Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Ha nem vagyok A csoportban, nem vagyok elég jó a gyorshoz sem? :]]
Aki az A csopiig eljut elég jó a gyorshoz is. 6 18.75%
Aki Aban játszik nem biztos hogy elég jó a gyorshoz is. 3 9.38%
Akinek Aban nincs orija, ne lehessen gyorsban sem. 1 3.13%
Akinek Aban nincs orija, az ettől még lehet elég jó a gyorsban. 27 84.38%
Multiple Choice Poll. Voters: 32. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 04-05-2008, 17:23
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by N.a.t. View Post
...Bár elképzelhetetlennek tartom hogy aki már régebben a gyorsban játszik, az ne tudná összehasonlítani és ezáltal átlátni a különbségeket a gyors és a többi csopi között, még akkor is, ha személyes tapasztalata esetleg nincs róla :]
(Megsúgom: nekem sincs :P, de ettől még van elképzelésem, és az ember ha akar, ha nem, hall ezt azt ;]]) Pedig én kezdő vagyok. Újrakezdő ;ĐĐ
Mégis, nem kevés kihagyás után is rá lehet látni a csopik közti különbségekre. :P :]]

Nat, ugyanezen logika szerint mi többiek is össze tudjuk hasonlítani a kettőt annak ellenére, hogy nincs róla tapasztalatunk... Ez persze bődületes marhaság, az összehasonlításhoz KELL a tapasztalat. Ettől függetlenül nem érzem, hogy a gyors lenne a játék csúcsa...
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 04-05-2008, 17:35
N.a.t. N.a.t. is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 242
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nat, ugyanezen logika szerint mi többiek is össze tudjuk hasonlítani a kettőt annak ellenére, hogy nincs róla tapasztalatunk... Ez persze bődületes marhaság, az összehasonlításhoz KELL a tapasztalat. Ettől függetlenül nem érzem, hogy a gyors lenne a játék csúcsa...
Synkel, én soha nem is állítottam azt hogy a gyors lenne a játék csúcsa :]]
Erre ott az 1A.
Én CSAK annyit állítottam, hogy a gyors gyorsabb mint a többi, és ebben van a mássága.
Jelentős mássága: sokkal több kell legyen a gépnél töltött időd, sokkal gyorsabban és rövidebb idő alatt kell reagálnod, stratégiát felállítanod, kevesebb időd van végigondolni, mérlegelni hogy az amit elképzeltél jó, vagy rossz döntés e.
Nehezebb beosztanod a piacaidat, kevesebb időd van észrevenni egy támadást...
Létszámkorlátos, nagyobb a "beltenyészete", ...

Hagy ne soroljam mindeztmikor már annyiszor leírtam...
És a "nehézsége" egyben különlegessége a csopinak ezekből adódik.
És azt sem állítottam soha, hogy másnak ne lenne összehasonlítási alapja.
Viszont fenntartom, hogy aki a gyorsban jó, az jó lesz a normálban is, fordítva ez annyiban változik, hogy talán a lassúból gyorsra váltva az elején a lassú csopisnak kicsit szokatlan lesz a tempó, amint ehhez hozzászokik, rögtön nem érzékel majd különbségeket, és bátran végigverheti a gyors csopisokat. :]]
De nem akarom tépni tovább a szám, próbáljátok ki, szerintem tetszeni fog a gyors is ;]]

Last edited by N.a.t.; 04-05-2008 at 17:37..
Reply With Quote
  #103  
Old 04-05-2008, 19:47
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by N.a.t. View Post
...Bár elképzelhetetlennek tartom hogy aki már régebben a gyorsban játszik, az ne tudná összehasonlítani és ezáltal átlátni a különbségeket a gyors és a többi csopi között, még akkor is, ha személyes tapasztalata esetleg nincs róla :]

Ez nekem azt jelenti, hogy bár sose játszott valaki normálban, azért szerinted össze tudja hasonlítani a gyorssal... Ezt neveztem marhaságnak, és emellett kitartok, akár tetszik neked akár nem.

Azt se nagyon hiszem, hogy épp neked kellene (személyes tapasztalat nélkül) ilyen összehasonlításokat tenni. Vannak itt szép számal akik játszottak/játszanak gyorsban is meg normálban is, lehet, hogy az ő véleményük autentikusabb a kérdésben.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #104  
Old 04-05-2008, 23:07
N.a.t. N.a.t. is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 242
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ez nekem azt jelenti, hogy bár sose játszott valaki normálban, azért szerinted össze tudja hasonlítani a gyorssal... Ezt neveztem marhaságnak, és emellett kitartok, akár tetszik neked akár nem.

Azt se nagyon hiszem, hogy épp neked kellene (személyes tapasztalat nélkül) ilyen összehasonlításokat tenni. Vannak itt szép számal akik játszottak/játszanak gyorsban is meg normálban is, lehet, hogy az ő véleményük autentikusabb a kérdésben.
Pffff....attól hogy MOST nincs országom máshol csak a gyorsban, attól még nem biztos hogy tudatlan vagyok.
És attól hogy valamit félremagyarázunk, még nem biztos hogy igazunk lesz ;]]
Na de mindegy, erről nem nyitok vitát :]] Én nem csinálok presztizskérdést abból, ha kezdőnek titulálnak, csak bátran...sose állítottam hogy profi vagyok, de még csak azt se hogy tudok játszani ;]]
A véleményem meg továbbra is fenntartom, a gyors nem a kezdőknek van kitalálva, sokkal nyugodtabb körülmények közt tudják a kezdők megtanulni az alapokat a normál vagy a lassú csoportokban. Szerintem.

Last edited by N.a.t.; 04-05-2008 at 23:10..
Reply With Quote
  #105  
Old 04-07-2008, 10:06
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

egyszer mentem végig gyorsban
semmi különös nem volt az alsó két szinten, a 3.-on meg jksz, és multihalmaz
azért ettől még simán felmentem a B-be, és szépen gazdagodtam is

ebből adódóan valóban van különbség a normál és a gyors csopik között, az X, V, W-ben ugyanis szabályos maffiatevékenység folyik ), tehát inkább a gyorsot javasolnám egy kezdőnek, mint a freemailes normálokat
némileg persze viccelek, de a lényeg, hogy a gyors is csak egy ugyanolyan csopi, mint a többi
Reply With Quote
  #106  
Old 04-07-2008, 11:17
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
valóban van különbség a normál és a gyors csopik között, az X, V, W-ben ugyanis szabályos maffiatevékenység folyik i
Én mindig W-be fordulok és nem tapasztaltam "maffia tevékenységet". 1600 ori közt jobban el tud tünni egy kezdő , mint 100-200 között.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #107  
Old 04-07-2008, 13:40
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Érdekes egy topic!
Nekem mindenesetre kedvet csinált kipróbálni a gyorsot, de ahogy elnézem még sok embernek. Az utolsó 200emberből 70valamennyi védelem alatt áll, és csak 1 kékszámos. Nekem kicsit soknak tűnik.

Ami a hulla hirdetőt illeti, ha amatőr is, de legalább lelkes és állhatatos, akár még jó játékos is lehet egyszer.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
Reply With Quote
  #108  
Old 04-07-2008, 13:42
N.a.t. N.a.t. is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 242
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
Én mindig W-be fordulok és nem tapasztaltam "maffia tevékenységet". 1600 ori közt jobban el tud tünni egy kezdő , mint 100-200 között.
Ahogy, látom, nagyon megosztjuk a közvéleményt.
A hozzászólások,és az emberekkel folytatott beszélgetéseim alapján kb 50:50 az arány. A szavazatok alapján viszont nem biztos hogy jó ahhoz kötni a gyorsbaregi feltételeit, h valakinek van e orija Aban vagy nincs ;]]
Örülök Pepa hogy segítettél rávilágítani a lényegre, de sajnos ahogy elnézem, az életben nem fogjuk meggyőzni azokat akik még sosem jártak az U-ban :]
Akik nem jártak a gyorsban, próbálják ki.
Másként nehezen fogják észrevenni a különbségeket.
Hasogathatunk még több száz hsz-en keresztül szőrszálakat, nem győzzük meg egymást :]]
Regeljetek a gyorsba, próbáljátok ki, remélhetőleg élménydús és tanulságos lesz ;]]
Én részemről ehhez a topikhoz többet hozzátenni nem tudok, további jó játékot mindenkinek, mindegy hogy az illető megrögzött anarchos, csigucis, normális ( :ĐĐ) vagy épp kissé felpörgött beállítottságú csopiban játszik.
Játszon mindenki jól, korrektül és nyugodtan ahol szeretne, Ati meg a gyorscsopis kérdést úgyis rövidesen megoldja, remélhetőleg úgy, hogy a kecske is megmaradjon és a káposzta is jóllakjon :ĐĐ
És köszönöm a hozzászólásaitokat pro és kontra a topikomhoz.
Reply With Quote
  #109  
Old 04-16-2008, 13:14
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 10%
Longevity: 93%
Default

12 napja vagyok a gyors csopiba!
Én alapjáraton lassús játékos vagyok,de ez a gyors csopi se veszélyes feladat (eddig)


Elszenvedtem magam A csoportig, van e helyem a gyorsban?

Tehát erre a kérdésre a válaszom: IGEN!

Aki eljut A-ba, annak van helye a gyorsban.
Persze,mint mindenhol itt is a szöviben játszóknak van nagyobb esélye

Ja és nem 1 kezdő játékost láttam,akik valszeg az első orival vannak gyorsba.
Nekik semmiképp nem ajánlom a gyorsot.
Reply With Quote
  #110  
Old 04-16-2008, 13:16
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 10%
Longevity: 93%
Default

És végre szavazni is tudtam
Már az elején nem értettem egyet a lehetőségekkel, de nagyjából tudtam választani
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu