Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-16-2011, 19:07
furjesm furjesm is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default MNT, hazatérő sereg, hektároktól megszabadulás, hadüzenet

Hali,
Nem tudom, tudnátok-e segíteni pár kérdésben, amikre nem találtam választ a súgóban:

1.Az egyik az MNT. Ha MNT-t kötök egy országgal, az adott ország szövetségeseit ez nem kötelezi semmire? Tehát mind varázsolni, lopni, mind támadni is tudnak?

2.A hazatérő sereg, vagy a támadó sereg érkezik be előbb, ha ugyanabban a körben érnek egy országba? Mikor érkezik be a szövetséges védelem?

3.Lehet-e fölösleges hektároktól megszabadulni, vagy csak úgy, ha kiprovokálom, hogy foglaljanak tőlem?
Szövetségesnek engedhetem-e, hogy foglaljon tőlem, vagy az is csalásnak minősül?

4. Ha hadüzenetet küldök és az ellenfél (akinek küldtem a hadüzit) megtámad a felkészülési idő alatt, csak akkor támadhatok vissza, ha már beért a támadása, vagy akkor is, ha még több körre van tőlem a felém tartó hadserege?
Ha megtámad egy ország, és még azelőtt hadat üzenek neki, hogy beérne hozzám a támadó serege, a felkészülési idő megszűnik? Egyből támadhatom vissza hadüzenet bónusszal?

Előre is köszi a segítséget, és sorry, hogy ilyen hosszú lett

Last edited by furjesm; 11-16-2011 at 19:18..
Sponsored Links
  #2  
Old 11-16-2011, 19:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Kérlek, hogy legközelebb a téma címéből derüljön ki, hogy miről szól a kérdésed. Most átírtam. Köszi.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 11-16-2011, 19:25
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by furjesm View Post
1.Az egyik az MNT. Ha MNT-t kötök egy országgal, az adott ország szövetségeseit ez nem kötelezi semmire? Tehát mind varázsolni, lopni, mind támadni is tudnak?
Semmire. Csak az adott országgal leszel iylen státuszban, a többiek szabadon árthatnak, és Te is nekik.

Quote:
Originally Posted by furjesm View Post
2.A hazatérő sereg, vagy a támadó sereg érkezik be előbb, ha ugyanabban a körben érnek egy országba? Mikor érkezik be a szövetséges védelem?
A támadó sereg érkezik be előbb.

Quote:
Originally Posted by furjesm View Post
3.Lehet-e fölösleges hektároktól megszabadulni, vagy csak úgy, ha kiprovokálom, hogy foglaljanak tőlem?
Szövetségesnek engedhetem-e, hogy foglaljon tőlem, vagy az is csalásnak minősül?
A szövetségesed nem tud megtámadni, csak úgy, ha nem vagytok szövetségben. De az szerintem nem szabályos, hogyha felontjátok a szövetséget, foglal tőled, majd vissza. Szóval ezt NE tedd.

Ki lehet provokálni másokból, hogy földeljenek le, de amúgy alapvetően csak úgy sereget beengedni is necces, hogy szabályos-e. Szerintem ezt inkább felejtsd el. Jobb úgy.

Quote:
Originally Posted by furjesm View Post
4. Ha hadüzenetet küldök és az ellenfél (akinek küldtem a hadüzit) megtámad a felkészülési idő alatt, csak akkor támadhatok vissza, ha már beért a támadása, vagy akkor is, ha még több körre van tőlem a felém tartó hadserege?
Ha megtámad egy ország, és még azelőtt hadat üzenek neki, hogy beérne hozzám a támadó serege, a felkészülési idő megszűnik? Egyből támadhatom vissza hadüzenet bónusszal?
A sereg elindítása a katonai akció, így seregindításnál már felbomlik a felkészülési idő. Ha seregindítás után küldöd a hadüzenetet, akkor beér a sereg, és még a felkészülési idő is élni fog. Legalábbis én így tudom. Ebben megerősíthetne valaki, de ez tűnik logikusnak.
  #4  
Old 11-16-2011, 19:34
furjesm furjesm is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kérlek, hogy legközelebb a téma címéből derüljön ki, hogy miről szól a kérdésed. Most átírtam. Köszi.
Bocsi, legközelebb figyelek rá. És köszi.
  #5  
Old 11-16-2011, 19:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ami kimaradt:

"Ne feledd, hogy a Hódító egy körökre osztott játék, a csaták minden körben egyszer történnek meg, így nem meglepő, ha egy másodperc alatt több katonai támadás is ér!

Az azonos körben történő seregmozgások időrendi sorrendje a következő:

* Szövetségi segítő seregek megérkezése
* Csata
* Szövetségi segítő seregek távozása
* Kint levő seregek hazaérkezése

Ne feledd tehát, hogy ha bármi miatt van távol sereged, és az ugyanabban a körben érkezik vissza, amikor megtámadnak, akkor sereged minden esetben a csata után érkezik csak meg!" (Háború súgó)
__________________
Hódító * Queosia
  #6  
Old 11-16-2011, 19:42
furjesm furjesm is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Dus, nagyon köszi a válaszokat!
  #7  
Old 11-16-2011, 19:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A hadüzenet részt nem teljesen értettem, de azért pontosítok:

Ha a hadüzenet küldése után támadod a küldőt, akkor azonnal vége a felkészülési időnek.

Ha sereget küldött, és UTÁNA a hadüzenetet, akkor a beérkező seregre még nem vonatkozik a hadüzenet plusza, mivel az még a hadüzenet küldése előtt lett indítva.
__________________
Hódító * Queosia
  #8  
Old 11-16-2011, 19:56
furjesm furjesm is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A hadüzenet részt nem teljesen értettem, de azért pontosítok:

Ha a hadüzenet küldése után támadod a küldőt, akkor azonnal vége a felkészülési időnek.

Ha sereget küldött, és UTÁNA a hadüzenetet, akkor a beérkező seregre még nem vonatkozik a hadüzenet plusza, mivel az még a hadüzenet küldése előtt lett indítva.
Tehát hadüzenetnél a támadás indításának időpontja számít, nem a beérkezés. Értem és köszönöm 8))
  #9  
Old 11-16-2011, 19:56
keni's Avatar
keni keni is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Location: Ada
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

Ami kimaradt
3.Lehet-e fölösleges hektároktól megszabadulni
Igen. Szintlépéskor
  #10  
Old 11-16-2011, 20:04
furjesm furjesm is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by keni View Post
Ami kimaradt
3.Lehet-e fölösleges hektároktól megszabadulni
Igen. Szintlépéskor
Igen azt tudom, köszi. Szintlépésen kívül értettem, de ezek szerint akkor nem lehet. (Persze kitalálhattam volna magamtól is, valamiért elfelejtettem, hogy itt nincs "friendly fire", tehát szövit nem tudok megtámadni )
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
hadüzenet Liza itt is... Elvetett javaslatok 22 02-19-2009 16:08
Hadüzenet vs. MNT Swiss Segítség 6 01-08-2009 06:10
Hadüzenet kezdete Kutyuleee Segítség 2 02-16-2007 12:33
Hadüzenet Pepa Elvetett javaslatok 5 11-28-2006 18:20
Hadüzenet Synkel Elvetett javaslatok 24 03-27-2006 22:09


All times are GMT +1. The time now is 14:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu