Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Melyiket támogatnád?
Megnövelt lépéshatárok az alsóbb csoportokban 2 4.17%
1/A teljesen kihagyható 3 6.25%
1/A az első fordulás után kihagyható 3 6.25%
Nehezített fordulás B-ből 4 8.33%
Könnyített fordulás A-ból 12 25.00%
Maradjon ahogy van 15 31.25%
Valami más megoldást kell keresni 9 18.75%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 11-23-2009, 11:01
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
tegyük fel van 1 milla pontom.

van egy nagy klán, rég óta ott vannak, én új vagyok A-ban. Egyikük mondja, mérjétek már fel Hexet, mert beütöm. Egyikük felmér, teli pakolják lóvéval, tesznek alá egységet piacon és kilép a nagy klánból.

sok esélyem van, egy 80-90%-os ork ellen. és ha be is üt, ez nem a kettőnk játék tudása közötti különbség lesz. Hanem háttér és idő. <-- mielőtt félre érti valaki, úgy értettem, hogy A-ban biztos jóval tapasztaltabb és több trükköt ismer, mint én, de az ütésnél nem ez fog szerepet játszani.


Kettő:
felléptem 2 yarddal és két milla tekivel, kb. hány körig tudtam volna vele orkot játszani? nem sok ideig.

Az alsó négy szint megtanítja a játékosokat, hogy tisztában legyenek a lehetőségeikkel és a képességeikkel. Ennyi lóvéból, nem tudnék olyan orkot csinálni, amivel hosszú távon működőképes lennék, vagy mint ha az egyik nagy klán tagja lép fel A-ba és pénzelik.

A feltételezés nem jó, ha annyira nem fér bele az életedbe a játék akkor ne akarj 1milla ponton lenni.

Kettő:
Tudom hogy ez most már nem jelent semmit, de legközelebb, lépés alőtt ha tájékozódsz az A-s viszonyokat illetően akkor tudni fogod h nem érdemes két milla tekit felhozni. 2/B-ben fel kell készülni az 1/A-ra, pár hónapja mikor ott játszottam a szövimmel, szó szerint milliárdoakt szereztünk csak a környék fosztogatásával, ott törpével játszottam, és az sem kevés pénzt termelt. Megcsináltuk szórakozásbol, aztán a vagyon ment a levesbe, mert lefordultunk, nem adtuk oda senkinek és nem küldtük fel az A-ba.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 11-23-2009, 11:08
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
A feltételezés nem jó, ha annyira nem fér bele az életedbe a játék akkor ne akarj 1milla ponton lenni.

Kettő:
Tudom hogy ez most már nem jelent semmit, de legközelebb, lépés alőtt ha tájékozódsz az A-s viszonyokat illetően akkor tudni fogod h nem érdemes két milla tekit felhozni. 2/B-ben fel kell készülni az 1/A-ra, pár hónapja mikor ott játszottam a szövimmel, szó szerint milliárdoakt szereztünk csak a környék fosztogatásával, ott törpével játszottam, és az sem kevés pénzt termelt. Megcsináltuk szórakozásbol, aztán a vagyon ment a levesbe, mert lefordultunk, nem adtuk oda senkinek és nem küldtük fel az A-ba.
belétek nem kötöttek bele multis játékosok.

kettő, miért ne érhetnék fel akár egy év alatt ilyen értékre? amennyi időm van játszani, ahhoz igazítottam a stratégiámat.

a példa meg még akár igaz is lehet A-ra
Reply With Quote
  #113  
Old 11-24-2009, 19:03
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Ne nézzetek rám csúnyán, engem csak az érdekel, hogy nem fogja-e megunni a játékosok egy jelentős része, hogy B-ben véget ér számukra a játék, mert nem tudják behozni a csoport előnyét - amivel ugye a többi csoportban nem szembesülnek, mert ott kötelező a fellépés. Van akinek az egyetlen kék szám elérése is elérhetetlen cél...
Ez nem csak nekik rossz, hanem mindenki másnak is, mert annyival kevesebb lesz az ellenfél.
és ezen nem sok minden változtathat. ha megnöveled,hogy a top50% legyen, akkor késöbb meg megint nem lesz jó, mert éppen mindenki fordul, mert szk-ra lépegettek a nagyorik. max úgy lehetne ésszerü egy megoldás,ha kiszürni az A-ban játszokat, attól aki csak a top30-ért ücsörög. de technikailag nem hiszem hogy lehet, mert egy éppen termelő ámde aktiv A-s topos ori, gyakorlatilag nem különbözik egy "parkoló" beton elftől, se topkörökben, se aktivitásban. esetleg meg földben sem túlzottan.
1éve pl az volt elérhetetlen cél számomra,hogy 1éven belül 10-15k hekisre üssem magam, de mint látható mégis itt vagyok. nincs lehetetlen csak tehetetlen...aki nem tudja teljesiteni az A-t amit mások meg tudnak, akkor jogos hogy nem fér bele a top30%-ba
De amúgy esküszöm a legjobb megoldás erre tényleg az lenne, ha eltörölnénk a B-s fordulást, egyből nem lennének 10k körig egymás melett fedezgető betonelfek, és nem emelkedne a top határa, kevesebb lenne az állandó elf.
de sztem ezért az ötletért, jópáran átvágnák a torkomat, már csak az elméleti felvetéséért is
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #114  
Old 11-24-2009, 19:44
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
De amúgy esküszöm a legjobb megoldás erre tényleg az lenne, ha eltörölnénk a B-s fordulást, egyből nem lennének 10k körig egymás melett fedezgető betonelfek, és nem emelkedne a top határa, kevesebb lenne az állandó elf.
de sztem ezért az ötletért, jópáran átvágnák a torkomat, már csak az elméleti felvetéséért is
Nekem is ez tetszene a legjobban. A B-ből fordulás bevezetésekor az volt a fő érv, hogy szerezhessenek kék számot azok is, akik tartósan az A-ban akarnak játszani.
Azóta bevezettük a fagyasztást, tehát bárki félreteheti nagy oriját 1000 körre, hogy kék számot szerezzen a pörgő országával...
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #115  
Old 11-24-2009, 20:00
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Nekem is ez tetszene a legjobban. A B-ből fordulás bevezetésekor az volt a fő érv, hogy szerezhessenek kék számot azok is, akik tartósan az A-ban akarnak játszani.
Azóta bevezettük a fagyasztást, tehát bárki félreteheti nagy oriját 1000 körre, hogy kék számot szerezzen a pörgő országával...
Nekem 3 országom van, abból kettő pörög lenn. Szeretem a hódítót A-ban is, meg lenn is, mindenhol aktívan játszok, és ezt nem szeretném megváltoztatni. Ha már A a játék teteje, akkor lehessen ám ott is játszani, vgay akkor legyen ott is 2k kör a morálromlásig, de akkor meg az egész legyen olyan, mint a többi szint...
Szerintem ezt csak kevesen akarnák. Inkább mindenki megbirkózik az elfekkel, nehezen, de ütöget, úgy, ahogy tud.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #116  
Old 11-24-2009, 20:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Nekem is ez tetszene a legjobban. A B-ből fordulás bevezetésekor az volt a fő érv, hogy szerezhessenek kék számot azok is, akik tartósan az A-ban akarnak játszani.
Azóta bevezettük a fagyasztást, tehát bárki félreteheti nagy oriját 1000 körre, hogy kék számot szerezzen a pörgő országával...
Nem tartanám szerencsésnek, hogy valaki aktívan játszik az A-ban, majd a fordulás miatt ezt a játékot abba kell hagynia, és lentről felmásznia a fordulási határig, hogy aztán folytathassa a tényleges játékot az A-ban.

Ez ahhoz vezetne, hogy minél előbb le akarja tudni ezt az időszakot, ezért bármilyen módszerekkel a kisroszágát támogatja, a régi szövetségén keresztül, és irdatlan mennyiségű javakkal fognak az A-nak nekiindulni országok, ezzel a lenti ütögetéseket is tönkretéve.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #117  
Old 11-24-2009, 20:35
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Exclamation

Bocs, hogy beleszólok a topicot sem olvastam végig. Nekem csak egy egyszerü kérdésem lenne?
Miért lett kitalálva a B-ből való fordulás és mi lenne ha megszünne az opció.
Reply With Quote
  #118  
Old 11-24-2009, 21:09
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Khazad-Dum View Post
Bocs, hogy beleszólok a topicot sem olvastam végig. Nekem csak egy egyszerü kérdésem lenne?
Miért lett kitalálva a B-ből való fordulás és mi lenne ha megszünne az opció.
ezen az oldalon éppen ez van
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #119  
Old 11-24-2009, 23:17
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Nekem is ez tetszene a legjobban. A B-ből fordulás bevezetésekor az volt a fő érv, hogy szerezhessenek kék számot azok is, akik tartósan az A-ban akarnak játszani.
Azóta bevezettük a fagyasztást, tehát bárki félreteheti nagy oriját 1000 körre, hogy kék számot szerezzen a pörgő országával...
Es aki mondjuk 2-3 orszaggal fordulgat, az veszitsen foldet 1000 koronkent a nagy orszagaval? Raadasul egyre tobbet? Es addig hagyja kakiban a klantarsait, akiket esetleg vedeni kellene fentebbi regiokban? Atgondoltad ezt mar megint, Fegya? (Plusz 1k alatt 3k topkor megy a levesbe, igy igen gyorsan rengeteg foldet kell majd leadnia fordulasonkent..)
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #120  
Old 11-24-2009, 23:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

off: Legyünk rasszisták, aki Elfel van A-ban az nem fordulhat B-ből


Vmi olyan ötlet kéne ami az A-ból fordulást ösztönözné a B helyett.

ps.:
Mi lenne ha a B-ből való fordulás idejét kitolnánk 3k körre. ettől az aki forogni akar csak minél gyorsabban inkább A-ból fordulna mert úgy 1k körrel rövidebb. ez egy elég kecsegtető azoknak akik mindenhol csak 1k kört szeretnének eltölteni. így azok az elfek sztem fordulnának akik emiatt vannak csak ott. akinek meg nincs ideje vagy tényleg ennyire gyülöli az A-t az még mindig megoldhatná B-ből. lényegében akinek idő hiánya van, az a sokadik személyiségnél ígyse úgyse lépne sokkal hamarabb. Ráadásul, aki unalom üzésként forogtat orikat lejjebb, annak sem egy akkora érvágás, ez a +1k kör lenne a díjja annak,hogy nem forditja le a nagyoriját.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 11-24-2009 at 23:41..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu