Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-31-2007, 12:28
Hmmm... Sati Hmmm... Sati is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 263
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default 1/A Top határ eltolása

Ezzel a Topikkal azt szeretném elérni ha pl valaki 10000 kör ota bent van a Top-ba akkor azt szegye ki a rendszer.
Volt ember aki azt monta hogy fordulásra kéztessék az országokat akik fent vannak.
De ezzel nem igen értek 1 et ha valamit elértek akkor uralják ök azt de pl. a top klánnak 100% hogy vannak akiknek már megvan a 10k körük és azokat valahogy megoldani hogy eltologyon kicsit a top határ.
Szerintem volt hasonló téma már de igy a kevesebb pénzel rendelkezők is tudnak játszani és a 2/B be nem lenne anyi szabin lévő ori sem mivel pl. top határ tegyük fel 4000 heki azzal kicsit eltölödna ha 10 toppos orinak megvan a 10k köre akkor lehet 3200 lenne a topp határ.
Ezzel csak könyitteni szeretnék.

Meg lehetne pl a minhekiszám csökkenését mert sokan azzal a gondal vannak hogy pl. 12k hekin voltak és 10k a min. hekiszáma de ö maga már csak 6k hekin van és mivel az élmezöny elég erösnek tünik szerintem(éncsak külsöszemlélővagyok) ugy csökkene a min.heki ahogyan a szabin lévő orik ha lépési határ felett vannak.
Ez is csak ötlet.


Ujrázásnál a min. heki
Miért marad meg ha 1 x ujrázik valaki pl. 10k a min hekije de azt nem fogja tudni elérni 1 hamar.
Ha ujrázok akkor elölröl szeretném kezdeni.

Last edited by Hmmm... Sati; 07-31-2007 at 12:56..
Sponsored Links
  #2  
Old 07-31-2007, 14:14
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hmmm... Sati View Post
Ezzel a Topikkal azt szeretném elérni ha pl valaki 10000 kör ota bent van a Top-ba akkor azt szegye ki a rendszer.
Volt ember aki azt monta hogy fordulásra kéztessék az országokat akik fent vannak.
De ezzel nem igen értek 1 et ha valamit elértek akkor uralják ök azt de pl. a top klánnak 100% hogy vannak akiknek már megvan a 10k körük és azokat valahogy megoldani hogy eltologyon kicsit a top határ.
Szerintem volt hasonló téma már de igy a kevesebb pénzel rendelkezők is tudnak játszani és a 2/B be nem lenne anyi szabin lévő ori sem mivel pl. top határ tegyük fel 4000 heki azzal kicsit eltölödna ha 10 toppos orinak megvan a 10k köre akkor lehet 3200 lenne a topp határ.
Ezzel csak könyitteni szeretnék.

Meg lehetne pl a minhekiszám csökkenését mert sokan azzal a gondal vannak hogy pl. 12k hekin voltak és 10k a min. hekiszáma de ö maga már csak 6k hekin van és mivel az élmezöny elég erösnek tünik szerintem(éncsak külsöszemlélővagyok) ugy csökkene a min.heki ahogyan a szabin lévő orik ha lépési határ felett vannak.
Ez is csak ötlet.


Ujrázásnál a min. heki
Miért marad meg ha 1 x ujrázik valaki pl. 10k a min hekije de azt nem fogja tudni elérni 1 hamar.
Ha ujrázok akkor elölröl szeretném kezdeni.


Ha jól tudom a min. heki csak A és B-ben van, mert onnan lehet fordulni 5-re. Így kiküszöbölendő, hogy vki leadja a földjét 5k-ról 2k-ig és leforduljon. De ez úgy is lehet, hogy leadod, és leújrázol, majd 1k kör múlva lépsz körbe. ha nem lenne min föld újra után is, akkor simán lehetne, hogy "héé, haver, ha te úgysem hosszú távra tervezel A-ban, akkor 500 kör után hagy verjelek már le, és újrázz, +500 kört kibírsz"
Sztem az maradjon. De min. föld kellene minden csoportban, de ez már másik téma.
A topos orik kiesése a top30% számításából egy bizonyos top kör után azért meggondolandó lenne
  #3  
Old 07-31-2007, 14:34
Hmmm... Sati Hmmm... Sati is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 263
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

de akkor ha ujrázik az illető de elötte leverték azt már a jksz szürö talán kiszüri.
és ha ujrázol akkor meg nem vagy bent a top30+ ba.
  #4  
Old 07-31-2007, 14:46
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hmmm... Sati View Post
de akkor ha ujrázik az illető de elötte leverték azt már a jksz szürö talán kiszüri.
és ha ujrázol akkor meg nem vagy bent a top30+ ba.
Láttam én már jó pár orit, akit szépen végigvertek a csoportban, mégis A-ban maradt...
Ha újrázol, akkor tényleg nem vagy benn topban, de úgyis kell 1000 kör, szal annyi idő alatt el lehet érni, de azért nem mindegy, hogy 3500 vagy 6000 hekire kell mászni
  #5  
Old 08-01-2007, 18:28
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
A topos orik kiesése a top30% számításából egy bizonyos top kör után azért meggondolandó lenne
Jól látom, hogy lényegében ugyanazt mondod mint Sati?
Sztem egyszerűbb lenne megérteni mindenkinek ha azt írnád, hogy "támogatom!" Egyébként sztem ezzel van egy kis gond, mégpedig az, hogy egy ori mellett nincs odaírva, hogy 10000 topkörös így gyakorlatilag átláthatatlanná válna a feljutás vonala. Hacsak nem lenne megjelölve
  #6  
Old 08-01-2007, 20:12
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Jól látom, hogy lényegében ugyanazt mondod mint Sati?
Sztem egyszerűbb lenne megérteni mindenkinek ha azt írnád, hogy "támogatom!" Egyébként sztem ezzel van egy kis gond, mégpedig az, hogy egy ori mellett nincs odaírva, hogy 10000 topkörös így gyakorlatilag átláthatatlanná válna a feljutás vonala. Hacsak nem lenne megjelölve
Támogatom...
Tényleg lehetne azt az orit más színnel kiemelni, ahonnan kezdődik a top30%, vagy ott vmi jelzést tenni a pontlistába. Mert aki SZK-zik és úgy jön vissza, az máris eltolhatja a tophatárt
De akkor már ilyen alapon más csoportban is lehetne tologatni a határt a rég fenn topban levő orik miatt, és lehet, hogy Tuvalu sem kényszerült volna 1. lenni a csoportban mindenáron .
Vagy a többi csopit hagyjuk?
  #7  
Old 08-01-2007, 20:19
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Hmmm... Sati View Post

Meg lehetne pl a minhekiszám csökkenését mert sokan azzal a gondal vannak hogy pl. 12k hekin voltak és 10k a min. hekiszáma de ö maga már csak 6k hekin van és mivel az élmezöny elég erösnek tünik szerintem(éncsak külsöszemlélővagyok) ugy csökkene a min.heki ahogyan a szabin lévő orik ha lépési határ felett vannak.
Ez is csak ötlet.
Estét!

Egy orinak se mondták, hogy menjem fel 12k hekire termelni, de ha ezt akarja csinálni akkor válalja a hosszútávó következményeket.
A top30%-os dolgot viszont támogatom.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
  #8  
Old 08-01-2007, 23:13
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
Estét!

Egy orinak se mondták, hogy menjem fel 12k hekire termelni, de ha ezt akarja csinálni akkor válalja a hosszútávó következményeket.
A top30%-os dolgot viszont támogatom.

A-ban 12k heki környékén nem kifejezetten termelő orik vannak jelenleg... Ha igaz, nekik kisebb a gondjuk, mintha ténylegesen termelők lennének. Ettől függetlenül szerintem is maradjon így ahogy most van.

A top30%-al nekem is az a gondom, mint Monronak, hogy átláthatatlanná válik a top. Sőt, ez nem csak a nagyon régen 1M pont fölött ülőket érinti szerintem. Úgy vélem, jócskán vannak lentebb is olyan orik, amik 10k kör óta a top30%-ban vannak, és másik orijukat-orijaikat fordítgatják lefele. A másik gondom meg az, hogy az 1/A elég nagy létszámú csoport, nem szabad gondot jelentsen senki számára a 30% teljesítése. Akinek mégis problémát jelent, az talán dolgozzon még egy kicsit a kis kettesért... Szal ezt a részét se támogatom.

Újrázás. Helyesnek tartom a jelenlegi rendszert, hogy újra után megmarad a minimum heki. Így nem fordulhat elő, hogy sokezer körös játék után leadom az összes földemet, aztán beújrázok, felszaladok a top30%-ba, és 1k kör alatt lefordulok. Aki újrázik számol, és számoljon is azzal, hogy lehet jobb lenne ha fordulna, mert könnyen megeshet, hogy arra egy darabig nem lesz esélye.
  #9  
Old 08-01-2007, 23:16
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az 1/a rendszer sztem jó így ahogy most van. Meg lkehet csinálkni a topot. Ha a bányás topic bekerül tökkéletes csopi lesz
__________________
Steve`sfield (#324643)
  #10  
Old 08-01-2007, 23:39
Hmmm... Sati Hmmm... Sati is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 263
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Synk:
100% igazad van kinlogyanak meg az orik a top30% vagy top22% ig stb.
De ha el lenne tolva a határ a mostani szabis B, G, L es orik lehet megindulnak.
Ha 4-5% felszabadul akkor az a hoditó gazdaságának is jobb lenne szerintem.
Sokaknak ez nem nyereség de szerintem maga a hoditonak jólenne mivel többet lehetne támadni és minden csoportba lenne olyan akik feljebb tudnának menni és nem álnának az orik.
Szerintem az a sok ori is megterhelő a szervernek.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu