Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 01-13-2010, 11:16
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hogy ?


Olvass vissza...
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
Sponsored Links
  #142  
Old 01-13-2010, 11:16
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha logikátlanságról beszélünk, akkor ez teljesen az. Vagy maradjon meg mindegyik, vagy menjen el, amelyik nem fér el. Az teljesen logikátlan, hogy adott 2 ország, ugyanannyi házzal, és az egyikben több ember maradhat, mint a másikban.

Egy logikai-összhangi helyzetnek nem szerencsés, ha egy teljesen logikátlan megoldása van.
(ugye csak az el nem férő emberekről beszélünk, szóval ami elfér az maradjon nyugodtan... )

viszont, ha magát a problémát nézzük, hogy ott vannak fenn azok az orik, és nem a logikát, akkor ez egy megoldás lenne. Mivel az anarchos kiélezett orikat nem bántja, de azok a bizonyos top orik is lejjebb kerülnek.

Ha viszont mindenképpen ragaszkodunk valamilyen logikához, akkor szabadság alatt a túltöltött seregek menjenek el teljesen... szóval ne maradjon utánuk népesség, egyszerűen dezertáljanak... Így meg nem alakulhat ki olyan nagy pontkülönbség. Viszont nem megoldás a már fennálló ilyen helyzetekre. Ha ezt szeretnénk bevezetni, akkor először le kell csökkenteni 100%-ra (egyszeri alkalom), és utána hatályba léptetni ezt a szabályt, így már nem fog kialakulni megint.
Reply With Quote
  #143  
Old 01-13-2010, 11:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Olvass vissza...
15 oldalnyi hozzászólás van a témában, rengeteg javaslattal. Visszaolvastam. Mind egyszerre értelemszerűen nem kerülhet be. Ha csak az egyik tetszik, akkor kérlek mondd meg melyik, mert az "ez jó" hozzászólás semmitmondó, ha nem tudni, hogy MI a jó szerinted.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #144  
Old 01-13-2010, 11:19
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Vááá, annyira írtok, 2 percet nem ide nézek már 50 hsz frissül azóta...:S

Arra gondoltam, hogy ha 100%-ig menne el a nép csak. Sztem abban mindenki egyet értene.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
  #145  
Old 01-13-2010, 11:24
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Remynek ment privi.
Tőled viszont megkérdezem, amit Remytől is.
Hány csopiban vannak ezek a fent ragadt orik?
Gondolom itt már nem egy oriról van szó, és nem egy csopiról, de kíváncsi volnék mégis mennyi az annyi, hisz minden a matekon múlik.
Amit en lattam G es L. B-ben megoldodott magatol a helyzet.
(tobbi csoportot nem latom, nem free, lassu, gyors...)

(De ez szerintem azert nem szempont, mert ha minden marad a regiben, barmikor kialakulhatnak barhol ilyen orszagok, ujra es ujra...)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #146  
Old 01-13-2010, 11:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
(ugye csak az el nem férő emberekről beszélünk, szóval ami elfér az maradjon nyugodtan... )
Ami elfér, az marad, persze.

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
viszont, ha magát a problémát nézzük, hogy ott vannak fenn azok az orik, és nem a logikát, akkor ez egy megoldás lenne. Mivel az anarchos kiélezett orikat nem bántja, de azok a bizonyos top orik is lejjebb kerülnek.
Én ezt továbbra sem problémának érzem, hanem egy összhangbeli különbségnek. Az összhangot nem oldja meg, hogy egy kifacsart, logikátlan valamit berakunk, egy vélt probléma "megoldására". A valós megoldás a "problémára" az, hogy ha 7-8-9 éve játszol, akkor remélhetőleg tudod, hogy mely csoportokban nem fogsz tudni úgysem az első helyre kerülni, így olyan helyen menj végig, ahol első tudsz lenni. Anno bevallom nagyon meglepődtem Tuvalu csoportválasztásán, ugyanis egyértelművé tette, hogy nem fog tudni ott végigmenni, miközben más csoportból indulva szerintem gond nélkül teljesítette volna a feltételeket.

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Ha viszont mindenképpen ragaszkodunk valamilyen logikához, akkor szabadság alatt a túltöltött seregek menjenek el teljesen... szóval ne maradjon utánuk népesség, egyszerűen dezertáljanak... Így meg nem alakulhat ki olyan nagy pontkülönbség. Viszont nem megoldás a már fennálló ilyen helyzetekre. Ha ezt szeretnénk bevezetni, akkor először le kell csökkenteni 100%-ra (egyszeri alkalom), és utána hatályba léptetni ezt a szabályt, így már nem fog kialakulni megint.
Továbbra is kialakulhat, hiszen belépek, lefokozok egy csomó katonát, majd elmegyek szabira. Nem kell, hogy a plusz népesség lefokozódó katonákból keletkezzen, oda lehet azokat tenni "kézzel" is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #147  
Old 01-13-2010, 11:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Arra gondoltam, hogy ha 100%-ig menne el a nép csak. Sztem abban mindenki egyet értene.
Egy ember ezzel biztosan nem ért egyet: én. Az előbb már kifejtettem, hogy két -- a maga szemszögéből mindkét esetben -- logikus lehetőség mellett ez egy harmadik, de minden logikát és főleg összhangot mellőző megoldás, amivel az egyik 200 hektáros országban 1000 el nem férő plusz ember lenne, a másik 200 hektáros országban 1500 el nem férő plusz ember lenne, a harmadik 200 hektáros országban pedig 2000 el nem férő plusz ember lenne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #148  
Old 01-13-2010, 11:27
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post


Én ezt továbbra sem problémának érzem, hanem egy összhangbeli különbségnek. Az összhangot nem oldja meg, hogy egy kifacsart, logikátlan valamit berakunk, egy vélt probléma "megoldására". A valós megoldás a "problémára" az, hogy ha 7-8-9 éve játszol, akkor remélhetőleg tudod, hogy mely csoportokban nem fogsz tudni úgysem az első helyre kerülni, így olyan helyen menj végig, ahol első tudsz lenni. Anno bevallom nagyon meglepődtem Tuvalu csoportválasztásán, ugyanis egyértelművé tette, hogy nem fog tudni ott végigmenni, miközben más csoportból indulva szerintem gond nélkül teljesítette volna a feltételeket.
Ugye ez nem komoly, hogy egy anomalia miatt ne oda menjek, ahova szeretnek? Mi van, ha ott vki direkt befokoz, es ugyanugy jartam, mint eddig? Akar csak tiszta gonoszsagbol...

Ugye latod, hogy ez igy nem jo erv...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #149  
Old 01-13-2010, 11:30
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Továbbra is kialakulhat, hiszen belépek, lefokozok egy csomó katonát, majd elmegyek szabira. Nem kell, hogy a plusz népesség lefokozódó katonákból keletkezzen, oda lehet azokat tenni "kézzel" is.
de azért nem hiszem, hogy valaki szándékosan rakja oda... bár lehet én vagyok naív ezzel kapcsolatban...

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
mely csoportokban nem fogsz tudni úgysem az első helyre kerülni, így olyan helyen menj végig, ahol első tudsz lenni.
azért az jó lenne, ha mindegyik csoport játszható lenne...
Reply With Quote
  #150  
Old 01-13-2010, 11:33
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy ember ezzel biztosan nem ért egyet: én. Az előbb már kifejtettem, hogy két -- a maga szemszögéből mindkét esetben -- logikus lehetőség mellett ez egy harmadik, de minden logikát és főleg összhangot mellőző megoldás, amivel az egyik 200 hektáros országban 1000 el nem férő plusz ember lenne, a másik 200 hektáros országban 1500 el nem férő plusz ember lenne, a harmadik 200 hektáros országban pedig 2000 el nem férő plusz ember lenne.
mindegyik ország egyedi... akkor ez az érték is lehet egyedi... szerintem ez nem probléma...


(az, hogy a katonák elmennek sem logikus, de szükséges... ez is lehetne valami hasonló... az indok lenne más, mivel nem a visszaélések szempontjából lenne szükséges, hanem a játékmenet szempontjából... )
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Saját házban a cuccok kilistázásanak sorrendje Reni Ötletek, javaslatok 2 08-28-2009 11:09
Kv közbeni férő hely nézés... Hóhér Nem hiba 23 04-19-2008 14:27
SZabin piac caca73 Segítség 8 05-23-2007 19:47
A-ban szabin lévő ori beütése?! Leóka Elvetett javaslatok 41 12-17-2006 13:07
Lakosok túltöltése, elköltözés... Kisbér Segítség 16 12-15-2006 22:34


All times are GMT +1. The time now is 15:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu