Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-04-2011, 08:43
Mallon Mallon is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default Tamadas sikertelensege

Hello

Sereged megérkezett XXXXX (#***) országához. A csata lezajlott, de sajnos veszítettetek. Emellett a tamadott felnek es nekem sem voltak semmifele vesztesegeink. Szeretnem megerteni, hogy miert nem jutok at a nulla vedelmen. Tamado egysegeim letszama termeszetesen tobb mint a tamadott terulete (gondolok a terulet utan jaro vedelemi ertekre). Mivel egy figyelmeztetest mar kaptam mert az imenti jelentesbol a tobbi reszt is masoltam, bar az is mind nulla volt , ez pedig amugy is kiszurheto abbol amit leirok.
Valaszokat elore is koszonom.
Sponsored Links
  #2  
Old 10-04-2011, 09:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Szia, ennél kicsit több információ szükséges. Fajod? Támadott ország faja? Sereged? A másik ország védelme? Szövetséges segítségek?
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 10-04-2011, 09:02
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Mindketten hullák vagytok...

Te hulla vagy, akit támadtál annak meg kétszer akkora volt a védőértéke, mint a te támadóértéked, s ilyenkor neki nincs vesztesége...

Ha egyiksem, akkor nincs ötletem ennyi infóból...

Ha elfet támadtál gömb alapján, lehet fenn volt a fajija és ezért gondolod, h nulla a védelme, holott többszöröse is lehet a te támadóértékednek...
V mikor gömbözted/tétek kinn volt a sereg mikor beértél már hazaért...
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)

Last edited by Fefe013; 10-04-2011 at 09:06..
  #4  
Old 10-04-2011, 09:12
Mallon Mallon is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Elnezest, csupan egy figyelmeztetesem mar van, nem szeretnek szunetet is kapni
Tehat. Valoban hulla orszaggal jatszom, tamado seregem 1350 lovas, mindenfele bonuszal. Nagyobb orszagot tamadtam es 6 tabornokot kuldtem mindossze 2 oranyi tavolsagra. Az ellenfelemrol nem tudom, hogyan derithetnem ki, hogy milyen nepseg Szovetsegben pont tablazat szerint egyikonk sem all. Magamrol tudom, rola gondolom.
  #5  
Old 10-04-2011, 09:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Akkor a magyarázat:

Neked nem voltak veszteségeid, mert élőhalott vagy. Az élőhalottnak nincsenek a csatában veszteségei. Az ellenfelednek a Tiednél sokkal nagyobb serege volt, ezért nem tudtál áttörni rajta. Mivel óriási volt a haderők közti különbség, ezért még csak megkarcolni sem tudtál senkit az ellenfél országában, ezért így neki sem voltak veszteségei.

Ez nem azt jelenti, hogy nulla védelme volt, hanem pont ellenkezőleg: azt, hogy a Te támadóerődnél sokkal több.
__________________
Hódító * Queosia
  #6  
Old 10-04-2011, 09:55
Mallon Mallon is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Tehat ha jol ertem amennyiben a vedoero a ketszerese a tamadonak akkor a vedekezonek semmi vesztesege nincs, mig a tamadonak (ha nem elohalott) mindene odaveszne. Ez igy van forditva is? Ertem ez alatt ha valaki megtamad ketszer akkora tamadoerovel mint az en vedekezom akkor neki semmi vesztesege mig nekem mindenem elhalna (elohalott faji kepesegekkel tisztaban vagyok)?
  #7  
Old 10-04-2011, 10:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nincs ilyen, hogy mindene(d) odaveszik. Akkor is vannak túlélői a csatának még a vesztes oldalon is, csak magasak a veszteségek. De nem ilyen mértékűek szerencsére, az egy stratégiai játékban eléggé a pályafutásod végét jelentené.
__________________
Hódító * Queosia
  #8  
Old 10-04-2011, 10:05
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

mellesleg olvass súgót
  #9  
Old 10-04-2011, 11:19
Mallon Mallon is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

A sugoban nem ir semmit olyasmirol, hogy ha tamadva vagyok azt se tudom mekkora sereg jart nalam, csak azt latom, hogy egysegbeni vesztesegunk egyikonknek sem volt a csata soran, megis sikeres volt a tamadasa. Nem talaltam erre utalo informaciokat. Eloszor arrol erdekodtem miert van ez mikor en tamadok, azokat felmerult bennem az a kerdes is, hogy ha engem tamadnak miert nem volt vesztesege. Teny, hogy vedelmem az edes keves, szinte semmi, de akkor is illene megtudjak 1-2 dolgot a tamadomrol, legalabb annyit, hogy mennyi egyseggel jart nalam.
  #10  
Old 10-04-2011, 11:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Mallon View Post
A sugoban nem ir semmit olyasmirol, hogy ha tamadva vagyok azt se tudom mekkora sereg jart nalam, csak azt latom, hogy egysegbeni vesztesegunk egyikonknek sem volt a csata soran, megis sikeres volt a tamadasa. Nem talaltam erre utalo informaciokat. Eloszor arrol erdekodtem miert van ez mikor en tamadok, azokat felmerult bennem az a kerdes is, hogy ha engem tamadnak miert nem volt vesztesege. Teny, hogy vedelmem az edes keves, szinte semmi, de akkor is illene megtudjak 1-2 dolgot a tamadomrol, legalabb annyit, hogy mennyi egyseggel jart nalam.
Erre vannak varázslatok, amikkel ez megtudható. Az élőhalott nagyon rossz választás kezdő országnak, mivel a játék nyújtotta lehetőségek háromnegyedét nem használhatod.

Javaslom a stratégiai kézikönyv elolvasását.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
támadás fóka Segítség 5 08-24-2009 23:43
Támadás játékban dödöllésbendő Ötletek, javaslatok 18 08-11-2009 22:54
Támadás sikertelenség Brazil Segítség 10 04-30-2008 20:15
Támadás hatásfoka ddjjm Segítség 6 01-15-2008 18:53
Támadás és MNT BimmBimm Segítség 22 04-19-2007 22:02


All times are GMT +1. The time now is 08:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu