapasztalom hogy van 2-3 lehetséges célpont
akiktol általában loxart se lehet ellopni
és szinte csak olyan orik vannak akiknek virit a gombjérol hogy ha lopsz tole es morci lessz akkor tobbet buksz a haboruval mint nyersz a lopással
amugy ilyenek mindig voltak akiket nem volt érdemes lopni már csak ránézésre sem
ez nem ujdonság és semmivel sem gyengébbek a tolisok mint voltak (kivéve az elf ugye a herélés miatt, vedelemben erosodott toliban gyengult )
a tolibiznisz régen a sok felelotlen célpont miatt virágzott
és a fullhadi szovik 10 éve is lazán szarráverték a tolis varis szoviket
szerintem alkalmazkodni kell nem rákényszeriteni mindenkire 10% bankot hogy legyen célpont a toliknak
szerintem a bankok védelme pont jó ahogy van

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ezzel nem értek egyet.
1. ha a hadik alattuk vannak, akkor esélyetelen a toli vari szövi.
ha felettük, akkor a hadi szövi feljebb tud menni. Míg a másiknak esetleg fedezni kell.
A tolis varis szövit mindig is szívesebben szedik le az alattuk levő szövik. És mivel csoportokban folyik a játék ez is befolyásoló. egy full hadi szövi kényelmesebben üt, kissebb az esélye a kísérésnek is. Míg a tolis szövinél ez se mondható el.
A morálról nem is beszélve. Ha valaki kap pár mészárt máris felkelti a csoport figyelmét, még több az esély hogy egy 3. fél leüti. Amit megint fedezhet vissza.
A hadiknál hamar bekapcsol az auto védelem, onnantól meg nincs mit tenni.

X-ben, -mert azt említettem egy óriás 2ork és én félelf voltunk.
4gnóm ellen a topért harcoltunk. A gnómok védték a bankárokat, számukra ideálisan alattunk voltak.
Éreztem hogy bármilyen más hadissal több kárt tudtam volna okozni. Az autovédelem nevetségesen hamar bekapcsolt, és addig se okozott semmi extra kárt bennük.
Igaz nyertünk ellenük, de nem a félelf faj segített ebben
Tapasztalat aktivitás úgy érzem megvan bennem. Ehhez igencsak extrém félelfet kellett csinálni.
NEM éri meg, nem kifizetődő! Aki azt mondja hogy jó a tolvaj csak akarni kell, az téved. Feltételezem nem is próbálta mostanában.
Én próbáltam.
igazábol a tolisnak is illene tudni szembemenni valakinek ha megtámadják
ha nem azt látja a kornyék hogy benyelt 3 mészárt egy nyikkanás nélkul
hanem esetleg szembefoldelte aki rátámadt
és esetleg nem is ő hanem a szovijei a 3 mészárra 6meszárral válaszoltak
akkor lehet elgondolkoznak rajta megtámadják e azt a szovit, nem pedig aktuális kovetkezo célpontnak választják
a nemakarásnak általában mindig nyogés a vége
nekem például anarchban van vagy 20 tolisom még a régi old school felépitéssel +30% kocsmásak
és pontosan ugyanolyan jol meg tudom oket védeni mint 6-7 éve
az sose volt lényegtelen hogy a tolisát hogy védi egy szovi
ha nem kuzdenek foggal korommel elvéreznek
és ez szerintem igy is van rendjén
a kontratámadások mindig konnyebbek, mert az ellen ki van támadva, és az ellenfelet határozottan konnyu kicsalogatni ha mondjuk a torpjuknek folyamatosan nyulod le a cuccait

a félelfes topikban egyetlen jo otletet láttam
talán monro vetette fel hogy támadobonuszt kéne adni nekik
és ahoz hogy szembetámadjanak és megvédjék a foldjuket lehet nem is lenne rossz megoldás egy 20% tamadobonusz a félelfnek és az embernek
a felesnél ugye -10% rol +10%ra ugrana a támado malusz/bonusz az embernél pedig simán 20% lenne
ha fedezgetni akar valaki az elf tokéletes a vágyai megvalositásához
ha pedig tolizni akar akkor védje meg a foldjét és ne resteljen utni se ha van rá lehetőség
ne mások pénzébol akarjon fedezgetni ugy hogy kozben beton védelemmel csucsukél a popsiján
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #7  
Old 02-26-2011, 07:13
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Azon gondolkozom, hogy vajon miért pont 200hekis orikkal indulunk? miért nem 100? mármint a 100hekit hamarabb beépíti a kezdő. hamarabb "járszhatna" elvileg.

erről kinek mi a véleménye?
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #8  
Old 02-26-2011, 09:12
Harmgor Harmgor is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Budapest. XVII.ker
Posts: 125
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Azon gondolkozom, hogy vajon miért pont 200hekis orikkal indulunk? miért nem 100? mármint a 100hekit hamarabb beépíti a kezdő. hamarabb "járszhatna" elvileg.

erről kinek mi a véleménye?
Az ötlet első olvasatra nem rossz.

Viszont gondolj bele abba,hogy akik eddig úgy nyitottak,hogy 200 hekin írkálnak egy darabig,azok is először hadisok lennének,hogy 200ra felüssék magukat.(mondjuk így kicsit eseménydúsabb lenne a kezdés)
A kezdőknek jóval több ellenféllel kellene számolniuk mint eddig,a rutinosabb játékosok pillanatok alatt szétföldelnék őket.Ezért a kezdeti sikerélmény hiányában,sokkal hamarabb elmenne a játék kedvük.

Szóval SZERINTEM,felejtős.

Pool!

Nem gyávaságból nem írtam ide ki vagyok,hanem azért,mert sokan csak az országaim miatt lehúznának,vagy csak azért mert pék voltam(és nem azt néznék mit írok)
Csak,hogy örüljél megírom az A-s orim nevét,a többit meg úgyis ismered:Jog.Rend.Fegyelem (#405277)

Ezek után,ha valami problémád van velem szemben(és nem az írásaimmal),azt légyszi privátba írd meg,ne itt foglaljuk vele a helyet!

Last edited by Harmgor; 02-26-2011 at 09:42..
Reply With Quote
  #9  
Old 02-26-2011, 08:26
penge bácsi penge bácsi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

[quote=NewJackCity;281704]én jopár játékost ismerek akik félelfel vegigvitték ezt a játékot
a mániákus tolvajok nagy része megunta hogy 24orában elérhetonek kell lenni és hogy nagy hekin tizedannyit sem lehetett lopni mint alul
aki azt állitja régen más volt nagy hekin az hazudik
nagy hekin mindig nehéz volt a tolisok dolga
nem egy félelfet láttam anno 1000-1500 hekin V-be tekit irni mert ott már nem tudtak lopni a leverés kockázata nélkul
voltam anno 2 tolis szovibe is 5-6éve (egy felef es egy elf tolival)
a B-ben majdnem el is véreztunk a 2 kleptomán miatt
arrol nem beszélve hogy minél foljebb mentunk annál kevesebbet tudtak lopni
es nemegyszer volt hogy aki masodikként lopta az egyetlen megfelelo célpontot mar szinte semmit nem tudott lopni (pedig sokak szerint akkoriban mindenhol kánaán volt)
ott volt a legnehezebb osszehangolni a dolgokat abban a 2tolis szoviben
ahoz hogy a feles vagy az elf támadjon a teljest kellett lesni es ha nem volt kit hiénázni akkor volt hogy fullra ki kellett menniuk ugy hogy az egész szovinek gépnél kellett lennie hogy seregcserével megfelelő mennyiségu támado egységet tudjanak kipréselni magukbol
ilyen aktivitással picit más a kornyezethez alkalmazkodo éplistával szerintem a mai napig életképes bármelyik tolis faj

szerintem az a gond hogy kevesebb genge játéktudással rendelkezo célpont
amég régen találtál kis hekin 30-40 lehetséges célpontot(aki nem ut xarrá ha be mersz lopni)
3-4 napig tartott felmérni oket mivel tiz koronként csak 5 terkapu nyithato
es gazdag vadászmezok voltak a rengeteg játékosnak koszonhetoen
addig ma azt tapasztalom hogy van 2-3 lehetséges célpont
akiktol általában loxart se lehet ellopni
és szinte csak olyan orik vannak akiknek virit a gombjérol hogy ha lopsz tole es morci lessz akkor tobbet buksz a haboruval mint nyersz a lopással
amugy ilyenek mindig voltak akiket nem volt érdemes lopni már csak ránézésre sem
ez nem ujdonság és semmivel sem gyengébbek a tolisok mint voltak (kivéve az elf ugye a herélés miatt, vedelemben erosodott toliban gyengult )
a tolibiznisz régen a sok felelotlen célpont miatt virágzott
és a fullhadi szovik 10 éve is lazán szarráverték a tolis varis szoviket
szerintem alkalmazkodni kell nem rákényszeriteni mindenkire 10% bankot hogy legyen célpont a toliknak
szerintem a bankok védelme pont jó ahogy van


itt egyetlen dolgot nem veszel figyelembe, hogy nem változott a keretfeltétel.
tehát lopásnál a helyezés számít, na már most: a rengeteg szabis ori miatt jelenleg pl. K-ban köztem és az előttem lévő ori között 50 helyezésbeli különbség van, hárommal arrébb pedig már majdnem száz.
tehát a rendszer abszulúte lehetetlenné teszi az értelmes lopást, ártást.
itt kellene a jelenlegi helyzetben javítani, pl. a szabis orikat kivenni a listából.
Reply With Quote
  #10  
Old 02-26-2011, 18:19
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
én jopár játékost ismerek akik félelfel vegigvitték ezt a játékot
a mániákus tolvajok nagy része megunta hogy 24orában elérhetonek kell lenni és hogy nagy hekin tizedannyit sem lehetett lopni mint alul
aki azt állitja régen más volt nagy hekin az hazudik
nagy hekin mindig nehéz volt a tolisok dolga
nem egy félelfet láttam anno 1000-1500 hekin V-be tekit irni mert ott már nem tudtak lopni a leverés kockázata nélkul
voltam anno 2 tolis szovibe is 5-6éve (egy felef es egy elf tolival)
a B-ben majdnem el is véreztunk a 2 kleptomán miatt
arrol nem beszélve hogy minél foljebb mentunk annál kevesebbet tudtak lopni
es nemegyszer volt hogy aki masodikként lopta az egyetlen megfelelo célpontot mar szinte semmit nem tudott lopni (pedig sokak szerint akkoriban mindenhol kánaán volt)
ott volt a legnehezebb osszehangolni a dolgokat abban a 2tolis szoviben
ahoz hogy a feles vagy az elf támadjon a teljest kellett lesni es ha nem volt kit hiénázni akkor volt hogy fullra ki kellett menniuk ugy hogy az egész szovinek gépnél kellett lennie hogy seregcserével megfelelő mennyiségu támado egységet tudjanak kipréselni magukbol
ilyen aktivitással picit más a kornyezethez alkalmazkodo éplistával szerintem a mai napig életképes bármelyik tolis faj
Igazad van, persze, de ez egy profi véleménye. Itt viszont most arról lenne szó, hogy mitől megy el a kezdők kedve a játéktól. Ha már profivá vált, és minderre rájön, akkor már nem kell aggódni, hogy abbahagyja.

Megint egy ötlet: mi lenne, ha a frissen regisztrált országok 200 hekin kezdenének, mint eddig, a leforduló orik meg 300-on? A kezdők nem akadnának rögtön össze a profikkal, csak ha már feljebb jutottak. Addig is többnyire hasonló kezdőkkel kerülnének csak összetűzésbe.
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 05:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu