Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-31-2013, 10:09
jpike jpike is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 58%
Default gyújtogatás

nyitottam 1 teljesen bekes, fedezos hullat, hirnev termeszetesen 0. nehany utes kivetelevel haladtam szepen, felleptem a 4es csoportba. itt kb 20.5-21% hazat tartok. kb 1 hete ramszallt 1 szovi, mert a hullas tagjuk bepattant rajtam. azota napi tobbszori alkalommal megy a fullos gyujtogatas. eleinte visszapeitettem, de az egekbe nott kozben a nyersi ara, igy 1 ido utan tettem ra magasrol. most csak vegetalok. de meg mindig megy a gyujtas.

de persze nem panaszkodni akarok, csak van itt 1 kis bibi. a kb szukseges 135 haz helyett mar csak 57 van - ez kozeliti az eredeti 40%-at -, az ori joresze termeszetesen nem mukodik, de meg mindig sikeres a gyujtasuk. azert ez mar kezd rohejes lenni. meddig hatekony meg? 0-ig? mert hiaba mar csak 1 a gyujtas hatekonysaga, azert csak gyujt. neki ez is jo, a keszultseget ugyse hasznalhatja masra. az emberlopcsi is siman megy nekik ezen felul, ugy latom. persze ezen felul rengetnek is. a poen az, hogy mindehhez akar 1 kocsma is eleg neki.

most mar ezert se epitek 1 hekit se vissza, most mar kivancsi vagyok hol az also hatar. 1enlore nem teszek semmit, mert csak a penzt olnem a nyersibe, teljesen felesleges.

de azert ez megiscsak vicc. tudom, hogy a hulla kisse vmennyi reziszttel bir a magikus es tolis akciok ellen - hiszen total vedtelen ezek ellen -, de gyakorlatilag porig lehet alazni.

szabira meg azert se megyek. latni akarom hova fajul az egesz, mennyire lehet romba donteni.

meg1szer nem panaszkeppen irtam, a velemenyetekre vagyok kivancsi, de nem igazan arra, hogy ne jatssz hullaval, mert hat ugye a jatek resze, akkor mukodnie kellene. a szovizes sem erdekel, mert az mf is a jatek resze. hullat meg amugyse szivesen vallal be, foleg nem betonozott fedezost.
Sponsored Links
  #2  
Old 07-31-2013, 10:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by jpike View Post
nyitottam 1 teljesen bekes, fedezos hullat
Kérlek, hogy olvasd el a stratégiai kézikönyvet. Az élőhalott nem arra való, amire használod. Kis túlzással az élőhalottal napi 24 órában folyamatosan támadnod kell, különben pont az történik, amit írtál. Az hadi, és csak hadi faj, nem békés felfedezgetős. Ha békés felfedezgetős játékot szeretnél játszani, akkor arra is vannak fajok, de semmiképp nem az élőhalott. Az egyszerűen nem arra való.

Quote:
Originally Posted by jpike View Post
nem teszek semmit
Ez a legrosszabb, amit egy élőhalottal tehetsz. Nem arra van, hogy semmit se tegyél vele, hanem arra, hogy folyamatosan akciózz megállás nélkül.

Quote:
Originally Posted by jpike View Post
tudom, hogy a hulla kisse vmennyi reziszttel bir a magikus es tolis akciok ellen
Semmi rezisztenciával nem bír ezek ellen, az élőhalott tolvaj és mágikus védelme nulla.


Teljesen másra akarod használni a fajt, mint amire való, ez a baj. Békés, felfedezgető játékhoz más faj való. Javaslom az elfet, a gnómot, az óriást, attól függően, hogy milyen irányba szeretnél a békés játék mellett terelődni.

A stratégiai kézikönyv mindegyik fajról és stratégiáról részletesen és sokat ír.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 07-31-2013, 11:37
jpike jpike is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 58%
Default

koszi a valaszt, de mar 10 eve hoditozok, nem kell kezikonyv. de ami erdekelt volna, arra nem jott valasz. tehat hogy hol van a gyujtas alja. hol az a minimum ahol mar 0 lesz az eredmeny. vagy ha nincs ilyen, akkor miert nincs.

most mar azert is kivancsi vagyok ra, mi lesz belole. idom van, raerek.
  #4  
Old 07-31-2013, 11:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by jpike View Post
koszi a valaszt, de mar 10 eve hoditozok, nem kell kezikonyv.
Ezt kérlek, hogy gondold át újra.

Teljesen másra akarsz használni egy fajt, mint amire való. Így nem fogsz jó eredményeket elérni, és rengeteg kellemetlen meglepetés fog érni a játék során.

A stratégiai kézikönyv pont azért született, hogy egy meglévő stratégia felépítését segítse. Ha tudod, hogy békés, felfedező játékot szeretnél játszani, akkor ezzel kapcsolatban ott rengeteg tippet olvashatsz. Milyen fajjal érdemes játszani, milyen országfelépítést érdemes alkalmazni stb.

Sokaknak segített már a kézikönyv, és biztos vagyok benne, hogy Neked is rengeteget segítene a játék kezdetén.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 07-31-2013, 12:43
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by jpike View Post
koszi a valaszt, de mar 10 eve hoditozok, nem kell kezikonyv. de ami erdekelt volna, arra nem jott valasz. tehat hogy hol van a gyujtas alja. hol az a minimum ahol mar 0 lesz az eredmeny. vagy ha nincs ilyen, akkor miert nincs.

most mar azert is kivancsi vagyok ra, mi lesz belole. idom van, raerek.
Pár dologban "bízhatsz": autovédelem, pontkülönbség malusz, házak számának drasztikus csökkenése, ellenfél akció-unalma.
__________________
Remedy
  #6  
Old 07-31-2013, 14:54
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Nem akarok senkit megbántani, magamat se , de nekem erről kb ilyen alapsztori jut eszembe:
-Vaj van, ha igen mennyi és milyen kiszerelésben?
-Inkább vegyen margarint!
-De nekem vaj kell, van akkor vagy nincs?
-Én a margarint ajánlom inkább!
-De nekem vaj kell

D
tudom gyenge volt
The Following User Says Thank You to Sami For This Useful Post:
  #7  
Old 08-05-2013, 22:41
rocchess rocchess is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Location: Nyíregyháza
Posts: 79
Activity: 0%
Longevity: 59%
Default

Szóval az autóvédelem mikor lesz olyan hatásfokú,hogy ne tudjon gyujtogatni és rengetni sikeresen?
  #8  
Old 08-05-2013, 22:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by rocchess View Post
Szóval az autóvédelem mikor lesz olyan hatásfokú,hogy ne tudjon gyujtogatni és rengetni sikeresen?
Az autovédelemnek nem célja megvédni egy ország támadásától. Ez ellen játékon belül kell védekezned, vagy a fenti esetben, élőhalottként a stratégiád részeként tudomásul venni, hogy ez bizony történni fog, ez a választott fajod sajátossága.

Semmiképp nem szabad egy stratégiát arra építeni, hogy hátha annyian ütik az országodat egyszerre, hogy már csak kis veszteségeid lesznek, mert úgysincs semmid. Ha erre építenél, akkor az a faj / játékstílus nem Neked való.

Ha mégis kifejezetten azért indítasz gy országot, hogy azt minél többen üssék, akkor ott már nagyon rezeg a léc, hogy ez szabálytalan, és nagy valószínűséggel anarch lesz a vége.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 08-05-2013 at 22:54..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Sok szemelyiseg kontra gyujtogatas Remedy Általános beszélgetés Hódítós témákban 81 09-11-2008 20:30
15.06. Gyújtogatás Ati Hódító Kézikönyv 5 04-14-2008 01:11
Gyújtogatás. Baaangg Segítség 14 03-17-2007 13:21


All times are GMT +1. The time now is 20:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu