Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: A drágakő ár legyen:
a mostanihoz hasonló ingadozás, de megemelve szintenként 26 19.26%
a paicon kintlévő össz nyersanyagár átlagára körüli 65 48.15%
a piacon kintlévő össz nyersanyagár átlagárának a fele körüli 7 5.19%
ne változzon semmit, jó így ahogy van 13 9.63%
találjatok ki valami újat, mert egyik sem teteszik 24 17.78%
Voters: 135. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 04-13-2006, 20:33
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Xeper
A fix ár azért nem olyan jó, mert csoportonként igen eltérő a bányákból szerzett anyagok ára a piacon. Tehát valamelyik csoportban csak drágakőbányája lenne mindnekinek hirtelen (ami eléggé megborítaná a gazdaságot azokban a csoportokban...), a másikban meg ugyanúgy nem tartana senki mint most...
hogy mindenkinek drágakőbányája lenne, az kötve hiszem, mivel építkezni is kell:) a pénz csak akkor ér valamit, ha tudod mire költeni
Reply With Quote
Sponsored Links
  #192  
Old 04-13-2006, 23:30
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
hogy mindenkinek drágakőbányája lenne, az kötve hiszem, mivel építkezni is kell a pénz csak akkor ér valamit, ha tudod mire költeni
Javaslom az egész írásom végigolvasását (zárójelen belül is lehetnek érdekes dolgok )
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #193  
Old 04-14-2006, 00:31
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Xeper
Javaslom az egész írásom végigolvasását ;) (zárójelen belül is lehetnek érdekes dolgok :) )
szerintem pont arra válaszoltam, nem?

attól, hogy több a pénz, még nem megy fel a nyers.. eddig is lehetett bankot tartani, de attól még maradtak bányák a csoportokban, nem?

ha több a drágakőbánya, és kevesebb az egyéb, akkor felmegy az ára, amitől aztán kevésbé éri meg a drágakő. kereslet, meg kínálat. meg izé is.
Reply With Quote
  #194  
Old 04-14-2006, 08:50
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
szerintem pont arra válaszoltam, nem?

attól, hogy több a pénz, még nem megy fel a nyers.. eddig is lehetett bankot tartani, de attól még maradtak bányák a csoportokban, nem?

ha több a drágakőbánya, és kevesebb az egyéb, akkor felmegy az ára, amitől aztán kevésbé éri meg a drágakő. kereslet, meg kínálat. meg izé is.
Nem, nem arra válaszoltál.
Erre írtam hogy megborul abban a csoportban a gazdaság, és nem is kicsit. Egészen addig fog emelkedni ott is a nyersanyag ára, míg el nem éri a drágakőét. Minimum... hirtelen talán túl is lendül rajta.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #195  
Old 04-14-2006, 09:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ez így lenne, ha azt mondhatná bárki, hogy na én most drágakőbányát szeretnék. De a bányák eloszlását nem tudod befolyásolni. Maximum elvenni másoktól, akinek sok van. Ha viszont megéri úgy támadni földre, hogy kinek van drágakőbányája, akkor az egy külön színfolt. (No de azért ne ilyen irányban gondolkodjunk, ezt csak úgy megjegyeztem. )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #196  
Old 04-14-2006, 14:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Megszületett a megoldás, ami egyelőre be fog a Hódítóba kerülni. Az arányszámok a jelenlegi helyzetre épülnek, így lehet, hgy ezt utólag majd egy kicsit módosítani kell, ahogy az árak elindulnak felfele.

A minimum ár maradt 1 arany.

A maximum ár 2000 arany.

A csoportban levő ÁTLAG drágakőmennyiség a változás alapja, ez azt jelenti, hogy magasabb létszámú csoportokban ez a szám ALACSONYABB, mint a kislétszámú csoportokban.

Ez pont ellentétes a piaci átlagárakkal, hiszen nagylétszámú csoportokban magasabbak a piaci árak, kislétszámú csoportban alacsonyabbak.

A drágakő árának ehhez való igazítása ezt az egyensúlyt billenti picit pozitív irányba, kislétszámú csoportban többet fog érni a drágakő, mint a nagylétszámú csoportokban, ahol amúgyis könnyen tudsz pénzt szerezni más módon.

(Igazából eddig is ettől függött, csak az arányok meghatározásakor még mindenkinek sokkal több bányája volt, így többnyire mindig a maximumon mozgott ez az ár. )

Ahogy az új árra mindenki picit berendezkedik, EGÉSZEN BIZTOS, hogy kelleni fog még módosítás, úgyhogy egyelőre tessék ennek örülni, de nem biztos, hogy így is marad.

A szerverpark bővítése miatt azonban ezt a módosítást most muszáj vagyok betenni a játékba, így hamarosan (percek kérdése ) be fog kerülni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Drágakő eladásakor a teljes bevétel kiirása Kutyuleee Megvalósult javaslatok 25 01-17-2008 05:23
A drágakő kérdése cater Általános beszélgetés Hódítós témákban 34 09-02-2007 14:48
Drágakő ára! Rém Általános beszélgetés Hódítós témákban 50 03-21-2007 16:08
Hétvégi játék avagy mi változott a 2000es drágakő árak miatt. elod1900 Stratégia & Tippek 6 05-20-2006 11:06
Drágakő, vagy Mithril? Avagy kinek melyik teccene jobban, mint név? Senki Elvetett javaslatok 2 04-29-2006 01:45


All times are GMT +1. The time now is 21:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu