Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 02-25-2006, 09:11
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Apa
jaa és a pontot se kaptam meg...még mindig piros vok....(

Apa nekem nem csak az expanziv hanem a teljes köpenyes is tilos
A pontot megkaptad, ha a vezérlőpulra kattintasz láthatod
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 02-25-2006, 12:58
Csipi Csipi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sziasztok
egelőször elmondom hogy egyáltalán nem értek a fegvyerekhez és a törvényekhez sem de viszont érdekelnek.
Azon gondolkoztam hogy légpuskát akárki tarthat(papámnak is van tanyán)és ha belegondoltok ha azzal semenlősz vlakit az valószinűleg meghal.és ilyen fegyvere akárkinek lehet...
bár azt is hozzátenném hogy elég kicis a valószínűsége hogy am ezőn ne vedd észre ha ott egy ember...
Reply With Quote
  #53  
Old 02-25-2006, 13:19
Csipi Csipi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

És még egy dolog:hogyha fegyvert fognánka rám én személy szerint átadnám neki az értékeim és had menjen.De nem tarotm valószinűnek hogy meg fog ez velem történni.sokkal valószinűbb hogy egy banda odajön és agyanver...ha odadom amit kérnek hanem...ezért tartom hasznosnak a küzdősportokat :P
Másik dolog:egy Boxer vagy egy Vipera is halált okozhat és elég könnyű beszerezni.Tudom hogy illegális de elég hasznos elég ha csak meglátják már akkor elfutnak,de azzal is tásztában vagyok hoygah megtámad vlaki és én megverem a viperával akkor nem fogják önvédelemnek elfogadni...(de ilyenkor mit kéne tenem?agyonveretni magam és akkor ennyi megyek intenzívre ő meg elmegy és ennyi?
Reply With Quote
  #54  
Old 02-25-2006, 13:39
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szétvered és elmész
jah egy boxer jó csak ne legyenek pengék rajta és ne magadat szopassd meg a használatával.
különben légpisztollyal megölsz valakir ha szemen lövőd akkor jó erős légpisztoly ehhez nem értek. De szerintem max megvakul.
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #55  
Old 02-26-2006, 09:21
Csipi Csipi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

naigen,de amikor nem egfy jön hanem 3-4 akor nem tudok mit cisnálni max futni...
légposztolyhoz én se értek de ezér tud az ist kárt tenni sztem
Reply With Quote
  #56  
Old 02-27-2006, 12:15
FEO FEO is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 29
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula

FEO mi helyzet az expanzív lőszerekkel, azt most szabad vagy nem szabad használni? (vadásznál látam már olyat ;-) )



Önvédelemre tilos használni a roncsoló és sokkoló hatása miatt, pedig ez a lőszer bent marad a meglőtt személyben mig az engedélyezett teljes köpenyes lőszer akár több emberen is átmehet mire megáll.
Vadászatra használható az expanziv lőszer.

Viszont a leváló köpenyes lőszer minden esetben tilos. Ilyen pl az accellerátoros lőszer. Műanyag köpenye van és a lövedékről leválik a külső müanyag amikor a lövedék elhagyja a csövet és igy nem azonositható be a lövedék, hogy melik fegyverből lőtték ki.
Reply With Quote
  #57  
Old 02-27-2006, 12:32
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by FEO
Önvédelemre tilos használni a roncsoló és sokkoló hatása miatt, pedig ez a lőszer bent marad a meglőtt személyben mig az engedélyezett teljes köpenyes lőszer akár több emberen is átmehet mire megáll.
Vadászatra használható az expanziv lőszer.

Viszont a leváló köpenyes lőszer minden esetben tilos. Ilyen pl az accellerátoros lőszer. Műanyag köpenye van és a lövedékről leválik a külső müanyag amikor a lövedék elhagyja a csövet és igy nem azonositható be a lövedék, hogy melik fegyverből lőtték ki.

FEO Ezen nem csodálkozom, hogy tilos
az expanziv tiltását én sem értem, sokkal katékonyabb mint a teljes köpenyes.

Egy 22-es LR mennyire azonositható hogy ha csontot ér például?

Egyszer disznovágásnál 22 kispuskával lett a röfi lerendezve, kerestem az agyvelőben a magot, de nem igen találtam meg
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #58  
Old 02-27-2006, 12:40
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csipi, Half:

Szerintem egy normális 7.5Joule csőtorkolati energia alatt levő légfegyver nem képes az élet kioltására még ha szemet éri a lövedék akkor sem, persze komoly szemsérülést vagy vakságot okoz.

Néha hallani iylen légpuskás eseteket a tévében, amikor súlyos sérülésröl beszélnek, szerintem azoknál az eseteknél a lövedék energiája bőven a 7,5 Jouleos határérték felett van. Onnantol kezdve pedig a légpuska engedély köteles ha jól tudom


FEO: Kerestem de nem találtam meg azt a cikket a kaliber magazinban ahol Dr Bokros ügyvéd úr elemzi a fegyver törvényt, jó lett volna a pontos szövig (még rajta vagoyk a keresésen) e az ő értelmezésében van egy olasz géppisztoly, fejböl sajnos nem megy tipus, ami a törvényszerint valamilyen okból elöltöltösnek minősül. Amit ugye engedély nélkül lehet tartani. Tudsz erö lvalamit? (továbbra is kerese ma cikket, csak sajnos kölcsön adtam néhány kalibert és azóta se láttam őket :S )
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #59  
Old 02-27-2006, 16:35
Csipi Csipi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hali

Hát nem értek a légpuskákhoz csak énis láttma pár esetet a hiradóból és ott elég csúnya dolgokat hallotam :S
Reply With Quote
  #60  
Old 04-20-2006, 22:47
FEO FEO is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 29
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by Gyula
Csipi, Half:

Szerintem egy normális 7.5Joule csőtorkolati energia alatt levő légfegyver nem képes az élet kioltására még ha szemet éri a lövedék akkor sem, persze komoly szemsérülést vagy vakságot okoz.

Néha hallani iylen légpuskás eseteket a tévében, amikor súlyos sérülésröl beszélnek, szerintem azoknál az eseteknél a lövedék energiája bőven a 7,5 Jouleos határérték felett van. Onnantol kezdve pedig a légpuska engedély köteles ha jól tudom


FEO: Kerestem de nem találtam meg azt a cikket a kaliber magazinban ahol Dr Bokros ügyvéd úr elemzi a fegyver törvényt, jó lett volna a pontos szövig (még rajta vagoyk a keresésen) e az ő értelmezésében van egy olasz géppisztoly, fejböl sajnos nem megy tipus, ami a törvényszerint valamilyen okból elöltöltösnek minősül. Amit ugye engedély nélkül lehet tartani. Tudsz erö lvalamit? (továbbra is kerese ma cikket, csak sajnos kölcsön adtam néhány kalibert és azóta se láttam őket :S )


Igenis okozhat a légfegyver is halálos sérülést. Szemen átjutva elég érzékeny dolgokat is roncsolhat, igaz ennek nem nagy az esélye de van.


Gyula: Ha a kaliber magazinnal kapcsolatban kérdésed van keresd telefonon a főszerkesztőt Vass Gabit aki megadja a Bokros doki elérhetőségét ia akár. Vagy küldj egy üzit és megadom a számát.


FEO
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu