Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #781  
Old 06-27-2006, 14:22
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by hami
Én nem tudom, hogy egy klánban lehet e ilyet csinálni, de az olyan mint egy nagy szövi nem??

Márpedig rengeteg embert dobálnak át anarchba, mert belépett a szövitársának az orijába. Pusztán csak azért, hogy a varikat feltegye.
"Mit jelent a "Szabályos játék védelme" indoklás?
Ahogyan egyre több új szűrőt vezetünk be a szabályos játék biztosítása érdekében, szükséges volt egy átfogó indoklás, ahova több szabálytalanság, vagy kijátszási kísérlet is beletartozhat. A "Szabályos játék védelme" indoklást használjuk minden olyan esetben, amikor nem egyszeri, hanem visszatérő cselekedetek miatt kerül valaki áthelyezésre. Ilyen például, ha nemcsak a saját országodat irányítod, hanem rendszeresen szövetségesed országát is; vagy bármilyen módszerrel megpróbálod kijátszani a Hódító ellenőrzőrendszerét. Ide tartoznak továbbá egyéb olyan szűrések eredményei is, amik a tiszta játékot hivatottak szolgálni"
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by aúú; 06-27-2006 at 14:29..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #782  
Old 06-27-2006, 14:25
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

hmmm... ezt a topicot olvasva megalapozottnak találom a "sírva vígad a magyar" közhelyet... ez egyszerre nevetséges és siralmas, hogy mivé fajul egy játék ... néha nézzetek magatokra. vagy csak én vettem a fáradtságot, hogy végre ne kezdjek el vádaskodni és vitatkozni?

mielőtt félreértitek, igen, nekem is van dolgom sok olyan játékossal aki nem ismeri a fair play fogalmát (ezt a feltörést elkövetőre értsétek, nem pedig magatokra, mint mondtam, nem vádaskodok!), de egyre kevesebbet kezdek el leállni vitatkozni velük.. megpróbálhatjátok nem mindig másban keresni a hibát, és nem egymásnak ugrani az első adódó alkalommal. egyre nevetségesebb "casus bellikre" vetődtök rá. rendben, el kell ismerni nagyon goromba dolog a feltörés, és ha ezért Wandéknak lett a hódból, rendben, legyen, elköszöntek, de hogy még ezen is veszekedni tudtok... az elég ciki mindannyiótokra és mind a hódítóra és az 1/A-ra nézve. nem tanúlságokat akarok levonni, vagy kijelenteni, hogy itt ki a hibás, egyszerűen csak rávlágítani arra, hogy lehet hogy nem így kellene lennie ennek...

(hogy értsétek egész pontosan mire gondolok: van egy rendes kocsma, jó hangulat. bejön egy goromba fráter aki verekedni kezd, évek óta akár az egyetlen ilyen eset, akik ezt látják, és nem törzsvendégek, azok mit gondolnak? azt, hogy ide inkább nem jön többet. -> megint lehet elmélkedni hogy miért is nem szeretik sokan az 1/A-t, vagy mit gondolhat egy kezdő hódítós...)
Reply With Quote
  #783  
Old 06-27-2006, 14:29
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Tudod sokszor gondolkodom el rajta, hogy ez vajon mikor szűnt meg?... Mármint a "baráti" jelző. Sajnálom,mert akkoribanmikor minden foci után beugrottam hozzátok az Alexbe teljesen más volt a viszony. Bennem ez még mindig él de sajnos mindig csalónom kell. Nem is ismersz se te se Baba. Pedig meg voltam róla győződve... Mégis olyasmiket vágtok a fejemhez ami nemcsak sértő, de alapjaiban rengeti meg az eddigi kapcsolatunkat. Igazán sajnálom, hogy ez a játék nem összehoz bizonyos embereket, hanem épp ellenkezőleg.

igen ezt kb én is így érzem
Reply With Quote
  #784  
Old 06-27-2006, 14:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by hami
Én nem tudom, hogy egy klánban lehet e ilyet csinálni, de az olyan mint egy nagy szövi nem??

Márpedig rengeteg embert dobálnak át anarchba, mert belépett a szövitársának az orijába. Pusztán csak azért, hogy a varikat feltegye.
Nincs tudomásom egyetlen ilyen esetről sem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #785  
Old 06-27-2006, 15:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Chris
Wand, ezzel igazán "jó" fényben sikerült feltüntetned mind a Hóditót, mind Atit...
Hmm? Mert mi van? Nem tudom ki találta ki ezt a marhaságot, hogy Wand gépelte be a súgót, de az ilyenekre nem reagálok, mert naponta több tucat ilyennel találkozom. Emberek szövitársai állítólag velem egy kolesz-szobában laknak, meg ilyenek. Nem kell minden marhaságot elhinni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #786  
Old 06-27-2006, 15:05
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Hmm? Mert mi van? Nem tudom ki találta ki ezt a marhaságot, hogy Wand gépelte be a súgót, de az ilyenekre nem reagálok, mert naponta több tucat ilyennel találkozom. Emberek szövitársai állítólag velem egy kolesz-szobában laknak, meg ilyenek. Nem kell minden marhaságot elhinni.

vazze, ha én gépelek azt pár emberen kívül más el nem olvassa..
néha még aoknak is komoly probléma a dekódolás..
Reply With Quote
  #787  
Old 06-27-2006, 15:18
SzaTo SzaTo is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Láb-Jegyzet

Kedves Wand, Méri, Zoli,
Sári, Feri Mono-Poly
Kértelek Wand, nekem ne varázsolj,
De legfőképp ok nélkül be ne szólj!
Ha valami lett az országoddal, magadra vess!
Másokat emiatt rossz színben fel ne tüntess!
Ha te tudtad az összes jelszót,
Magad adtad meg ezzel a végszót!
Tárolni a jelszavakat biztonságban,
Nem lehet ilyet tenni a ebben a században.

Légy oly jó, ne hányj le,
Erre nincs senkinek ingere.
Ha forog a gyomrod, akkor romlottat ettél,
Vagy a kijelentéseddel rosszat tettél.

Te arra is sárt dobálsz ki normálisan búcsúzik,
Békében elvállni neked már nem csúszik.
Tartsd meg magadnak Te is! Más is! a rágalmakat,
Ne írogassunk ide szarságokat!

Minden ami 1/A , ez a topic címe,
hát ami itt van csak ennyi lenne ???
Nem felejtem a hosszú utat,
Országomhoz elég sok vér tapad.
Ennyi volt, vége van, de az élet megy tovább,
Kérlek ne acsarkodj ránk tovább.
Ne emlegess engem senkivel egy lapon,
Ezt már mondtam neked személyesen egy napon!

Elbúcsúzom, de mostmár ez nem kaland,
Nem ezt vártam tőled Kapitány Wand!

Last edited by SzaTo; 06-27-2006 at 15:21..
Reply With Quote
  #788  
Old 06-27-2006, 15:26
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Hmm? Mert mi van? Nem tudom ki találta ki ezt a marhaságot, hogy Wand gépelte be a súgót, de az ilyenekre nem reagálok, mert naponta több tucat ilyennel találkozom. Emberek szövitársai állítólag velem egy kolesz-szobában laknak, meg ilyenek. Nem kell minden marhaságot elhinni.
Látom ismét nem érted a lényeget...

Elmagyarázom:

Quote:
Originally Posted by Lara Baba
Úgy gondolom, szabályokat, régen Ati létre hozta, és még ha te is írtad le őket, attól még nincs jogod (sem neked se másnak) áthágni azokat...
Mi a lényeg ebben a mondatban? Az, hogy Wand írta a szabályokat? Nem, nem az a lényeg. A lényeg az, hogy mindenkinek be kell tartani a szabályokat.
Ha ezt nem látod ebben az idézetben, akkor nagy baj van...

Erre a mondatra jött a válasz:
Quote:
Originally Posted by wand
Kislány, kapj már a fejedhez mielőtt beállsz az idióták táborába
Szerintred ha a két idézetet egymás után nézzük, mi olvasható ki belőlük?
Ez költői kérdés volt, remélem egyedül is rájössz a válaszra, mi okozta a kétértelműséget...
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #789  
Old 06-27-2006, 15:34
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Unhappy

Úgy látom SzaTo hogy szépen átnéztek rajtunk, és a postjainkon...
Reply With Quote
  #790  
Old 06-27-2006, 15:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ideje a sárdobálást befejezni.

Azt hiszem sikerült mindent végigolvasnom az utóbbi pár napból, úgyhogy lezárásként pár megjegyzést hozzáfűznék, hogy tisztább legyen a kép.

Felmerült többekben, hogy honnan lehet tudni, hogy valóban járt-e idegen valaki országában. Én kaptam egy listát, hogy mik lehetnek a belépési pontok, otthoni, munkahelyi. Valóban volt a vizsgált országban ettől eltérő cím, ahonnan gondos információgyűjtés történt az egész klánról.

Az is felmerült sokakban, hogy hogy juthatott bárki hozzá a jelszavakhoz. Az Internet egy fura világ; ahogyan bizonyos körülmények között a bankkártyád pin kódját is le tudják olvasni, amikor atm-ből pénzt veszel fel, ugyanúgy némi technikai tudással az Internet-forgalmadat is figyelni lehet. Ez hozzáértést, valamint nem kevés felkészülést igényel, és természetesen bűncselekmény. Az ilyenek ellen különböző módszerekkel lehet védekezni, de ha egy külső tényező okozza az adatszivárgást, amire nincs semmi rálátásod (például Internet-szolágltatód), akkor a legjobb védekezés is hasztalan lehet.

Hozzáteszem, a legtöbb esetben Hódítós jelszavakhoz úgy jutnak hozzá illetéktelenek, hogy az ország valaki egész másnak az e-mail címén van, aki gondol egyet, lekéri az adatokat, majd belép. Ezért célszerű saját címen tartani az országokat. Ezt a mondókámat nem fejtegetem, ezt minden évben az őszi azonosításkor megkapja mindenki.

Felmerült kérdésként, hogy miért Hódítósra gyanakszanak többen is, és miért pont 1/A-s emberre. Én azt gondolom, hogy ha Bill Gates-nek sikerül bejutnia egy Hódítós országba, akkor nem lesz első dolga lefordítania az összes súgót, elolvasni, hogy mi hogyan működik, gyorsan kitalálni, hogy mi az a változtatás, amivel sokáig észrevétlen tud maradni, és közben a lehető legnagyobb károkat tudja okozni, majd ezt meg is lépi, és ezután folyamatosn figyeli az érintett klán összes mozdulatát. Természetesen az emberi viselkedés kiszámíthatatlan, így akár az is előfordulhat, hogy sikerült valamivel megsérteni Bill Gates-t, és mégis ez történt.

Aztán olvashattunk itt egy vallomást, és bár nem szívesen teszem, de a szabály az szabály, így sajnos egy ex-topos ország ismét anarchba kerül.

Ezekkel a kiegészítésekkel kérek mindenkit, hogy a sárdobálást fejezze be, azt hiszem, hogy ezen a témán nincs mit tovább csámcsogni, sem itt, sem más topicban. (Aki nekem pluszmunkát ad azzal, hogy folytatja, és ezért ki kell törölnöm, az természetesen hosszabb eltiltásra számíthat, mert nem érek ilyenekre rá.)

Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden, ami ló... Cassandra Szabadidő, Sport 143 04-20-2009 17:20
Legjobb hadi.oszesitve minden szinten. BlackGhost Stratégia & Tippek 86 03-08-2008 10:43
Hódítók a mayday en avagy minden ami techno... karesz6 Zene 7 10-30-2007 14:31
Minden, ami Anime! VLaC Filmek, sorozatok, TV 25 07-10-2007 01:21
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25


All times are GMT +1. The time now is 13:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu