Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

View Poll Results: Ki nyeri a magyar bajnokságot?
Dunaújváros Acélbikák 1 20.00%
Alba Volán 0 0%
Csíkszereda Sportclub 2 40.00%
Csíkszereda HC 1 20.00%
UTE 1 20.00%
Voters: 5. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-30-2007, 10:01
Elme's Avatar
Elme Elme is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 216
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default Jégkorong

Ha már szó esett a major sportokról úgy gondolom a jégkorong, mint téma nem hiányozhat egyetlen sporttal foglalkozó topicból sem. Már 5-6 évesen megfertőzött a játék szépsége, a férfias, kemény küzdelem ami a pályán folyik.
Hozzászólásokat várok a magyar bajnoksággal, az osztrák ligával és az NHL-el kapcsolatban. Lehetőleg olyanok szóljanak hozzá, akiket érdekel a téma, fikázók kíméljenek.
Hajrá Acélbikák.
We are all Canucks.
__________________
Egész életemben arra kényszerítenek, hogy tudatlanságomat kifecsegjem és tudásomat elhallgassam.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 10-30-2007, 10:18
Elme's Avatar
Elme Elme is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 216
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Megrögzött Acélbikák szurkoló vagyok, rengeteg ismerősöm, barátom van a múlt és a jelen csapatából is. Mint ilyen, néha el szoktam menni külföldi meccsekkre is, ha időm engedi. Idén januárban volt szerencsém látni egy meccset Csíkszeredán (nyertünk 1:0-ra ugye Bogár, Kiss Ákos utolsó percben lőtt góljával). Nem is a meccs az igazán lényeges, hanem a körítés. Eljutottam végre az Erdélyi Hoki Szentélyébe, nem messze a helyi "B középtől" jutott hely a lelátón. A meccs kezdete előtt a helyi szurkolók elnyomták a székely himnuszt, öreg és fiatal, óvodás és napközis egyaránt énekelt. Sok helyszínen hallottam már "idegen" himnuszt, de ez volt az egyetlen helyszín, ahol borsózott tőle a hátam és szinte szégyelltem, hogy Dunaferr szurkoló vagyok. Többek között ilyen élményekért érdemes mérkőzésekre járni. Az idei évedben szintén szeretnék eljutni pár mérkőzésre Csíkba és jó lenne összehozni egy gyors hódítós-jégkorongos találkozót is egyúttal.
__________________
Egész életemben arra kényszerítenek, hogy tudatlanságomat kifecsegjem és tudásomat elhallgassam.
Reply With Quote
  #3  
Old 10-30-2007, 11:23
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Együttesünk közel állt a meglepetéshez, ám gyenge helyzetkihasználásunk miatt ez nem sikerülhetett. Több helyzetünk volt a dunaújvárosiaknál, ám a legjobbakat is elpuskáztuk, csak a meccs legvégén sikerült betalálni. Ki kell emelni Szőke Attila teljesítményét, kapusunk remekelt.

FTC - Dunaújváros 1-2

Hajrá Fradi! De gratulálunk a győzelemhez az ellenfélnek természetesen!

Jubileumi hozzászólás.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #4  
Old 10-30-2007, 11:56
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Együttesünk közel állt a meglepetéshez, ám gyenge helyzetkihasználásunk miatt ez nem sikerülhetett. Több helyzetünk volt a dunaújvárosiaknál, ám a legjobbakat is elpuskáztuk, csak a meccs legvégén sikerült betalálni. Ki kell emelni Szőke Attila teljesítményét, kapusunk remekelt.

FTC - Dunaújváros 1-2

Hajrá Fradi! De gratulálunk a győzelemhez az ellenfélnek természetesen!

Jubileumi hozzászólás.
a remélhetőleg leendő idei bajnoktól nem szégyen az 1-2 es vereség
Reply With Quote
  #5  
Old 10-30-2007, 11:59
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Elme View Post
Megrögzött Acélbikák szurkoló vagyok, rengeteg ismerősöm, barátom van a múlt és a jelen csapatából is. Mint ilyen, néha el szoktam menni külföldi meccsekkre is, ha időm engedi. Idén januárban volt szerencsém látni egy meccset Csíkszeredán (nyertünk 1:0-ra ugye Bogár, Kiss Ákos utolsó percben lőtt góljával). Nem is a meccs az igazán lényeges, hanem a körítés. Eljutottam végre az Erdélyi Hoki Szentélyébe, nem messze a helyi "B középtől" jutott hely a lelátón. A meccs kezdete előtt a helyi szurkolók elnyomták a székely himnuszt, öreg és fiatal, óvodás és napközis egyaránt énekelt. Sok helyszínen hallottam már "idegen" himnuszt, de ez volt az egyetlen helyszín, ahol borsózott tőle a hátam és szinte szégyelltem, hogy Dunaferr szurkoló vagyok. Többek között ilyen élményekért érdemes mérkőzésekre járni. Az idei évedben szintén szeretnék eljutni pár mérkőzésre Csíkba és jó lenne összehozni egy gyors hódítós-jégkorongos találkozót is egyúttal.
igen, 1-0-ra nyertetek akkor, de látom, hogy elfelejtetted megemlíteni az előző napi mérkőzés eredményét. sajnos nem voltam ott én azon a mérkőzésen, de remélem, hogy legközelebb már ott leszek én is, ha jössz Csíkszeredába hokimeccsre.

aki szeretné látni, hogy milyen a hangulat a székely himnusz alatt a csíki jégcsarnokban:
http://www.youtube.com/watch?v=QKRpF9qSoNE
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"


Last edited by Bogár; 10-30-2007 at 16:22..
Reply With Quote
  #6  
Old 10-30-2007, 12:30
Kós00792's Avatar
Kós00792 Kós00792 is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: BAZ
Posts: 415
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
igen, 1-0-ra nyertetek akkor, de látom, hogy elfelejtetted megemlíteni az előző napi mérkőzés eredményét. sajnos nem voltam ott én azon a mérkőzésen, de remélem, hogy legközelebb már ott leszek én is, ha jössz Csíkszeredába hokimeccsre.

aki meg szeretné látni, hogy milyen a hangulat a székely himnusz alatt a csíki jégcsarnokban:
http://www.youtube.com/watch?v=QKRpF9qSoNE
Nem semmi az biztos!
Reply With Quote
  #7  
Old 10-30-2007, 12:42
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
a remélhetőleg leendő idei bajnoktól nem szégyen az 1-2 es vereség
Egy szóval sem mondtam, hogy szégyen lenne a vereségünk... Attól függetlenül viszont nyilván nem örülök neki, hogy nyertetek, mert a Fradit jobban szeretem.
Viszont a győzelem miatt a sportteljesítményért megérdemlitek a gratulációt! Valahogy nekem ez igy 'sportszerű'. Nem szimpatizálok azzal, hogy valaki egy vesztes meccs után a nyertes csapatot kezdi anyázni. Inkább gratulálok nekik, hiszen nekem is jólesik, ha a Fradi nyer, és azok, akiket elvertük, az anyázás helyett inkább elismerik, hogy jobbak voltunk. Ez fordítva is igaz.

Nyilván megérdemelten nyer az, aki az adott meccsen jobb teljesítményt nyújt.

(Ezalól persze kivételt képeznek az elcsalt meccsek, valamint a bírói tévedésből adódóan kialakult végeredmények..)

A Csíkszereda HC-nak is gratuláltam midnig, pedig folyamat (kivéve egy két meccs) ronggyávertek minket (Ha már így Csíkszeredánál tartunk...)

Mindazonáltal persze szeretném, ha majd egyszer az FTC lenne a bajnok csapat. Szóval hajrá hajrá Ferencváros!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #8  
Old 10-30-2007, 13:19
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Egy szóval sem mondtam, hogy szégyen lenne a vereségünk... Attól függetlenül viszont nyilván nem örülök neki, hogy nyertetek, mert a Fradit jobban szeretem.
Viszont a győzelem miatt a sportteljesítményért megérdemlitek a gratulációt! Valahogy nekem ez igy 'sportszerű'. Nem szimpatizálok azzal, hogy valaki egy vesztes meccs után a nyertes csapatot kezdi anyázni. Inkább gratulálok nekik, hiszen nekem is jólesik, ha a Fradi nyer, és azok, akiket elvertük, az anyázás helyett inkább elismerik, hogy jobbak voltunk. Ez fordítva is igaz.

Nyilván megérdemelten nyer az, aki az adott meccsen jobb teljesítményt nyújt.

(Ezalól persze kivételt képeznek az elcsalt meccsek, valamint a bírói tévedésből adódóan kialakult végeredmények..)
Mindazonáltal persze szeretném, ha majd egyszer az FTC lenne a bajnok csapat. Szóval hajrá hajrá Ferencváros!
ez egy szimpatikus szúrkolói hsz volt még vannak kúltúrált fradi drukkerek is ezek szerínt :d ne értsd félre nem azt mondom hogy vandálok vagytok csak van jópár fradista aki nem így véleményezi ha kikap a csapata (nemcsak fradisták ilyenek, lila vandál is van jópár )
Reply With Quote
  #9  
Old 10-30-2007, 13:44
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Igazából én azt vettem észre, hogy minden egyes csapatnak van egy olyan szurkolói bázisa, ami olyan emberekből áll, akik igazából nem is a sporteseményért mennek ki, hanem mert ott leht üvöltözni/verekedni/őrjöngeni.
Nem tudom, nekem még nem jutott eszembe, hogy az a emgoldás, hgoy valakit megrúgdosok, ha veszít a csapatom... Mert biztos nem annak a másik drukkernek a hibája...

(Ez alól kivételt képez persze, ha az ellenséges drukkoló mondjuk bedobna egy féltéglát/sörösüveget, amivel mondjuk sérülést okoz egy játékosunknak, és esetleg emiatt megy el a meccs... Akkor nem a játékosokon múlt.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #10  
Old 10-30-2007, 13:48
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Attól nem lesz ütőképesebb a csapatom, ha kukákat rugdosok fel, meg késsel fenyegetem az ellenséget... Azzal max lejáratom a csapatnak szurkoló többi, nem ennyire elvakultan gondolkodó embert.

Szóval egy meccsen felmegy az adrenalin, lehet dalokat énekelni, meg kultúrált formában anyázni () hangosan, de szerintem semmi értelme a másik csapat szurkolóit bántani, mert attól a végeredmény végeredmény marad.....

És ez vonatkozik a lilára is meg kékekre is ,meg mindenkire is, a Fradira is nyilván. Tehát én attól nem érzem jobban magam sem a meccsen kint, sem a TV előtt otthon, ha egy egy foci/kosár/kézi/hoki mezt felhúzó ott garázdálkodik. Valahogy az nekem már nem a sportról szól.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 04:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu