Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 08-31-2010, 23:00
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Kíváncsi volnék egy 600 hekis különbségnek a hatásfokára. 1%? 2%?

Azt már látom, hogy bárki bármit mond, az vagy felesleges, vagy kivitelezhetetlen, vagy marhaság.

Viszont kb másfél év múlva maga a félelf faj lesz felesleges, mert senki sem fogja választani, mert haszontalan lesz. Nem lesz értelme. Nem tudom, az kinek lesz jó... (mármint az 1/A topján, meg az orkokon kívül)
Egy orknak nem ellenfél egy feles, ezen nem változtatna a +% bármilyen erőnövelés sem...
Főleg nem egy szövis orknak. Sztem itt nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy úgy akarjátok megerősíteni/változtatni rajta, hogy ne legyen semmi lehetőség a lopkodását megtorolni.
Bármilyen ésszerű javaslatot támogatni szoktam, de ilyen "klánban lopjon, 25-30k.-ról lopjon, 0% készüig lopjon stb." számomra elfogadhatatlan...

Nekem is van millió ötletem más fajokra, de sok elég merész, nem is kezdem el bizonygatni, hogy húú, de jó lesz majd azzal tolni...

Csak ennyit kellene belátni...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 08-31-2010, 23:03
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ha a felesnek nincs annyi sütnivalója, hogy elbontson a fenébe, akkor meg is érdemli. De Neked magyarázzam, Hűű?
ja, a feles bontson, de az ork nem bont?

nem értem, hogy az egyiknek miért lehet ugrálnia a pontlistán, a másiknak meg miért nem.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #113  
Old 08-31-2010, 23:08
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Pool, nem akartam, hogy 1v1 ellenfél legyen a feles az orknak...

De azt nyilván te is tudod, hogy kifelé szorul a játékból egy faj.
Ha van elképzelésed, hogy lehetne meggátolni azt, hgoy 1 év múlva itt arról beszélgessünk, hogy 99, vagy 100%-ban felesleges-e az egész félelf faj a Hódítóban, akkor segíts.

Üthetetlen ország egyébként nincs. Az elf is erre ment rá, hogy állítólag üthetetlen volt. Nem volt az. Sose volt az... Csak az orkoknak nem tetszett, hogy oda kell bontani, vagy rá kell fokozni, vagy 65% barakkot kell előállítani.

Az egytelen értelmes dolog, amit ma egy elffel csinálni lehet, az a hadizás.
Az meg ugye nem elfogadott játékstílus, merthogy csakazért is kikészerítetté(te)k, hogy herélt tamagocsi legyen belőle...
Szóval békés faj... Az egyetlen játékstílus, ami biztos bukásra van ítélve az elffel, ha békés vagy...
Én csak azt az egyet nem akarom, hogy a félelf is erre a sorsra jusson. (Igaz, nem herélés által, hanem azáltal, hogy nem törődünk vele időben, és lassan magától kikopik a játékból.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #114  
Old 08-31-2010, 23:14
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Pool, nem akartam, hogy 1v1 ellenfél legyen a feles az orknak...

De azt nyilván te is tudod, hogy kifelé szorul a játékból egy faj.
Ha van elképzelésed, hogy lehetne meggátolni azt, hgoy 1 év múlva itt arról beszélgessünk, hogy 99, vagy 100%-ban felesleges-e az egész félelf faj a Hódítóban, akkor segíts.
Emléxem, régen tényleg minden vmirevaló szöviben volt feles, azok voltak a jó kis csaták, 2 hadi, 1 vari, 1 feles vs kb. ugyanez
ment az ártó, a tolizás, a sereg...
én mindig a tolist akartam elsőnek kinyírni

majd agyalok a témán, de SzuperFajiSajátságot ne várj tőlem
de nem ma, megyek aludni, holnap kezdődik a tanév
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #115  
Old 08-31-2010, 23:26
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nekem is, fel kell vennem a félévemet...

Nem mondom, hogy támogasd az ötleteim, vagy bárki másnak az ötleteit.
Csak azt szeretném elérni, hogy jövőre is legyen értelme olyan fajt választani, ami nem ork, meg gnóm...
Nekem ez az egy célom van.

Ha van jó ötleted, amivel JÁTSZHATÓVÁ lehet tenni (tehét nem mindenáron terminátorrá!) pl a félelfet a 3. 2. és 1. szinten, szívesen támogatom.
Csak ne szürköljön a játék! Olyan jó, hogy sok a választási lehetőség. Maradjon is ez így!
Szerintem ez a Hódító érdeke, és azon keresztül a miénk!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #116  
Old 09-01-2010, 03:53
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

igazábol monro temanyito javaslata nem rossz
akarommondani teccik
ugyhogy támogatom is
hadban tényleg lehet rajta combositani picit
én megmondom oszinten ruhellem a feleseket
mert sunyi alulrol sok korrol lopkodos fajta az osszes
aztán meg ha valaki akit lopkodott alulrol sok korrol utoléri a másik orijával es lebombázza akkor sirvafakad hogy ok nélkul uti valaki
tiszta vicc
holott a játékosok 95%-a szerintem életébe nem inditott se mészit se pusztit csak azért mert olyanja volt
és véletlenul se ok nélkul verik oket olyan orik amit nem loptak (csak a tulaj másik oriját)
geenek kudok majd azért zsepit de ilyen badarságokat szerintem vicces érvként felhozni
a felesek azért szorultak vissza mert kevesebb a játékos
kevesebb a celpontnak választhato ori
és mivel a felépési heki 1.5szerese max fold miatt kiestek a nagytermelok a játékbol
azota a szovik ertheto okbol torpét vesznek be inkább amit igyekeznek minél jobban megvédeni
az hogy a vadászterulet beszukult nem a szemét félelf ellen lobbizo hadisok miatt van ahogy gee állitja
hanem csak és kizárolag annak koszonheto hogy kevesebb kozépszintu játékos van akiken tudnának éloskodni a pioca felesek

Last edited by NewJackCity; 09-01-2010 at 04:00..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #117  
Old 09-01-2010, 06:24
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

rengeteg ötletem lett, miután kikapcsoltam a gépet, de most rohanok évnyitó

még átgondolom és ma leírom ide
Reply With Quote
  #118  
Old 09-01-2010, 09:47
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

az a baj Jack, hogy magadból indulsz ki. te nem mészárolgatsz "csakúgy".
rengeteg mészit meg pusztit kaptam normálban vadidegenektől, gondolom morált növelni, vagy mert unszimpi a feles faj...
sőt, sokszor le is földeltek felfelé jövő hadisok.
persze, igazuk van, miért ne tennék meg? hiszen ingyenföld a félelf!!
egy jobb ork befér 2 sereggel, akár 2-3 ezer pontértékre is fölém kerülhet. az már alapból 20-30%-kal csökkenti a tolizásom hatásfokát.
mit tudok tenni?
rágyújtom a házat... 600 heki alatt (tehát 5.szinten) semmit nem ér. pár házat ha felgyújtok. minimális erőfeszítésből visszaépíti.
kitekizem... az is töredéke annak, amit a feles veszít a földdel.
VISZONT a feles könnyen törik. igenis könnyű beütni.
ez is közre játszik abban, hogy már alsóbb csoportokban is kikopófélben van. pontosan a gnóm miatt. mert abból is jó tolit lehet faragni, de ha cserélek benne egy sereget, még meg is lehet ütni vele valakit. főleg szöviben! a félelf rosszabbul véd, rosszabbul támad, mint a gnóm. ráadásul a legtöbben tekiben tartják a vagyonukat, a legtöbb feles is ilyen.
és ugye vannak a tolvaj-lopó tolvajok, nekem is van 63% kocsmás félelfem. a legtöbb tekit tolikból szedem ki.
egy gnómnál ez nem fog összejönni.

továbbra sem értem miért "aljasabb" ellopni valakinek az aranyát, mint elfosztani...
mindkettő arról szól, hogy elveszed ami a másiké, csak az egyiknél kézügyességgel, a másiknál erőszakkal...
ezért nem értettem soha, miért aljas pl a feles, és miért nem aljas pl egy fosztogató gnóm... persze, aljas. csakhogy ugyanolyan aljas a "hadizós" is.

számomra a gnóm semmivel sem tisztességesebb faj, mint a félelf.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #119  
Old 09-01-2010, 10:37
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Elnézést, akkor írj normális érvet mellette...
Nagy kincs az éplista A-ban? Megcsinálom gnommal
Vkit basztatni tolikkal? Megcsinálom gnommal
Ráadásul jobban véd, jobban üt, több helye van, több teki%
Ez az érv mellette amit ideírtál.
"Megcsinálom gnómmal..."
A félelf lenne a tolis faj, de megdöglesztettük mióta mindenki tanyafree. Az eredeti faji specifikáció jól lett kitalálva de akkor még elképzelni sem lehetett tanyátlanul rohangáló orkokat, gnómokat stb-stb.

Változott a helyzet. Ha nem "mutálódik" a félelf ennek függvényében akkor kihal mint a természetben azok a fajok akik nem tudják lekövetni a változást a környezetükben.

Pool szted nem lenne előny a klánháborúban a félelf ha beütés elött 5 oriban le tudna gyujtani 150-150 házat pld orinként? Vagy lelopni 10K embert orinként? Elég gáz ha mondjuk egy 100K-s feles legyujt 550k-s elfet de ha egyszer befér hozzá könyörgöm? Ki kényszerít rá bárkit, hogy ne tartson kocsmát ilyen esetekre? A javaslatom olyan mint szokott általában, mellőzi a hagyományokat és nem kell hogy tetszen elég ha működik és jobb tőle a játék, mert több a lehetőség.

Miért kéne gnómmal gyujtogatnom mikor a feles pont 2x annyi akciót tud végrehajtani 1 körben tolikkal optimális esetben? Ennek jelenleg egyetlen oka van hogy nem lehet megvédeni! Ezért erősíteném hadügyileg nem pedig hatásfokilag...

Last edited by monro; 09-01-2010 at 10:39..
Reply With Quote
  #120  
Old 09-01-2010, 20:35
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by '[HTPA
Ha van elképzelésed, hogy lehetne meggátolni azt, hgoy 1 év múlva itt arról beszélgessünk, hogy 99, vagy 100%-ban felesleges-e az egész félelf faj a Hódítóban, akkor segíts.
Nem tudom, mennyire jók, de ezeket ötleteltem:

1. A tanyatermelés -10% helyett adnék +15%-ot inkább neki, így kevesebb tanya kell ---> több terület jut más épületeknek (főleg a védelemre). A-ban nem használható, de alsó szinteken jól jöhet

2. A "Meggyilkolják a katonákat" tolvajakció erősítése +10%-kal az íjász/védő és +20%-kal a támadó/elit/lovas egységekre. Így újra megérné a felest szövibe venni, komoly károkat okozhatna egy jó kis szöviharc esetére.

3. A kocsmák (csak a kocsmák) + 20% férőhelyet kapnának, ergo kevesebb kocsma elég lenne ugyanannyi tolvajnak, megint jutna másnak terület

4. A támadóerejét a -10%-ról szintenként +5, +10, +15, +20, +25%-ra növelném, de csak a földszerző támadásoknál. A feles inkább fedezős faj, ha nincs szövije és már nem alsó szinten van, ahol sok az üres/gyenge ori, ezzel könnyíteni lehetne a haladásán. A-ban viszont ez csak egyéni ütéseknél lenne megemelve, de klánütésnél is eltűnne a -10%, csak nem lenne +%

5. 1/A-ban Tolvajaimat a 999999 számú országba küldöm, hogy "Felmérje a szövetségébe tartozó országok épületeit" (picit hosszú) tolvajakció bevezetése. Így egy készüvel egy klán leéplistázható egy kapun keresztül. Az akció viszont csak azt mutatná meg, hogy klánszinten összesen mennyi ház/barakk/torony stb van, nem országra lebontva (arra külön kellene kapuzni és mérni), illetve csak akkor sikerülne, ha a felesnek a tolvajereje legalább 1.5*-ese a felmérendő klánban levő legnagyobb tolvajerejű országénál. Vmit vmiért, ugye?

6. Ha rá (vagy ha nem MF) vagy szövetsége bármely tagja felé támadósereg tart, akkor "A felmérjék a seregeket" tolvajakciót annyival bővíteném ki, hogy pl. " A következőket sikerült megtudnod: Összesen 0 katona, 0 védő, 0 támadó, 0 íjász, 10.000 lovas és 0 elit van most távol, földszerző akció miatt"
Tehát meg tudná nézni, hogy a felé(jük) tartó sereg éppen milyen akciót tervez, így jobban lehetne reagálni (pl. fosztásnál lé eltüntetése).

7. Nem 5, hanem 10 tolvaja enne meg 1 bála ételet, ezzel is az alsóbb szinteken levő feleseken lehetne segíteni, kevesebb tanyával, több másra fordítható területtel

8. El tudná lopni az ellenfél varázslóinak a készültségét, így gyengítve azt, kivédve a feléje/szövije felé irányuló ártókat, de csak maximum a tolvajkészüje 80%-áig tudna ilyet tenni és az ellopható kész 0-5% közötti érték lehetne (a szieszta viszont ezt nem tudná gyengíteni).

9. Az ellenféltől lopott tekercsek 10-10-10%-át (attól függ mennyi a létszám) a szövitagok automatikusan megkapnák, de ez a felestől levonódna (tehát 90-80-70% jutna neki). A szövitagok azokból a tekercsekből is megkapnák a 10%-ot, ami nekik egyáltalán nincs. Ez A-ban nem lenne.

10. A kocsmákhoz nem 15, csak 5 ember kellene, hogy működjön, tehát megint kevesebb ház, több másra fordítható terület.

Kb. ennyi, lehet sok butaság, de ha már Gee-nek megígértem, írtam pár ötletet
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 17:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu