Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #181  
Old 01-29-2006, 11:39
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Északföld
A duplázást valahogy úgy hogy pld van egy ori 1 személyiséggel, mondjuk tudós.
Felmegy 1/a-ba semmi sem történik. Majd körbe megy az ori és már két személyiséggel rendelkezhet. Fellépésnél megint választhat tudóst, és akkor a tudós már hat a fent leírtakkal. Persze lehet más személyiség is. Mondom a dolog még elég gyerekcipőben van és ötlet szintű csak
hát alaposan átgondolva irgalmatlan nagyokat lehetne tápolni Aban... (igaz így is lehet )
Reply With Quote
Sponsored Links
  #182  
Old 01-29-2006, 11:40
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Half
a duplázást, hogy gondoltad? 10% kal többet foglal??
ez az 5% nem erős kicsit mert különben egy % szala személyiségek nincsenek arányban, mert azért 7% és 11% között nagy a különbésg. Meg ha lehetne duplázni akkor 16%-t hozna? 3szor beüt akkor eltünik az ország már kb.
Különben nagyon jó ötlet csaka részletke nem tetszenek.
Half, pld ez így nézne ki:

Harcos:
Minden földfoglalásnál az Ő országa +5%-al több földet foglal, amennyibe Ő a klán vezér, akkor a klán csatában az egész klán +5%-al több földet foglal.

1 személyiségű 1/A-s orinál +1% ahogy eredetileg
Ha 2 személyiségű az ori és 1/A-s, és mindkettő személyisége u.az, azaz harcos-harcos, akkor az 1+5%= 6%
Reply With Quote
  #183  
Old 01-29-2006, 11:43
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

nemtudom én megvoltam régen az alap fajokkal meg személyiség nélkül is nagyonsimán.... igaz így többen kezdik el a játékot, de úgyis le fog tisztulni egy időután 3-4 fajra, mert már most is nagyonkvés más faj van sztem arányaiban!

Ez egyébként half javaslatára lenne reagálás csak nemakartam beidézni azt a sokat:S
Reply With Quote
  #184  
Old 01-29-2006, 11:59
Tank Tank is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 61
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem változtatni az A-n felesleges, inkább azt kellene megoldani, hogy kihagyhato legyen ez a szint. Teljesen más tipusu játék, és sztem a topban lévő 150 orin kívül a legtöbb embernek csak púp a hátára. Lehet itt milliárdokkal dobálozni klánrakinál, de a fellépő játékosok 80% ánál nincs még 1mrd tartalék se. Az alsobb csoportokban meg lehetett élni a piacbol simán, mellette fejlődni harcolgatni. Az A viszont csak a zsetonrol szol. Most léptem fel pár napja kis területen. számolgattam, ha nekiállok csak piacra termelni akkor napi 20 millát össze tudok hozni jo esetben. Mire összejön annyi, hogy elég legyen egy seregcserére az optimális esetben is 2 hónap minimum, feltételezve, hogy közben nem bánt senki. Hódos jatekom legxarabb időszaka következik. Belépek azért, hogy piacoljak.
Talan változásnál az ésszerűbb lenne, ha mondjuk megnehezítenénk még az A-bol valo fordulást, de csak 1cer kellene teljesíteni. Legyen mondjuk 20%-nál a top kör. 1cer megcsinaltam A, bizonyítottam, hogy más tipusu játékban is sikerült megállni a helyem, aztan foroghatok B-ből, mehetek normálisan játszani a többi csoportba a régi jo kis szövitársaimmal
Szerintem megérne egy közvélemény kutatást üziben rákérdezni a hodban játszo orikra, hogy ki akar A-ban játszani vagy ki van a B-ben valo forgás mellett.
van egy olyan balsejtelmem, hogy elég sok országnak el fogja venni a kedvét az A a jatektol. Jopár ori lépett most kényszerből fel, minimális tartalékkal, honapokig piacolásra kényszerítve. Szerintem inkább a többség igényét kellene figyelembe venni, és ha egy ilyen üzis felmérés azt mutatná, hogy a többség nem akar felmenni, akkor nem kellene eröltetni
Reply With Quote
  #185  
Old 01-29-2006, 12:13
Roni Roni is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 95
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sztem meg teljesen jó h kötelező az A. Hol láttál már olyan játékot, ahol ki lehetett hagyni egy szintet, mondván azért mert az nehéz, és egyébként sincs hozzá kedvem... Az A hozzátartozik a hódítóhoz, aki több személyiséget szeretne, az igenis küzdjön meg érte. Hogy nézett ki már eddig is h egy csomó ország megszerezte a kis kék kettesét meg hármasát, közben meg gőze sem volt az 1/A-ról. És sztem akárki akármit is mond, jó az 1/A, teljesen más mint a többi csoport, hoz egy kis változatosságot. Aki azt mondja h képtelenség számára és a fellépő orik számára feljutni a top30-ba majd körbefordulni, az csak szimplán nem akarja a dolgot. Nem akarásnak meg ugye nyögés a vége. Igenis nem egy nagy kaland így sem körbefordulni, ha az ember szeret jáccani és egy kicsit tud is.
__________________
Roni a kalóz
Reply With Quote
  #186  
Old 01-29-2006, 12:40
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Tank
szerintem változtatni az A-n felesleges, inkább azt kellene megoldani, hogy kihagyhato legyen ez a szint. Teljesen más tipusu játék, és sztem a topban lévő 150 orin kívül a legtöbb embernek csak púp a hátára. Lehet itt milliárdokkal dobálozni klánrakinál, de a fellépő játékosok 80% ánál nincs még 1mrd tartalék se. Az alsobb csoportokban meg lehetett élni a piacbol simán, mellette fejlődni harcolgatni. Az A viszont csak a zsetonrol szol. Most léptem fel pár napja kis területen. számolgattam, ha nekiállok csak piacra termelni akkor napi 20 millát össze tudok hozni jo esetben. Mire összejön annyi, hogy elég legyen egy seregcserére az optimális esetben is 2 hónap minimum, feltételezve, hogy közben nem bánt senki. Hódos jatekom legxarabb időszaka következik. Belépek azért, hogy piacoljak.
Talan változásnál az ésszerűbb lenne, ha mondjuk megnehezítenénk még az A-bol valo fordulást, de csak 1cer kellene teljesíteni. Legyen mondjuk 20%-nál a top kör. 1cer megcsinaltam A, bizonyítottam, hogy más tipusu játékban is sikerült megállni a helyem, aztan foroghatok B-ből, mehetek normálisan játszani a többi csoportba a régi jo kis szövitársaimmal
Szerintem megérne egy közvélemény kutatást üziben rákérdezni a hodban játszo orikra, hogy ki akar A-ban játszani vagy ki van a B-ben valo forgás mellett.
van egy olyan balsejtelmem, hogy elég sok országnak el fogja venni a kedvét az A a jatektol. Jopár ori lépett most kényszerből fel, minimális tartalékkal, honapokig piacolásra kényszerítve. Szerintem inkább a többség igényét kellene figyelembe venni, és ha egy ilyen üzis felmérés azt mutatná, hogy a többség nem akar felmenni, akkor nem kellene eröltetni

Szia!

Én is csak Ronit tudom idézni, nem lehet hogy a sakkban csak a gyaloggal tanulsz meg lépni mert az még tetszik és könnyű, de a bástyát már nem akarod használni, mert az nem tetszik. Ez a játék része és egyben az a csoport is, ahol a sok megtanult információt kamatoztathatod, ha tudod sok pénz kell hozzá, akkor már az 5. szinten gyűjtsd össze tekercsben, majd ezt eladva a 2/b-ben máris meglesz a pénzed. Ráadásul úgy hogy ha az 1/a-ban restartolnod kell, akkor sem kerülsz bajba. Ez az előrelátás szerintem simán elvárható egy 2x-3x körbefordult országtól, én inkább ott látom a bajt, hogy ezen emberek többségének fogalma sincsen az 1/a-ról és meglepődve tapasztalja, fellépés után, hogy ide nem elég a 40M.
Ráadásul az én javaslataim is csak azért vannak, hogy ne legyen már az örökös sírás, hogy ilyen meg olyan nehéz az 1/A, ráadásul a TOP 30% is komoly gondot jelent. Mondjuk picit ilreális, hogy pont azoknak vannak gondjaik, akik már körbe fordultak, azaz a játékot nézve, már vér profik, mindent tudnak és minden csoportba felkészülve érkeznek.
Reply With Quote
  #187  
Old 01-29-2006, 12:42
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Senki
hát alaposan átgondolva irgalmatlan nagyokat lehetne tápolni Aban... (igaz így is lehet )
Igazából mit akar most a legtöbb 1/a-s játékos? Azt hogy egy 6 millió pontos klánnal felvegye a versenyt, mindezt úgy hogy közben semmit se kell tennie, azaz az ölébe hullik. Nah ezek a javaslatok ezt segítenék :-D
Persze nem ingyen, körbe kel lfordulni hozzá, de mint tudjuk semmi sincs ingyen
Reply With Quote
  #188  
Old 01-29-2006, 12:48
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Tank: ezt gondold végig újra.... most pl hogy kötelező az 1/A sok lesza klán és a szövi... aki tényleg fent akar maradni az felmegy top30ba, sőt akár a top-ig feljut, ha nem is tudja lecsapni Északékat a jelen állás szerint... de ez nem azt jelenti hogy a top30 elérhetetlen lesz, hiszen ha kötelező a csoport akkor sokan mennek fel, így a top30% is viszonyleg alacsnyra kerül... most is 2300 hekinél már megvan kb, az élboly meg ennek az 5-szörösén csücsülget... a milliárdok nem ahoz kellenek majd, hogy top30%ba kerülj, hanem ahoz hogy az élbolyba.. most még nehéz de egyre nagyobb a csoport, és lesznek többen is. Bírd ki. Szerintem meg igenis jó az A. és muilliárdok, de tartalék nélkül léptem fel... és csináltam itt.. igaz a klánom jó, de saját is csak azért nem alakult mert normális töpét nem találtunk, vagy olyat akiből lehetett volna csinálni... de ez is változni fog...
Reply With Quote
  #189  
Old 01-29-2006, 12:53
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Quote:
Originally Posted by Északföld
Igazából mit akar most a legtöbb 1/a-s játékos? Azt hogy egy 6 millió pontos klánnal felvegye a versenyt, mindezt úgy hogy közben semmit se kell tennie, azaz az ölébe hullik. Nah ezek a javaslatok ezt segítenék
Persze nem ingyen, körbe kel lfordulni hozzá, de mint tudjuk semmi sincs ingyen
na, de ha nem is a skalpotokra vágyik mindenki de legalább nagy országra.. és erre van ötletem... anarchban azt csinálják, hogy felfedeznek magasra, ameddig lehet, majd aztán leverik a tagot, így emelkedik a legnagyobb terület és lehet tovább menni fel.... és így a csoport max földjét egész jó tempóban emelik... mi lenne, ha legalább ezt elkezdenétek csinálni, aztán ahogy gyűlik a nép egész jó bunyókat lehetne csinálni fent
teszem azt addigra 6Mpontos országokkal ... ezer bocs, ha ezzel játtszadoztok eleve, de ha nem akkor az azért tenne valamit a közjért is, ha már bebetonoztátok magatokat oda
Reply With Quote
  #190  
Old 01-29-2006, 13:09
Tank Tank is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 61
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha az A ugyanolyan szabályrendszerű lenne mint a többi csoport, akkor nem is lenne gondom vele. De mást játszatnak mint az eddig megszokott 4 fős szövik, és ez nem tetszik. Ez olyan mintha 4 szintet sakkoznál, az ötödiknél pedig tandemezned kell, a bábok, lépések ugyanazok a cél is, de a játék mégse. Én csak arra probálok célozni, hogy az egesz hod azért van, hogy jatszunk egy jot. És ha mondjuk egy üzis felmérésnél kiderülne, hogy 150 emberen kívül másnak nemsok kedve van az A-s szabályokhoz, akkor hagyjuk az embereket játszani, személyiséget szerezni úgy, ahogy régen ment.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden, ami ló... Cassandra Szabadidő, Sport 143 04-20-2009 17:20
Legjobb hadi.oszesitve minden szinten. BlackGhost Stratégia & Tippek 86 03-08-2008 10:43
Hódítók a mayday en avagy minden ami techno... karesz6 Zene 7 10-30-2007 14:31
Minden, ami Anime! VLaC Filmek, sorozatok, TV 25 07-10-2007 01:21
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25


All times are GMT +1. The time now is 06:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu