Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 05-19-2010, 08:16
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Van benne igazság, de mivel többnyire a rosszindulatot érzekelem külsőn/belső fórumon egyaránt, ez az első érzés ami felmerül bennem
Ha a játék célja az, hogy a legnagyobb orit elérjük, akkor meg eleve minek lehet fordulgatni?
Lehet valami chat témában kéne folytatni, de rengeteg szempont van szerintem ami miatt jó a fordulás, meg ami miatt nem. Ugyanez a helyzet az A-csopival is, ugye sok elf van, aki ezek szerint nem rendeltetésszerüen használja a játékot, mert nem az a céljuk hogy legnagyobb orit/szövetséget kialakítsanak, hanem hogy a topban maradjon az országuk. Vagyis mivel az országok többsége a fordulásra hajt, akkor most megkérdezném mi is a célja a játéknak?
Szerintem csak az, hogy ne legyenek unalmasak a hétköznapok....
Sztem a játék célja az, hogy jól érezd magad és JÁTSZ...
Nehéz úgy megtenni, hogy egy ori miatt, a többi csak "ácsorog"...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #172  
Old 05-19-2010, 08:49
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Az is lehet, hogy én maradtam le valamiről, de ha a lenti csoportokat tudnád pezsdíteni a játékoddal, akkor az A-t miért nem?
Leírtam korábban, talán többször is, de akkor még egyszer:

5-2 csopiban tudok játszani és haladni is napi 3-4 belépéssel. Többet se nem tudok kihozni magamból, se nem akarok. Van családom és munkám, a hód csak ezek után jön a sorban. Fogalmazhatok úgy is, hogy ez a játék a hobbim, de nem az életem.

Azonban ami elég a lenti csoportokban, az már nem elég az A-ban. Próbáltam, nem jutottam semmire. Marad a betonelf. Hát ezért.
Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #173  
Old 05-19-2010, 09:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Szesy View Post
Az a baj, "nagyon nagyon" sarkitasz
Persze, hogy sarkítok, hiszen másnak mi értelme lenne? Változna bármi, ha nem 8000, hanem csak 7800 hektár lenne a top30% határa?

Bonyolítsunk csak azért, mert most nyerünk rajta 200 hektárt, ami egy hónap múlva úgyis eltűnik?

Csak akkor van értelme hozzányúlni bármihez, ha azzal TÉNYLEG elérünk valamit, és az nem 200 hektáron fog múlni.

Ha nem 5000 kört kell az A-ban eltölteni, csak 1000-t, akkor az bizony a "nagyon-nagyon" könnyű kategória ahhoz képest, ahogy a mostani országok szereztek plusz személyiséget. De még ha 2000 kört kell eltönteni ott, vagy 3000 kört, akkor is. És szerinted hányan fogják most a fejüket, hogy "jesszus, 3000 kört? ne már, az nagyon sok..."
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #174  
Old 05-19-2010, 09:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
a top határába az A-ban eltöltött pl 2000 kör fölötti országok nem számítanának bele?
Első felindulásban ezzel a számító csoportlétszám az ÖTÖDÉRE esne vissza és 120ezres értékkel már top30%-ban lennél. A mostani 405ezer helyett.

Sarkításról beszéltek, amikor a "nagyon-nagyon könnyű"-t emlegetem, eközben kb negyedakkora országot kell összehozni e szerint a javaslat szerint! Szerintem ez simán belefér a "nagyon-nagyon könnyű" kategóriába.

3000 körrel 170ezer a minimális pont (most).

4000 körrel 198ezer pont

5000 körrel 232ezer pont. Itt léptük át a mostani FELÉT.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #175  
Old 05-19-2010, 09:18
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Már nem is tudom melyik A-témába kéne ötleteket írnom.
Azt mennyire tartanátok elfogadható ötletnek, hogy mondjuk aki adott heki, vagy érték FELETT lép szintet, az kapjon mondjuk plusz személyiséget?
Mondjuk el tudnám képzelni, hogy a sima lefordulást A-ból le lehetne hozni olyan szintre, ami valahogy arányos lenne a többi csoport hektárnövekedéséhez. (kb. ugye duplázódik szintenként a max heki) Vagyis A-ban is ez kb 5k hekit jelentene.
Ezzel nagyon-nagyon megkönnyítenénk a fordulást a mostanihoz képest.
Viszont ezzel egyidőben behoznánk olyat, hogy aki 10k vagy 15k hekiről fordul, mondjuk 1k kört eltöltve ebben a "nagyságban" akkor az a lefordulásért +1szemet kap. (hirtelen felindulás a példa, más számokkal is lehetne dolgozni
Ez azért lenne jó, mert a sok nagyobb elf elgondolkozna a forduláson, főleg olyanok akik eddig sem azért voltak A-ban mert játszani akarnak, csak foglalták a helyüket a B-ből való fordulásért.
Nemtom mennyire érthető az elméletem, ha igény van rá szívesen beszélgetek róla bárkival
A lényeg hogy hirtelen sok igényt kielégítene, de nemtom mennyire változtatna a játék mostani életvitelén/stílusán...
Reply With Quote
  #176  
Old 05-19-2010, 09:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Weri View Post
Ezt a szavazás dolgot én itt értelmetlennek látom,mert az átlag(akik többen vannak,mint az A tetején csücsülők) játékosok ide nem is jönnek,mert itt is az a helyzet,mint az A-ban,és természetes,hogy így azok fognak szavazni ,akik az A tetején csücsülnek és persze,hogy így jó nekik
Talán,ha kiforrott a dolog lehetne körüziben az A-ban lévő orikat meg szavaztatni.
Ennek a szavazásnak az égvilágon semmi jelentősége nincsen. Beszélgetünk, ötletelünk, és vagy lesz belőle egy jó ötlet, vagy nem. Nem a szavazáson múlik.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #177  
Old 05-19-2010, 09:21
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Sztem a játék célja az, hogy jól érezd magad és JÁTSZ...
Nehéz úgy megtenni, hogy egy ori miatt, a többi csak "ácsorog"...
Te is nagyon jól tudod, hogy nem olyan nehéz. Ha fagyasztod az A-s oridat , akkor a B-ből feljövő oriddal sokkal több játékélményhez jutnál, mint a mostani A-s oriddal...
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #178  
Old 05-19-2010, 09:22
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Ugyanakkor szerintem akinek már most van egy elf orija a topban, az most is beleesik a nagyon-nagyon könnyű személyiségszerző kategóriában, mert azt onnan kirobbantani sem lehet, és a többi lentebbi csoportot meg röhögve teljesíti mondjuk az első 6szemig...
Akinek nincs fent orija, és nem ismer "nagyokat" akik felrántanák, az meg a nagyon nehéz helyzetben van
Reply With Quote
  #179  
Old 05-19-2010, 10:02
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem az tetszene a legjobban, ha nem lehetne a B-ből fordulni. Ez egyértelműen nehezítés, de szerintem sem kell megkönnyíteni a kék számhoz jutást.
Előnyök:
-Nem fog folyamatosan nőni az 1A feljutási határa, hiszen aki csak kék számot akar, az nem fog az A topjában csücsülni.
-Sokkal könnyebb egy top30%-t megtartani, mint alulról feljutni a top30-ba. Ezért jelentősen könnyebb B-ből fordulni a többi országgal. Igazságtalan így a rendszer az újabb játékosokkal szemben, hiszen azoknak nyújtunk könnyebbséget a B-ből fordulással, akik már régen a topban tartózkodnak.

Hátrányok:
-Nagy országokkal a topban tartózkodó játékosoknak megnehezülne a kék számhoz jutás.
Ez tényleg hátrány, de nem megoldhatatlan, hiszen lehet fagyasztani a nagy orit arra az 1000 körre, amig továbbjut a másik orija. Ezek olyan kitűnő játékosok, hogy 1000 kör bőven elég nekik...
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #180  
Old 05-19-2010, 10:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Hátrányok:
-Nagy országokkal a topban tartózkodó játékosoknak megnehezülne a kék számhoz jutás.
Ez tényleg hátrány, de nem megoldhatatlan, hiszen lehet fagyasztani a nagy orit arra az 1000 körre, amig továbbjut a másik orija. Ezek olyan kitűnő játékosok, hogy 1000 kör bőven elég nekik...
Azt vedd hozzá mindenképp, hogy 1000 körig nem játszhatja azt a játékot, ami miatt egyáltalán az A-ban van.

Ezzel azoktól is elveszed a játékot, akik AKARNAK ott játszani.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 16:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu