Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #6591  
Old 11-05-2009, 08:56
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
Szerinted mennyire volt nehéz meghozni ezt a döntést ? Te mit tettél volna a helyünkbe ? Mondjuk hülye kérdés mert így tuti azt mondod hogy áhh ott maradtam volna és hagytam volna hogy üssenek de mikor te kerülsz oda ilyen helyzetbe akkor ez a helyzet egészen máshogy néz ki.
Egyébként meg nem érdekel a véleményed

És igen, nagyképű voltam mert örültem és rohadtul bökte az a szememet hogy Vityu mennyire sárgult az irigységtől hogy mi ütöttünk egy hatalmasat és éreztem hogy nem fogja nyugodni hagyni az egóját hogy a Cak egy jobb lehet de most biztos megnyugodott a lelke hogy lehordhatott minket )) De nem baj
Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
egyébként meg gratulálnék az ütéshez ha nem az irigység lett volna ami elindította ezt a folyamatot
Nézd Dragi! (ha jóltudom ez a szlengneved itt)
Vityut nem az irígység, hanem a földszerzés vágya motiválta, de ezt Te is pontosan tudod.
Volt MNT-tek? Nem! Hát akkor meg nem kell mindenféle negatív emberi tulajdonságokat a támadás hátterébe beállítani.
Egyszerűen csak meg akart küzdeni Veletek, mint 100 másik célponttal.

És mi történt? Kivágtattatok szk.-ra.

Dragi hidd el nem az a jó klán mércéje, hogy épít egy hatalmas ágyút, megvárja míg a piaci egységei hazaérnek, és odatolva az ágyút egy másik klán alá elsüti azt!
A klánháború igazi művészet, komplex összetett taktikai döntések sorozata.

A földet pedig összehasonlíthatatlanul könnyebb megtartani mint megszerezni!

Dragi ha valaki megtámad akkor örömtüzeket kell gyujtani, mert!
1, Klánnal védekezni könnyebb, mint egyéniben
2, Emiatt a támadó fél sokkal jobban kinyílik
3, Ott dekkol 1 körig, és nem csak a távolban veszed észre a sereget
4, Nem a védőnek kell ráállni (kitenni bevenni orikat stb)
5, A kinyílt támadót vagy klánnal, vagy egyéniben (ha védtél) visszaütheted sokkal könnyebben mintha Te lennél a kezdeményező fél.

Persze a mostani A ban divat lett üres országokkal állni

Lehet, hogy az országaitok kirakása az adott helyzetben minimalizálta a veszteséget, és taktikailag ez volt a legkisebb rossz, de én a helyedben egy ilyen eset után nem jönnék a külsőre magyarázni a bizit.

Eszembejut erről az az eset amikor Remy és Hege kilépve klánunkból meg akartáktámadni Zou akkori klánját.
(Zouék ottálltak egy ágyú klánnal ami klánvédekezésre és egyéni harcokra teljesen alkalmatlan volt.)
Tudod mi történt?
Hamarabb kitette az egyiküket szk.-ra mint ahogy Remy odaállt volna.
(ÉS EZUTÁN KIJÖTT A KÜLSŐRE SZÁJKARATÉZNI, HOGY MILYEN LAMA A REMY)

Dragi szerintem olyan klánt kellene szerveznetek, ami nem kényszerül ilyen menekülésre a jövőben.
A Sötétbőrű Pikkelyesek érdemeit pedig szemernyire sem csökkenti az események ilyentén alakulása! Gratulálok nekik.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!

Last edited by Reaktor; 11-05-2009 at 09:10..
Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Reaktor For This Useful Post:
Sponsored Links
  #6592  
Old 11-05-2009, 09:50
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Na erről Von is tudna mesélni
Szerintem egyébként ebben nincs semmi gerinctelenség, sőt ehhez is kell némi hozzáértés, hogy 2,5 nap után tudja mikor kell kitenni valakit ha nincs más lehetősége.

(Nem mondom én sem voltam cseppet sem ideges hasonló szituban pár napja csak harmadekkora földért mentünk)

Igaz Von?
Félreértetted szerintem monro. Nem voltunk 2körre soha. Csak amikor odaálltunk. Nem hinném, hogy művészet kell ahhoz, hogy megnyomjon valaki 7gombot, ha látja, hogy itt bizony sereg fog menni.

Mindenre számítottam: hogy csúnyán alánk akarnak bontani és szembe jönnek 1-2 sereggel, hogy próbálják védeni... És akkor az, amikor látom első pillanatban a klánlistán, hogy felettük vagyunk... Vagy nem is... hol is vannak??? De igazán nem lepődtem meg.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #6593  
Old 11-05-2009, 09:54
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
A Sötétbőrű Pikkelyesek érdemeit pedig szemernyire sem csökkenti az események ilyentén alakulása! Gratulálok nekik.
Köszönjük!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #6594  
Old 11-05-2009, 09:57
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Hová lett 7 ország a klánból? Hová lett a józan ész?

Hogy értse mindenki:

2009-11-04 22:01:12 Black Dragon (#3270) támadást indított Csak egy maradhat ... (#2643) ellen, és a sikeres csata során elfoglalt 754 hektár földet.

7 klántagot raktak ki a klánból... Így lesz a 13k hektáros ütésből 754.

Nem mondom, okos döntés volt, csak gerinctelen. Fáj az a 2 nap, az átépítések, a bontás, a sok-sok elköltött arany...

2,5 napig voltunk alattatok, igazán volt idő felkészülni, amíg nekünk is...
Nos. Igazabol a nevuk Csak egy maradhat ...

Akkor meg miert csodalkozol?

Viccet felreteve: a gerinctelen tul eros szo, ez egy taktikai elem, sajnos(vagy nem sajnos) eleg sokan elnek vele. Az a modositasom, ami a klanutesek fellenditeset celozta meg azzal, hogy topkoronkent kapj 1% kedvezmenyt, sajnos ilyen menekulo kiskaput is nyitott.

Amikor Zouek ellen probalkoztunk, akkor sem az zavart, hogy ezt megtette, hanem hogy utana jott oromkodni a kulsore.

Egy ilyen dontes teljesen vallalhato, de en ezt megfutamodasnak fogom fel. Gergo Te meg abba gondolj bele, hogy ha a ti uteseknel az ellen klan ugyanezt csinalta volna, hogy esett volna...

Sardobalni meg felesleges. Az utes szep nagy volt. Itt meg kiszurtak a raallast, talan Vityuek is lehettek volna ovatosabbak, okosabbak mindenkeppen tudtak volna lenni.

Egy a lenyeg: ha a szep utesunknek tudunk orulni, akkor a megfutamodast is viseljuk felemelt fejjel.

Ps: Ugy szeretnek latni egyszer egy olyan szembementelt, ahol raall az agresszor klan a masikra, erre az szepen kibont, es ket sereggel visszauti...

De akar csak 1-el is, csak alulrol...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #6595  
Old 11-05-2009, 09:58
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

grat Vityuéknak az ütésért, Dragiék esetében nem azt látom problémának, hogy kitették a 7 tagot, hanem hogy túl korán kezdte el fényezni (sőt, azt, hogy egyáltalán el kezdte fényezni) a klánját. A ritka kivételektől eltekintve ez amúgy sem volt szokás errefelé... Fényezze más, ha letesztek valamit az asztalra, úgyis fogják
__________________
_________________________
6:3 (4) (#100056)
Paliking (5) (#178189)
Elmegyilkos (7) (#7777)
Uff (2)(#426219)
Reply With Quote
  #6596  
Old 11-05-2009, 10:02
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Én mondjuk Dragiék esetében biztosan fordítva cselekedtem volna, odakerültek 100k pont körülre Dragonékhoz, bent voltak az egységek, át voltak épülve. A sikeres ütés után azonnal mentem volna rájuk, ahogy megjönnek a seregek.
__________________
_________________________
6:3 (4) (#100056)
Paliking (5) (#178189)
Elmegyilkos (7) (#7777)
Uff (2)(#426219)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Paliking For This Useful Post:
  #6597  
Old 11-05-2009, 10:28
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Én mondjuk Dragiék esetében biztosan fordítva cselekedtem volna, odakerültek 100k pont körülre Dragonékhoz, bent voltak az egységek, át voltak épülve. A sikeres ütés után azonnal mentem volna rájuk, ahogy megjönnek a seregek.
Igen, ezt vártuk mi is. 2 országot kellett volna kicserélni náluk, és akkor tudtak volna jönni. Azért nem mondhatják, hogy nem volt sejthető, hogy menni fogunk. Majd' 13k hektár csillogott ott előttünk...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #6598  
Old 11-05-2009, 10:42
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Igen, ezt vártuk mi is. 2 országot kellett volna kicserélni náluk, és akkor tudtak volna jönni. Azért nem mondhatják, hogy nem volt sejthető, hogy menni fogunk. Majd' 13k hektár csillogott ott előttünk...
Hogy-hogy nem éjjel támadtatok?
Reply With Quote
  #6599  
Old 11-05-2009, 11:02
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Hogy-hogy nem éjjel támadtatok?
Miért sz*passam saját magam, és az egész klánt egy éjszakai ütéssel, mikor a lassan 2évünk alatt folyamatosan harcolgattunk velük, és láttuk, hogy nincs a napnak egy olyan része, amikor egyikőjük sincs a gép előtt. A hiénától sem kellett igazán tartani.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #6600  
Old 11-05-2009, 11:12
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Valóban nem kell sártdobálni, de ami szúrja a szemünket az az önfényezés ami volt.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu